Skocz do zawartości

Problem z kalibracją Roomperfect


pablo11

Recommended Posts

3 minuty temu, Palmos napisał:

Pisałem Ci żebyś skorzystał z generatora częstotliwości. Byłoby szybciej i łatwiej. Ale ważne że muza cieszy ucho👍

Pamiętam,ale potem już tyle porad tu było,że zapomniałem 🙂

Dziękuję,SAVE -a w subie zrobiłem i jeszcze na PENDRIVIE z Lyngdorfa wrzucę,masz rację kolego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2024 o 14:57, Q21 napisał:

@pablo11 też pamiętaj o jednej, moim zdaniem bardzo istotnej kwestii. Posłuchaj trochę na neutral, na starcie może brakować Ci dołu, ale po 3-4 dniach możesz włączyć tryb, który podbija bas i uznasz, że tak się nie da słuchać ;) Mimo wszystko przyzwyczajenie do dźwięku też daje bardzo dużą różnicę. 

Racja teraz słucham na neutralny i jest ok.👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to generalnie zagadkowe i musiałbym sam usłyszeć czy pablo11 odbiera to jako jakieś dudnienie, a co jest po prostu normalnym uderzeniem basowym czy faktycznie jest coś nie tak. 
Pomiarów RoomPerfect różnych robiłem już nie wiem ile i nigdy nie zdarzyło się, żeby pozostawił na basie jakąś górkę i by dudnienie pozostawało. Zawsze ładnie wyrównywał bas, dlatego mam tu małe wątpliwości o co tu chodzić może z tym basem. 

Sam sprawdzałem niektóre utwory u siebie i tam po prostu jest uderzenie basowe w tych momentach, coś a'la stopa perkusyjna. Ale być może dochodzi tu jakiś dźwięk pasożytniczy, bo tak rozmyślam to pablo11 mówił, że pokój ma dość spory pogłos i być może to jakieś kwestie pogłosowe? Jeżeli dla wysokich i średnich jest spory pogłos, to na basie to już w ogóle może być kiepsko. Tu już by trzeba było wykonać po prostu pomiar w REW + UMIK i by się coś pewnie wyjaśniło. :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie, nie bijcie proszę.

Pogłos = hałas. Aby zrozumieć audio, należy zrozumieć dlaczego przez hałas niektóre dźwięki są maskowane, niektóre „podgłaszane”.

Wielu kolegów/w tym i ja pojęło i doświadczyło, że im „cichszy” jest pokój, tym łatwiej jest uporać się z „lokalnym” dudnieniem/rezonanse pokoju. Poprzez między innymi room perfect, dirac, DSP jak zwał tak zwał.


Jestem audiofilem, ponieważ dążę, by jak najwięcej „detali” usłyszeć. Te detale to high fidelity. To esencja audiofilizmu. 

A na muzykę to z ukochaną za rękę i do sali, gdzie słuch/zapach/dotyk/wzrok pierwsze skrzypce grają. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawię hipotezę.

Za duży pogłos to najpoważniejsza przeszkoda w jakości brzmienia.

Nie będę kozaczył. „Walczyć” z hałasem nie jest łatwo/WAŻ/finanse itp

A jeszcze trudniej z własnymi iluzjami. Recenzje/gazetki/półki cenowe/branża.

„Łatwiej” kupić nowy klocek. Może w końcu zagra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie rację z tym dużym pogłosem dlatego będę musiał o tym pomyśleć przed remontem,bo teraz nie chciałem pakiwać się w koszty fizycznych ustrojów ponieważ jeszcze nie wiemy z żoną czy będziemy tutaj robić remont czy się przeprowadzimy,a sprzęt można ze sobą zabrać.W innym wątku o Heco Revolution 9 pisałem,że będę robił pułapki basowe w kształcie walca,tuleje szalunkowe już mam jeszcze może dokupię wełnę,bo w sumie już miałem po nią jechać,koszt wełny 1000 zł 80kg/m³ i tuleje 400 zł i tak wyjdzie z tego 2 pułapki po 2.5 m wys. i 40 cm średnicy i 2 pułapki po 1m wys. ( do parapetu) i 40 cm średnicy to razem 250 kg wełny 🙂, strzelam w ciemno ,że przy mojej pustce pomieszczenia musi coś dać,a w większe koszty adaptacji nie chcę się pchać nie wiedząc jak wyposażony będzie pokój i czy w ogóle tutaj zostaniemy.Mimo wszystko różnica po Roomperfect jest na plus ,muzyka jest pełniejsza,nastąpiło prawidłowe zszycie z subem i Lyngdorf ma sporo możliwości na przyszłość (wymiana kolumn,pomieszczenia itd.) 

24 minuty temu, zolt napisał:

Na gigantyczny pogłos żadna cyfrowa korekcja akustyki nie pomoże. 

Więc jestem w stanie zaryzykować tezę, że to problemem jest właśnie duży pogłos.
Pablo11 żeby trochę zlikwidować ten problem, zrobił sobie spory dołek w paśmie basowym mając tam obecnie dziurę. Czyli też niedobrze. 

Jeszcze raz Ci dziękuję za wczorajszą pomoc Sylwek 👍. Masz na pewno dużo racji z tym pogłosem,ale na ten moment mamy taki roczny może nawet półtoraroczny okres przejściowy przed podjęciem decyzji co do finalnego miejsca zamieszkania,bo rzeczywiście ja chciałem zacząć od adaptacji fizycznej,ale to nie ta chwila i pieniądze mogą okazać się niemądrze wydane,ale myślę,że te walce basowe zrobię w ciągu miesiąca dwóch i myślę,że to po części pomoże,bo rogi są ostoją basu .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięcie pogłosu i modów basowych to dwa osobne równie ważne zadania przy czym to pierwsze powinno mieć pierwszeństwo moim zdaniem.

Co do Twoich problemów mam tylko kilka komentarzy:

1. Co to za specjaliści co sprzedali Lyngdorfa a do kalibracji odłączyli suba i potem go podłączyli? Wystarczy przeczytać kilka zdań w instrukcji żeby wiedzieć jak taką kalibrację przeprowadzić poprawnie. Jest to banalnie proste.

2. Dlaczego korzystasz z suba? Wcześniej testowałeś Heco i brakowało Ci basu? Przeniosłeś się z większego pomieszczeni czy kina domowego?

3. Ja pierwsze kalibracje w ogóle bym zrobił bez suba, samo stereo + RP. Poprawna kalibracja i posłuchać miesiąc. Później bym zrobił eksperyment z dodaniem suba czy to w ogóle jest potrzebne.

4. Nowy użytkownik, który ewidentnie nie nie ogarnia (bez obrazy) ma do skalibrowania nie dość że RP to jeszcze do tego suba którego trzeba osobno ustawić i zgrać z resztą systemu, można się łatwo zniechęcić :)

 

Ja osobiście wróciłbym do punktu 3, taką metodą prób i błędów skonfigurowaliście to na ucho bo jak sam mówisz jesteś zadowolony ale metoda "na ucho" może być jeszcze daleka od tego co można osiągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2024 o 12:50, pablo11 napisał:

Panowie macie rację z tym dużym pogłosem dlatego będę musiał o tym pomyśleć przed remontem,bo teraz nie chciałem pakiwać się w koszty fizycznych ustrojów ponieważ jeszcze nie wiemy z żoną czy będziemy tutaj robić remont czy się przeprowadzimy,a sprzęt można ze sobą zabrać.W innym wątku o Heco Revolution 9 pisałem,że będę robił pułapki basowe w kształcie walca,tuleje szalunkowe już mam jeszcze może dokupię wełnę,bo w sumie już miałem po nią jechać,koszt wełny 1000 zł 80kg/m³ i tuleje 400 zł i tak wyjdzie z tego 2 pułapki po 2.5 m wys. i 40 cm średnicy i 2 pułapki po 1m wys. ( do parapetu) i 40 cm średnicy to razem 250 kg wełny 🙂, strzelam w ciemno ,że przy mojej pustce pomieszczenia musi coś dać,a w większe koszty adaptacji nie chcę się pchać nie wiedząc jak wyposażony będzie pokój i czy w ogóle tutaj zostaniemy.Mimo wszystko różnica po Roomperfect jest na plus ,muzyka jest pełniejsza,nastąpiło prawidłowe zszycie z subem i Lyngdorf ma sporo możliwości na przyszłość (wymiana kolumn,pomieszczenia itd.) 

I takie podejście mi się podoba ;) Odsłuchy w zaadaptowanym pomieszczeniu to jest poezja. Nigdy nie budowałem pułapek basowych, ale 250 kg brzmi poważnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ferszcik napisał:

Ogarnięcie pogłosu i modów basowych to dwa osobne równie ważne zadania przy czym to pierwsze powinno mieć pierwszeństwo moim zdaniem.

Co do Twoich problemów mam tylko kilka komentarzy:

1. Co to za specjaliści co sprzedali Lyngdorfa a do kalibracji odłączyli suba i potem go podłączyli? Wystarczy przeczytać kilka zdań w instrukcji żeby wiedzieć jak taką kalibrację przeprowadzić poprawnie. Jest to banalnie proste.

2. Dlaczego korzystasz z suba? Wcześniej testowałeś Heco i brakowało Ci basu? Przeniosłeś się z większego pomieszczeni czy kina domowego?

3. Ja pierwsze kalibracje w ogóle bym zrobił bez suba, samo stereo + RP. Poprawna kalibracja i posłuchać miesiąc. Później bym zrobił eksperyment z dodaniem suba czy to w ogóle jest potrzebne.

4. Nowy użytkownik, który ewidentnie nie nie ogarnia (bez obrazy) ma do skalibrowania nie dość że RP to jeszcze do tego suba którego trzeba osobno ustawić i zgrać z resztą systemu, można się łatwo zniechęcić :)

 

Ja osobiście wróciłbym do punktu 3, taką metodą prób i błędów skonfigurowaliście to na ucho bo jak sam mówisz jesteś zadowolony ale metoda "na ucho" może być jeszcze daleka od tego co można osiągnąć.

Nie no racja ja mam czas kolego🙂,najpierw zrobię te pułapki,potem jeszcze pogłos ( absorbery) i znowu kalibracja i małymi krokami poprawię,a jajuż docelowo będę miał robić to jeszcze pomiary,wszystkiego na raz nie dam rady ,a wzmacniacz jest ok. I nie zginie,ja miałem Denone pma 900hne,tutaj jest dużo lepiej,możliwości ustawień i korekcji przeważają nad Denonen.Wiadomo,że chyba nikt tutaj systemu w tydzień nie zbudował,ba do tej pory docelowo Nirvany nie osiągnął 😉,na tym polega cała zabawa,przyznaję i mam świadomość,że to złożony temat.

A co do suba to ja już go miałem wcześniej i on bardzo fajnie teraz jak jest zszyty dopełnia, rzadko które głośniki schodzą tak nisko i jest mega różnica mimo dużych kolumn i nie jest to bynajmniej tandetny bas rodem z taniej dyskoteki,jest wtedy kiedy trzeba z szybkim kickiem i nie jest to ciągły podszyty basem dźwięk, gorąco polecam.Sub to level wyżej jeśli chodzi o bas,teraz nawet słuchając Dire Straits,a nie jakiegoś techno,jestem przekonany,że poznaję od nowa stare kawałki,które bez suba nie oddają całego nagrania,Heco tak naprawdę schodzą do 40hz ,to ,że piszą do 19 Hz,to bajki ,do 19hz to schodzi Svs 2000 i to słychać,a bynajmniej czuć i są to zupełnie inne doznania,dlatego ,że jak miałem pylony 30 mkii to basu było sporo,ale na wyższych częstotliwościach,a tutaj on nie jest wszechobecny,on jest na czas i kiedy trzeba to się wygasz jest szybki i niski,to jest inna bajka niż "basowe" ale nie tak nisko schodzące kolumny ,bo tak to ludzie nie kupowaliby 2 lub 4 suby po 5000 zł,gdyby kolumny za 10.000 zł tak wybrzmiewały,to jest zupełnie inna charakterystyka basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo11 napisał:

bo tak to ludzie nie kupowaliby 2 lub 4 suby po 5000 zł,gdyby kolumny za 10.000 zł tak wybrzmiewały,to jest zupełnie inna charakterystyka basu.

No nie.

Zapewniam Cię że są kolumny z pięknym niskoschodzacym basem. Jedź pod koniec października na avs to zobaczysz a w zasadzie raczej nie zobaczysz dużo podłączonych subów. Powód stosowanie 2 lub 4 subów jest inny. Pisałem o tym wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Palmos napisał:

No nie.

Zapewniam Cię że są kolumny z pięknym niskoschodzacym basem. Jedź pod koniec października na avs to zobaczysz a w zasadzie raczej nie zobaczysz dużo podłączonych subów. Powód stosowanie 2 lub 4 subów jest inny. Pisałem o tym wcześniej.

Akurat AVS jako wzór i przykład, to bym średnio się do tego odnosił.
No nie zobaczysz tam za dużo subów, bo "typowe" wzmacniacze ciężko zszyć z subwooferem tak, by to grało dobrze. A jak był 2 lata temu na stadionie sub w pomieszczeniu z jakimiś Dali na Narodowym, to pożal się boże, tak to było skonfigurowane. Nie dało się tej "jebaniny" słuchać.
A Lyngdorf do konfiguracji suba w stereo jest idealny. Są tam wszelkie opcje jak kwestia odcięcia kolumn oraz suba na wybranej częstotliwości kilkoma filtrami czy to LR czy BW (bardziej lub mniej stromymi), możliwość podania wszelkich odległości kolumn i subwoofera od miejsca odsłuchowego celem ogarnięcia opóźnienia. Podczas pomiarów następuje zgranie fazowe, korekcja akustyki, ścięcie górek rezonansowych i tak dalej. Jak to chcesz dobrze wykonać na wzmacniaczu klasy AB w którym jedyną regulacją to jest regulacja gałką głośności? O to tu właśnie chodzi. Na takich wzmakach to i ja sam bym nie podjął się suba, bo wiedziałbym, że to nie jest ze sobą zszyte dobrze. Ale w Lyngdorfie o to chodzi, że właśnie w tym aspekcie daje ogromne możliwości. 

A to, że są kolumny niskoschodzące - owszem. Problemem nadal często jest to, że to wszystko jest w bass reflexie i często ten bas jest taki jaki właśnie jest, czyli "bass reflexowy".Oczywiście są konstrukcje, które są tak dobrze zaprojektowane, że ten bass reflex aż tak o sobie nie daje znać, odpowiedź impulsowa jest naprawdę przyzwoita, ale co dobrze zrobiona obudowa zamknięta, to jednak obudowa zamknięta. Dynamika, szybkość, szybkie wygaszanie. No chyba, że ma się gruby pogłos w pomieszczeniu, to nic nie pomoże. Bo bas w przetworniku "zamilknie", a po pomieszczeniu dalej będzie śmigać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Palmos napisał:

No nie.

Zapewniam Cię że są kolumny z pięknym niskoschodzacym basem. Jedź pod koniec października na avs to zobaczysz a w zasadzie raczej nie zobaczysz dużo podłączonych subów. Powód stosowanie 2 lub 4 subów jest inny. Pisałem o tym wcześniej.

Z całym szacunkiem kolego ,ale odniosłem się konkretnie do tego co napisałeś o moich kolumnach Heco,a nie o innych, które istnieją na pewno,ale moje Heco mają dla mnie super środek i górę,ale podstawy basowej trochę mało,ale nie takiej od 40 Hz wzwyż,tylko niżej,sporo przed zakupem interesowałem się innymi kolumnami,byłem też na odsłuchach,ale kolumny które tak nisko schodzą do tego środek i góra ,żeby pasowały,no i wygląd w mniej więcej tej cenie to może jakieś używane bym znalazł,ale gdzie i które,te z subem mi pasują,tylko pomieszczenie jeszcze ogarnę i będzie ok. Co na pewno zauważyłem,bo sporo czytam zachodnie fora,tam ludzie są bardziej otwarci na suby,na kilka subów a powód, który podają to  poprostu lepsze brzmienie,dla mnie nie ma różnicy jeżeli sub jest dobrze zszyty,a nawet lepiej ,bo mogę go wyłączyć zawsze, przecież chodzi o to,żeby nam się podobało,a co za różnica z jakich elementów i z ilu,w sumie najlepiej byłoby gdyby człowiekowi podpasowały idealnie kolumny aktywne bez wzmacniacza itd. ja nie dorabiam sobie absolutnie żadnych ideologi,to tylko sprzęt,jeśli brzmi lepiej z czymś dodatkowym to dokupujemy, oczywiście jeśli kasa na to pozwala,a jeśli nie to nie.

A właściwie nie doczytałem jaki jest przytoczony przez Ciebie powód stosowania kilku subów,bo chyba zawsze jeden:lepszy,no bo raczej nie gorszy efekt końcowy.Interferencje fal itd. wyrównanie charakterystyki niskich częstotliwości też pomijam,bo finalnie chodzi o lepszy  efekt,no bo nikt nie kupuje suba ,żeby sobie pogorszyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, pablo11 napisał:

Z całym szacunkiem kolego ,ale odniosłem się konkretnie do tego co napisałeś o moich kolumnach Heco

Nie pamiętam żebym pisał coś o Twoich kolumnach ale jak je właśnie miałeś na myśli to spoko 👍 wyjaśnione.

50 minut temu, pablo11 napisał:

A właściwie nie doczytałem jaki jest przytoczony przez Ciebie powód stosowania kilku subów

Pisałem o tym w piątek. Tak w skrócie chodziło mi o odpowiednie rozmieszczenie kilku subów w pomieszczeniu i stosowaniu dsp (korekcja i np przesunięcie fazy) w celu wyrownania charakterystyki częstotliwościowej w zakresie basu: obrazowo spłaszczenie gór i zasypanie dołów.

1 godzinę temu, zolt napisał:

Akurat AVS jako wzór i przykład, to bym średnio się do tego odnosił.
No nie zobaczysz tam za dużo subów, bo "typowe" wzmacniacze ciężko zszyć z subwooferem tak, by to grało dobrze

Ok. Zgadza się, no ale jednak wydaje mi sie można tam usłyszeć stereo z dobrym basem i nie za miliony.

Jeśli zwykłe stereo nie daje dobrego basu to 90% z nas miałoby suby lub (co gorsza) wcale takiego basu nie potrzebują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Palmos napisał:

Nie pamiętam żebym pisał coś o Twoich kolumnach ale jak je właśnie miałeś na myśli to spoko 👍 wyjaśnione.

Pisałem o tym w piątek. Tak w skrócie chodziło mi o odpowiednie rozmieszczenie kilku subów w pomieszczeniu i stosowaniu dsp (korekcja i np przesunięcie fazy) w celu wyrownania charakterystyki częstotliwościowej w zakresie basu: obrazowo spłaszczenie gór i zasypanie dołów.

Ok. Zgadza się, no ale jednak wydaje mi sie można tam usłyszeć stereo z dobrym basem i nie za miliony.

Jeśli zwykłe stereo nie daje dobrego basu to 90% z nas miałoby suby lub (co gorsza) wcale takiego basu nie potrzebują.

Zgadza się chodziło Ci o interferencje fal,ale na to są tańsze sposoby (np  pomiar i pułapki strojone ) niż 4 suby 🙂,według mnie odczucie basu z 4 subów będzie nieporównywalnie inne niż z dwóch kolumn,no ale wiadomo ludzie różnie kombinują ,co kto woli byleby brzmiało,a mnie też jeszcze dużo do ideału brakuje, pobawię się w akustykę najpierw "po swojemu",a co mi tam 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Palmos napisał:

Ok. Zgadza się, no ale jednak wydaje mi sie można tam usłyszeć stereo z dobrym basem i nie za miliony.

Jeśli zwykłe stereo nie daje dobrego basu to 90% z nas miałoby suby lub (co gorsza) wcale takiego basu nie potrzebują.

Nie wiem czy przeczytałeś to co napisałem. Żeby mieć dobrze grającego suba, to trzeba mieć coś, co go "zespawa" z kolumnami/monitorami, które masz. 
Stereo jako stereo jest wbite we łby użytkowników od dziesięciu lat. 
Sub w stereo nie jest powszechny, bo przy, jak pisałem, typowym wzmacniaczu z gałką regulacji głosności zestawić go z resztą nie jest łatwo, a jest wręcz trudno. 

Bass reflex to jest nadal konstrukcja tania. To jest tanie rozwiązanie na bas w kolumnie, ale efektywne. Co, jak napisałem, nie znaczy, że nie może zagrać dobrze. 

Nie lubię odpowiedzi użytkowników, którzy kompletnie nie czytają tego, co ktoś napisał i ponownie trzeba pisać to samo tłumacząc wszystko od początku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj zgodzę się z "Zolt",zanim wziąłem na odsłuch tego Lyngdorfa to szczerze przeczytałem może nie wszystkie,( bo więcej już mi się nie wyświetlało🙂) testy i fora i śmiem twierdzić,że bardzo dużo ludzi może nawet połowa,w jakikolwiek wątek wchodziłem łączyło z jednym lub kilkoma subami ,chyba u nas jest takie uprzedzenie duże ? Pewnie,że lepiej byłoby mieć kolumny czy monitory idealne,ale o takich to rzadko ludzie piszą,a np. o Lyngdorfie jest pełno takich opinii na anglojęzycznych forach i nie tylko ,kolega ZOLT czy  LUKLUK,że wraz z lyngdorfem kończą poszukiwania,ja jeszcze o żadnym konkretnym wzmacniaczu ani kolumnach tyłu wypowiedzi nie czytałem jak o Lyngdorfie,że to już jest koniec poszukiwań,a czytam bardzo dużo,coś musi to znaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @zolt dobrze Cię zrozumiałem za pierwszym razem i nie musiałeś jeszcze raz tego wyjaśniać. Szczerze to właśnie o to mi chodzilo odpowiadając autorowi wątku. I pięknie to ująłeś. Z resztą sam byłem ciekaw czy Lyngdorf  "używa" np. przesunieć fazowych (dopiero Ty napisałeś że tak) i jak to się ogarnie to będzie gitara.

Szczerze to będę obserwował ten temat czekając w przyszłości na wpis autora że jest już zajebiscie,  bo jestem pewien że przy odrobinie zapału (a tego mu raczej nie brakuje) "dopieści" roomperfect w swoim lyngdorfie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amerykańskich forach sub to już w ogóle jest must have

1 minutę temu, Palmos napisał:

Kolego @zolt dobrze Cię zrozumiałem za pierwszym razem i nie musiałeś jeszcze raz tego wyjaśniać. Szczerze to właśnie o to mi chodzilo odpowiadając autorowi wątku. I pięknie to ująłeś. Z resztą sam byłem ciekaw czy Lyngdorf  "używa" np. przesunieć fazowych (dopiero Ty napisałeś że tak) i jak to się ogarnie to będzie gitara.

Szczerze to będę obserwował ten temat czekając w przyszłości na wpis autora że jest już zajebiscie,  bo jestem pewien że przy odrobinie zapału (a tego mu raczej nie brakuje) "dopieści" roomperfect w swoim lyngdorfie.

Pewnie,że powoli dopieszcze😉,akustyka jest złożonym tematem,ale jeśli chodzi o bass trapy szerokopasmowe to nie pogorszą a polepszą na początek,a koszt niewielki bo około 1500 zł ,cztery lochy i do tego używane 12-14 szt absorberów,i już będzie jakaś wyjściowa,a potem to już tylko pomiar,ale na razie przed remontem myślę,że to poprawi i warto spróbować, będzie satysfakcja,no i mam nadzieję,że Roomperfect lepiej wtedy zadziała 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,że tak jest kolego,ale naprawdę na wielu forach, węgierskich,angielskich , skandynawskich,dużo ludzi łączy Lyngdorfa z subem,być może dlatego,że tak jak wszyscy eksperymentują i poszukują lepszego w swoim mniemaniu dźwięku,a jednak  Lyngdorf okazał się dobrym narzędziem aby połączyć suba z paczkami i na ten przykład ja na razie gdybym miał podać powód dlaczego go kupuję ( jeszcze nie zapłaciłem) to właśnie zszycie suba z głośnikami ,bo sam Roomperfect na razie przy pogłosie u mnie nie zrobił super roboty,ale już widzę na co go stać,bo muzyka jest pełniejsza i brzmi lepiej i domyślam się co może zrobić jak nie będę miał już studni w pokoju,a pobawiłem się na jego stronie ustawieniami i widzę jak duże ma możliwości,ale,żeby było śmieszniej to już trzem osobom włączałem muzykę z Denona i z Lyngdorfa bez Roomperfect i różnic nikt nie słyszał ,a z samego Lyngdorfa "bez" i "z" korekcją słyszał każdy,także ma spore możliwości.

Choć i tak uważam,że najważniejsza jest akustyka pomieszczenia "fizyczna",bo już kiedyś pisałem,że mam taki przenośny głośnik Marshalla Tuftona i tylko i wyłącznie na zewnątrz brzmi świetnie (jak na taki sprzęcik),na zewnątrz powiedzmy od jednego do dziesięciu na 10 ( pełne jego możliwości ),w najlepszym pomieszczeniu u mnie w domu na 7 ,a u mnie w salonie na 6,czyli to jest taka moja wyjściowa skala dzięki, której wiem,że akustyka ma mega wpływ na brzmienie i w którym kierunku mam podążać,żeby było ok.,ano w takim,żeby ten głośniczek zabrzmiał w salonie niemalże tak jak na zewnątrz to wtedy i stacjonarny sprzęt zabrzmi odpowiednio🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Bas to jeszcze coś tam wchodzi ponizej 100 na przykład. Ale góra. Powyżej 15K nie ma nic. :D

A wszystkie kolumny grają do znacznie wyżej.

 

Bo łatwiej zrobić 15kHz niż 15Hz. 

Pytanie czy jest sens, bo wszystkie śmieci cyfrowe lądują właśnie powyżej 15kHz 🤷 Niektórzy to usłyszą 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...