Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy do amplitunera Denon


Lukaszwro

Recommended Posts

Passthrough. Ale jeżeli oczekujesz, że podczas oglądania tv zawsze będą grały tylko 2 glosniki to możesz się rozczarować. Passthrough wysyła niezmodyfikowany sygnał (bitstream) dalej. Jego rozpoznaniem zajmuje się amplituner. Jak dostanie dolby to zagra dolby, jak dostanie 2.0 to zagra 2.0 itp. Ważne, żeby upmixery i wirtualizatory wyłączyć. One też mogą mieszać. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukaszwro napisał:

No właśnie myślałem że tak to działa. 

No ale to wlasnie tak działa. Po prostu telewizja nadaje 5.1. Tutaj masz stronę z instrukcji 

https://manuals.denon.com/AVRX2800H/EU/EN/DRDZSYyrtgycpw.php

1 godzinę temu, Lukaszwro napisał:

Przeszukałem menu LG C2 ale nie widzę nigdzie takich opcji o jakich mówisz. 

Jakich opcji nie widzisz? Wirtualizatory i upmixery wyłączasz w Denonie. Nie kojarzę żeby w LG coś było (mam C1). 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lukaszwro napisał:

No właśnie myślałem że tak to działa. 
Przeszukałem menu LG C2 ale nie widzę nigdzie takich opcji o jakich mówisz. 
 

Dobry sprawdzian to odtwarzanie z YT. Zdecydowana większość materiałów na YT jest tam wrzucona w formacie stereo. Wszelkie kanały/podstasty tematyczne czy video muzyczne to stereo. W formacie 5.1 jest tam pomijalnie mało treści. Jeżeli wszystko z YT na amplituner trafia z TV w formacie 5.1 to znaczy, że to TV wszystko konwertuje do Dolby Digital Plus. Musisz poszukać opcji w TV aby nie konwertował wszystkiego na siłę do DD+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2024 o 21:53, Butler napisał:

Tryb Pure Direct i będziesz miał tak bezpośredni dźwięk stereo (bez suba) jaki tylko amplituner potrafi z siebie wykrzesać.

Nieprawda. Ustaw w Denonie bez Mein. Sub nie będzie grał. Pure tak, teoretycznie najlepiej, najczysciej-ale nie w ampli. Włącz korekcję, jeśli jest dobrze zrobiona, i będzie w miarę ok. 

Na czystym wzmacniaczu Pure jest świetne, ale nie w ampli. Nie wiem jak w 2800,ale u mnie w Marantz pm7000n na pure gra subwoofer i to jest super, bo na niskich głośnościach. Natomiast w ampli Denon jest po prostu lipa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sony bym pomógł bo wiem, tam za to odpowiada w opcjach cyfrowe wyjście audio o tajemniczej nazwie automat2, ale w LG nie bardzo :)

20230902_002715.jpg.bc8ed5068ece16c987d853cde7863651.jpg20230902_002735.jpg.4b851e9b2ba4aff471449dbe81fe6441.jpg

8 minut temu, PanSioś napisał:

Nieprawda

Co nieprawda? Napisałem że najbardziej bezpośredni a nie najlepszy. To że komuś nie podoba się przekaz Pure Direct to zupełnie inna sprawa. Ampli w tym trybie wyłącza wszystkie wspomagajki i jest ta opcja skierowana dla odbiorców którzy tego oczekują. Zresztą Denka mam u syna w pokoju i dawno się nim nie bawiłem.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Butler napisał:

W Sony bym pomógł bo wiem, tam za to odpowiada w opcjach cyfrowe wyjście audio o tajemniczej nazwie automat2, ale w LG nie bardzo :)

20230902_002715.jpg.bc8ed5068ece16c987d853cde7863651.jpg20230902_002735.jpg.4b851e9b2ba4aff471449dbe81fe6441.jpg

Co nieprawda? Napisałem że najbardziej bezpośredni a nie najlepszy. To że komuś nie podoba się przekaz Pure Direct to zupełnie inna sprawa. Ampli w tym trybie wyłącza wszystkie wspomagajki i jest ta opcja skierowana dla odbiorców którzy tego oczekują. Zresztą Denka mam u syna w pokoju i dawno się nim nie bawiłem.

Ależ Pure jest świetny.nie chciałem Cie urazić Być może użyłem złego słowa, przepraszam. Ale akurat nie w amplitunerze. Ten dźwięk jest całkowicie do niczego. W TV na PC i reszta w ampli. I naprawdę, jeśli się poszuka, to znajdzie się dobry dźwięk. To zależy też od kolumn. Moje np. mają dużo basu a i tak lepiej brzmi na automacie. Pomijam fakt, że mój Denon jest podstawowy i leciwy. Mimo wszystko można słuchać. Zależy też, czego kto od dźwięku oczekuje. Dlatego ja chce zakupic coś nowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...