Skocz do zawartości

traumeel

Uczestnik
 • Zawartość

  67
 • Dołączył

 • Ostatnio

O traumeel

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Lubelszczyzna
 1. Kolumny CHARIO...

  Oba klocki Abrahamsena po upgradzie. Kolega przyjechał bez ASR i YBA, bo chciał posłuchać jedynie jak Abra zgrywa się z Chario (u niego ASR i YBA napędzają Delphinusy). Więc bezpośredniej konfrontacji systemów nie było. Niemniej przesłuchanie paru znanych płyt kazało mu szczękę z podłogi podnosić.
 2. Kolumny CHARIO...

  U mnie nowe Diamond i Aurora 2 grały przez prawie tydzień zanim zdecydowałem się na wybór. Z dnia na dzień pokazywały co raz więcej swoich atutów.
 3. Kolumny CHARIO...

  Nic dziwnego. Electrocompaniet i Abrahamsen mają jednego ojca - konstruktora Pera Abrahamsena.
 4. Płyta CD Osjan pt. Po prostu

  Szanowni Koledzy, mam do sprzedania kilka egzemplarzy płyty CD zespołu Osjan zatytułowanej: Po prostu. Płyta - rarytas. W sprzedaży oficjalnej od dawna już niedostępna. Moje egzemplarze są oczywiście nowe, zafoliowane. Cena płyty: 60 zł (w tym przesyłka listowa, priorytetowa). Koledzy zainteresowani proszeni są o kontakt via PW. Poniżej: fragment muzyki z płyty i recenzja. http://www.jazzpress.pl/publicystyka/26-recenzja/315-osjan-po-prostu
 5. Kolumny CHARIO...

  Tak, używam M&B Diamond. Porównywałem go jedynie z moim wcześniejszym VdH The First, który wyraźnie zamulał mi system, oraz z M&B Aurora 2. Ten ostatni - równie dziarski jak Diamond.
 6. Kolumny CHARIO...

  Pełna zgoda, ale… różnica w cenie wskazywałaby na coś zgoła innego.
 7. Moralna watpliwosc.

  Parkerowi nie wypada pić z tanich kieliszków. Ja równowartość ceny kieliszków Riedla wolę przeznaczyć na wino.
 8. Moralna watpliwosc.

  Nie. Kieliszki mają się TOBIE podobać. To wystarczy.
 9. Kolumny CHARIO...

  Moje Delphinusy grają z CD i integrą Abrahamsena. Jak się ten zastaw spisuje? W sobotę okazało się, że nadspodziewanie dobrze. Otóż odwiedził mnie właściciel Delphinusów napędzanych ASR Emitter 1 HD Akku i YBA CD430 Passion Mój zestaw był spięty interkonektem XLR M&B Audiokable Diamond i kablami głośnikowymi Van den Hul The Wind Mk II Hybrid. Już po pierwszych minutach odsłuchu mój gość uznał, że niedrogi Abrahamsen pozamiatał jego hi-endowego ASR-a.
 10. Pragmatycy a forum Audio

  Tu Wojtek to dokładnie opisał: https://audiolub.pl/viewtopic.php?f=16&t=209
 11. Kraft, czy możemy zobaczyć zdjęcia Twojego zacnego systemu? Być może czegoś się nauczymy?
 12. Kochać można jedynie tę osobę, która dobrze wypadnie w ślepych testach.
 13. Dzięki, rozumiem, choć moja ciekawość świata jest zorientowana w inne rejony.
 14. Fafniaku, piszesz jak wyżej. Zatem zakładamy, że słyszysz rzeczywiste i wyraźne różnice, potwierdzone ślepymi testami. Poddajesz kable testom aparaturą pomiarową (nie rozumiem po co skoro wszystko słychać ewidentnie). I co dalej?
 15. Czy dobrze zrozumiałem? Jeśli jeden z dwóch kabli brzmi jednoznacznie lepiej od drugiego (choć pomiary tego nie potwierdzają), to wybierasz ten, który ma lepsze wtyki? OK., nie rozumiem takiego wyboru, ale akceptuję.
×