Skocz do zawartości

PromatAudio

Branża
 • Zawartość

  101
 • Dołączył

 • Ostatnio

O PromatAudio

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecin
 1. Cały zestaw KD od podstaw

  Spokojnie możesz tam podjechać. Klipsch'a mają na pewno.
 2. Popatrz na Heco New Phalanx 203F - fajny jak komuś brakuje miejsca - płaski i biały
 3. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup Klipscha R-26F i późniejsza rozbudowa o pozostałe kolumny. Klipsch dobrze się zgrywa z Onkyo i super sprawdza się w kinie. Będziesz zadowolony.
 4. Odbiornik bluetooth

  Niezły jest uniwersalny Oehlbach BT-X1000 z AptX.
 5. Celestion

  Kolumienek nie podłączasz do suba. Wszystko podłączasz do amplitunera kinowego. Te zaciski głośnikowe w subie wykorzystujesz jeśli amplituner nie ma wyjścia na subwoofer. Do kompletu brak kolumn frontowych.
 6. Musisz kupić amplituner kinowy 7.1 Jest tryb all channel stereo i wtedy grają wszystkie jednakowo. To co wkleiłeś nie nadaje się do kina.
 7. Które kolumny do salonu wybrać ?

  Możliwość podłączenia pod TV i funkcję OSD na tą chwilę zapewnia tylko Onkyo w TX-8270 (sa jeszcze slimy Onkyo i Pioneera). Zapewnia to wygodniejszą obsługę serwisów sieciowych, ale to samo masz w aplikacji na telefon/tablet, więc obsługa jest OK. Wzmacniacz ze streamerem zapewni nieco mniejszą funkcjonalność niż amplituner - wszystko zależy od indywidualnych preferencji.
 8. Multi-zone: 2 przewodowe (wzmocnione) + bezporzewodowe?

  Klasyczne amplitunery kinowe mogą zapewnić 1-2 dodatkowe strefy na kablu (kosztem kanałów w kinie). Dodatkowo niektóre modele zapewniają kolejne strefy bezprzewodowe: Onkyo/Pioneer - FireConnect czy Yamaha - Music Cast. Są też typowe systemy multiroom o których wspomniał @rms.pl. Poczytaj o DTS Play-Fi.
 9. stereo do 5 kzł

  Podobnie jak kolega powyżej polecam amplitunery sieciowe jak np. Onkyo TX-8150 czy Pioneer SX-N30 - to bliźniacze bogato wyposażone urządzenia. Gdybyś chciał ich posłuchać z Electrino to zapraszam do Szczecina - chyba do mnie masz najbliżej. Oczywiście na miejscu masz szerszy wybór kolumn głośnikowych w założonym budżecie.
 10. Wymiana kolumn na lepsze w onkyo nr656

  Pożycz od kogoś suba i zobacz jaka jest różnica, zapewniam, cię że się zdziwisz. Kupić możesz dowolny, sub ma regulację więc go dopasujesz do reszty. Kupując 656 powinieneś dostać drukowaną instrukcję i gwarancję wraz z amplitunerem. Wersji elektronicznej nie ma.
 11. Problem z podłączeniem

  Suba (aktywnego) podłączasz do gniazda "SUB LINE OUT".
 12. Atmos - czy spełni swoją rolę w pomieszczeniu?

  7.1.2 możesz zrobić. Jak popatrzysz na załączony schemat to na 4 sufitowe masz za mało miejsca przez skosy... I amplituner wystarczy 9-kanałowy
 13. Zestaw 5.1

  W takim budżecie wybór jest ogromny. Na pewno musisz posłuchać Onkyo np. TX-RZ810/1100 z Klipschem Reference Premiere RP280/260F...
 14. Pomoc przy wyborze sprzętu stereo

  W Toruniu warto odwiedzić Audio Park.
 15. Zmiany na forum

  Stopki są widoczne. Jest OK. Zmiany oceniam pozytywnie ;-)
×