Skocz do zawartości

Denon vs. Onkyo


Kuba Wawa

Recommended Posts

W marcu tego roku za rekomendacją Audiomagic z Warszawy  zakupiłem amplituner Denon AVR S660 i komplet Teufel 5.1.  Zestaw ten spełnił całkowicie moje oczekiwania w kinie domowym, szczególnie po przesiadce ze starego  Kenwood  21 Series.

Wydawało się że mamy w rodzinie zapewniony spokój na lata. Żona zadowolona z estetyki białych Teufelów, które wpisały się doskonale w modernistyczne wnętrze a ja z efektownego kina domowego.

Jednak złe kusi i  apetyt rośnie więc zacząłem się rozglądać za kinem 7.2, z Atmos i  przydatnym preamp.

Najchętniej pozostał bym przy Denonie, który mi odpowiada w zestawieniu z Teufel, więc może  AVR2800 ( niestety brak preamp) ale jest tez kusząca cenowo oferta Yamahy RX_6VA i zupełnie nie znane mi mi Onkyo: TX N 696 i Onkyo NR 6100, które z resztą najbardziej spełnia moje wymagania techniczne (preamp bi amp, phono)

 

Jak widać nie mam wielkich wymagań bo może już w związku z wiekiem nie jestem w stanie wychwycić niuansów sprzętu wyższej klasy a i budżet tez ograniczony : 3,5 tys zł.

Czy doradzicie mi czy  rozglądać się za :

-Denon AVR2800

-Yamahy RX_6VA

- Onkyo: TX N 696

-Onkyo NR 6100 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) przejście na AVR-X2800H dźwiękowo dużo nie zmieni, tylko właśnie dojście kanałów, ale preampa i tak brakuje. Onkyo ożywi bardziej dźwięk, gra jaśniej. Yamaha będzie jeszcze jaśniejsza, też żywsza. Wielu więcej opcji nie ma niestety :/ Może warto wstrzymać się tymczasowo i dozbierać na coś, co da większy wybór? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć :) przejście na AVR-X2800H dźwiękowo dużo nie zmieni, tylko właśnie dojście kanałów, ale preampa i tak brakuje. Onkyo ożywi bardziej dźwięk, gra jaśniej. Yamaha będzie jeszcze jaśniejsza, też żywsza. Wielu więcej opcji nie ma niestety :/ Może warto wstrzymać się tymczasowo i dozbierać na coś, co da większy wybór? :) 

Dziękuje za konkretna odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba Wawa napisał:

Jako ewentualne podłączanie wzmacniacza stereo (gramofon)

Przecież Denon X2800h posiada wejście phono do podłączenia gramofonu. Podłączając pod pre-out LR wzmacniacz stereo bez trybu bypass narobisz sobie tylko problemów z kalibracją. 

Może będzie lepiej jak napiszesz czego oczekujesz po upgradzie zestawu a nie jakie to mają być funkcje bo mam wrażenie, że trochę błądzisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Onkyo 696 nie. Odpada. Jest za mała różnica w cenie względem aktualnego 6100

6100 z koeli fajny model z przeciętną kalibracją. Jeśli Twoje pomieszczenie akustycznie jest dobre, warto rozwazyć.

Yamaha V6A moim zdaniem bardzo fajny model amplitunera. Sporo ustawń i drybów DSP. Idzie się pobawić.

Denon 2800 też nie ma PRE OUT.

ALE

I tu zaznaczę. Przy obecnych kolumnach nie ma t znaczenia bo z Teufela wiecej nie wyciągniesz.

Wiec jesli masz zmieniać amplituner tylko po to żeby dokupic wzmacniacz albo końcówkę mocy po te kolumny to nie.

Je masz i tak ustawione na small. Wiec jaki efekt?

Zmiana centranego  i suba spowoduje poprawę. 

Na wszystkich wyżej wymienionych amplitunerach dzwiek bedzie lepszy niż na S660

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

 

 

 

Pomysł  wymiany spowodowany jest brakiem Atmos w AVR 660 , ten pre out to pod ewentualnym kontem uruchomienia w przyszłości gramofonu  z dźwiękiem przez wzmacniacz stereo co jak wszyscy twierdzę będzie najlepszym rozwiązaniem. ale czy z tego skorzystam to jeszcze nie wiem. W sumie kaprys.

Priorytetem jest Atmos i DTS X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz w planach montaż dodatkowych głośników na suficie? 

Jak chcesz oddzielny wzmacniacz stereo I gramofon to nie potrzebujesz pre out w amplitunerze tylko przelacznik wzmacniaczy. Możesz też podłączyć gramofon do amplitunera. Jeszcze raz powtórzę - nie skupiaj się na tym jak to zbudować tylko co chcesz osiągnąć. Duża szansa, że dostaniesz lepsze odpowiedzi i zaoszczędzisz pieniądze.

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kuba Wawa napisał:

Oczywiście do Atmosa dojdą jeszcze cztery głośniki. 

Wszystkie amplitunery które wymieniłeś obsługują maks 7 kanałów. Żeby zrobić system 5.x.4 musisz kupić amplituner z półki wyżej - Denon X3800, Onkyo RZ50, Onkyo 7100 etc. 

O tym, że te głośniki muszą być w odpowiednim miejscu też warto wspomnieć. Serio - to żadna złośliwość ale najlepiej będzie jak narysujesz swój pokój. Napiszesz co chcesz osiągnąć. A to jak to osiągnąć dowiesz się z forum albo materiałów które tutaj regularnie podrzucamy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kuba Wawa napisał:

Obecnie jest 5,1 w pokoju 5 x 5m o wysokości 2,8 m. Miejsce odsłuchu identycznie jak na rysunku.

 

Jaka jest odległość kanapy od tylnej ściany? 

9 minut temu, Kuba Wawa napisał:

to co chciałbym osiągnąć prawdopodobnie na Yamaha  RX6A, czyli dwa podwieszane na suficie i ewentualnie dwa za kanapą.

Prawdopodobieństwo na zbudowanie takiego działającego kina z RX-V6A jest zerowe. Chyba, że Ci się pomyliło z A6A.... ale to nie jest aplituner za 3,5k PLN. 

BTW rozstaw tylnych głośników Atmos powinien być taki jak przednich. Kąt 45 stopni za i przed słuchaczem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość kanapy od tv to około 3,5 m. Swoje zamierzenia oparłem na instrukcji Yamahy RXV6A, gdzie jak czytam  w systemie 7.1 mozna wykorzystać dodatkowe głosniki z drugiej strefy.

Jutro będe miała Yamahę w domu to przede wszystkim jej posłucham. Ustawienie nagłosnienia Dolby Atmos to dopiero po zakupie.

RX V6AYamaha.JPG.56e1dd26d59482d6d69df8e78ee4a78c.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kuba Wawa napisał:

Odległość kanapy od tv to około 3,5 m.

OK czyli od tylnej ściany ok 1.5. Jest szansa na zbudowanie 5.x.4 przy jakiejś tam tolerancji. Tylne głośniki Atmos wylądują wtedy na łączeniu ściany z sufitem. Przednie ok 1.6-1.8 metra przed kanapą na suficie. 

12 minut temu, Kuba Wawa napisał:

Swoje zamierzenia oparłem na instrukcji Yamahy RXV6A, gdzie jak czytam  w systemie 7.1 mozna wykorzystać dodatkowe głosniki z drugiej strefy.

No to źle zrozumiałeś instrukcję. Yamaha V6A obsługuje 7 kanałów i tyle. Nic więcej na tym nie zbudujesz. 

13 minut temu, Kuba Wawa napisał:

Ustawienie nagłosnienia Dolby Atmos to dopiero po zakupie.

Właśnie o tym piszę od początku... żebyś nie musiał kupować więcej niż raz. Żeby było ciekawiej to dodam, że jak kupisz V6A, zrobisz system 5.x.2 to potem, żeby to rozszerzyć do poprawnie zbudowanego 5.x.4 nie wystarczy zmiana amplitunera i dołożenie 2 głośników. Pozycje głośników górnych nie są kompatybilne między 5.x.2 a 5.x.4. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...