Skocz do zawartości

Denon AVR-1500H - jakie kolumny (pasywne)


Tagi0

Recommended Posts

Witam,

Jestem posiadaczem amplitunera denona avr-1500h aktualnie, wraz z głośnikami Jamo s606 (konfiguracja 5.0)

Niestety głośniki nie spełniają moich oczekiwań (grają czysto, ale płasko, brak fajnej dynamiki, dobrej separacji dźwięków, przynajmniej taki jest mój odbiór ich). Być może jest to moja wina od strony konfiguracyjnej, niestety tego nie jestem w stanie sprawdzić.

Sprzedaje ten zestaw i zamiast 5.0 chce iść w stereo.

 Pokój: ok. 15m

 Budżet: 1000-2000 zl

 Cel: muzyka techno, klubowa, rap (70%) - streaming. 30% filmy - rownież streaming.

 Oczekiwania: dobry odsłuch różnorodnych dźwięków w danym utworze, dobry bass oraz czystość dźwięku, efekt „oplatania dźwiękami” podczas odsłuchu. 
 

Oto kolumny które na chwilę obecną znalazłem i są na liście do wyboru:

- JBL Northridge e80 - niestety pozostały tylko używane.

- Klipsch f2

- Polk audio t531


PS. Posiadałem do tego zestawu wcześniej subwoofer klipach R-12SW, niestety był zbyt mocny , ustawiony na minimum kradł całe show i musiałem się go pozbyć, stąd decyzja na stereo i pozwolić im grać niskie tony bardziej harmonijnie pomimo słabszej jakości).

Edytowano przez Tagi0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem kiepskiej jakości dźwięku niestety może być przede wszystkim amplituner, chociaż nie ukrywam, że Jamo S606 to typowa kinówka, która w stereo radziła sobie średnio.

Ale jeśli chcesz docelowo zbudować dobry system audio i zdecydowałeś się najpierw zmienić kolumny, to biorąc pod uwagę wielość Twojego pomieszczenia, zwróciłbym Twoją uwagę także na mocniejsze kolumny podstawkowe. taka konstrukcja bez żadnego problemu bardzo dobrze nagłośni Twój pokój odsłuchowy. 

Wracając do konkretów, na pewno posłuchałbym duńskiej konstrukcji Dali Oberon 3, Kef Q350 oraz Q Acoustics 3030i. A jeśli możesz lekko naciągnąć budżet, Focal Theva No1. Jeśli jednak zdecydowanie chcesz pozostać przy podłogówkach, spójrz na Argon Audio Alto 55 Mk2, Indiana Line Nota 550X oraz polską konstrukcje Pylon Audio Pearl 25.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam na komfortowe odsłuchy przy dobrej kawie do naszego salonu. To tylko kilka konkretnych propozycji, na miejscu masz w naszym salonie do dyspozycji dziesiątki modeli kolumn, które w różnych konfiguracjach możesz dowolnie odsłuchać, porównać. Zapraszam serdecznie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Popieramy przedmówcę i również w tej materii, obwiniamy przede wszystkim amplituner AV. Niestety brak wydajności skutkuje efekty o których nadmieniłeś. W tej sytuacji zacząłbym od amplitunera, jego wymiany. Następnie oceniłbym postep. Pamiętaj, że nie znamy również Twojego pomieszczenia, akustyki nie wiemy na ile ona pomaga bądź szkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie. Bo ten amplituner potrfi zagrąc lepiej.

Faktycznie te Jamo 606 sa wyjątkowo płaskie w graniu. Jak na wielki przetwornik z boku obudowy no gra to po prsotu źle.

Ale zgadzam się w kwesti że zmiana na system stereo pokaże znaczne braki amplitunera w tej kwestii.

Moim zdaniem.

Zostaw kino.

zmien fronty na wspomniane Klipsch F2. Znacznie to poprawi.

Dokup suba. I korzystaj nadal z kina.

No chyba że świadomo rezygnujesz z kina na stereo ale wymiana amplitunera też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...