Skocz do zawartości

traumeel

Uczestnik
 • Zawartość

  88
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O traumeel

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Lubelszczyzna

Ostatnio na profilu byli

5319 wyświetleń profilu
 1. traumeel

  GLENN GOULD, pianista, kompozytor i...

  W wątku poświęconym Gouldowi, należy moim zdaniem przywołać książkę Stefania Riegera pt. Glenn Gould czyli sztuka fugi. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/27266/glenn-gould-czyli-sztuka-fugi W moim przypadku, po jej lekturze z nieco innej perspektywy podszedłem do tej niezwykłej muzyki.
 2. traumeel

  Kupię 2 x kabel zasilający

  Kolory o których piszesz znajdziesz na audeos.pl albo diraudio.pl.
 3. traumeel

  Kupię 2 x kabel zasilający

  Do niedawna też nie miałem okazji, a mimo to poszło bez najmniejszego problemu. Dasz radę. Nie święci garnki lepią.
 4. traumeel

  LIST DO...

  Może nie o drewnie, a o metalu bo i on potrafi być tajemniczy. Jakiś czas temu, jeden z bardziej znanych naszych saksofonistów wspominał mi o fenomenie brzydkiego starzenia się tego instrumentu. Otóż z czasem każdy saksofon przestaje dobrze grać. I rzecz nie jest ani w stroiku, ani w mechanice części ruchomych. Żadne wymiany części, naprawy, czynności serwisowe w takim przypadku na nic się zdają. Problem ponoć tkwi w samej metalowej "rurze", która po latach gry powoli dokonała swego żywota. Mnie to bardzo zaskoczyło.
 5. traumeel

  LIST DO...

  Dzięki Wojtku za podrzucenie filmu!
 6. E tam. Zaraz znajdą się tacy którzy stwierdzą, że eksperyment nie był miarodajny, choćby dlatego, że żona była własna. Cudza żona najprawdopodobniej żadnych zmian by nie usłyszała.
 7. Czy to wciąż jest wątek o realizacjach płyt?! Może ktoś z Administracji znów by tu posprzątał?
 8. traumeel

  Wybór standów

  Ja do moich Delphinusów zamawiałem standy robione "na miarę" w firmie VAP. http://vap.com.pl/index.html Wyszło znakomicie jakościowo, szybko i za rozsądne pieniądze. Proponuję Ci pójść tym tropem. Są bardzo otwarci na wszelkie indywidualne, nietypowe potrzeby klientów.
 9. Ściślej: M&B Audio Cable. Dobry wybór kabli na różne kieszenie. Bez finansowego zawrotu głowy.
 10. traumeel

  Kabel zasilający do 500 zł

  Furutech i Oyaide - nie kupiłbym poza oficjalną dystrybucją. Podróbek zatrzęsienie, a ceny kuszą jak 12-letni Passat z przebiegiem 55 tys. km.
 11. traumeel

  Kabel zasilający do 500 zł

  Ja zaproponuję Ci któryś z przewodów zasilających Yarbo. Mam i używam: https://audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-9000PW/605 https://audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-1100PW/507 Wtyki również z audeos.pl
 12. Analogii poszukujesz zbyt daleko. Powstrzymaj rącze rumaki swego umysłu! Swój zestaw buduję TYLKO I WYŁĄCZNIE kierując się moimi kompletnie subiektywnymi wrażeniami. Robię tak dlatego, gdyż wszystkich składowych mojego systemu wyłącznie słucham i nigdy przez myśl mi nie przeszło podłączać ich do jakichkolwiek urządzeń pomiarowych, ani udowadniać sobie własnych ułomności. Słuchanie muzyki ma przynosić mi czystą radość, a nie być przyczynkiem do dzielenia włosa na czworo. Zbyt cenię sobie mój czas by trawić go na pierdoły. A ślepe testy są dla mnie pierdołami pierwszej wody! Nieodparcie odnoszę wrażenie, że Ty i Kraft z uporem wartym lepszej sprawy odmawiacie inaczej niż Wy myślącym prawa do wydawania własnych pieniędzy wg własnych kryteriów. Przeciwko ślepym testom nie mam nic. Róbcie je sobie do bólu. Ale nie każcie mi ich robić, nie wymagajcie od innych by uznali Waszą drogę za jedynie słuszną. Mnie ślepe testy kompletnie nie obchodzą i gwarantuję, że to się nie zmieni. A przy okazji życzę trochę więcej tolerancji. Każdy ma prawo uprawiać swoje hobby za swoje pieniądze na swój własny sposób. Kraft: w tym kontekście Twój dowcip zabrzmiał kiepsko i płasko. Zamiast śmiechu może raczej wywołać kłopotliwe milczenie. Popracuj nad timingiem.
 13. Bo tak mnie nastrajają wszelkiej maści radykałowie i ortodoksi w doktrynie.
 14. Wiesz co Fafniak, przypominasz mi światka Jehowy, który ma misję przekonania każdego do swoich jedynych i bezdyskusyjnych racji. Niezależnie od tego czy ktoś potrzebuje "oświecenia" czy nie.
×