Skocz do zawartości

traumeel

Uczestnik
 • Zawartość

  40
 • Dołączył

 • Ostatnio

O traumeel

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Lubelszczyzna
 1. Rady wg VertexAQ

  Panowie, szacunek wszystkim do tej pory zabierającym głos. Można jednak rozmawiać na temat kabli kulturalnie i bez niepotrzebnych emocji. PS. Jak dla mnie, bardzo pouczająca dyskusja.
 2. Konserwacja płyt CD

  Na zabrudzenia używam bieżącej letniej wody i odrobiny płynu do mycia naczyń. Potem zdmuchnięcie nadmiaru wody i przetarcie mikrofibrą. Zawsze działa.
 3. Spróbuj tych. https://www.q21.pl/qed-ruby-anniversary-evolution.html
 4. Zmiany na forum

  Myślę, że dostatecznie dobrze będą wyglądały kwadraty w JEDNYM stonowanym kolorze różniące się tylko literą. Unikajmy kakofonii.
 5. Zmiany na forum

  Czy ta akurat - kosmetyczna zmiana - była rzeczywiście niezbędna?
 6. Przesadzasz - wybieg. Pojechałem odsłuchać konkretne monitory. Grały klawo. Poprosiłem: spróbujmy może to samo z jakimiś xlr-ami. Gość wyjął jedne, wpiął drugie i tyle. Żadnego spisku nie widzę. Nie popadajmy w paranoję. I o to chyba przodkowie przelewali krew.
 7. Jako posiadacz nie w pełni jeszcze zbudowanego systemu na klockach Abrahamsena przy okazji odsłuchu w salonie pewnych monitorów maiłem okazję posłuchać kabli In-Akustic RCA i XLR. Powiem tyle: na moje mało wprawne ucho różnica na korzyść XLR jest zasadnicza i pod każdym względem: poczynając od dynamiki (co oczywiste) przez szczegółowość, scenę, stereofonię itd. Wiem na 100%, że gdy tylko ogarnę optymalne dla mnie monitory będę szukał interkonektów XLR.
 8. Kolumny z marketu elektronicznego - czy warto?

  E tam... Do pokoju małolata dla którego "wyglądówka to podstawa" będzie OK.
 9. M&B Audio Cable

  140 W / 4 Ohm Tyle, że Chario nie mogę odsłuchać u siebie. Słuchałem ich tylko w lubelskim Melomanie, ale oni nie mają w zwyczaju wypożyczać do odsłuchu.
 10. M&B Audio Cable

  Na razie to u mnie bieda. "Grają" na pozostałych mi MA BX2. Rozglądam się za czymś godniejszym: Usher V601, Studio 16Hz Canto Grand i Chario Delphinus ew. Lynx. Póki co odsłuchane mam Lynxy, po niedzieli będę słuchał Canto Grand. Zatem pytanie o oczekiwane zmiany jest… nieco przedwczesne. Powiem tyle: po przesiadce ze starego systemu (NAD c320, NAD c520) nawet na tych samych, biednych monitorach wszystko jest inne. Mam nadzieję, że pod koniec października będę już miał nowe monitory, więc wtedy zacznę przesłuchiwanie kabli, o czym zresztą już z Panem Markiem rozmawiałem.
 11. M&B Audio Cable

  Oj, też jestem ciekaw! Od niedawna jestem posiadaczem integry i cd Abrahamsena i założyłem a prriori, że zepnę je kablami xlr bo "prawdopodobnie zagrają lepiej".
 12. Daj już spokój, bo zakrawa to na durną prowokację.
×