Skocz do zawartości

Jaki streamer dopasowany poziomem do reszty


pm525

Recommended Posts

Witam.Rozwazam zakup mojego pierwszego odtwarzacza sieciowego.Mam wprawdzie kino, ale pytanie raczej do zapytania w dziale stereo.Moj zestaw to:

Emotiva XMC-2

Emotiva XPA-9

Paradigm Signature S6 v3

Reszty nie pisze bo nie slucham muzyki wielokanalowo ani z subem-nigdy bez wyjatkow.

Bardzo prosze o porade jaki/jakie streamery pasowaly by do tego co mam tak zeby ani nie przeplacic, ani nie kupic zbyt taniego.Po prostu zeby wpasowal sie w posiadany system.Nastawiam sie na Tidal, czy moze powinienem celowac w cos innego?
 

Moze troche przy okazji zapytam tez o CD player-nowe i uzywki pasujacy do systemu, bo tez rozwazam czy kupic CD a nie streamer-choc tu bedzie duzy wybor artystow i dlatego bardziej sie sklaniam ku streamerowi.W tej chwili mam stary ‚zapasowy’ Marantz ktory mam juz z 15 lat w razie w.Ostatni mialem McIntosh MCD201 ale czasem jakas porysowana  plyta skakala i go pogonilem😅 bo np na tym starym Marantz smigala bez problemu.

Dziekuje i pozdrawiam.

Edytowano przez pm525
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ProjectPi napisał:

Spytalbym, czy abonament Tidal nie jest aby zbyt tani, ale to wlasnie bylaby zbedna zlosliwosc, wiec w zamian juz znikam. :)

Wiadomo, ze nalezy dopasowac klocki na podobnym poziomie bez wzgledu na pulap cenowy.Pytam o porade i to wszystko. Dzieki, ze znikasz👍👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Wszystko zależy od Twoich oczekiwań co do streamera ;) Kilka spośród najciekawszych opcji masz już wymienione wyżej, czyli Lumin D3, EverSolo DMP-A8, bardziej budżetowo jest Cambridge CXN100. Poza nimi sprawdziłbym też Audiolaba 9000N, Arcama ST25. W bardzo dobrej cenie mamy również Lumina D2 i Cyrusa Classic Stream :)

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch ;) Znajdziemy fajne rozwiązanie :) Przy wielu produktach znajdziesz też filmy, gdzie o nich opowiadamy. Tu podrzucam jeden z nich:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dziekuje za wszystkie odpowiedzi.Zeby nie pisac za wiele.Co mam na mysli piszac ‘za tani’ Chodzi mi o to, ze jak w kazdym systemie doberajac np streamer mamy jakies dolne widelki ponizej ktorych nie powinnismy schodzic zeby nie zanizyc poziomu.Natomiast mowiac, ze nie chce przeplacic, adekwatnie nie ma sensu w danym systemie wydawac powyzej jakiejs kwoty bo reszta jest za slaba i nic to nie da.

Wg mojego rozumowania najslabszym moim elementem jest moj procesor dzwieku XMC-2 bo jest to jednak procek wielokanalowy, czyli w stereo bedzie kulal.Stad nie za bardzo wiem w jakie widelki dolne i gorne powinienem sie wstrzelic i ku mojemu zdziwieniu sa tu polecane streamery takie jak chociazby  Lumin d3, Atoll ST-300.

Nie chcialem pisac co ja rozwazam zeby nic nie sugerowac, ale teraz chyba juz moge.Wiec glowni faworyci to Cambridge Audio CXN-100 lub Eversolo DMP-A6 to opcja nr 1.Opcja nr 2 byla Eversolo DMP-A8, ale wlasnie zastanawiam sie czy jest sens wydawac tyle do mojego systemu biorac pod uwage, ze to jednak kino.DMP-A6 Master Edition wcale nie biore pod uwage bo nie oszczedze kasy jak przy A6, a caly czas bede mysla, ze troche moglem dorzucic i bym mial lepszy model(tylko tu wlasnie nie nie bylem pewien czy jest sens) -to byl stan na wczoraj.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pm525 napisał:

Witam wszystkich i dziekuje za wszystkie odpowiedzi.Zeby nie pisac za wiele.Co mam na mysli piszac ‘za tani’ Chodzi mi o to, ze jak w kazdym systemie doberajac np streamer mamy jakies dolne widelki ponizej ktorych nie powinnismy schodzic zeby nie zanizyc poziomu.Natomiast mowiac, ze nie chce przeplacic, adekwatnie nie ma sensu w danym systemie wydawac powyzej jakiejs kwoty bo reszta jest za slaba i nic to nie da.

Wg mojego rozumowania najslabszym moim elementem jest moj procesor dzwieku XMC-2 bo jest to jednak procek wielokanalowy, czyli w stereo bedzie kulal.Stad nie za bardzo wiem w jakie widelki dolne i gorne powinienem sie wstrzelic i ku mojemu zdziwieniu sa tu polecane streamery takie jak chociazby  Lumin d3, Atoll ST-300.

Nie chcialem pisac co ja rozwazam zeby nic nie sugerowac, ale teraz chyba juz moge.Wiec glowni faworyci to Cambridge Audio CXN-100 lub Eversolo DMP-A6 to opcja nr 1.Opcja nr 2 byla Eversolo DMP-A8, ale wlasnie zastanawiam sie czy jest sens wydawac tyle do mojego systemu biorac pod uwage, ze to jednak kino.DMP-A6 Master Edition wcale nie biore pod uwage bo nie oszczedze kasy jak przy A6, a caly czas bede mysla, ze troche moglem dorzucic i bym mial lepszy model(tylko tu wlasnie nie nie bylem pewien czy jest sens) -to byl stan na wczoraj.

 

Mija skroman sugestia, bo ide ta sama droga po dlugich researchach i rozmowach:

 

Dziele Streamer i DAC na dwa niezalezna urzadzenia.

 

mnie zaden streamer z wbudowanym DACiem nie przekonal mnie dzwiekowo.

Slucham Eversolo A6 i w porownaniu wiim pro plus + DAC SMSL SU1, czyli kombo w polowie ceny Eversolo i dla mnie osobiscie to brzmialo duzo lepiej.

Kazdy streamer z wbudowanym DACiem bedzie brzmial inaczej i bedzie mial sporo wplyw na jakos i barwe dzwieku koncowego ( glownie przez DAC), wiec tutaj musisz odsluchac i pobrobowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MacieQ napisał:

Ale nadal @pm525 nie odpowiedziałeś na zasadnicze pytanie ...czy szukasz tylko transportu czy chcesz korzystać z dac-a streamera ?? 🤔

Przepraszam😅Szukam porady jak zrobic to najlepiej w danym budzecie ktory zalezy od tego jak daleko warto sie posunac.Jestem otwarty na kazde rozwiazanie.Dzieki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...