Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestawu do kina domowe, wysoki dach.


phdbane

Recommended Posts

Dzień dobry.

Kończę dobierać zestaw do kina domowego i mam dwa zestawy do wyboru. Czy możecie doradzić, który z nich jest lepiej dopasowany? Zestaw ma służyć głównie do oglądania filmów/seriali, czasami przy gościach muzyka. 

Opcja nr 1

Głośniki podłogowe - Dynaudio Emit 50,  centralny - Dynaudio Emit 25C,  2 głośniki naścienne na boczne ściany - Monitor Audio Soundframe 1, dwa głośniki wiszące - Gallo Acoustic A'diva Se Single Droplet, Subwoofer - Dynaudio Sub 3, Amplituner -  Onkyo TX-NR6100

Opcja nr 2

Głośniki podłogowe - Pylon Audio Diamond 30 MKII,  centralny - Pylon Audio Diamond Center MKII ,  2 głośniki naścienne na boczne ściany - Monitor Audio Soundframe 1, dwa głośniki wiszące - Elipson Planet M, Subwoofer - SVS 3000 Micro , Amplituner -  Denon AVC X3800H

Dom parterowy z wysokim, dwuspadowym dachem na wysokość 612cm.

Dziękuję za wszelkie rady.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PanKlor napisał:

Jak to ma być zestaw do kina to potrzebujesz zdecydowanie większych subwooferow. Minimum dwóch bym powiedział biorąc pod uwagę wysokość pomieszczenia. 

Czym kierowałeś się przygotowując te zestawy?

 

 

 

Nie znam się na sprzęcie, propozycje otrzymałem z dwóch, różnych salonów audio. A jakie miałbyś propozycje zmiany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, phdbane napisał:

Opcja nr 1

Głośniki podłogowe - Dynaudio Emit 50,  centralny - Dynaudio Emit 25C,  2 głośniki naścienne na boczne ściany - Monitor Audio Soundframe 1, dwa głośniki wiszące - Gallo Acoustic A'diva Se Single Droplet, Subwoofer - Dynaudio Sub 3, Amplituner -  Onkyo TX-NR6100

Drogo  i nie wykorzystasz tego.

10 godzin temu, phdbane napisał:

Opcja nr 2

Głośniki podłogowe - Pylon Audio Diamond 30 MKII,  centralny - Pylon Audio Diamond Center MKII ,  2 głośniki naścienne na boczne ściany - Monitor Audio Soundframe 1, dwa głośniki wiszące - Elipson Planet M, Subwoofer - SVS 3000 Micro , Amplituner -  Denon AVC X3800H

Tu tez bym nieco pozmieniał.

2 godziny temu, phdbane napisał:

Nie znam się na sprzęcie, propozycje otrzymałem z dwóch, różnych salonów audio. A jakie miałbyś propozycje zmiany?

A słuchałes już czegos?

Bo generalnie ja myślałem że tak Bo raczej kolumny były wybrane jako spokijne. łagodne. Czy takie jest Twoje preferencje?

Ale obydwa zestawy nieco do edycji. Albo nawet nie nieco.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Moim zdaniem obie propozycje mogą mieć sens, za wyjątkiem subwooferów, bo zakładam, że pomieszczenie jest już naprawdę spore. Spokojnie możesz też rozważać mniejsze wersje kolumn na front, jeśli głównie zestaw służy do KD. 

Osobiście też rozważałbym dołożenie do wyższego modelu ampli - takiego jak Onkyo TX-RZ50. Dynaudio lubią dostać nieco więcej mocy, a brzmieniowo też super pasuje do Pylona w mojej opinii. 

Jesteś w stanie wrzucić plany pomieszczenia? Ile chcesz przeznaczyć na całość? :)

W razie czego zapraszam też do kontaktu i na odsłuchy :) Mamy u siebie salkę kinową z systemem 5.2.4 na kolumnach in-wall od Sonus fabera, może coś z ich stajni też Cię zainteresuje ;) Przy zakupie u nas możesz również liczyć na atrakcyjną wycenę zestawu ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, phdbane napisał:

Dzień dobry.

Kończę dobierać zestaw do kina domowego i mam dwa zestawy do wyboru. Czy możecie doradzić, który z nich jest lepiej dopasowany? Zestaw ma służyć głównie do oglądania filmów/seriali, czasami przy gościach muzyka. 

Opcja nr 1

Głośniki podłogowe - Dynaudio Emit 50,  centralny - Dynaudio Emit 25C,  2 głośniki naścienne na boczne ściany - Monitor Audio Soundframe 1, dwa głośniki wiszące - Gallo Acoustic A'diva Se Single Droplet, Subwoofer - Dynaudio Sub 3, Amplituner -  Onkyo TX-NR6100

Opcja nr 2

Głośniki podłogowe - Pylon Audio Diamond 30 MKII,  centralny - Pylon Audio Diamond Center MKII ,  2 głośniki naścienne na boczne ściany - Monitor Audio Soundframe 1, dwa głośniki wiszące - Elipson Planet M, Subwoofer - SVS 3000 Micro , Amplituner -  Denon AVC X3800H

Dom parterowy z wysokim, dwuspadowym dachem na wysokość 612cm.

Dziękuję za wszelkie rady.

Pozdrawiam!

Idealnie byłoby gdybyś był w stanie podesłać jakiś rzut pomieszczenia z wymiarami. Na tej podstawie łatwiej będzie zwizualizować sobie całą koncepcję i może pojawią się jakieś uwagi, których teraz nie jesteśmy w stanie uwzględnić. 

Z tymi zestawami to jest tak, że gdybyś kupił jakikolwiek w ciemno to i tak będziesz zadowolony, dopóki nie będziesz miał punktu odniesienia. Jedne i drugie serie to dobre konstrukcje, które mają sporo do zaoferowania, ale Dynaudio są trudne do wysterowania i dosyć mało "efekciarskie" jak na zestaw kinowy. 

To co ja bym zrobił to Pylony porównał do Focal Vestia No3/No4 czy na przykład Monitor Audio Silver 500 7G i ocenił, który kierunek bardziej mi odpowiada. Focale i Silvery będą po prostu nieco bardziej rozrywkowe. Sprawdź również naszą promocję na Monitor Audio Gold 300, które już totalnie mogłyby załatwić sprawę. To świetnie wykonany model, który cechuje gęsty, głęboki bas i bardzo dokładnie odwzorowane plany pozorne więc w kinie sprawdzi się idealnie.

https://planetadzwieku.com/monitor-audio-gold-300-czarne.html?srsltid=AfmBOoomJL9oFYPQgB2o0JMyr10yzphq1BV6eqVqKQNRTLXAc0p1INqp

Subwoofery obowiązkowo do zmiany. Możesz zostać przy SVS, ale minimum przy wersji SVS SB-2000 PRO. Stosunek ceny do jakości Onkyo TX-RZ50 jest mega korzystny więc ja bym przy nim został.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dziękuje za obszerne odpowiedzi :) W załączniku przesyłam rzut kuchnia+salon plus rzut na szafkę RTV

Głośniki Pylon Diamond wyglądają ładnie, ale martwi mnie, że mogą być za długie i wystawać. Monitor Audio Silver wyglądają super, ale w salonie usłyszałem, że dużo słabsze od Pylonów.

A co myślicie o głośnikach wiszących? Te podane są wystarczające czy można w tym coś podziałać?

Jakie subwoofery są warte uwagi do cent 5000zł? No i czy w ogóle to jest minimalna kwota jaką trzeba zapłacić za subwoofer do takiego pomieszczenia?

Z tymi amplitunerami to też jest jakaś magia, bo w 3 różnych salonach zaproponowali 3 różne :/ Teraz nie wiem czy lepiej kupić droższy amplituner i tańsze głośniki czy droższe głośniki i tańszy amplituner?

Dzięki!

 

 

rzut-kuchnia.pdf szafka RTV.pdf

Edytowano przez phdbane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, phdbane napisał:

Głośniki Pylon Diamond wyglądają ładnie, ale martwi mnie, że mogą być za długie i wystawać. Monitor Audio Silver wyglądają super, ale w salonie usłyszałem, że dużo słabsze od Pylonów.

Moja rada jest taka... w sklepie audio słuchaj głośników a nie obsługi ;)

Sub do 5k PLN do kina to jakiś Klipsch RP jak najwiekszy. Najlepiej dwa.

Zestaw powinien być dobrze dobrany... nie ma reguły lepsze/gorsze. Dodatkowo czym innym jest kino a czym innym stereo.

Dodatkowo słabo widze kino w Twoim wypadku patrząc na ten plan. Brak symetrii glosniki surround praktycznie przed słuchaczem. Tylko 2 Atmos gdzie pomieszczenie z powodzeniem pozwoli na 4.  Masz jeszcze opcje jakiejś aranżacji tego? W sklepie cokolwiek się zainteresowali projektem lokalu?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podpadnę branży - poleciłbym Ci ściągnąć z francji Pioneera LX505, który jest bliźniaczo podobny do Onkyo RZ50 (ten sam koncern, w Pioneer nie można jedynie ustawić różnego crossovera dla różnych kanałów). Ale obecnie we francji ma mega cene - 1089 euro + najtansza przesylka 8,9 euro lub 25 euro za kuriera, czyli za 1100 euro (4730 zl) masz bliźniaka Onkyo RZ50 (Pioneer też jest z Diraciem)

A te 2000 zl, które dzięki temu zaoszczędzisz możesz dołożyć do kolumn np. do subwoofera, który w kinie Ci się przyda. Tutaj link do oferty

https://en.homecinesolutions.fr/p/24511-pioneer-vsx-lx505-black

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@phdbane Wróciłem do komputera. Poniżej moja propozycja zmian ustawienia tego wszystkiego. 

Czerwone kółka - głośniki surround (zamiast czerwonych prostokątów). One powinny być lekko za słuchaczem, po boku i lekko z tyłu mogą być w układzie 7.1. Ty budujesz 5.1 więc surround powinny być kątowo pomiędzy surround a surround back z układu 7.1. Jak masz wątpliwości zajrzyj do rekomendacji na stronie dolby. 

Zielone kółka - Atmos. Wrysowałem mocno na oko bo masz spadzisty i wysoki dach. Generalna zasada jest taka, że w układzie x.x.4 powinny być one 45 stopni przed i za słuchaczem. Czyli jak masz głowę na wysokości 100 cm a do sufitu od podłogi 250 cm to tylna pare montujesz 150 cm za miejscem odsluchu a przednia 150 przed. Rozstaw na boki mniej wiecej jak kolumny frontowe. Jeżeli zostajesz przy 2 Atmos to rozstaw je szerzej i daj odrobinę do przodu. 

Niebieskie kołka - kolumny frontowe. Powinny być symetrycznie względem miejsca odsłuchu. Gdybym miałmożliwość to wywaliłbym z tego układu kominek i byłoby bardzo dobrze. Z kominkiem ten układ będzie zawsze lekko przekoszony, tym bardziej, że nie za bardzo masz możliwość ruchu kanapą.  

 

image.png.b9b76e3647f6576b1094dc1c0e60c976.png 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...