traumeel

Uczestnik
 • Zawartość

  26
 • Dołączył

 • Ostatnio

O traumeel

 • Ranga
  Debiutant
 1. 140 W / 4 Ohm Tyle, że Chario nie mogę odsłuchać u siebie. Słuchałem ich tylko w lubelskim Melomanie, ale oni nie mają w zwyczaju wypożyczać do odsłuchu.
 2. Na razie to u mnie bieda. "Grają" na pozostałych mi MA BX2. Rozglądam się za czymś godniejszym: Usher V601, Studio 16Hz Canto Grand i Chario Delphinus ew. Lynx. Póki co odsłuchane mam Lynxy, po niedzieli będę słuchał Canto Grand. Zatem pytanie o oczekiwane zmiany jest… nieco przedwczesne. Powiem tyle: po przesiadce ze starego systemu (NAD c320, NAD c520) nawet na tych samych, biednych monitorach wszystko jest inne. Mam nadzieję, że pod koniec października będę już miał nowe monitory, więc wtedy zacznę przesłuchiwanie kabli, o czym zresztą już z Panem Markiem rozmawiałem.
 3. Oj, też jestem ciekaw! Od niedawna jestem posiadaczem integry i cd Abrahamsena i założyłem a prriori, że zepnę je kablami xlr bo "prawdopodobnie zagrają lepiej".
 4. Daj już spokój, bo zakrawa to na durną prowokację.
 5. Z trochę innej beczki: Czy któryś z Kolegów miał możliwość posłuchania francuskich sieciówek Elecaudio?
 6. Wystaw na portalu aukcyjnym od 1 zł, a rynek zweryfikuje ich realną wartość.
 7. Na odsłuch zabrałem ze sobą ''Upiora w operze", a tam roi się od nisko grających organów w forte i kotłów. I w tych momentach odczuwałem niedosyt. Reszta: średnica, góra, scena, separacja instrumentów, wokale itd. jak na moje oczekiwania - bardzo dobre. Zdecydowanie chciałbym posłuchać Delphinusów. Jedne i drugie znalazłem w rzeszowskim Nautilusie. Po urlopie pewnie się do nich wybiorę.
 8. Pomieszczenie odsłuchowe w salonie było mniej więcej na planie kwadratu ok. 5 x 5 m. Monitory były odstawione od ścian na odległość nie mniejszą niż 1 m. Od ściany tylnej mogło to być nawet 1,5 m. Tymczasem u mnie będzie to odległość w granicach 0,8 - 1 m licząc od frontu kolumn.
 9. Właśnie wróciłem z odsłuchu. Niestety, tylko Lynksa. W międzyczasie Delphinus się sprzedał i musiałem zadowolić się odsłuchem tych pierwszych. Generalnie, Lynksy BARDZO mi przypadły do gustu i przyjemnie mi się ich słuchało. Jedyne czego mi zabrakło (w warunkach salonu), to wyrazistszego basu. Pytanie 1: czy brakłoby mi go u mnie w domu? (Patrz: ilustracja z pierwszego postu.) Pytanie 2: czy większy bas większego Delphinusa sprawdziłby się u mnie? Bez odsłuchu na miejscu każda odpowiedź będzie prawdopodobnie wróżeniem z fusów. Nie pozostaje mi nic innego, jak szukać sklepu, który wypożyczy mi oba modele.
 10. Delphinusa tż mają. Oczywiście celuję w używki.
 11. Pytanie o Primare już nieaktualne. Wczoraj przyjechały do mnie integra i odtwarzacz Abrahamsena. Na razi grają na zastanych, tanich MA BX2. W porównaniu z moim NADem c320/c520 różnica na "dzień dobry" jest ogromna. Pojawiła się przestrzeń, głębia, detal, lepszy bas... Ciekaw jestem co będzie się działo jak znajdę jakieś lepsze monitory i ozdobię nieprzypadkowymi kablami? W poniedziałek wybieram się do lubelskiego Melomana posłuchać Chario Constellation Lynx (podobno ładnie się zgrywają z Abrahamsenem). Niestety, w Melomanie nie ma możliwości wypożyczenia kolumn do odsłuchu w domu! No cóż, można i tak...
 12. Nie wiesz przypadkiem czy istnieje możliwość zamówienia konkretnej wysokości?
 13. Też staję przed perspektywą zakupu standów, stąd podłączam się pod pytanie Kolegi. Standy których producentów byście polecali?
 14. Samodzielnie można porządnie oczyścić uszy świecując je regularnie tzw. świecami hopi. Zabieg jest bezbolesny, wręcz przyjemny i relaksujący. Przy zalegającej woskowinie powodującej odczuwalne osłabienie słuchu niezawodnie pomaga duża strzykawka wypełniona ciepłym roztworem wody z niewielką ilością mydła. Wstrzykiwanie (naturalnie bez użycia igły!) do ucha strumienia ciepłej wody, choć niektórych może przeprawić o dreszcz jest kompletnie bezbolesne i bezpieczne. Cała moja rodzina regularnie stosuje oba zabiegi.
 15. Żeby nie mnożyć wątków: trafia mi się do kupienia Primare a30.1. Wzmacniacz mi się podoba, ale nie mam bladego pojęcia jaki odtwarzacz dobrze się z nim zgra. Budżet na używane cd 2,5-3 tys. Co do monitorów, to skłaniam się do Usherów 601. Doradźcie proszę.