Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Quadral Platinum Plus Seven


Chmarski

Recommended Posts

Hej,

Składam dla siebie zestaw stereo. Kolumny już wybrałem - Quadral Platinum Plus Seven i tu zmiany nie przewiduję. Po odsłuchach różnych kolumn w zbliżonym budżecie te mi podeszły zdecydowanie najbardziej.

Słuchałem ich z Rega Brio i Cyrus One Cast. Dużych różnic nie wychwyciłem poza tym, że Cyrusowi chyba trochę lepiej się te kolumny napędzało. Z obu wzmacniaczy dźwięk mi bardzo pasował.

Problem w tym, że chciałbym się zamknąć w 4000 PLN za wzmacniacz z DAC (wejście optyczne lub HDMI z TV), i najchętniej z funkcjami sieciowymi. Tu Cyrus One Cast przestaje się mieścić w budżecie.

W salonie jeszcze raz będę chciał odsłuchać kolumny z:

- Rega Brio + Arylic S50 Pro+

- Cyrus One HD - brak funkcji sieciowych ale przynajmniej na początku za streamer robiłby TV, albo BT z telefonu

- Audiolab 6000A Play.

 

Niemniej cały czas się zastanawiam nad tym czy nie ma czegoś co byłoby "fajniejsze", może mocniejsze do napędzenia tych kolumn by wyciągnąć z nich optimum.

Magnat MA900, Taga Harmony HTA-1000B, a może Peachtree Audio Decco125 SKY...

 

Czy szukać jakichś innych, czy te 3 z którymi jeszcze będę je w salonie odsłuchiwał (Rega, Cyrus, Audiolab) są w zupełności wystarczające by się na nich skoncentrować i nie zawracać sobie głowy w tej chwili innymi możliwościami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończyłem obdzwanianie i weryfikowanie potencjalnych możliwości. Siedzę teraz nad Excelem i weryfikuję na co mogę sobie pozwolić.

Wstępnie wygląda na to, że Arcam SA20 ma szansę się załapać, a wcześniej rozpatrywane rozwiązania chyba wypadną z kręgu zainteresowania.

Na placu boju pojawiają się (i z tych zapewne będę ostatecznie wybierał):

- Cyrus 6 DAC

- Cyrus 8.2 DAC (czy tu warto dopłacić ponad 1k PLN w stosunku do 6 DAC)

- Arcam SA10

- Arcam SA20 (czy warto dołożyć ponad 1.5k PLN w stosunku do SA10) 

- Advance Paris A5

- Advance Paris A7 (znowu zastanawiam się czy warto dopłacić niemal 1k PLN do A5)

- SYNTHESIS SOPRANO LE - czy tu mocy nie będzie za mało?

Wszystkie zestawy prawdopodobnie odsłucham, ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie ich dotyczące. Dobrego sprzętu stereo na co dzień słuchałem ze 30 lat temu. Sporo się od tego czasu w sprzęcie zmieniło, a i zapewne słuch mój już nie taki. Podejrzewam, że na pewne sprawy nie zwrócę uwagi jeśli ktoś mnie na nie nie naprowadzi. I o to właśnie poproszę w tym wątku.  

Wiem, że na rynku jest sporo innych możliwości, ale te powyższe mam możliwość odsłuchać w tym samym czasie. Inne propozycje będą komplikacje z wypożyczeniem wzmacniaczy do domu, a w tej chwili chyba nie zaufam swoim uszom na tyle, by był w stanie wyłapać niewielkie różnice po odwiezieniu do salonu jednego wzmacniacza i przywiezieniu drugiego podobnie brzmiącego. 

Ewentualne zmiany zostawiam na przyszłość gdy będę mógł wskoczyć o klasę wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale musiałbym jeszcze DAC doliczyć. Aktualnie nie mam żadnego źródła innego niż TV, BT czy Wifi. Wiem, że można dokupić za całkiem spoko pieniądze, ale ten wzmacniacz jest na granicy budżetu. W sumie nie miałbym go nawet jak sprawdzić nawet jakbym miał już kolumny w domu.

Druga sprawa - to ma być prezent. Mimo, że ode mnie dla mnie to nie zaryzykuję sprzętu 10-letniego.

Sytuacja wygląda tak, że propozycje z mojego drugiego postu mogę odsłuchać w momencie odbioru kolumn z salonu. Wtedy mogę podjąć decyzję, które z tych rozwiązań zabrzmi dla mnie najlepiej. Tego wzmacniacza nie miałbym jak z nimi porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chmarski napisał:

Cyrus 8.2 DAC (czy tu warto dopłacić ponad 1k PLN w stosunku do 6 DAC)

Miałem go z Quadral Platinum M35, ale coś brakowało... zmieniłem kolumny, a trzeba było wzmacniacz raczej pogonić wcześniej... Quadrale świetnie grają z Unisonami, ale to już okolice x2. Sa20 słuchałem z innymi kolumnami i mnie zaskoczył na plus. Kupiłem finalnie używany A29 (ta samo konstrukcja praktycznie, ale nie ma daca) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lysy napisał:

zapewni większą swobodę grania

Fajny zwrot i często używany. Tylko, co właściwie znaczy? Moim zdaniem, w przypadku większości wzmacniaczy, nic. 

20 minut temu, lysy napisał:

po prostu wydajniejszy

Tylko czy pytający tej dodatkowej mocy potrzebuje.? Ma mało skuteczne kolumny, wielkie pomieszczenie, siedzi daleko i lubi słuchać bardzo głośno?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Tylko czy pytający tej dodatkowej mocy potrzebuje.? Ma mało skuteczne kolumny, wielkie pomieszczenie, siedzi daleko od kolumn i lubi słuchać bardzo głośno?

Wiesz czym się różni 10 od 20? Jak nie wiesz to po co piszesz. 20 jest w G klasie i gra w A klasie przy niższych mocach. I gra zjawiskowo. Marantz nie ma podejścia... 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Tylko czy pytający tej dodatkowej mocy potrzebuje.? Ma mało skuteczne kolumny, wielkie pomieszczenie, siedzi daleko i lubi słuchać bardzo głośno?

88dB, to chyba taka dolna strefa w miarę skutecznych.

Bardzo głośnego słuchania nie przewiduję za bardzo, ale chciałbym by mi przy cichym słuchaniu też trochę te kolumny ruszyło. Jeśli będę sobie czytał książkę i słuchał po cichu muzyki, to wiem z autopsji, że gdy kolumna choć trochę nie zaznaczy basu, o którym wiem, że powinien się właśnie pojawić, to niemal natychmiast zacznę się irytować. To nie musi być łupnięcie, ale pod tym względem właśnie Quadrale najbardziej mnie kupiły. W żadnych innych kolumnach, które odsłuchałem i były w zakresie moich finansów. Poza tym pasuje mi też reszta ich grania. Jeśli mocniejszy wzmacniacz da w tym miejscu przewagę to ma duży plus. Jeśli dzięki tej mocy też wyciągnie trochę wokale przy niższych poziomach głośności to już kumulacja. Przy cichym słuchaniu Anna Maria Jopek (z płyty Pat Metheny & Anna Maria Jopek "Upojenie") miewała chwile jakby siedziała za cieniuteńką zasłonką. Problem znika natychmiast po delikatnym podniesieniu głośności, więc nie traktuję go jako istotny. To jedyne zastrzeżenie jakie mam. W ciągu dwóch godzin odsłuchu różnych utworów tylko w tej realizacji się objawił. Mam wrażenie, że delikatnie mniej go było w Cyrusie One Cast. Pytanie czy to wynika właśnie z różnicy mocy pomiędzy nim a Rega Brio?      

Pomieszczenie chyba spore. Miejsce ustawienia kolumn to błękitne kółka. Granatowy prostokąt to miejsce odsłuchu. Odległość do miejsca odsłuchu jakieś 5m.  

2022-11-10 18_45_10-Scan_parteru.pdf - Foxit PDF Reader.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj gospodarzu wątku.

22 godziny temu, Chmarski napisał:

Dobrego sprzętu stereo na co dzień słuchałem ze 30 lat temu.

Być może brzmienie tego stereo w dalszym ciągu mogłoby się Tobie podobać. Są na forum koledzy, którzy w dalszym ciągu są zadowoleni. A niektórzy nawet nie wyobrażają sobie rozpoczynania tej przygody od „nowości”

22 godziny temu, Chmarski napisał:

a w tej chwili chyba nie zaufam swoim uszom na tyle, by był w stanie wyłapać niewielkie różnice po odwiezieniu do salonu jednego wzmacniacza i przywiezieniu drugiego podobnie brzmiącego. 

Jeśli mogę, to chciałbym Ci dodać „wiary” w możliwości Twojego narządu słuchu. Zachęcam, nie rezygnuj z tego. W końcu to Ty będziesz się przy nim radował.

35 minut temu, Chmarski napisał:

Pomieszczenie chyba spore. Miejsce ustawienia kolumn to błękitne kółka. Granatowy prostokąt to miejsce odsłuchu. Odległość do miejsca odsłuchu jakieś 5m.

Gratuluję takiej przestrzeni. I zazdroszczę/pozytywnie😊

Jeśli pod kolumnami na czas odsłuchu zastosujesz kółeczka/filc itp a jako miejsce odsłuchowe np przenośny fotel to będziesz miał mnóstwo możliwości, by dobrać brzmienie na swój smak.

Nie zapomnij się pochwalić i zdaj proszę relację. Dla mnie i kolegów. Jest nas wielu z takimi potrzebami jak Twoje.

Powodzenia

Adam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kraft napisał:

Nie da i nie wyciągnie. Przykro mi.

Właśnie Arcam gra znakomicie po cichu, czytelność jest świetna , bez porównania do wcześniejszego Hypexa 😁

20 minut temu, Kraft napisał:

Powiedz im, że niepotrzebnie. Bardzo sprawne wzmacniacze w klasie D są tanie. 

Ale to jednak nie to... Mój nc252 w idealnym stanie na sprzedaż 😋

Ale i tak najważniejsze co się autorowi spodoba po odsłuchu 👍

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

Fajny zwrot i często używany. Tylko, co właściwie znaczy?

W przypadku osób dla których WSZYSTKO gra tak samo, czyli CIEBIE, oczywiście nie znaczy to kompletnie nic, co zresztą sam potwierdziłeś:

4 godziny temu, Kraft napisał:

Moim zdaniem, w przypadku większości wzmacniaczy, nic. 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także stawiał bym tu na Arcama SA20 albo Roksana Attessa.

Te Quadrale grają też fajnie z Magnatem MA900 / Atoll IN 100

Mi się wydaje że Kraft juz brnie w to przekonanie bo kiedyś tak uważał.

Ale teraz już odsłuchał i po prostu nie zmienia a przykuwa to wzrok do jego testów :)

Tak od to konspirację odkryłem :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kraft napisał:

Nie da i nie wyciągnie. Przykro mi.

Kurczę, no miałem nadzieję, że może to swobodniejsze granie między innymi i tym się przejawi. Niemniej i tak będę zwracał na to uwagę w trakcie testów.

9 godzin temu, AudioTube napisał:

Witaj gospodarzu wątku.

Być może brzmienie tego stereo w dalszym ciągu mogłoby się Tobie podobać. Są na forum koledzy, którzy w dalszym ciągu są zadowoleni. A niektórzy nawet nie wyobrażają sobie rozpoczynania tej przygody od „nowości”

Jeśli mogę, to chciałbym Ci dodać „wiary” w możliwości Twojego narządu słuchu. Zachęcam, nie rezygnuj z tego. W końcu to Ty będziesz się przy nim radował.

Gratuluję takiej przestrzeni. I zazdroszczę/pozytywnie😊

Jeśli pod kolumnami na czas odsłuchu zastosujesz kółeczka/filc itp a jako miejsce odsłuchowe np przenośny fotel to będziesz miał mnóstwo możliwości, by dobrać brzmienie na swój smak.

Nie zapomnij się pochwalić i zdaj proszę relację. Dla mnie i kolegów. Jest nas wielu z takimi potrzebami jak Twoje.

Powodzenia

Adam. 

No właśnie te Quadrale zagrały z Regą tak, że przypomniało mi się brzmienie sprzętu u rodziców. Wszystko DIY - kolumny, wzmacniacz lampowy i gramofon.

Czyli chyba lubię czyste brzmienie o charakterystyce takiej z jaką były nagrywane w tamtych czasach płyty gramofonowe.

Mam nadzieję, że z uszami jest na tyle dobrze, że te różnice wyłapię odsłuchując różne wzmacniacze w tym samym podejściu. 

Pochwalę się na 100%. Postaram się także opisać moje odczucia. Nie oczekujcie jednak bardzo obrazowych szczegółów. Nie wiem czy będę wstanie stwierdzić, że scena z jednym wzmacniaczem jest o metr szersza niż z drugim. Raczej też nie stwierdzę, że któryś daje dźwięk bardziej napowietrzony niż inne. 

Wybiorę dla siebie to co mi najbardziej podpasuje. Z salonami jestem umówiony tak, że to co wybiorę wezmę do domu w ramach wypożyczenia i po odsłuchu w domu podejmę ostateczną decyzję czy zostaje czy szukamy dalej (kolumny na bank zostaną). Po świętach może uda się coś do budżetu dorzucić, ale wolę się zamknąć w tym, który sobie założyłem. Jeśli to będzie niedużo żeby dopchnąć coś kolanem to dorzucę.

Gdzieś muszę postawić granicę. Pierwotnie planowałem zmieścić się w okolicach 8.000 PLN. W najtańszej w tej chwili wersji przebiłem 11.000 PLN i mocno rozważam sprzęty gdzie zbliżam się do 14.000 PLN. Na szczęście nawet moim "drewnianym i nierozruszanym" słuchem czuję, że warto. Gdybym kupił sprzęt w pierwotnym budżecie to pewnie kolejne, ciężko zarobione premie w całości by szły na zmiany i dążenie do tego co właśnie chcę kupić. Tak pójdą na rozbudowę w postaci transportu CD i streamera sieciowego jeśli teraz wybrany wzmacniacz nie będzie miał go na pokładzie. No i jeszcze gramofon za jakiś czas, bo spora kolekcja niesłuchana od kilkunastu lat czeka by ją odkurzyć.

P.S. Adam, dziękuję za gratulacje co do przestrzeni. Z zazdrością się nie spiesz bo w CHF ją spłacam 🤑

 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Także stawiał bym tu na Arcama SA20 albo Roksana Attessa.

Te Quadrale grają też fajnie z Magnatem MA900 / Atoll IN 100

Mi się wydaje że Kraft juz brnie w to przekonanie bo kiedyś tak uważał.

Ale teraz już odsłuchał i po prostu nie zmienia a przykuwa to wzrok do jego testów :)

Tak od to konspirację odkryłem :P

 

Słyszałem, że podobno niemal idealne połączenie tych kolumn to Atoll in200. Niestety w tej chwili raczej in100 odpada bo jest na granicy budżetu, ale bez DACa. Zobaczę co mi w salonie zaproponują. Myślę, że też go odsłucham żeby sobie zdanie wyrobić. 

Attessa - tu muszę poprosić salon by ściągnęli bo nie mają na miejscu. I jeśli się uda to poproszę jeszcze o Audiolaba 7000a. 

 

Dużo tego słuchania się zapowiada.

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Chmarski napisał:

P.S. Adam, dziękuję za gratulacje co do przestrzeni. Z zazdrością się nie spiesz bo w CHF ją spłacam 🤑

Dasz radę spłacić/utrzymać, kto jak nie Ty. I zapewne nie jesteś sam, masz kochających ludzi blisko obok.

A z tym audio to się nie śpiesz. To może spowodować w niedalekiej przyszłości frustrację i rozczarowanie. Nie wiem czy nie za dużo sobie pozwalam, wybacz zatem, ale zachęcam Cię do odsłuchów z sercem i emocjami a przy zakupie to tylko portfelem. 
Już uciekam. Trzymaj się.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...