Skocz do zawartości

PromatAudio

Branża
 • Zawartość

  104
 • Dołączył

 • Ostatnio

O PromatAudio

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecin
 1. Jakie kolumny do ONKYO TX-NR656 ?

  Mam oba, możesz podjechać i sam posłuchać. Zapraszam.
 2. Jakie kino domowe pokó 25mkw

  Do Dolby Atmos musisz kupić dodatkowe głośniki na sufit albo nadstawki na fronty. Popatrz na nową serię Jamo Studio 8 - są fajne dedykowane do Atmosa zestawy i cenowo zmieścisz się w budżecie nawet z lepszym ampli jak Onkyo TX-NR676. Ciekawostką jest to, że atmosowe nadstawki łączy się bez kabli ;-)
 3. Prośba o pomoc przy wyborze zestawu do 3000

  Piszesz, że sprzęt dla mamy. Nie jestem pewien czy urządzenie sieciowe nie będzie za bardzo skomplikowane...dlatego pierwszy przykład wydaje się najlepszy. Popatrz jeszcze na nowy amplituner Onkyo TX-8220 - prosty stereo z DAB+, ma wejście cyfrowe do podpięcia TV, Bluetooth do telefonu. W zupełności spełnia Twoje oczekiwania. Do tego niedrogie kolumny podłogowe i spokojnie mieścisz się w budżecie.
 4. Cały zestaw KD od podstaw

  Spokojnie możesz tam podjechać. Klipsch'a mają na pewno.
 5. Popatrz na Heco New Phalanx 203F - fajny jak komuś brakuje miejsca - płaski i biały
 6. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup Klipscha R-26F i późniejsza rozbudowa o pozostałe kolumny. Klipsch dobrze się zgrywa z Onkyo i super sprawdza się w kinie. Będziesz zadowolony.
 7. Odbiornik bluetooth

  Niezły jest uniwersalny Oehlbach BT-X1000 z AptX.
 8. Celestion

  Kolumienek nie podłączasz do suba. Wszystko podłączasz do amplitunera kinowego. Te zaciski głośnikowe w subie wykorzystujesz jeśli amplituner nie ma wyjścia na subwoofer. Do kompletu brak kolumn frontowych.
 9. Musisz kupić amplituner kinowy 7.1 Jest tryb all channel stereo i wtedy grają wszystkie jednakowo. To co wkleiłeś nie nadaje się do kina.
 10. Które kolumny do salonu wybrać ?

  Możliwość podłączenia pod TV i funkcję OSD na tą chwilę zapewnia tylko Onkyo w TX-8270 (sa jeszcze slimy Onkyo i Pioneera). Zapewnia to wygodniejszą obsługę serwisów sieciowych, ale to samo masz w aplikacji na telefon/tablet, więc obsługa jest OK. Wzmacniacz ze streamerem zapewni nieco mniejszą funkcjonalność niż amplituner - wszystko zależy od indywidualnych preferencji.
 11. Multi-zone: 2 przewodowe (wzmocnione) + bezporzewodowe?

  Klasyczne amplitunery kinowe mogą zapewnić 1-2 dodatkowe strefy na kablu (kosztem kanałów w kinie). Dodatkowo niektóre modele zapewniają kolejne strefy bezprzewodowe: Onkyo/Pioneer - FireConnect czy Yamaha - Music Cast. Są też typowe systemy multiroom o których wspomniał @rms.pl. Poczytaj o DTS Play-Fi.
 12. stereo do 5 kzł

  Podobnie jak kolega powyżej polecam amplitunery sieciowe jak np. Onkyo TX-8150 czy Pioneer SX-N30 - to bliźniacze bogato wyposażone urządzenia. Gdybyś chciał ich posłuchać z Electrino to zapraszam do Szczecina - chyba do mnie masz najbliżej. Oczywiście na miejscu masz szerszy wybór kolumn głośnikowych w założonym budżecie.
 13. Wymiana kolumn na lepsze w onkyo nr656

  Pożycz od kogoś suba i zobacz jaka jest różnica, zapewniam, cię że się zdziwisz. Kupić możesz dowolny, sub ma regulację więc go dopasujesz do reszty. Kupując 656 powinieneś dostać drukowaną instrukcję i gwarancję wraz z amplitunerem. Wersji elektronicznej nie ma.
 14. Problem z podłączeniem

  Suba (aktywnego) podłączasz do gniazda "SUB LINE OUT".
 15. Atmos - czy spełni swoją rolę w pomieszczeniu?

  7.1.2 możesz zrobić. Jak popatrzysz na załączony schemat to na 4 sufitowe masz za mało miejsca przez skosy... I amplituner wystarczy 9-kanałowy
×