Skocz do zawartości


  • Ostatnie posty

    • Kino bez centrala nie istnieje. Kino bez L/R nie istnieje. Same L/R tworzy stereo ale to nie kino. Mówimy ciągle o roli glosnikow w pelnym systemie a nie od czego mozna budowac audio. Otworz sobie jeden z drugim Audacity ze scieżkami filmowymi i się przekonajcie jak bardzo upakowany kanał centralny, jak wiele informacji  jest w nim zakodowanych. Albo jeszcze inaczej. Odłączcie sobie central na próbę w filmie. Dialogów zero, będą ledwo słyszalne. Akcja centralna zniknie całkowicie. Nie da się oglądać, dosłownie. A teraz odłączcie L/R i podłączcie C. Da się obejrzeć film. Owszem, nie będzie wrażenia przestrzenności, ale nie stracicie nic z przekazanej treści w filmie. Kino z frontowymi kolumnami bez suba brzmi śmiesznie słabo w porównaniu do dużo mniejszych podstawkowych czy naściennych, ale z dobrym subem. Normy wręcz zalecają odcinanie poniżej 80Hz do wszystkich głośników, to po Wam wielkie kolumbryny? A no tylko po to by pograć sobie muze w stereo. W kinie ich wielkość nie jest warta funta kłaków bo za niskie tony odpowiada LFE a więc sub.
    • Wyszedłem trochę z domku, na małe zakupki i po ponad dwóch godzinkach przerwy zgrywane wczoraj płytki na dysk ssd w Eversolo A8 , znów jak wczoraj przy głośności -35 brzmią dosyć głośno. Przy spokojnym nagraniu można podgłosić do -30 i przez dłuższą chwilę jest ok. Ale przy -30 już dynamicznej rockowej czy metalowej muzy nie da się za długo wytrzymać. Te 3-4 godziny wcześniej tak nie było. M.Jackson z Earth Song w początkowej fazie nagrania na 30 było ok, ale gdy zaczął spiewać głośniej(powiedział bym że zaczął się wydzierać),to ściszyłem do 35, weszła żonka i mówi ścisz to jeszcze bo za głośno a tak się drze. W tej chwili mam -38 i do normalnego nie cichego słuchania ok.
    • Pewnie już mnie macie dosyc, ale skoro jesteście tacy mili to jeszcze zapytam. Gdybym np podpiął wszystko pod amplituner i z amplitunera do telewizora po złączu eARC, to żeby był sygnał z dekodera UPC oraz Blu-ray to musi być oczywiście włączony amplituner. Czy zatem w samym telewizorze lub amplitunerze, bo oba są włączone,  jest możliwość wyboru czy dźwięk słychać z kolumn kina domowego lub samych głośników w telewizorze ? I drugie jeśli dokupię kable HDMI z atestem i one także będą kierunkowe to mogę je użyć do podpięcia DVD > amplituner oraz Dekoder UPC > amplituner ? Bo połączenie amplituner > TV jest spełnione czyli kabel kierunkowy ma być do telewizora ale czy też inne urządzenia między sobą będą OK ? Staram się to tak napisać żebym przde wszystkim ja to zrozumiał. Pewnie za rok będę się z tego postu śmiał
    • No i przyszedł Magnat i gra całkiem przyjemnie - niestety tylko ja jednym głośniku więc wraca na gwarancję
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...