Skocz do zawartości

traumeel

Uczestnik
 • Zawartość

  110
 • Dołączył

 • Ostatnio

O traumeel

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Lubelszczyzna

Ostatnio na profilu byli

5 847 wyświetleń profilu
 1. Różnie w różnych branżach bywa. Niedawno mój znajomy - diler samochodów jednej z marek premium opowiadał mi, że często bardziej opłaca mu się sprzedać auto bez zysku lub wręcz z pewną stratą, ale w zamian wykazać się przed centralą odpowiednio dużą liczbą sprzedanych aut. Być może w branży audio jest podobnie? Choć jestem pewien, ze żaden sprzedawca tego głośno nie powie. Myślę, że kluczowa jest determinacja negocjacyjna kupującego. Bez niej lipa! Przypomina mi się tutaj historia z mojej niedalekiej rodziny: kupuje gość dwa fordy mondeo (co prawda w podstawowej wersji), dla siebie i córki. Płatne gotówką, żaden kredyt czy leasing. Bez żadnego targowania. Cieszył się jak dziecko gdy w gratisie mu dorzucili dywaniki! Gdy go zapytałem dlaczego nie negocjował rabatu, odparł, że nie będzie z siebie dziada robił. Taki honorowy!
 2. Wiemy, wiemy! User z Wrocławia firma z Wrocławia. Reklama subtelna niczym cep.
 3. To być może (obym się mylił) tłumaczy pewien rodzaj parasola ochronnego rozpiętego nad nim na Audiolubie.
 4. Wystarczy się rozejrzeć. Tu znajdziesz wszystko: https://forum.audio.com.pl/search/?q=Bluesound Node 2
 5. Ok. Pierwsze zdanie nie tak powinno brzmieć. Tzw. daleka idący "skrót myślowy" wynikający z pośpiechu.
 6. I tu się chyba mylisz. Jaki odsetek wśród słuchających muzyki (zwłaszcza popularnej) stanowią melomani posiadający urządzenia odsłuchowe często za duże pieniądze? Podejrzewam, że niewielki. Gros konsumentów muzyki słucha jej na słuchawkach od smartfona i podobnych popierdułkach. I to oni są konsumentami muzyki na których zależy producentom, to oni w swej masie nakręcają sprzedaż, to na ich urządzonkach muzyka musi brzmieć atrakcyjnie. Przywołałeś 2 wykresy z 1993 i 2019. W technologii urządzeń do odsłuchu muzyki to cała epoka. Chcemy czy nie, dziś prym wiodą tanie urządzenia mobilne i z pozycji muzycznego biznesu byłoby dalece nierozsądne niedostrzeganie tego wielkiego kawałka tortu. Audiofile/melomani pod względem skali to dziś dinozaury na wymarciu.
 7. Mały jest, to i oko celne mieć trzeba.
 8. Fajnie czasem telefon wyłączyć i odłożyć na półkę. Dlatego doceniam funkcjonalność pilota. PS. Mam znajomych, całkiem aktywnie pracujących ludzi nie mających w ogóle komórek. Znaczy da się.
 9. Wiesz, czasem chciałoby się nie trzymać w ręce tego szatańskiego wynalazku.
 10. Zdecydowanie! Jak będę miał trochę luźniejszej kasy wchodzę w niego. Dużo o Node czytałem w różnych miejscach w sieci i wydaje mi się, że niczego lepszego w tym budżecie nie znajdę.
 11. Koledzy proponują sprzęt z półki mocno budżetowej. To, że zarabiasz ile zarabiasz (podobnie zresztą jak ja) to inna sprawa. Dlatego wybory muszą być tym bardziej przemyślane.
 12. Zwłaszcza za w sumie rozsądne pieniądze.
 13. Unison, jestem na podobnym etapie co Ty. Przymierzam się do słuchania z plików. I podobnie jak Ty z pewną rezerwą podchodzę do maliny. Kiedy rozglądałem się za jakąś rozsądną cenowo alternatywą w oko mi wpadł Bluesound node 2i. I jak widzę Koledzy również Ci go doradzają. Nie dziel włosa na czworo, nie kombinuj. Wypożycz, podłącz, posłuchaj, zdecyduj. Innej możliwości zdaje się nie ma.
×
×
 • Utwórz nowe...