Skocz do zawartości

jackson_hill

Uczestnik
  • Zawartość

    41
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez jackson_hill

  1. Nie kombinujcie. Jak ma być na raz i na disco polo, a do tego podobają mu się Altusy, to proponuję zestaw "Gość na osiedlu w PRL": Altusy dowolne + technics dowolny. Powinieneś się w 300-500 zmieścić z takim kompletem. Będzie łupnięcie, będzie estradowy skrzek, czyli wszystko czego potrzebujesz na taką imprezę, a jak się coś spali, to nie będzie szkody.

    Sam będę miał do oddania, ale dopiero jak kupię nowy piec, więc Cię nie poratuję.
  2. Nie mówię, że nie odpowiadają - rozpoznaję co można kupić w tych pieniądzach, zwłaszcza, że zakładam zakup pod koniec roku, więc trochę czasu na analizę i szukanie jest icon_smile.gif

    Co do Musical Fidelity - o E100 już czytałem w innych wątkach, powiedzcie czy grzejnik o nazwie A1 pociągnie ostrzejszą muzykę?
  3. Cytat

    No to gratuluję zakupu kolumn. Co do akustyki, to postaraj się wyrównać otoczenie pod względem odległości od ścian i rodzaju/twardości/faktury materiałów. Słowem. Albo zdejmij zasłony albo od strony kominka załóż na stałe, czy na jakimś stelażu coś podobnego do zasłony.
    Dzięki, będę eksperymentował dalej.



    Cytat

    Potrzeba Ci wzmacniacza z dobrą wydajnością prądową.


    Jaki parametr brać pod uwagę, żeby wiedzieć, że dany wzmacniacz ma dobrą wydajność prądową?

    Powiedzmy, że mogę zainwestować pod koniec roku do 1000 pln..

    Wymagania funkcjonalne:
    - pilot do regulacji głośności - wymaganie konieczne icon_wink.gif
    - dobrze jakby miał przedwzmacniacz MM.
    - dodatkowo 3-4 wejścia rca (ps3, dac, tuner, ?)

    Wymagania brzmieniowe:
    - słuchałem tych kolumn z NAD C326BEE - dobre uderzenie z dołu, ale ten bas zamula resztę, góra stłumiona
    - słuchałem ich też z AMC XIA - dość poprawnie, więcej nie mogę powiedzieć, nie przytłoczył mnie tak jak NAD
    - nie chciałbym wyostrzać góry względem tego co mam teraz w technicsie. Małżonka już mówi, że te kolumny grają "za bardzo dokładnie" icon_wink.gif

    W grę wchodzi tylko użwka, integra, dzielony, bez różnicy.

    Może dzielony Rotel? Tylko one chyba nie mają pilota icon_sad.gif albo przejściowo Technics + końcówka Rotela, ale to chyba bez sensu.. ( http://allegro.pl/rotel-rb-960-bx-dwa-traf...5311467577.html )

    Może Pioneer A6? Podoba mi się jego konstrukcja, ale nie wiem jak to gra
  4. No i stałem się posiadaczem BX6, po podłączeniu niewygrzanych kolumn widać zasadniczą różnicę względem dotychczasowego setupu. Słucham ich już około tydzień i jest rewelacyjnie - po raz pierwszy usłyszałem co to znaczy, że dźwięk się nie dobywa z kolumn, tylko "istnieje" w przestrzeni. Tak samo głębokość uderzenia stopy, werbla, nie mówiąc o gitarze basowej.

    Jest też minus - w związku z otoczeniem kolumny nie stoją w jednakowym środowisku - prawa stoi przy ciężkiej zasłonie i firankach, lewa przy otwartej przestrzeni przy kominku. Efekt tego jest taki, że panorama stereo jest przesunięta lekko w lewo. Kręcę kolumnami i próbuję je ustawić poprawnie pod kątem tej panoramy, ale nie wiem czy się uda. To też zależy od nagrania - dla jednych wokal jest bardziej przesunięty, dla innych mniej.

    Z technicsem SU-v55a się generalnie zgrywa, co do brzmienia jeszcze nie wiem czego mi brakuje. Brakuje mi za to bardzo pilota i precyzji przy niskiej głośności. Te kolumny są dużo skuteczniejsze od Altusów 110 i regulacja głośności jest przez to utrudniona (dodatkowo trzeszczy mi potencjometr głośności w tym zakresie).
  5. Przechodziłem tą samą drogę dość niedawno i w kwestii kolumn polecam Ci taką kolejność:

    Monitor Audio BX6, Heco Musical Style 500, Magnat Quantum 677 /675, Indiana Line Nota 550

    Do dobrego basu skrzynka musi być odpowiedniej wielkości i jednak w metalu przydają się te dwa głośniki niskośredniotonowe też konkretnej średnicy.
    Indiany grają rewelacyjnie, ale nie dalej i nie ostrzej niż Iron Maiden. Przy Battery już się trochę gubią, a Slayer i death metal to już dla nich dużo za dużo.

    Przesłuchałem te co wyżej i jeszcze trochę innych, które znajdziesz w wątku "Kolumny do metalu" i dla mojego ucha wybór kończy się na MA BX6, BX5 za małe.

    Co do pieca - NAD 326bee mimo pięknych recenzji dla tej muzyki - raczej odpada, silnie gra z dołu, ale też silnie ten dół zamula i dominuje tak, że w tym wszystkim perkusja ginie (talerze).

    Przede wszystkim słuchaj, nic w ciemno, a jak słuchasz, to porównaj co najmniej 2 modele między sobą.
  6. Dorzucę swoje 3 grosze do tematu, a właściwie to pytanie...

    Wymieniłem druty z typowych samochodowych/instalacyjnych w przezroczystej koszulce 2,5mm2 na Alphardy Da Vinci SL-10 (4mm2) i stała się rzecz dziwna - odrobinę spadła głośność, ale nie w sposób oczywisty.. otóż po podkręceniu głośności dźwięk jest przyjemniejszy i wydaje się że o być takim samym natężeniu jak przy starych drutach i niższym poziomie głośności.

    Czy w wyniku zmiany drutów rzeczywiście mogła spaść głośność, czy zmiana w brzmieniu jakichś konkretnych częstotliwości powoduje, że odczuwam tą zmianę jako zmianę głośności? Kolega sugeruje, że mogły spaść zniekształcenia, które odbieram jako hałas. Co sądzicie?
  7. Planowałem jeszcze odsłuch RS6, ale sprzedawca nie za bardzo chce je sprzedać mimo wystawionej aukcji allegro...

    Na ten moment BX6 oferuje mi wszystko czego potrzebuję, więc szukam używek, których nie ma, a jak nie znajdę powiedzmy przez miesiąc, to chcąc nie chcąc pójdę w nowe, bo dostałem w miarę sensowną ofertę na nie.

    Wydaje mi się, że na razie nie ma co kombinować, skoro znalazłem to brzmienie.

    Co do pieców - dzięki za sugestie, posłucham na razie na swoim, a potem Was pomęczę na co zmienić, jak będę wiedział czego mi brakuje.
    Dziś odbiorę też przesyłkę z kablami Alphard Da Vinci 4mm2, zobaczymy czy na altusach będzie słychać jakąś różnicę.
  8. Jeszcze nie kupiłem, ale sprawa stanie na Monitor Audio BX6. Gra najrówniej z kolumn, które miałem okazję odsłuchiwać. Jest moc z dołu, jest czysta średnica, jest naturalna góra, która nie jest ostra i nie kuje w uszy, a jednocześnie wystarczająco szczegółowa. Bas sprężysty, nie przykrywa środka, nie dudni. Budżet razy 2, więc muszę dozbierać, ale nic innego mi tak nie zagrało.

    Słuchałem jeszcze Dynavoice Definition DF-5 i DF-6. Małe grają grzecznie, w miarę równo, ale nie mają tego uderzenia, które jest esencją rocka i metalu. Duże z kolei mają uderzenie, ale bas nie jest taki zwarty jak w mniejszych - mam wrażenie, że dół nie jest poprawnie zestrojony z resztą, rozłazi się. Odniosłem wrażenie jakby grały 2 kolumny na raz - jedna robiąca tylko dół, druga grająca środek i górę. Do innej muzyki pewnie się nada, ale znowu - nie do metalu.
  9. Jeżeli jeszcze nie kupiłeś tej karty, to te 500 które ona kosztuje przeznaczyłbym jednak na zewnętrznego DAC - zawsze to dalej od potencjalnych zakłóceń.

    Co mi nie pasowało? Nie odnalazłem tych ochów i achów z recenzji w internecie. Pierwsze wrażenie - suchy bas, bez żadnego wykopu. Do szybkiego metalu, gitary basowej i podwójnej stopy się to nie nadaje. Głębia fortepianu żadna. Zerknij w temat Kolumny do metalu 1500 ( http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...t=0&start=0 ) - tam są moje boje i kolejne odsłuchy - jeszcze szukam czegoś co będzie w miarę tanie i dobre do takiej muzyki.

    Nie kupuj w ciemno, a jak będziesz odsłuchiwał, to porównaj je z jakimiś innymi kolumnami. Chyba, że kupisz w ciemno i nie będziesz świadomy, że coś może brzmieć inaczej.. to też metoda, tylko nie zachwalaj potem pod niebiosa tego co kupisz w ten sposób icon_wink.gif
  10. Ależ to jest pomówienie icon_wink.gif Monitoruję z uwagą pewną kategorię produktów na alle w przedziale cenowym do 3k i jestem z nią na bieżąco. Jeżeli któraś z kolumn które występują w tym wątku by się pojawiła, to bym zareagował.

    Absolutnie nie mam problemu z używkami, a jedynie obawę o której pisałem gdzieś wyżej, że niesłuchanej dotąd kolumny mogę nie być w stanie ocenić, bez porównania do czegoś innego. Przykładowo przy odsłuchu Aelite 3 pierwsze co mi się rzuciło w uszy, to wysunięty wokal, ale dopiero po podpięciu quantumów 677 okazało się, że czystość brzmienia i bas różnią się zdecydowanie przy mojej muzyce na korzyść Magnata.


    Od razu szybkie pytanie bo trafiłem jedną aukcję - Monitor Audio RS6 to chyba poprzednia wersja RX6 - czy mogę się po tych kolumnach spodziewać podobnych wrażeń, co po BX6?
  11. Znam się mało, ale słuchałem trochę różnych klocków w ostatnim czasie i polecam zainteresować się używanymi Acoustic Energy Aelite - w moim odczuciu wokal gra tam pierwsze skrzypce, bas jest i na tym można zakończyć.

    Do rocka (ale nie do metalu) bardzo dobrze zagrały mi polecane tu Indiana line Nota 550 - zerknij w mój temat "kolumny do metalu 1500 pln".

    Tylko że to wszystko pełnowymiarowe kolumny (aelite 1 i 2 to monitory), ale Indiana jest dosyć filigranowa icon_smile.gif zależy ile masz miejsca.
  12. Wiele wyjaśniliście, nie będę tego parametru aż tak brał pod uwagę.

    Plan na teraz jest taki: porównanie MA BX5, BX6 i Magnat 675/677. Pytanie zasadnicze - z jaką elektroniką? Denon PMA*AE to jeden pomysł, czy warto coś jeszcze brać pod uwagę w zakresie 1000-1500 nowy? Wpada tu jeszcze CA Topaz (azur używki), NAD odpada, Fatman - ale to chyba lipa, Maranz'e PM 500*, no i Yamaha.

    Odnośnie kwot, bo namieszałem już ostro - jeżeli bym miał kupować nowe kolumny, to jestem w stanie dać za nie ok 2k - 2.5k PLN. Łapie się w to Magnat i MA BX5.
    Jeżeli chodzi o używki, to kwota ta sama, przy czym ciągle jest mały wybór na alle i nie ma czego posłuchać. Mam też jedną bardzo dużą obawę - jestem w stanie ocenić kolumny w porównaniu bezpośrednim, natomiast słuchając solo jednego modelu - już nie bardzo.

    Co do pieca - dalsza kolejność, ale chciałbym posłuchać ww. kolumn z piecem nowym, który do tych kolumn były dopasowany, tak żeby wiedzieć, czego się po nich spodziewać i do czego w przyszłości dążyć przy wymianie technicsa na nówkę lub używany sprzęt.
  13. To prawda, słuchałem większych z inną/lepszą elektroniką. Myślałem, że mimo tego, że średniotonowiec jest taki sam, to 3-drożność daje przewagę nad kolumną 2.5 drożną, ze względu na to, że każdy przetwornik dostaje swój kawałek pasma. Nie widziałem charakterystyki przenoszenia tego głośnika, więc tym bardziej mogę być w błędzie..
  14. Cytat

    W przypadku kolumn Dali Zensor to właśnie one były winowajcom tak ostrego brzmienia. Własne takie kolumny łączy się z NADem. Z wzmacniaczami Rotela może być jeszcze ostrzej niż z Denonem. Bywały Denony z dość łagodna górą. Do tych Magnatów zwykle dobiera się wzmacniacze właśnie o dość ofensywnej górze. I to często o zdecydowanie bardziej zdecydowanej niż serii 7xxAE. Raczej odradzał bym coś elektronikę zbyt łagodnie brzmiącą, żeby nie stępić ich brzmienia za bardzo.
    Trzeba jednak tego posłuchać.

    Denony o jakich wspominałem były by na pewno postępem we właściwym kierunku we współpracy z Magnatami Quantum.
    Zaczął bym jednak od kolumn. I myślę że Quantum 675 wystarczą. Na wzmacniacz warto przeznaczyć jednak więcej niż 500zł.
    Może zupełnie inny. Najlepiej będzie go posłuchać u siebie w domu na kolumnach które znasz.
    Ten Technics który masz, powinien wystarczyć na początek.



    Muszę jeszcze posłuchać dla potwierdzenia na tym samym sprzęcie, ale czemu uważasz, że 675 wystarczą względem 677? Te większe odebrałem lepiej podczas odsłuchu.

    Jeśli je kupię, to posłucham oczywiście z Technicsem, ale czy poza Denonami jeszcze jakiegoś producenta polecasz?
×
×
  • Utwórz nowe...