Skocz do zawartości

Pytania o sprzecie stereo!


jarololer

Recommended Posts

Jestem zielony, nie mam pojęcia od czego się zabrać. Pytania z mojej strony są następujące :
1.Jak dobrać moc wzmacniacza do mocy głośników.
2.Co daje dvd?
Szukając na forum znalazłem wiele tematów "dvd ok.5000zl."
3.Po co kupować taki drogi odtwarzacz ??
4.Czy mając 5.000zł opłaca się kupować zestaw stereo używany czy nowy?
5.Macie do zaoferowani jakieś propozycję kompletów stereo do 5000zł.(muzyka klubowa,lata 80-90,energy) pomieszczenia ma 18m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc kolumn powinna przekraczać moc wzmacniacza .Według mnie co najmniej dwu krotnie .Mam na myśli wyroby markowe bo w niektórych wynalazkach moc osiąga astronomiczne i nierealne poziomy.
Zakup DVD dziś mija się z celem .Polecałbym odtwarzacz blue -ray.Najbardziej idealnym wyjściem byłby zakup Oppo BDP-93EU .Miałbyś przepiękny obraz i dźwięk .Także z płytami DVD radzi on sobie wyśmienicie.Niestety kosztuje 3199 zł.Jeśli obraz nie jest dla Ciebie najważniejszy to polecam odtwarzacze z obsługą 3D .

Polecam sprzęt używany będziesz miał o wiele lepszą jakość w stosunku do wydanej sumy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moc kolumn powinna przekraczać moc wzmacniacza .Według mnie co najmniej dwu krotnie


Nie obraź się Audionet, ale wydawało mi się, że takie poglądy zniknęły wraz z pochodami pierwszomajowymi.
Moim zdaniem jak się rozsądnie operuje gałką wzmocnienia a kolumny są dobrej klasy, to wzmacniacz może być nawet mocniejszy
niż nominalna moc kolumn. Ma to nieraz nawet takie zalety, że mocniejszy wzmacniacz "wyciśnie" z trudnych i prądożernych kolumn o wiele więcej niż dużo słabszy. Nieraz zbyt słabym w stosunku do kolumn wzmacniaczem można uszkodzić głośniki. Nie będę opisywał dlaczego, bo to średnio zaawansowanemu audiofilowi powinno być doskonale znane.
Może napiszesz, uzasadnisz swoją teorię, bo już dawno nie czytałem czegoś takiego.

Jarololer, piszesz w kontekście zestawu stereo, czyli do odbioru muzyki, czy tak?
Jeśli tak, to nieco żartobliwie napiszę, że DVD daje obraz i dźwięk. A poważnie, to DVD do słuchania muzyki można używać, ale lepiej się sprawdzi odtwarzacz CD.
Droższy sprzęt bywa zazwyczaj lepszy a co za tym idzie oferuje lepsze brzmienie i powinien być solidniej zrobiony.
Jeśli bardziej niż na wyglądzie zależy Ci na dobrym dźwięku, używany zestaw w tej samej cenie na pewno lepiej zabrzmi, nawet o klasę, dwie jeśli się tylko dobrze dobierze komponenty. W budżecie, który masz mniej więcej za 50% kupiłbym kolumny, za 30% wzmacniacz, reszta na odtwarzacz CD. A jeśli chcesz także oglądać filmy, koncerty, to kup również jakiś niedrogi odtwarzacz DVD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochody pierwszo majowe zniknęły ! A szkoda!Oczywiście i ja wiem o zniekształceniach produkowanych przez przesterowany wzmacniacz .Ale ja straciłem gwizdki w kolumnach po rozkręceniu wzmacniacza na full.Było to strasznie dawno więc nie pamiętam czy to były imieniny, czy obchodziłem 1 maja. icon_wink.gif U mnie moc wzmacniacza to 1/15 mocy kolumn i jakoś to chodzi. icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U mnie moc wzmacniacza to 1/15 mocy wzmacniacza i jakoś to chodzi. icon_razz.gif


Audionet, 1/15 mocy - ale czego ???

A u mnie nie ma równości: czasami kolumny są 2-4 razy mocniejsze niż wzmacniacz, w innych zestawieniach są 2 razy słabsze niż wzmak czy końcówka mocy.
A do tego jeszcze sprawa wzmacniaczy lampowych z ich zazwyczaj niezbyt dużą mocą.
Ponieważ nigdy nie zbliżam się do gry na full, to jeszcze nie miałem problemów...

Więc dla mnie najważniejsze: nie grać na maksimum głośności, nie przegrzewać wzmacniacza (dbać o dobrą wentylację) i nie podkręcach wysokich tonów (by nie spalić gwizdków przy głośnym graniu...).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację lubię słuchać głośno muzyki, przede wszystkim zależy mi na doskonalej jakości dźwięku. Co do odtwarzacza dvd to by się przydał jakiś nawet marny, rzadko oglądam filmy. Ale co do sprzętu to jestem zielony icon_cry.gif ! Nie mam pojęcia który producent jest dobry. Macie może jakieś propozycję odnośnie kolumn (najlepiej stojakowych) i wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waśnie patrzyłem na Allegro na początek w gotowych zestawach.Bardzo podoba mi się zestaw Audiolaba .Niestety nie zostaje kasy na kolumny.Powinien być dość muzykalny no i cena korzystna .z pełną gwarancją polskiego dystrybutora.

http://allegro.pl/audiolab-8000-zestaw-wyp...1964841800.html

Drugi zestaw już nie tak ciekawy .Brzmienie raczej jasne ,ostrzejsze ale za to z kolumnami .Może można po negocjować cenę ,zawsze warto spróbować. icon_biggrin.gif

http://allegro.pl/denon-pma710-dcd710-dcd-...1969392656.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Audiolaba rzeczywiście bardzo fajny, ale faktycznie szkoda, że bez kolumn. Jarololer myślę, że warto by się nawet zapożyczyć na dobre kolumny do tego albo tymczasem grać z jakimiś niedrogimi kolumnami a składać na coś godnego tego zestawu.
Drugi zestaw dziarski, hmmm, tylko szkoda, że nie gra icon_sad.gif . Jak to napisałeś kiedyś Rafał, tylko odtwarza dźwięki. A kolumny w tym zestawie? No nie! Chcecie zafundować koledze uraz na całe życie? icon_wink.gif I jeszcze takie kolubryny do 18m2? Chyba, że ktoś się lubi zabasować. Nic innego pewnie nie będzie już słychać.
Wracając do Audiolaba, można przecież kupić wzmacniacz zintegrowany i odtwarzacz CD. Używane oczywiście. Zostanie jeszcze na kolumny.
A co do tematu moc wzmacniacza a kolumny, to Audionet spaliłeś głośniki wysokotonowe pewnie właśnie dlatego, że wzmacniacz był zbyt słaby w stosunku do kolumn. Albo też były to dawniejsze produkty polskiego rynku, znane ze złej jakości głośników wysokotonowych. Jeśli jeszcze podkręciłeś wysokie tony a wzmacniacz już nie wyrabiał, to wygenerowane tak mocne zniekształcenia zniszczyły głośniki.
Jeśli dasz dwa razy mocniejsze kolumny w stosunku do wzmacniacza nic to nie da, ponieważ tak mocne, na ogół prądożerne i trudniejsze do wysterowania kolumny trzeba napędzić właśnie mocnym wzmacniaczem, by dawał sobie z nimi radę i nie generował w pewnym momencie lawinowo zniekształceń.
Przed nierozsądnym postępowaniem właściciela nic nie ochroni kolumn. Ja swego czasu mając Densena B-100 i kolumny Sonus faber Minuetto odważyłem się odkręcić gałę wzmocnienia (oczywiście powoli, słuchając, czy nie pojawiają się zniekształcenia, to naprawdę słychać) na "godzinę" 4:00 i nic się nie stało. Zazwyczaj jednak zatrzymuję się na godzinie 12:00, 1:00.
Do 18m2 też proponowałbym raczej kolumny podłogowe, choć sam używam standowych w nieco ponad 20m2 i nie odczuwam braku potęgi brzmienia ani niskich tonów. Dla mnie ważniejsze są inne aspekty brzmienia a niektóre z nich łatwiej (i jednak taniej) zrealizować przy pomocy monitorów. Kwestia gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel proponował Ci, by kupić ten zestaw Audiolaba - a na razie resztę pieniedzy wydać na używane, ale niezbyt drogie kolumny.
Jeżeli nie jesteś w stanie wydać w tej chwili więcej pieniędzy, to według mnie najlepsze wyjście...

Za kilkaset złotych kupisz sobie niedrogie, używane kolumny podstawkowe (albo większe, regałowe) i przynajmniej będziesz mógł już grać i cieszyć się sprzętem.
Zauważ, że niezłe podstawkowe Infinity kupisz już poniżej 500zł icon_razz.gif
Fajnie by było, jakbyś te kolumny dorwał gdzieś w pobliżu - to można je wypożyczyć i sprawdzić z posiadanym sprzętem...
Pewnie będzie tak, że nie będą zbyt mocne - ale dywagacje na ten temat masz wyżej, a zakładam, że szaleć nie będziesz (nie po to wydaje się 5 tysięcy, by zaraz rozwalic sobie sprzęt). A do normalnego słuchania będzie jak najbardziej OK.
A później w miarę możliwości dozbierasz pieniądze i kupisz już docelowe kolumny.
Podobnie z kablami głośnikowymi - na początek zwykłą miedź albo takie za jakieś 100 złotych za 2-3 metrowy odcinek, z potem zastąpisz je lepszymi.

Rozwiązanie takie ma sporo plusów:
1. Masz porządny sprzęt (w większości - bo poza kolumnami i kablami) i na gwarancji
2. Mieścisz się w założonym budżecie
3. Stopniowo będziesz rozbudowywał zestaw - czyli wymieniał najsłabsze elementy. A skoro kupisz niedrogie używane kolumny, to nie stracisz później na ich odsprzedaży (albo stracisz parę złotych, a nie parę tysięcy...).
4. Co prawda nie będziesz miał dobrze dopasowanych kolumn (czyli podobnej klasy co Audiolab), ale nic nie stoi na przeszkodzie byś niedługo doszedł do optymalnego zestawienia. No i będzie trochę zabawy...
5. Rozstawisz sprzęt i trochę z tym poeksperymentujesz - a dzięki temu będziesz wiedział, jakiej długości kabli będziesz potrzebował.

Pozdrawiam
PS. Można się też w razie czego rozejrzeć za klonami znanych kolumn (jest trochę informacji na ten temat forach audiofilskich ...), choćby Totem Mite, albo niedrogie kolumny - ale po profesjonalnym tuningu (np. KODA K-5000s lub Magnat Monitor po modyfikacjach firmy Neel).
Natomiast w przypadku oryginalnych kolumn - to oczywiście chodzi tylko o produkty firmowe, a nie jakieś wynalazki...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarololer Jak widzisz i RoRo jest za moim pomysłem aby kupić audiolaba a i pomysł kolegi aby na razie kupić tanie kolumny, aby zmieścić się w budżecie nie jest zły.Odtwarzacz Blu-ray da się już kupić za około 250 zł minęły już czasy gdy była to tylko zabawka dla bogatych.

f1angel dzięki za wytłumaczenie, mnie laikowi, jak to jest ze sprzętem .Tak się zastanawiam kiedy ostatnio używałem barwy tonu.Już wiem icon_lol.gif ! Jak kupiłem moje pierwsze radio tranzystorowe z UKF nazywało się Ewa .Pamiętasz ?

http://oldradio.pl/karta_odb.php?nrmod=161

To pokrętło gdzie pisze dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet, znam Cię z wpisów na forum od kilku lat i dobrze wiesz, że nie mam Cię za laika. To tłumaczenie było raczej dla Jarololera i innych młodych oraz niedoświadczonych forumowiczów. Z tego co wiem masz zapewne wiedzę, która zagięła by mnie w kilku najgrubszych miejscach. Dlatego tym bardziej zaskoczył mnie Twój wpis. Radia Ewa nie miałem, ale jakieś inne o dziewczęcym imieniu. A właściwie mieli je moi rodzice. Moje pierwsze radio to był Amator Stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na razie poczekamy, co powie jarololer ...

Czy bawi Cię stopniowy zakup -pierw elektronika i tańsze kolumny, potem wymiana kolumn na lepsze? A więc przekroczenie progu 5 tysięcy (podejrzewam, że docelowy wydatek osiągnie 7-8 tysięcy, w zależności m.in. od zabawy z kablami)

Poza tym - czy chcesz DVD (albo BR) wyższej klasy, czy też wystarczy Ci coś tańszego (ale nadal firmowego) w okolicach 300-700zł?

A na koniec - czy będziesz szaleć z poziomem głośności, bo to już pojawiają się dwie, trochę różniące się koncepcje i obie mają sens...

Pozdrawiam
PS. Jak już pisali Koledzy - na 18m^2 mogą być zarówno kolumny podłogowe, jak i podstawkowe...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak, pieniądze będę miał dopiero za miesiąc dlatego już chciałem zdecydować co kupię. Niestety całość nie może przekroczyć wyznaczonej sumy 5 tys. Chciałem zamówić wszystko na raz by móc się cieszyć nieskazitelnym dźwiękiem od razu icon_wink.gif Lubię słuchać głośno muzyki (przeważnie muzyki klubowej) chciał bym też poczuć bas, który może zagłuszał by innych dźwięków. Ten zestaw miał by służyć w 90% do muzyki, a w 10% do filmów. Wystarczy mi nawet jakiś najtańszy DvD. A co do kolumn to zostanę przy podłogowych. Dodam jeszcze, że to ma być sprzęt 2.0 a nie do dalszej rozbudowy np. 5.1 , 7.1!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że filmy da się obejrzeć doskonale na niedrogim odtwarzaczu DVD a dźwięk można puścić w stereo i też będzie super. Natomiast jeśli się oszczędzi na komponentach stereo, to nie uzyskasz dobrego brzmienia. Bez trudu potrafię sobie wyobrazić sytuację, jak będziesz za jakiś czas żałował, że nas nie posłuchałeś. Pomyślisz: "a mogłem mieć taki dobry sprzęt". Ale Twój wybór. Postaram Ci się poszukać kolumn, wzmacniacza i CD abyś zmieścił się w 5kzł.
Pewnie to pomyłka, ale wytłumacz mi zdanie:
Cytat

Lubię słuchać głośno muzyki (przeważnie muzyki klubowej) chciał bym też poczuć bas, który może zagłuszał by innych dźwięków.


Chodzi Ci o to, że bas może, czy nie może zagłuszać innych dźwięków?
Tu masz propozycje kolumn i wzmacniaczy, które powinny się zmieścić w Twoim budżecie. Odtwarzacz CD później, w zależności od tego co ew. wybierzesz i ile pieniędzy zostanie. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale taka jakość wymaga już choćby przyzwoitego okablowania. Ale o tym też później, na samym końcu.
http://www.hifi.pl/gielda/kolumny2000/88873.php AP spark3, nieduże podłogówki w sam raz do Twojego pomieszczenia, ale by pokazały swój największy atut, czyli niezwykle obszerną scenę stereo, musisz je odsunąć od ścian po kilkadziesiąt centymetrów minimum. Niskie tony mocne, konturowe, szybkie, by nie było za jasno połączyłbym je np. z Densenem B-100 (miałem, próbowałem, super), który jest naturalnie grającym nieco ocieplonym wzmacniaczem.
Z tańszych a nieźle grających lubiane przeze mnie ESA Ostinato 2005 (możesz też poszukać innych ESA), te zagrają nawet ze stosunkowo niedrogim wzmacniaczem.
http://www.hifi.pl/gielda/kolumny1000/89849.php
Absolutne minimum to Avance Dana 670AV, bardzo niedrogie a całkiem sympatycznie grające kolumny.
http://www.hifi.pl/gielda/kolumny1000/89389.php
Oczywiście są też KEF Reference 104/2, ale tu już trzeba naprawdę dobrego wzmacniacza by zagrały jak należy, poza tym chyba za duże do Twojego pokoju. Trzeba by spróbować. Nie sprzedały się, więc sądzę że można by ponegocjować cenę. Choć nie wiem czy mimo wszystko są to kolumny dla Ciebie, wspominam tylko z obowiązku.
http://allegro.pl/show_item.php?item=1922548039
Nie przepadam za B&W, ale ta seria była akurat udana, ja wybrałbym do niech nieco bardziej soczyście brzmiący wzmacniacz jak Densen, Naim, wyższe modele Musical Fidelity, ale niektórzy grają z Rotelem i są zadowoleni.
http://allegro.pl/bw-cm4-bowers-wspaniale-i1961063011.html
Całkiem dobrze, dość szczegółowo i dynamicznie zagrają też nasze Audio Academy
http://allegro.pl/audioacademy-hyperion-ii...1958369869.html
Widzę też co prawda standowe, ale wysokiej próby dźwiękiem grające B&W z serii Matrix, choć chyba nie dojrzałeś jeszcze do takiego brzmienia
Bez urazy, naprawdę nie mam nic złego na myśli, po prostu z czasem niektórzy nad wielkie bum, przekładają przestrzenność, precyzję brzmienia, szukają pewnych "smaczków". Ale to z czasem, po pewnym osłuchaniu i nie zawsze. Z dobrym wzmacniaczem ilość niskich tonów (jakość pomijam, wiadomo że dobra) naprawdę mogłaby Cię zaskoczyć, a byłyby one szybkie i zróżnicowane.
http://allegro.pl/bw-matrix-805-i1952689341.html
Pokażę Ci także, tak dla porządku bardzo dobre, ale znów chyba nie dla Ciebie kolumny Dynaudio Audience 62.
Tych, jak i poprzednich byle wzmacniaczem dobrze nie napędzisz. A grają bardzo homogenicznie z piękną barwą, nic w uszy nie kłuje, wysoka klasa, kolumny na lata. Do długiego słuchania, nie zmęczą po godzinie.
http://allegro.pl/dynaudio-audience-62-sup...1951120678.html
A teraz wzmacniacze. Do tych tańszych kolumn, mogą być NADy i Rotele, Audio Agile. Można poszukać też w dobrej cenie wzmacniaczy Sphinx Myth3, Audiolab 8000S, Roksan Caspian, Copland CSA8 lub wyższego modelu, Sugden (najlepiej A21A), Baltlab Epoca3. Albo z nowszej produkcji jakiś wyższy model Advance Acoustic, grają bardzo ładnie (że się tak wyrażę icon_biggrin.gif ), jednak większość tych wzmacniaczy trudno będzie kupić za rozsądne pieniądze. Tym niemniej warto szukać.
http://allegro.pl/nad-c-350-pilot-i1961063140.html
http://allegro.pl/nad-c-352-bw-i1963196661.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-audio-...1972132426.html
http://www.hifi.pl/gielda/wzmint1000/89852.php
http://allegro.pl/rotel-ra-1062-bw-i1948226377.html
Może i napędziły by te bardziej wymagające kolumny, ale raczej musiałby być to wzmacniacz na jakiś czas, do wymiany na lepszy.
Tu masz droższe i lepsze wzmacniacze, które już powinny dać sobie radę z trudniejszymi kolumnami, choć wiadomo zawsze można lepiej.
http://allegro.pl/naim-nap-140-nac-32-5-i1958720004.html
http://www.hifi.pl/gielda/wzmint2000/88663.php
http://allegro.pl/densen-b-100-likwidacja-...1974281424.html
Ktoś się może skrzywić, że umieściłem tu Densena, ale to naprawdę dobry wzmacniacz, ma mocne zasilanie. Z większością tych kolumn doskonale sobie poradzi. Można też rozejrzeć się za jakimś przedwzmacniaczem plus końcówka mocy,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powiem wam tak, pieniądze będę miał dopiero za miesiąc dlatego już chciałem zdecydować co kupię. Niestety całość nie może przekroczyć wyznaczonej sumy 5 tys. Chciałem zamówić wszystko na raz by móc się cieszyć nieskazitelnym dźwiękiem od razu icon_wink.gif Lubię słuchać głośno muzyki (przeważnie muzyki klubowej) chciał bym też poczuć bas, który może zagłuszał by innych dźwięków. Ten zestaw miał by służyć w 90% do muzyki, a w 10% do filmów.... Wystarczy mi nawet jakiś najtańszy DvD. A co do kolumn to zostanę przy podłogowych.

No to podsumujmy:
Ma to grać głośno i mocnym basem, z kolumnami podłogowymi, oraz zmieścić się jako pełen komplet w 5 tysiącach.
Skoro DVD (albo BR) nie muszą być zbyt ambitne, to za 300-500zł kupisz taki nowy firmowy odtwarzacz (choćby podstawowe modele BluRay SONY czy LG lub Samsunga) i zostaje 4500zł na kolumny (i okablowanie), wzmacniacz i CD.

Zdaje się, że po prostu trzeba zaproponować jakiś zestaw który będzie satysfakcjonował jarolera , a niekoniecznie nas...
Według nas niektóre kolumny podłogowe mogą być za duże jak na taką powierzchnię - ale skoro się upierasz i zgadzasz na nadmiar basu, to Twój wybór.
Do mocnego grania służa np. takie kolumny jak JAMO S718 (i wcześniejszy modele: S708). Masz dużą moc i spory, 25cm głośnik basowy na bocznej ścianie. Koszt nowej pary takich kolumnn to około 1200zł.

Post przede mną napisał f1angel "Oczywiście są też KEF Reference 104/2, ale tu już trzeba naprawdę dobrego wzmacniacza by zagrały jak należy, poza tym chyba za duże do Twojego pokoju. Trzeba by spróbować" więc zastanów się nad tym stwierdzeniem .

Według mnie może być coś w stylu wzmacniacz ROTEL RA-06 (lub np. starsze RA-1070 czy 1072, ewentualnie słabszy moca RA-02), CDkiem może być RCD-02, RCD-06 czy też RCD-170/1072. Linia wzornicza modeli 02 i 06 różni się od (starszych od nich) 1070/1072.
Innym wyjściem jest kupno przedwzmacniacza oraz końcówki mocy (albo jeśli się wyrobisz to 2 końcówek - wtedy każda będzie napędzała po 1 kolumnie).

Co do Baltlaba to odradzam - po pierwsze wymaga dobrych pozostałych elementów toru (w skrócie: dobrze gra z elementami od niego droższymi lub dużo droższymi) a dodatkowo raczej będzie się mocno nagrzewał przy głośnym graniu. Więc jak nie chcesz wydać co najmniej 10 tysięcy to nie zaczynaj icon_cool.gif

Napisz jeszcze, czy potrzebujesz tuner radiowy...
No i czy ma być odtwarzacz DVD czy BR (piszesz o DVD, padały wcześniej z naszej strony informacja o BR).

Pozdrawiam
PS. Zauważ, że w tym momencie dostajesz propozycje, za które nie daję (nie dajemy) głowy, że to będzie dobrze grało (tzn. w miarę neutralnie i w sposób dopasowany do powierzchni Twojego pomieszczenia).
Natomiast może zagrać tak, jak Ty tego oczekujesz - a nie tak, jakbyśmy my chcieli (sorry - mamy chyba wyższe oczekiwania, zarówno co do kwot - jak i sposobu grania).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przybywam ;o Rozumiem wasz ból ponieważ Wy (audiofile) koncentrujecie się na jakości dźwięku, natomiast ja ten sprzęt nie tylko będę używał w domu. Mam sporą działkę i ten sprzęt będzie dość często grał na dworze, ale to tylko latem.
Teraz wyskoczę z innej beczki, czy mając amplituner będę musiał kupować jakiś odtwarzacz by puścić muzykę?
Wyczytałem, że Mission M35i są dobrymi mocnymi kolumnami (wartymi 1600zl para), do nich nie wystarczył by tylko amplituner? Czy musiał bym się bawić ze wzmacniaczem. Przypominam, że mam max.5000 zł.
I jak się da z samego amplitunera odpalać muzykę to jak to wygląda??(jakiś kabel,mp3,usb???)
I co to jest odtwarzacz BR???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz BR - czyli odtwarzacz BluRay.
Obecnie kosztuje niewiele więcej niż DVD, a masz dodatkowy standard...

Amplituner - czyli wzmacniacz z wbudowanym tunerem radiowym.
Jesli chcesz odtwarzać muzykę z pamięci przenośnych USB - to musiałbyś kupić amplituner kina domowego (słabszy od amplitunera lub wzmacniacza stereo w tej samej cenie - popatrz na FAQ i poczytaj sobie na ten temat...), bo wzmacniacze i amplitunery stereo raczej nie mają takich gniazd połączenowych. Wkładasz pamięć USB do gniazda i odtwarzasz sobie...

Odtwarzacz CD jakiś będziesz musial kupić, jeśli będziesz chcial puszczać płyty CD (bo uzywany odtwarzacz CD kosztuje kilkaset złotych, a zagra lepiej od tanich odtwarzaczy DVD czy BR). Niby możesz korzystać w tym celu z odtwarzacza DVD albo BR, ale ... patrz powyżej.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...