Skocz do zawartości

Focal, Pylon czy jednak coś innego?


Lumberjax

Recommended Posts

Dnia 9.09.2024 o 21:01, rajdek napisał:

W teście na który się powołuję M3si zdobył 84% a IN200 89% (oba w grupie B)

Wolę Atolla

 

10 godzin temu, Gargan napisał:

Exposure 2510 kosztuje coś ok. 9000 PLN a nie dosięga Moon 250i do przycisku "stand by" 🙂

Miałem zarówno Exposure 2010d2 jak i Moon 250i Neo.

Ten pierwszy to złom 😀 

Hehehe. Trzeba się jednak przyzwyczaić do tej Twojej narracji.

Dobrze. Bo do tej pory to ja tu uchodziłem na krytykującego :)

Przekazuję pałeczkę.

 

18 godzin temu, Lumberjax napisał:

Wzmacniacz juz zalatwiony, AVM Competition 1997r, u wujka przepieknie gral, pamietam.

wolalbym jednak streamer i DAC oddzielic, czysto pod wzgledem, ze taki wiim pro ponoc ma bardzo czystego streama, a z DACiem mozna sie wtedy pobawic na tyle, zeby nie „psul” dzwieku wzmacniacza.

Czytalem sporo o Arcam rDac, aczkolwiek cos tez czytalem ze ma jakis dziwny clipping na optycznym wejsciu? To by mir przeszkadzalo streamujac Tidala.

Jesli mi AVM nie siadzie, to mocno celuje w Roksana Caspiana, on mnie powalil na nogi z Trianglami, aczkolwiek mial tez Lumin D3 podpietego, to jest zdecydowanie poza moim zasiegiem, w dodatku nie mialbym mozliwosci podpiac TV pod streamera/daca.

Bije sie z myslami co dalej robic w kwestii Streamera i DACa, bardzo lubie starsze wzmaki, mam w rodzinie sporo roznych z lat 80-00, zintegrowane nowe juz ze streamerami nie wchodza w gre, totalnie nie czuje ich klimatu.

W którego AVM celujesz? Też go chciałem keidyś ale nikt ich nie ma od odsłuchu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

. W którego AVM celujesz? Też go chciałem keidyś ale nikt ich nie ma od odsłuchu.

 

Celowac nie celuje, biore to co dostaje od wujka, a jest to AVM Competition AMP 1997 rok, taki jak tutaj:

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/avm-competition-vollverstaerker-in-sehr-gutem-zustand/2330941824-172-8619

Niestety w ogole nie ma info o nim, ani na niemieckich forach, ani na angielskojezycznych!

Zobaczymy, jaka wycena naprawy bedzie, jesli do 1000 PLN to sie w to bawie, jesli nie to pewnie wjedzie cos w stylu Roksan Caspian MK2/M1, jakis starszy Accuphase, moze Technics albo Yamaha. 

 

Aczkolwiek nie moge przestac myslec o tym jak genialnie AVM Competition gral u wujka, zmienil niedawno na NAD M10 V2, i sczerze to byl to masywny downgrade jak chodzi o detale, scene i dynamike. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lumberjax napisał:

Celowac nie celuje, biore to co dostaje od wujka, a jest to AVM Competition AMP 1997 rok, taki jak tutaj:

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/avm-competition-vollverstaerker-in-sehr-gutem-zustand/2330941824-172-8619

Niestety w ogole nie ma info o nim, ani na niemieckich forach, ani na angielskojezycznych!

Zobaczymy, jaka wycena naprawy bedzie, jesli do 1000 PLN to sie w to bawie, jesli nie to pewnie wjedzie cos w stylu Roksan Caspian MK2/M1, jakis starszy Accuphase, moze Technics albo Yamaha. 

 

Aczkolwiek nie moge przestac myslec o tym jak genialnie AVM Competition gral u wujka, zmienil niedawno na NAD M10 V2, i sczerze to byl to masywny downgrade jak chodzi o detale, scene i dynamike. 

Rozumiem. To jeszcze inny design. Tego nie zna,.

M2 miałem, polecam. M1 jest jednak sporo słabszy i gorzej wykonany.

O widzisz. Czyli nowa klasa D jednak nie dla niego. Mimo transparentności w wykonaniu NADa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2024 o 18:26, Gargan napisał:

Yamaha nie lubię za ich pomysł na brzmienie, które ciężko zabić innymi elementami zestawu. To zawsze ostatecznie gra jak Yamaha 😄

Ps. Mnie Yamaha rozpadła się w rękach po wyjęciu z pudełka. Dosłownie! Gałki z niej poodpadały. A to był drogi model 🤣 

Macie też w ofercie Rotel - chyba najbardziej bezawaryjny sprzęt jaki miałem. Chociaż zakupiony u Was egzemplarz miał z miejsca mikrorysy na wyświetlaczu i przytarte zaciski głośnikowe. Widocznie Chińczyk miał gorszy dzień 🤷 Dziad bezawaryjnie znosi codzienne katowanie od dwóch lat z wielokrotnym "on/off", więc chyba jest dobry. Gdyby zdechł to bym miał pretekst do zmiany, a tak to cóż... Nie ma się do czego przyczepić 🤷 Jak tu być audiofilemonem, bez wiecznych zmian sprzętu? Wredna maszyna... 😕

a cóż to było za urządzenie? 

Było nowe, fabryczne, kupione od nas ;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

a cóż to było za urządzenie? 

Było nowe, fabryczne, kupione od nas ;)?

Yamaha była kupiona za granicą. Źle zniosła transport. Pudełka mają raczej delikatne jak na 24kg wagi. Wkładki styropianowe były w proszku. Trochę wstrząsów i gałki powiedziały: "To my spadamy..." 😀

Rotel to A14 Mk2 kupiony u Was. Zdziwiło mnie, że nie było folii zabezpieczającej na wyświetlaczu. Ale cóż, produkcja covidowa, więc pewnie przymykali oczy na drobiazgi. Działa normalnie, więc nie reklamowałem.

Ten Rotel to z resztą chyba jedyny wzmacniacz jaki miałem 2 lata i jeszcze działa. Straszny złom teraz robią 🙂

Edytowano przez Gargan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Artur Charicki napisał:

@GarganA jak brzmieniowo ten Rotel wypada bo jest w kręgu mojego zainteresowania?

Wypada bardzo pozytywnie 🙂

Z tym, że zmieniłem mu firmware na najnowszą wersję. To trochę zmieniło brzmienie. Teraz gra raczej niższą tonacją. Przynajmniej w stosunku do Arcam FMJ A29 czy Cyrus 6. Przestrzeń rozlewa się raczej na boki i góra /dół niż w głąb. Głosy ludzkie są głębokie. Góra pasma jest delikatna i nie męczy. Bas trochę pogrubiony. Ten wzmacniacz udaje, że jest większy niż jest. Gra potężniej od Marantz PM-15S1. Dobra jest separacja stereo. Nie ma ewidentnych przesłuchów. 

Chyba najgorszy dźwięk jest z USB. Odbieram go jako dopalony i agresywny. Oversampling jeszcze pogarsza efekt. Nie wiem dlaczego tak jest 🤷 Po optyku lub Coax jest zdecydowanie lepiej. Ja sam używam go po analogu. Wtedy dźwięk jest najbardziej zrównoważony i zróżnicowany. Bluetooth działa bez zarzutu - przynajmniej z Motorolą. Ma AptX i to sporo poprawia wobec SBC.

Jeśli masz kolumny, które drą japę albo nie mają basu to polecam A14 Mk2 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gargan napisał:

Yamaha była kupiona za granicą. Źle zniosła transport. Pudełka mają raczej delikatne jak na 24kg wagi. Wkładki styropianowe były w proszku. Trochę wstrząsów i gałki powiedziały: "To my spadamy..." 😀

Rotel to A14 Mk2 kupiony u Was. Zdziwiło mnie, że nie było folii zabezpieczającej na wyświetlaczu. Ale cóż, produkcja covidowa, więc pewnie przymykali oczy na drobiazgi. Działa normalnie, więc nie reklamowałem.

Ten Rotel to z resztą chyba jedyny wzmacniacz jaki miałem 2 lata i jeszcze działa. Straszny złom teraz robią 🙂

No to sprostowując:

Kupiłeś "z oddali" urządzenenie było uszkodzene w transporcie, więc trzeba jasno napisać, że nie jest to kwestia Yamahy. To może wprowadzać niektórych w błąd:)

Rotel nienakleja naklejek ma wyświetlaczach. Nigdy tego nie robił, żeby była jasność :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

No to sprostowując:

Kupiłeś "z oddali" urządzenenie było uszkodzene w transporcie, więc trzeba jasno napisać, że nie jest to kwestia Yamahy. To może wprowadzać niektórych w błąd:)

Rotel nienakleja naklejek ma wyświetlaczach. Nigdy tego nie robił, żeby była jasność :)

 

No jak nie kwestia Yamahy? 24kg i takie pudełeczko delikatne? Te grzmoty powinny być pakowane z większym pietyzmem. 

Tam był też problem z wyfrezowaniem otworu w gałce głośności. Nie dało się jej dobrze zamocować na wałku potencjometru. Tym bardziej, że śrubka mocująca była mała i badziewna. Gdybyś to mocniej szarpnął też by Ci gałka została w dłoni 😄

No to Rotel bardzo źle to wymyślił. Rysy się robią już na etapie produkcji. Ale... Tania marka. Nie ma co się wczuwać 🤷

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gargan napisał:

Jeśli jeszcze coś będziesz chciał wiedzieć o tym wzmacniaczu to pytaj. Na razie jeszcze go nie będę sprzedawać, więc jak coś to mogę sprawdzić bez problemu.

Dzieki. Myślę że niestety już nie będziesz w stanie mi pomóc. Muszę wybrać kilka modeli i zacząć odsłuchy z moimi kolumnami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur Charicki napisał:

Wstepnie wytypowalem Atoll in100se, Cyrus One, exposure 2010, hegel h70 lub 80. Może primare i22. Szukam uzywek blisko siebie i to jest najtrudniejsze. 

Atoll nie znam. Cyrus One w porównaniu do Cyrus 6 albo 8 jest kiepski. Exposure 2010 chciał mi rozwalić kolumny - dobrze sprawdź przed zakupem. Hegel nie znam. Primare i22 podoba mi się kiedy gra głośno. Po cichu mniej. Creek grają fajnie jakby Ci się trafił jakiś w dobrym stanie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie jest sprawa:

 

Ojciec podlaczyl w domu Arie pod naszego starego Technics SU-V6 i puscil winyle. 

 

Mowi ze dosc mocno szumilo, ale wzmak stal z 15 lat nieuzywany w piwnicy (nie ma tam wilgoci) i sie zastanawiamy czy to po prostu wzmak jest do serwisu, czy po takim czasie sie musi na nowo „wygrzac“ ? 

Jest to jednak wzmak slynnej „New Class A“. 

Pamietam ze dawniej ten Technics mial niezlego powera, ten powrr tez wciaz jest, iz maly ruch potemcjometrem glosnosci juz tak podnosi glos ze ciezko je „cicho“ sluchac. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lumberjax napisał:

Sluchajcie jest sprawa:

 

Ojciec podlaczyl w domu Arie pod naszego starego Technics SU-V6 i puscil winyle. 

 

Mowi ze dosc mocno szumilo, ale wzmak stal z 15 lat nieuzywany w piwnicy (nie ma tam wilgoci) i sie zastanawiamy czy to po prostu wzmak jest do serwisu, czy po takim czasie sie musi na nowo „wygrzac“ ? 

Jest to jednak wzmak slynnej „New Class A“. 

Pamietam ze dawniej ten Technics mial niezlego powera, ten powrr tez wciaz jest, iz maly ruch potemcjometrem glosnosci juz tak podnosi glos ze ciezko je „cicho“ sluchac. 

Lepiej daj go do serwisu zanim zniszczy Ci kolumny. 

New Class A to coś podobnego do klasy G. Dość skomplikowane rozwiązanie jak na rok produkcji. Niestety awaryjne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2024 o 12:51, Lumberjax napisał:

Zdalnie, bo ojciec byl, odsluchal i odebral w DE, ale za to moge sie cieszyc Ariami rocznymi, ktore kosztowaly troche ponizej 4k PLN za pare 😎

No i to zmienia obraz ich odbioru :) Gratulację.

15 godzin temu, Mar55 napisał:

A te starsze Focale serii cobalt 806 to byly udane brzmienowo ?

Nie pamiętam ich już za dobrze.

Ja nigdy nie byłem fanem.

11 godzin temu, Gargan napisał:

Z tym, że zmieniłem mu firmware na najnowszą wersję. To trochę zmieniło brzmienie. Teraz gra raczej niższą tonacją.

Oprogramowanie zmieniło mu dzwiek? Pytam całkiem serio.

9 godzin temu, Lumberjax napisał:

Mowi ze dosc mocno szumilo, ale wzmak stal z 15 lat nieuzywany w piwnicy (nie ma tam wilgoci) i sie zastanawiamy czy to po prostu wzmak jest do serwisu, czy po takim czasie sie musi na nowo „wygrzac“ ? 

Jesli szumi to serwis.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido Miałem go w jakiejś antycznej wersji oprogramowania. Kolejne aktualizacje zmieniały między innymi pracę regulacji głośności, coś przy regulacji tonu oraz czułość wejść. 

Na początku grał skrajami pasma. Taki typowy uśmiech DJ'a. Teraz jest równiej, więcej średnicy i mniej wysokich tonów. Bas zrobił się miękkszy. Znaczy nie są to zmiany rewolucyjne, raczej delikatne, aczkolwiek odczuwalne.

Mój egzemplarz ma jeszcze stary wygląd tylnej ścianki. Może te nowsze nie reagują na firmware, albo mają już najnowszą wersję oprogramowania. Nie mogę też upewnić się w doznaniach, bo nie zachowałem starego oprogramowania. Aktualizator po prostu nadpisał pamięć i nie zostawił kopii 🤷

Rotel w pewnym momencie wprowadził zmiany w A14-Mk2 bez zmiany numerku. Gdyby po prostu napisali na obudowie MK3 to by nie było rozterek. A tak, to na rynku funkcjonują dwie wersje tego samego wzmacniacza. Dobrze, że firmware pasuje do obydwu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gargan napisał:

@Piotr Sonido Miałem go w jakiejś antycznej wersji oprogramowania. Kolejne aktualizacje zmieniały między innymi pracę regulacji głośności, coś przy regulacji tonu oraz czułość wejść. 

Ok. Rozumiem. Pytałem z ciekawości.

Ale żeby soft tak zmieniał?

Zdziwiony ale nie to że nie wierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to, ze ten Technics byl tak wrazliwy na ustawienie glosnosci, doslownie na „2“ na Skali do 10 juz ponoc bylo bardzo glosno, czy to moze wskazywac na to, ze cos z nim nie tak i za duzo pradu gdzies przepuszcza ?

 

Albo moze to byc kwestia kabli? Zywkle kable miedziane, bez widelek lub bananow na probe „dokrecone“ na drucie, jak to sie dawniej robilo pol profesjonalnie. Czy to moze powodowac znaczne obnizenie jakosci dzwieku ?

Sprobuje jedynie na bardzo malej glosnosci podpiac odtwarzacz CD, iz jest mozliwosc ze plyta lub odtwarzacz winylow po prostu jest beznadziejny i to na tych glosnikach duzo bardziej slychac niz dawniej.

 

Do serwisu na pewno oddam, ale to rowniez dopiero jak kolumny dojada do PL, w DE taki serwis pewnie zupelnie nieoplacalny.

 

Ciagle sie waham, czy jednak nie dobrac jakiegos innego nowszego wzmaka pod te kolumny, chyb potestuje na Ariach Evo, ktore w salonach w Krakowie sa pewnie dostepne roznej elektroniki.

 

bylbym ogolnie bardzo ciekawy czy Arie podpiete pod Japonie typu Yamaha serii AS (1200 wzwyz) zagraja tak jak mi sie podoba, moze wypeobuje tez tego Rotela, lub nawet Atolla francuskiego.

 

Korci mnie tez troche Roksan Attessa, aczkolwiek slyszalem, ze ponoc do Caspiana i Kandy spora przepasc, ale moze warto sprobowac.

 

Mam troche czasu az kolumny przyjada zeby dopsaowac sobie cala elektronike.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...