Skocz do zawartości

Logitech z5500 czy Panasonic sa-ht535 chodzi o mocniejszy Bass


Kanibal

Recommended Posts

Zastanawiam się, który system miałby mocniejszy bass, ponieważ mam teraz panasonic sa-ht535, i nie wiem, czy nie zamienić by tych głośników na z5500, by mieć ten mocniejszy bass

bo chciałbym bass, który osiągałby mniejsze Hz, bardziej by ruszał domem, i bardziej bym go czuł, i żeby bardziej zagłuszał muzykę podczas nagrywania telefonem. (deep bass, low bass)

Ponieważ że chce kupić używane, by trochę przyoszędzić, ale też nie chce za drogo, myślę, że do 1,500 zł byłoby idealnie w razie w +250 zł jeszcze dołożyć bym wstanie był, chodzi mi o głośniki, które będą miały najmocniejszy bass, i będą łatwe do podłączenia, i z gotowym amplitunerem w subwooferze, tak jak sa-ht535 czy z5500, a że jeszcze podłączam te kino domowe, do mojego komputera, używając chyba przejściówki 2 chincze na 1 jack 3.5mm, nie wiem jak dokładnie się to nazywa, bo nie znam się na tym tak bardzo. Także chciałbym, żeby ten system był 5.1 tylko mam problem, ponieważ że używam jakiś przejściówek, system z komputera, leci jedynie do prawego przedniego głośnika. Nie wiem, co mam zrobić, żeby to naprawić, jedyne co wiem, to że ustawiam tryb party na super srnd, i to wysyła dźwięk na każdy głośnik, i że jeszcze ustawie tryb mono w komputerze, ale wtedy nie ma stereo, ale bynajmniej jest dźwięk z każdego głośnika, czyli o to, co mi chodzi.

Wiec podsumowując, chce wiedzieć, czy z5500 mają mocniejszy, głośniejszy bass poniżej 100hz, czyli muzyki, które słucham na co dzień, także czy bardziej by ruszał mi domem, i czy by był bardziej słyszalny i zagłuszał muzykę, podczas słuchania, i nagrywania telefonem, i chce także wiedzieć, czy są jakiekolwiek głośniki porównywalne do z5500, jeśli chodzi o bass i do 1500zł może jeszcze +250 zł
I jeszcze jak można by naprawić problem, że z komputera leci jedynie dźwięk do przedniego prawego głośnika, i muszę używać trybu party na super surround, by go wysłać po wszystkich głośnikach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głosna Loitech ale nie mam pojecia :P

Jak szukasz mocy to wybierz inny typ sprzetu.

19 godzin temu, Kanibal napisał:

Ponieważ że chce kupić używane, by trochę przyoszędzić, ale też nie chce za drogo, myślę, że do 1,500 zł byłoby idealnie w razie w +250 zł jeszcze dołożyć bym wstanie był,

Z906 kupisz taniej.

Z5500 to wyższy model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Z906 kupisz taniej.

Z5500 to wyższy model?

Ja wiem, że z906 kupie taniej, tylko że to ma mniejszy subwoofer, i mniej mocniejszy, a mi chodzi o system z bardzo mocnym subwooferem, który jest w miarę tani, jak właśnie z5500, ten system jest w miarę tani jak dla mnie, a ma całkiem dobry subwoofer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Z906 kupisz taniej.

Z5500 to wyższy model?

Z5500 to protoplasta Z906. Ciężko w ogóle Z5500 dostać. Cholera wie w jakim stanie w ogóle skoro to już od dawna nie produkowany sprzęt. Już w 2012 Z5500 było produktem "starym".
Ponoć (słowo klucz) Z5500 gra głębszym basem i głośniej. Z906 ciszej i bas nie jest tak głęboki ale jest ponoć "czystszy".
Ale ogólnie Z906 to niestety jak to często bywa downgrade sprzętu. Gorzej grają, ciszej, sub słabszy.
Także powodzenia :>>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eMBe napisał:

Z5500 to protoplasta Z906. Ciężko w ogóle Z5500 dostać. Cholera wie w jakim stanie w ogóle skoro to już od dawna nie produkowany sprzęt. Już w 2012 Z5500 było produktem "starym".
Ponoć (słowo klucz) Z5500 gra głębszym basem i głośniej. Z906 ciszej i bas nie jest tak głęboki ale jest ponoć "czystszy".
Ale ogólnie Z906 to niestety jak to często bywa downgrade sprzętu. Gorzej grają, ciszej, sub słabszy.
Także powodzenia :>>>

Znaczy coś tam widziałem na OLX, tak naprawdę tylko 1 ten system, bo jak sprawdzałem parę miesięcy temu to były jeszcze 3 takie sztuki albo więcej, wiec niewiem, albo uzbieram więcej pieniędzy, i kupie już coś lepszego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kanibal napisał:

Ja wiem, że z906 kupie taniej, tylko że to ma mniejszy subwoofer, i mniej mocniejszy, a mi chodzi o system z bardzo mocnym subwooferem, który jest w miarę tani, jak właśnie z5500, ten system jest w miarę tani jak dla mnie, a ma całkiem dobry subwoofer

Moim zdaniem Ty szukasz systemu kinowego z duzym aktywnym subem. Weż dołóż do Magnata 302A i do ich mini satelitek. Za używany zestaw dasz 800 zł. Do tego jakiś amplituner i masz prawdziwego suba.

17 godzin temu, eMBe napisał:

Z5500 to protoplasta Z906. Ciężko w ogóle Z5500 dostać. Cholera wie w jakim stanie w ogóle skoro to już od dawna nie produkowany sprzęt. Już w 2012 Z5500 było produktem "starym".
Ponoć (słowo klucz) Z5500 gra głębszym basem i głośniej. Z906 ciszej i bas nie jest tak głęboki ale jest ponoć "czystszy".
Ale ogólnie Z906 to niestety jak to często bywa downgrade sprzętu. Gorzej grają, ciszej, sub słabszy.
Także powodzenia :>>>

No tak mi własnie wyglądał na troszkę starszy design. Czemu ma być droższy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem Ty szukasz systemu kinowego z duzym aktywnym subem. Weż dołóż do Magnata 302A i do ich mini satelitek. Za używany zestaw dasz 800 zł. Do tego jakiś amplituner i masz prawdziwego suba.

Hmm patrzałem na niego, i myślę właśnie, że może dołożę do tego, tylko muszę jeszcze te satelity kupić, no i ten amplituner, tylko że problem jest w tym, ja się nie znam na tym, i nie wiem który amplituner najlepszy wybrać, i które satelity, bo nie wiem, czy nie za mocny amplituner nie spali głośników, a za słaby czy nie będzie po prostu słabo grał, lecz nie wiem, bo się nie znam na tym, wiec jakieś rady, jakie satelity i amplituner byłby najlepszy do tego?, razem może z kablami do głośników, najlepiej na tył 6 m a do przodu wszystkie po 2 metry, ponieważ takowy system i tak będę podłączał do komputera, tylko że do płyty głównej, bo osobnej karty dźwiękowej nie mam. No i nie wiem czy będzie ten sam błąd że mi gra tylko z przedniego prawego głosnika czy nie, czyli tak jak teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kanibal napisał:

nie wiem który amplituner najlepszy wybrać,

Jak najnowszy popularnej marki - Denon, Yamaha, Onkyo.

 

9 minut temu, Kanibal napisał:

bo nie wiem, czy nie za mocny amplituner nie spali głośników,

Jak nie będziesz odkrecal galki do konca w prawo to nic sie nie powinno stac. Zakladam, ze satelitki beda mialy te min. 4 Ohm. 

10 minut temu, Kanibal napisał:

razem może z kablami do głośników, najlepiej na tył 6 m a do przodu wszystkie po 2 metry

Oehlbach z RTV Euro AGD / Ole Ole - 2x1,5 mm^2 powinno być ok, może być 2.5 mm^2. Dlugosc sobie dobierzesz tyle ile Ci trzeba. Moze byc inny kabel, wazne, żeby z miedzi OFC. 

12 minut temu, Kanibal napisał:

i tak będę podłączał do komputera, tylko że do płyty głównej,

To najlepiej wyjściem optycznym albo HDMI. Nie baw się w inne połączenia bo to strata czasu. 

12 minut temu, Kanibal napisał:

No i nie wiem czy będzie ten sam błąd że mi gra tylko z przedniego prawego głosnika czy nie, czyli tak jak teraz.

Nie powinno nic takiego wystapic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PanKlor napisał:

Jak najnowszy popularnej marki - Denon, Yamaha, Onkyo.

 

Jak nie będziesz odkrecal galki do konca w prawo to nic sie nie powinno stac. Zakladam, ze satelitki beda mialy te min. 4 Ohm. 

Oehlbach z RTV Euro AGD / Ole Ole - 2x1,5 mm^2 powinno być ok, może być 2.5 mm^2. Dlugosc sobie dobierzesz tyle ile Ci trzeba. Moze byc inny kabel, wazne, żeby z miedzi OFC. 

To najlepiej wyjściem optycznym albo HDMI. Nie baw się w inne połączenia bo to strata czasu. 

Nie powinno nic takiego wystapic. 

A teraz w moim aktualnym systemie Panasonic sa-ht535, mógłbym podłączyć to przez HDMI, żeby dźwięk nie leciał tylko z przedniego prawego głośnika?, i tylko gdzie to hdmi podłącze w komputerze, bo wątpię, że do karty graficznej, bo takowy kabel HDMI gdzieś tam znajdę, bo mam parę takich, bo naprawiłbym ten błąd, że tylko leci z przedniego prawego głośnika, i muszę używać trybu Party na dvd, żeby to wyeliminować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kanibal napisał:

A teraz w moim aktualnym systemie Panasonic sa-ht535, mógłbym podłączyć to przez HDMI, żeby dźwięk nie leciał tylko z przedniego prawego głośnika?, i tylko gdzie to hdmi podłącze w komputerze, bo wątpię, że do karty graficznej, bo takowy kabel HDMI gdzieś tam znajdę, bo mam parę takich, bo naprawiłbym ten błąd, że tylko leci z przedniego prawego głośnika, i muszę używać trybu Party na dvd, żeby to wyeliminować

What the fuck? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kanibal napisał:

Hmm patrzałem na niego, i myślę właśnie, że może dołożę do tego, tylko muszę jeszcze te satelity kupić, no i ten amplituner, tylko że problem jest w tym, ja się nie znam na tym, i nie wiem który amplituner najlepszy wybrać, i które satelity, bo nie wiem, czy nie za mocny amplituner nie spali głośników, a za słaby czy nie będzie po prostu słabo grał, lecz nie wiem, bo się nie znam na tym, wiec jakieś rady, jakie satelity i amplituner byłby najlepszy do tego?, razem może z kablami do głośników, najlepiej na tył 6 m a do przodu wszystkie po 2 metry, ponieważ takowy system i tak będę podłączał do komputera, tylko że do płyty głównej, bo osobnej karty dźwiękowej nie mam. No i nie wiem czy będzie ten sam błąd że mi gra tylko z przedniego prawego głosnika czy nie, czyli tak jak teraz.

https://www.olx.pl/d/oferta/subwoofer-aktywny-magnat-monitor-supreme-sub-302a-glosnik-wzmacniacz-CID99-ID117jXg.html

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-glosnikow-magnat-oraz-ambituner-denon-avr-x2700h-CID99-ID111KLa.html

https://www.olx.pl/d/oferta/canton-zestaw-glosnikow-CID99-ID10bs1y.html

https://www.olx.pl/d/oferta/canton-movie-60-cx-kino-domowe-5-1-CID99-ID10hAAO.html

Kupujesz uzywany amplituner uzywany system mini kolumn czy to Magnat Czy ELAC czy Canton czy inny tego typu nie ważne. Podmieniasz suba na wspomnianego Sub 302A i masz system.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2024 o 07:42, Piotr Sonido napisał:

 

Ok, z czego widzę to fajnie, tylko że te głośniki są jakieś małe, i wydają się jakby mocy za dużo nie miały, może tylko mi się wydaje, można by było polecić jakieś inne głośniki też? Bo subwoofer, z czego widzę to dobry jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Mały to masz budżet. Zwiększ go to i większe głośniki sobie sprawisz.

No to chyba będę musiał pójść w to co mam, czyli ten subwoofer Magnat, i jedne z tamtych głośników, no i tylko amplituner, który do tego, chyba amplituner Denon AVR-X2700H, tak jak 

Piotr pisał

Dnia 21.08.2024 o 07:42, Piotr Sonido napisał:

Kupujesz uzywany amplituner

No i pytanko, czy ja będę miał na to miejsce na biurku, bo za dużego biurka nie mam tak naprawdę, moje dvd od mojego systemu Panasonic sa-ht535, jest za monitorem postawione bokiem tak naprawdę, ale ono jest jeszcze w miarę małe, że tam się mieści, a jak patrze na ten amplituner, to on jest w miarę większy, więc tak naprawdę nie widzę jakiejś innej opcji oprócz postawienia go na subwooferze, albo coś wykombinować, no i też czy będę mógł to jak kolwiek podłączyć do komputera, żeby dźwięk nie leciał, tylko z przedniego prawego głośnika, co już wspominam któryś raz, a nie chce używać jakiejś opcji, że rozsyła dźwięk po wszystkich kanałach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kanibal napisał:

Ok, z czego widzę to fajnie, tylko że te głośniki są jakieś małe, i wydają się jakby mocy za dużo nie miały, może tylko mi się wydaje, można by było polecić jakieś inne głośniki też? Bo subwoofer, z czego widzę to dobry jest

One i tak zagrają głośniej niż Logitech, a na tym ci zalezy chyba? Ale tak mozna zastosowac monitory też.

19 godzin temu, Kanibal napisał:

no i też czy będę mógł to jak kolwiek podłączyć do komputera

HDMI

19 godzin temu, Kanibal napisał:

żeby dźwięk nie leciał, tylko z przedniego prawego głośnika, co już wspominam któryś raz, a nie chce używać jakiejś opcji, że rozsyła dźwięk po wszystkich kanałach

Będzie rozsyłał po wszystkich.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

One i tak zagrają głośniej niż Logitech, a na tym ci zalezy chyba? Ale tak mozna zastosowac monitory też.

HDMI

Będzie rozsyłał po wszystkich.

 

Ok, ale czy amplituner znajdzie się tańszy, czy trzeba iść specyficznie pod ten?, bo jeśli on jest najlepszy pod ten system to dobra, ale jeśli da się coś tańszego znaleźć, to fajnie by było

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kanibal napisał:

Ok, ale czy amplituner znajdzie się tańszy, czy trzeba iść specyficznie pod ten?, bo jeśli on jest najlepszy pod ten system to dobra, ale jeśli da się coś tańszego znaleźć, to fajnie by było

To robikazdy amplituner.

Najtańszy jaki się trafia w promocji a jeszcze sensowny jest Denon S670. On ma rożnych promocjach trafia w okolicach 1300 zł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To robikazdy amplituner.

Najtańszy jaki się trafia w promocji a jeszcze sensowny jest Denon S670. On ma rożnych promocjach trafia w okolicach 1300 zł.

 

Ok, dzięki za pomoc, jeśli uzbieram pieniądze to kupie wszystko, co było wymienione tu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...