Skocz do zawartości

co podłączyć do pylon pearl 25


Alex1964

Recommended Posts

17 godzin temu, Alex1964 napisał:

tak, w szczególności radio, gra kiepsko nie ma dynamiki, basu. Podpiąłem laptopa do amplitunera przez zwykły kabelek chinch jack i jest lepiej , myślę że cd też by grał lepiej ale w przypadku radia tragedia

Zmieniałeś w końcu tę impedancję ? Kompa podłącz sobie przez USB asynchroniczne kabelkiem USB A -> B, w ten sposób zagra o wiele lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam 840-kę to te jednostki nie grały tak jak obecne Yamahy i może być tutaj ewentualnie problem. Dlatego też tak jak napisałem, bez wskazania jakiegoś kierunku brzmienia ciężko jest precyzyjniej określić co będzie odpowiednim wyborem (nie potrzeba tutaj opisów jak z Pana Tadeusza :), wystarczy tylko np. lubię brzmienie bardziej basowe, nie lubię sporej ilości wysokich tonów, lub np. eq ustawiam w pozycji "V", lub w ogóle nie używam).

R-N800 to jest lepszy jakościowo model, ale jak dla mnie bardziej dyscyplinujący bas niż jednostka jaką masz od PianoCraft-a, która nieco koloryzuje ten zakres. Powoduje to trochę zmianę stylu tego basu, więcej kultury jego pracy, ale może to właśnie jest to czego niekoniecznie byś chciał. Do tego masz nieco więcej detali, przestrzeni i może się dla Ciebie to okazać już nie do końca fajne. 

Moje propozycje bardziej celowały w stronę balansu tonalnego jaki miałeś w PianoCraft, bo skoro w takim wydaniu Ci się podobały te gatunki to naturalnym wydaje się taki kierunek, aczkolwiek czasem zmiany też są fajne :) Oczywiście jak najbardziej argument cenowy jest dla mnie zrozumiały, chociaż zawsze z jakimś rabatem mniej boli i jest się bliżej :) 

Pytanie na jakich kolumnach słuchałeś RN800? Bo jeżeli na innych niż od 840-ki to ciężko o jakikolwiek punkt odniesienia, dlatego odsłuch w docelowej konfiguracji jest bardzo istotny.

Daj znać jak się zakończył temat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...