-
Zawartość
10 329 -
Dołączył
-
Ostatnio
Informacje osobiste
-
Lokalizacja
Kielce
Ostatnio na profilu byli
30 289 wyświetleń profilu
-
Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle
topic odpisał Angel na Belfer54 w Kluby - Sprzęt znanych marek
Myślę, że usłyszysz. Jeśli złocony bezpiecznik potrafi wprowadzić zmiany, to co dopiero złocone gniazdo i do tego wykonane z większą precyzją niż zwykłe. To oznacza lepszy styk, mniejszą oporność i pewnie kilka innych rzeczy. W konsekwencji powinno to wpłynąć na efekt końcowy. Jakby nie było ja jestem zwolennikiem teorii małych kroków. Jeśli nawet przy pojedynczej zmianie nie zawsze słychać różnice/poprawę jakości dźwięku, już kilka słychać na pewno. I powinien to usłyszeć nawet ktoś z niezbyt wyrobionym słuchem. -
Co do M&B Aurora 2 i Diamond, to możliwe, że coś napiszę. @Miles zna szkic. Na razie jako opinia na forum się nie nadaje. Zawsze mam w takich momentach obiekcje, że mogę skrzywdzić jakieś urządzenie. Dlatego zawsze zastrzegam, że to tylko moja bardzo subiektywna opinia. Zobaczymy. @audiowit, Oyaide też używam ze źródłem. Bo według mnie też lepiej się sprawuje z odtwarzaczem niż ze wzmacniaczem.
-
@Audio Autonomy, pamiętaj o kolejności zgłoszeń do testów . System mam nieduży, ale za to świetnie osłuchany. Tu każda najmniejsza zmiana jest bardzo czytelna. Ostatnio słucham przewodów M&B Aurora 2 i Diamond. Dzięki uprzejmości @Milesa właśnie. W tzw. międzyczasie trafiły się do porównań ic Ortofon AIC-X7 z serii Premium (cena ok. 5 kzł). Może opisze moje wrażenia z osłuchów w stosownym wątku. Ale nie obiecuję. Co do przewodów zasilających, to ja osobiście polecam Oyaide Tunami GPXe (1,8 m.). Jeśli chcesz, mogę pożyczyć na niezbyt długi czas do odsłuchu.
-
Kabel XLR-RCA
topic odpisał Angel na Denny w Niezbędne audiofilskie dodatki, czyli kable i inne akcesoria
Trudno ocenić. Ja nie znam marki. Opis też bardzo ascetyczny, nic nie mówi. Może ktoś zna te przewody i się wypowie? -
Akustyka, to bardzo ważny element systemu stereo. A jakże niedoceniany. To prawie połowa sukcesu jeśli chce się osiągnąć dobry dźwięk. Poczytaj uważnie co piszą w mini poradnikach z linków, które wkleiłem poniżej. ustaw odpowiednio kolumny. Kup jakiś dywanik. daj jakieś półki, czy obrazy na płótnie na ściany. Zobaczysz o ile jeszcze poprawi Ci się odbiór muzyki. A echo oczywiście się zmniejszy. http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php Czy taki odtwarzacz CD jak piszesz, będzie dobry, nie wiem. Nie znam twoich upodobań brzmieniowych, czyli jaki dźwięk lubisz. Można pewnie znaleźć lepszy odtwarzacz. A przewody zastosuj choć jakieś przyzwoite. Co najmniej z miedzi beztlenowej (OFC) o czystości najlepiej 5N albo 6N. Je także podobnie jak CDk dobrałbym do gustu brzmieniowego. Napisz czego Ci brakuje w obecnym dźwięku a czego jest za dużo. Pojedyncze, czy podwójne okablowanie, to zawsze był dylemat. W tej klasie sprzętu nie wydawałbym pieniędzy na podwójne. Lepiej kupić parę przewodów a lepszych. Nie za krótkie, by była możliwość manewru, lepszego ustawienia. Nie za długie, by się niepotrzebnie nie plątały i by nie tracić pieniędzy. Przewody w kolumnach przeciągnij od terminala wysokotonowego do terminala niskotonowego (od HF do LF i czarny z czarnym z czerwony z czerwonym - tak dla jasności). Chodzi o odizolowaną końcówkę przewodu. A zworki (blaszki) pomiędzy zaciskami głośnikowymi wówczas zdejmij.
-
Propozycje od Sasa do Lasa. Ważne by było, abyś podał swoje upodobania brzmieniowe, czyli jakiego typu dźwięk preferujesz. Bo na przykład kolumny pokazałeś od jasno, dość ostro i chłodno grających aż do takich ciemniej, łagodnie i ciepło podających dźwięk. Zazwyczaj lepiej jest najpierw wybrać kolumny a później do nich dopiero dobierać wzmacniacz. Tak łatwiej. Kolumny bardziej wpływają na jakość i barwę dźwięku.
-
Cześć. Czyli kolejny kolega nie czyta innych wątków. Piszesz pierwszy post w którym nie wiadomo prawie nic, co mogłoby nam powiedzieć jak Ci pomóc. Przeczytaj przykładowe pierwsze posty koleżanki i kolegów. Zobacz jak szczegółowo wszystko opisali, co napisali, o co pytają. http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html Najważniejsze jest pomieszczenie, jego wielkość, akustyka, możliwość ustawienia kolumn, umeblowanie itp. http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php Nie wiemy też jakiej muzyki słuchasz, jaki rodzaj dźwięku lubisz, co będzie źródłem dźwięku w Twoim zestawie, czy masz jakieś przewody (interkonekty i głośnikowe) do połączenia zestawu? Poczytaj wszystko uważnie i później napisz prawidłowo, czyli ze wszystkimi ważnymi danymi (im więcej, tym lepiej), swój pierwszy post. Uwierz, to dla Twojego dobra, by można Ci było rzetelnie pomóc. I na koniec. Chcesz kupić kolumny (kolumny głośnikowe, zespoły głośnikowe, zestawy głośnikowe). Same głośniki (czyli przetworniki elektroakustyczne), to są części tych kolumn jak obudowa, zwrotnica, terminale głośnikowe.
-
Cześć. Pierwsza sprawa i najważniejsza to akustyka i ustawienie kolumn w pomieszczeniu. A kolumn właśnie nie ustawia się w rogach pomieszczenia, bo podbarwiasz dźwięk, psujesz scenę stereo a niskie tony są na ogół karykaturalnie wzmocnione. Dźwięk może być zupełnie nieciekawy a niskie tony mogą powodować dudnienie. Poczytaj o podstawach w miniporadnikach z linków poniżej. http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php Dobrze byłoby gdybyś podał jaki dźwięk lubisz. Jasny, ostry, twardy, chłodny, suchy, konturowy czy przeciwnie ciemny, łagodny, miękki, ciepły, soczysty, dobrze wypełniony w średnicy? Nie napiszę więc na razie co myślę o wzmacniaczu. Ale kolumny tak, czy inaczej mogłyby być bardziej finezyjne i raczej mniejsze. Do 18 m² można swobodnie słuchać nawet na większych monitorach (ja do niedawna słuchałem w 21 m²). A jeśli jeszcze miałyby grać (naprawdę lepiej by nie) w pobliżu rogów pomieszczenia, to tym bardziej radzę kupić mniejsze kolumny. Twój wzmacniacz może mógłby zostać na jakiś czas. Ale przyjmuje on tylko kolumny 8 omowe. Czyli 4 i 6 omowych nie. To spore ograniczenie w wyborze kolumn. Co do przewodów, to wybiera się je na końcu, by pasowały do zestawu albo lekko skorygowały, w miarę potrzeb, jego brzmienie. Na razie korzystaj z tych, które masz. No chyba, że nie są z miedzi beztlenowej, tylko jakieś marnej jakości materiału. Jeśli odtwarzacz zostawiasz sobie na przyszły rok, to z czego tymczasem będziesz grał?
-
Amplituner do kina domowego ma być warty grzechu w stereo? Raczej jest grzechem w stereo. A kolumny mogą dobrze zagrać jak je napędzi odpowiedni wzmacniacz. Czyli pewnie nie taki amplituner.
-
Jeśli Lynx przypadły Ci do gustu, to Delphinus powinny tym bardziej. W dodatku mają właśnie bardzo mocne niskie tony. wyjątkowe jak na konstrukcje podstawkowe. Nie wiem jak daleko od ścian stały Lynx'y w salonie? Podobnie jak u Ciebie? Bo jeśli bliżej, to u Ciebie niskie tony mogą być jeszcze słabsze. Choć pewności wiadomo, nie ma. Bo każde pomieszczenie jest trochę inne i inaczej wpływa na niskie tony.
- 31 odpowiedzi
-
Ile przewodu potrzeba, to po prostu zrób taką symulację. Weź kawałek sznurka i poprowadź go od gniazd głośnikowych wzmacniacza (wiesz gdzie będzie stał) w dół do podłogi, następnie po podłodze do miejsca gdzie będą stały kolumny a później w górę do gniazd głośnikowych. Może się okazać, że starczy Ci mniej niż 6 metrów. Po co płacić za niepotrzebny przewód głośnikowy? Druga rzecz, to radziłbym Ci zdecydowanie używany. Możesz kupić coś sporo lepszej jakości. Już z wtykami (mogę Ci pomóc coś znaleźć, ale musisz wiedzieć dokładnie jaka będzie minimalna długość na kanał). A to... . Trzecia rzecz. Jeśli nie musisz mieć wtyków głośnikowych, to ich nie montuj. One w zależności od jakości i sposobu mocowania zawsze mniej lub bardziej degradują sygnał. Lepiej zakręć w terminalach gołe końcówki. Co pół roku tylko odetniesz stare a odizolujesz nowy kawałek. Albo przetrzesz końcówki bardzo drobnym papierem ściernym, by metal zabłyszczał. DAC na początek może być FiiO. Chyba, że znajdziesz w podobnej cenie lepszy, używany. Z czasem poszukasz czegoś lepszej jakości. przewody do oraz z DACa też powinny być dobrej jakości. Co najmniej z miedzi beztlenowej (OFC), najlepiej o wysokim stopniu czystości (5N, 6N). I złoconymi końcówkami (tu niestety są niezbędne do podłączenia). EDYCJA: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem? Kolumny będą stały po 2 metry od elektroniki, czyli ich rozstaw będzie ponad 4 metry? Musiałbyś siedzieć też co najmniej w takiej odległości od kolumn. Zresztą nawet w dużych pomieszczeniach nie zaleca się rozstawiania kolumn szerzej niż 3 metry.
-
Obawiam się, że będziesz musiał pobawić się w DIY albo kupić jakąś niezbyt wyrafinowaną pewnie przejściówkę. Ewentualnie wertuj Allegro, czy znajdziesz taki kabel. Możesz podrzucić tu linki, to popatrzymy, może uda się wybrać coś dobrego. @S4Home, przewody są dobre, ale chyba nie ma w ofercie Melodiki takiego XLR - 2xRCA?
-
Wiesz, zawsze znajdą się ludzie, którym się jakieś urządzenie nie spodoba. Zwróć uwagę, że osądy te wynikają często że "zblazowania" lepszym sprzętem. Można kupić lepiej zbudowane CDki. Ale niekoniecznie zagrają lepiej. A jak zagrają lepiej, to i więcej będą kosztować. Nie chcesz Marantza, to będziemy szukać okazji w dobrej cenie. A może budżet Ci się zwiększył?
-
Fine Arts CD 11, to jest następca modelu CD 1. Ale to raczej odtwarzacz bardzo podobnej klasy. Mam obydwa w domu, ale muszę przyznać, że nie porównywałem ich dźwięku bezpośrednio. Jednak odtwarzacze Marantza, o których wcześniej wspominaliśmy i Fine Arts CD 905 czy choć CD 3 są zdecydowanie lepszymi odtwarzaczami. Na temat tych mini, może wypowie się ktoś, kto używał. Co można powiedzieć o odtwarzaczu Nakamichi ma podstawie takich danych? Wszystko zależy od aplikacji. Można mieć na pokładzie świetne komponenty i dość przeciętny dźwięk. A czasem z przeciętnej klasy podzespołów udaje się złożyć świetnie grające urządzenie. Może jednak jakiś elektronik, czy ktoś pasjonujący się tym odpowie. Ja jestem tylko słuchaczem, melomanem, audiolubem.
-
Standów SF Iron raczej nie kupisz. Chyba, że na rynku wtórnym. Kosztowały wówczas pewnie koło 2 kzł. A teraz? Nie mam pojęcia.