Skocz do zawartości

Jaki Amplituner do ok. 2 000 zł używany?


Seki87

Recommended Posts

Witam. Chcę zmienić sprzęt aktualnie posiadam denona AVR-2100W którego sprzedaje grały z głosnikami jamo s606 (sprzedałem już), chciałbym coś trochę lepszego myślałem jakąś yamaha. Ale co byście polecili chce do kina i stereo takie multi.  Głosniki też by mnie interesowały ale pierwsze Ampli chcę kupić a potem dobierać resztę. 

Chcę to do sypialni 18m² tak że z akustyką trochę lipa bo żona nie chce szafy wrzucić 😁 która jest na tej samej ścianie co tv i głośniki były i nie mam miejsca na subwoofer 😡

Edytowano przez RoRo
Poprawiłem w tytule wątku 2 miliony na 2 tysiące :-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie kupisz po prsotu odpowiednik.

Nie bedzie grał lepiej w stereo.

Jak kupisz nowszego Denona srii X2 to będzie grał dokładnie tak samo. Będzie miał tylko inne funkcje.

Jak kupisz Yamahe to będzie grac inaczej, czy lepiej to kestia indywidualna. Yamaha gra jasniej, bardziej rozdzielczo. Kinowo.

Amplitunery Marantza są uwazane za takie w miare przywoicie grajace w stereo. Mozna isc w ta strone. Ale tu znowu SR5xxx to będzie odpowiednik.

11 godzin temu, Seki87 napisał:

i nie mam miejsca na subwoofer 😡

No to kup sobie stereo. I po temacie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale kolega pisze o używce. Może kupi jakiś wyższy model denona typu AVC-X3xxx w starszej wersji. Albo jakieś Onkyo ? Trzeba by pogrzebać ;)
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Salon Planeta Dźwięku napisał:

No, ale kolega pisze o używce. Może kupi jakiś wyższy model denona typu AVC-X3xxx w starszej wersji. Albo jakieś Onkyo ? Trzeba by pogrzebać ;)

No ok ale jaki model za 2K żeby nie był dinozaurem i grał lepiej?

X3 będzie grał podobnie. Tam nie ma przeskoku znaczącego. Funkcyjnie owszem.

14 godzin temu, Seki87 napisał:

Myślałem sobie kupić amplituner narazie a potem dokupić stereo lubię oglądać filmy w kinie i słuchać muzyki lepszej jakosci. A co do onkio nie mam przekonania. 

A jakiego Marantza polecacie  w tej kasie? 

SR6 a co dalej to kwestia ceny , wieku, stanu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucalem w okazjach - za 789 euro (+ 9 euro za dostawe) masz z Francji nowe Onkyo 7100 z Dirac-iem na pokladzie i pre-out'ami na fronty gdybys kiedys chcial lepsze stereo.

800 euro to 3450 zl. Wg mnie warto dolozyc chocby za to, ze bedzie nowe (nie masz ryzyka, ze ktos sprzet przegrzewal) i że ma Dirac'a, którego raczej w używkach mieć nie będziesz.

Kwestia czy Onkyo będzie Ci pasowało brzmieniem vs obecny Denon.

ps. ale to chyba wciąż nie będzie przeskok jakościowy, chyba że masz kiepskie pomieszczenie to wtedy Dirac robi różnice (ale to branża więcej powie). Ja tylko donoszę o dobrej ofercie cenowej 😉

ps2. a jak jednak stereo to chyba nie do pobicia jest Marantz pm7000n - wciąż ciut poniżej 3000 zl

https://www.amazon.pl/Marantz-PM7000N-N1B/dp/B082G94C8R/ref=mp_s_a_1_1?crid=2ZLKVWDV47MFB&dib=eyJ2IjoiMSJ9.2ABNRvKNDU4x6RyuN4B7Sk_eLPC9Uu95wpfhx_IySP3qQCiG8hx-i6PfUHY3wTUdTvcpVehSw445p9Z37YDYnV_Ui-P4dlaFB0dIINdtVOdfUzttRWHQ5oHtEyQuB-xIqeNOKuc_3Gyx-cXPRpMS8P_EH992MqWT6kcBc-bSxjCXlBlI7q0Zy1L0GTU3Z2IxHjhCd45jlepm-CDJlPQvWA.FNIYxEq1YnXEhq67ZQnpc1L9x4iRc893yEcAv1XX-5w&dib_tag=se&keywords=marantz+pm7000n&qid=1727208555&sprefix=marantz+%2Caps%2C156&sr=8-1

Edytowano przez Murciano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo changed the title to Jaki Amplituner do ok. 2 000 zł używany?
10 godzin temu, Seki87 napisał:

No to co lepiej zostawić tego mojego denona AVR-2100W  i trochę dozbierać i kupić coś lepszego? Załóżmy do 3-4 tyś?

Tak.

9 godzin temu, Murciano napisał:

Wrzucalem w okazjach - za 789 euro (+ 9 euro za dostawe) masz z Francji nowe Onkyo 7100 z Dirac-iem na pokladzie i pre-out'ami na fronty gdybys kiedys chcial lepsze stereo.

Lepsze stereo to będzie dopiero po dokupieniu tej końcowki lub wzmacniacza. Bez tego będzie tylko inaczej nie lepiej.

2 godziny temu, Gargan napisał:

Jeśli sprzęt ma Dirac to kwestia różnicy brzmienia jednej marki do drugiej przestaje mieć znaczenie.

nie do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Seki87 napisał:

No tak ale ten dirac live co wyczytałem będzie płatny do uruchomienia i to nie małe koszta,  ktoś już to testował i płacił? Czy to lepiej robotę robi jak audyssey?

Dirac live jest dodatkowo płatny w Denonie i Marantzu (Yamaha w ogóle go nie ma), natomiast Pioneer i Onkyo od pewnego modelu mają licencje Diraca w cenie (począwszy od LX305 dla Pioneer i od 7100 dla Onkyo).

Natomiast żeby było trudniej to jest jeszcze dirac bass control i będzie dirac art i te z kolei prawdopodobnie oba będą możliwe do dokupienia do Denona i Marantza, ale żaden z nich nie będzie dostępny w Onkyo i w Pioneerze (tu znów niech potwierdzi to ktoś kto to robił - ja nie miałem jezcze do czynienia z bass control, a ART chyba jeszcze niedostępny).

 

Natomiast już podstawowy Dirac Live to bodajże 349 USD, więc jak tego potrzebujesz to w Onkyo/Pioneer to masz, a w Denon/Marantz będziesz musiał dopłacić i to jak sam zauważyłeś nie mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Seki87 napisał:

Hehe żeby się nie okazało że jak kupisz sprzęt za ok 4tys. To będziesz maił lipę dopóki nie kupisz dirac live i jeszcze to tego innych funkcji dla mnie masakra, wszyscy wprowadzają takie zmiany "nie masz premium to masz chujnie" 😡😁

Wszyscy producenci każdego towaru chcą wycisnąć jak najwięcej z Klienta. Nie tylko w momencie zakupu, ale najlepiej i później.

Dla mnie ogromnym zaskoczeniem jest ten Dirac - nigdy bym nie wpadł na to, że taki soft może być tak drogi i że ludzie będą za to gotowi tyle kasy zapłacić. Z drugiej strony 350 USD dla amerykanów kupujących sprzęt audio to pewnie nie jest majątek (jedno wyjście do restauracji).

No ale jak my tu mamy wątek o ampli za 2000 zl, to wydanie dodatkowych 350 USD (1400 zl) wydaje się inwestycją absurdalnie wysoką.

Cóż - w dalszym ciągu "rzecz się dzieje w Polsce, czyli nigdzie"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seki87 napisał:

No tak ale ten dirac live co wyczytałem będzie płatny do uruchomienia i to nie małe koszta,  ktoś już to testował i płacił? Czy to lepiej robotę robi jak audyssey?

W zależności od marki jest płatny. Dużo dużo lepiej od XT. Sporo lepiej od XT32. DLBC to kolejny poziom - bas jest lepiej zszyty z wszystkimi kanałami w kinie. Chociaż potrafi zrobić psikusa i sporo czasu walczyłem któregoś razu z REWem żeby zlikwidować duży dołek na ~35 Hz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gargan napisał:

Jeśli sprzęt ma Dirac to kwestia różnicy brzmienia jednej marki do drugiej przestaje mieć znaczenie.

Naprawdę chcesz powiedzieć, że Dirac zrówna ze sobą brzmienie dwóch skrajnie grających amplitunerów albo kolumn?
Skończ opowiadać bzdury bo jeszcze ktoś w to uwierzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seki87 napisał:

To chyba zrezygnuje z tego narazie, za duże koszta jak narazie.

Ale jak bym kupił Marantz Seri SR 6 

To nie będzie dużej różnicy między moim denonem AVR-2100W? Czy jednak coś lepiej zagra Martanz? 

czy poprostu dokupić do denona coś w stereo? 

Znów się wypowiem, bo w sumie przeszedłem podobną drogę jak Ty - zaznaczam, że jestem zwykłym użytkownikiem prywatnym. 

Otóż jak dokupisz stereo (ja chciałem wziąć Marantza PM7000, czyli połączenie wzmacniacza ze streamerem na którym mi też zależało, bo używam Tidala) to okaże się, że :

1. Twój Denon x2100 nie ma wyjścia pre out

2 Marantz PM7000 nie ma wejścia Main in

czyli staniesz przed koniecznością zakupu przełącznika, dzięki któremu będziesz w stanie przełączać amplitunery (jedna para kolumn przednich, a 2 źródła dźwięku, więc musisz zadecydować który wzmacniacz w danym momencie zasila kolumny L i R). Oczywiście możesz też spiąć marantza z denonem zwykłym wejściem, ale wtedy korzystając z kina musisz mieć na Marantzu ustawione zawsze np. 50% głośności i musisz każdorazowo osobno go włączać i przełączać na to wejście.

Jak ja sobie o tym pomyślałem to z jednej strojy wydawało się możliwe i wykonalne (wersja 2), ale też znając siebie wiedziałem, że mnie to będzie wqrzać.

Koniec końców ja wybrałem Onkyo RZ50 z francji za 1190 euro i narazie jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eMBe napisał:

Nie wiem.

To ja też nie wiem. 

Dirac wyrównuje pracę kolumn i odpowiedź pomieszczenia. Większość amplitunerów AV w tej samej cenie mają bardzo podobne możliwości. Właściwie to można nakładać wykresy na siebie. Więc jeśli Dirac jeszcze wygładzi drobne mankamenty to wszystko będzie brzmiało tak samo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...