Skocz do zawartości

Zestaw stereo ze wzmacniaczem do kompletu


audioab

Recommended Posts

Dzień dobry 

Mam trochę dylemat i to forum powinno pomóc :)

Obecnie u mnie w pomieszczeniu 30m2 grają Argon Forte A55 mk1. Mam te głośniki podłączone do android boxa z którego oglądam tv i słucham muzyki. To urządzenie posiada wyjście HDMI 2.1 HDCP2.2, wyjście optyczne dźwięku.

Jeśli w przyszłości chciałbym podnieść jakość dźwięku mógłbym wymienić te głośniki na jakiś inny zestaw stereo np. 

- Pylon Pearl 25

- Wzmacniacz jakiś niewielkich rozmiarów ale optymalny mocą z zapasem do 2 tys. Tutaj nie wiem, więc proszę o wskazówki.

Czy taki zestaw zagrałby lepiej jeśli chodzi o jakość dźwięku i moc niż posiadane przeze mnie Argony? Czy to nie ma sensu w budżecie który daje ten komplet czyli 4500zl?

Ogólnie używam sprzętu do słuchania muzyki różnego rodzaju, klasyczna a nawet rock i elektronik. Najczęściej źródłem dźwięku jest spotify.

No i czy ja wtedy to podłącze pod konieczny dla mnie android box. Tutaj myślałbym o tym, że kablem optycznym z boxa poszedłbym do wzmacniacza a z niego już na głośniki odpowiednio. Kabel hdmi tak jak teraz idzie z boxa na tv dając obraz.

Edytowano przez audioab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w wolnej chwili poczytałem forum i zainspirowałem się, że może jednak zmienić aktywne na pasywne, że to będzie lepsze rozwiązanie. W końcu zewnętrzny wzmacniacz i kolumny to już inna konstrukcja i przynajmniej wydaje się od razu lepsza. Sam rozmiar głośników też 🙂

No, ale jeśli nie ma sensu więc dobrze że pytam niż kupować w ciemno.

Edytowano przez audioab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...