-
Zawartość
35 591 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez S4Home
-
Nie bawiłem się już dawno tym modelem, ale jeżeli musisz kręcić bardzo wysoko tego sub-a to nie pamiętam czy w Toppingu nie było czasem regulacji Gain-a dla poszczególnych wyjść. O ile dobrze pamiętam to MX3s miał taką opcję, być może to będzie jakimś remedium na problem, bo przy tej samej wartości na potencjometrze subwoofera będziesz miał mocniejszy dźwięk z niego i nie będzie potrzeby sięgania krańcowych wartości na subwooferze. Jeżeli to nie pomoże to rzeczywiście może się okazać, że to nie jest "ten subwoofer". Spróbuj sobie jeszcze ewentualnie pokrętło Low Pass przestawić na powiedzmy 120Hz, bo może Topping ma jakieś dziwne odcięcie na wyjściu SUB. To jedyne opcje jakie mi jeszcze przychodzą do głowy
-
Jednak co u siebie, to u siebie, nikt nie chrupie popcornem i nie siorbie "kolką" Chyba, ze sam sobie Ale to sobie jakieś takie bardziej akceptowalne
-
Nie przesadzałbym aż tak z aktywnymi monitorami studyjnymi i ich referencyjnością. Po odsłuchu kilku modeli Adamów, KRK, Yamaha to byłem zaskoczony jak różnie potrafią grać. Tak samo jak słuchałem Genelec-ów i Barefoot Footprint 01 to tak samo ich referencyjność - podobnie jak w kolumnach domowych zależała od producenta i tego jaką koncepcję miała osoba odpowiedzialna za zestrojenie układu. Chyba, że o jakiejś innej referencyjności mowa. Czy to zmienia fakt, że mogą być bardzo dobre? Oczywiście nie, ale na pewno nie jest tak, że nic poza studyjnymi nie istnieje. Odsłuch rozwieje Ci wszystkie wątpliwości i to powinno być podstawą wyboru rozwiązania. Jak wybierzesz aktywne to super, jak domowe, też super, najważniejsze, żeby Ci się podobały.
-
W Twoim pomieszczeniu bez problemu możesz myśleć o podłogówkach - 23m2 to nie tak mało. Z nowych w tym przedziale cenowym nie bierz nic, bo za 1000 zł obecnie dostaniesz po prostu nowe kolumny i w zasadzie nic więcej. Proponowałbym poszukać jakichś używek, ewentualnie rzeczywiście odczekać chwilę i dozbierać do nowych.
-
W zasadzie i tak i nie. Dlatego nawet na tej grafice, którą wkleiłeś z tego samego źródła ( ) jest to rozrysowane w linii z frontami, co więcej wysokość ATMOS-ów i surroundów jest zależna od "wysokości" frontów. Oczywiście mówimy cały czas o idealnej sytuacji, którą bardzo szybko weryfikuje rzeczywistość, bo przecież kto przebuduje na nowo pomieszczenie pod tylko ATMOS-a Zazwyczaj i tak okazuje się, że tak jak piszesz kolumny frontowe są ustawione jak są - najczęściej w narożnikach pomieszczenia i już cała koncepcja idealnego ustawienia upada. Z tym to nie wiem, bo jedynie z tego co kojarzę to taką wytyczną dla nakładek Atmos, lub kolumn ze zintegrowanymi głośnikami ATMOS w sytuacji kiedy są one ponad głową słuchacza, ale tutaj nie będę się wymądrzał, bo nie sprawdzałem tego w innych źródłach oprócz tych wytycznych - przyjmuję, że gdzieś indziej niż w tym pliku z którego obaj korzystamy znalazłeś tą informację (na stronie ATMOS, czy tego typu źródle), bo kojarzę Cię raczej z użytkownikiem, który udziela się w sytuacji kiedy ma konkretne informacje, więc domyślam się, że jest tak jak piszesz Co do ustawienia tych kolumn jakie zaproponowałeś lukaschels jest to tak jak napisał Butler do zrobienia, wtedy będziesz miał dwie pary ATMOS-ów przed sobą przy słuchaniu z rodziną, chociaż z drugiej strony musisz sobie zadać pytanie ile razy realnie będziesz biegał z fotelem i go ustawiał
-
Czyli rozumiem to tak, że kino ma być osobno a multiroom osobno? Jeżeli tak to czysto technicznie powinno się to udać, chociaż na Arylicu nigdy nie bawiliśmy się w rozwiązania multiroom, więc nie wiem jak w sytuacji kiedy jest więcej tych urządzeń w sieci. Na innych wiem jak to działa, ale oczywiście też nie sprawdzaliśmy wszystkich na rynku Tylko jeżeli wrzucasz po jednym głośniku do każdej strefy, to musiałbyś iść w rozwiązanie jakim są głośniki stereofoniczne. W innym wypadku będziesz miał jeden kanał grający (lewy lub prawy). O ile jeszcze w przypadku zewnętrznych źródeł możesz zastosować monofonizację pomiędzy nimi a daną strefą o tyle nie jest to na pewno z korzyścią dla brzmienia. Niestety przy np. Spotify, Tidal, czy radiu internetowym już tego nie wrzucisz w mono, wtedy musiałbyś brać Arylici mono.
-
W zasadzie problemów, które byłyby jakoś wyraźnie częstsze niż w innych markach nie ma. Oprogramowanie na pewno wymaga poświęcenia mu chwili, ale jak już się z nim zaprzyjaźnisz, to nie będzie to jakieś trudne zadanie. Nie jest na pewno tak łatwe i proste jak we wspomnianych markach typu Denon, ale na pewno nie tak zawiłe jak np. w starszych TV Loewe gdzie niewiele byłeś w stanie zrobić bez instalatora Nawet ustawienie listy kanałów TV w kolejności jaką chciał użytkownik było wyczynem jak używałeś modułu CI, a wybór źródła był pod klawiszem 0
-
Jeżeli chciałbyś się trzymać konkretnie wymagań Dolby to poniżej wklejam grafikę, która może Ci niego rozjaśnić jak to miałoby wyglądać docelowo. Zwróć proszę uwagę, że kolumny ATMOS są w linii kolumn frontowych, natomiast surroundy są nieco szerzej. Kąt w jakim powinny się zawierać głośniki sufitowe pracujące w tym trybie to od 65-100 stopni, aczkolwiek tutaj bardzo słusznie PanKlor zasugerował, żeby trzymać się tej niższej wartości, czyli bardziej 65 stopni. Ich odległość od punktu odsłuchu i jakość będzie zależała od jeszcze jednej zmiennej jaką jest wysokość sufitu. Wolę napisać (chociaż w większości jest to te 2,6 [m]), bo czasem jednak zdarzają się odstępstwa od tej reguły. Focal to bardzo dobre głośniki - mam tylko nadzieję, że Ci się zmieszczą, bo ich minimalna głębokość montażu to 146 [mm] a zazwyczaj spotykamy się z podwieszeniami rzędu 10-12 [cm] lub mniej.
-
Denon wydaje się być tutaj najbardziej zasadnym, aczkolwiek musisz się liczyć z jednym faktem - Twoje Onkyo i Denon X2800H to swoje odpowiedniki modelowe, czy jakościowe, to oczywiście wszystko zależy od tego "gdzie ucho przyłożysz". Jeżeli to akceptujesz to na pewno zmiana będzie w charakterystyce i tutaj potencjał do bycia takim trochę kombajnem Denon ma, podkreślony dół również, więc w gatunkach jakich słuchasz powinieneś być zadowolony z efektu finalnego. Marantz to rzeczywiście urządzenie posiadające lekkie wsparcie na basie, ale nie jest on tak objętościowo duży jak w Denonie, z kolei środek i góra będą mocniejszą stroną tego producenta.
-
Być może Cię zasmucę, ale niestety Blu-Ray od Denona niestety nie były najlepsze... O ile sama marka na prawdę potrafi zrobić fajne urządzenia, to jednak odtwarzacze Blu-Ray nie należały do nich. Tym bardziej - Denon już od dłuższego czasu nie produkuje odtwarzaczy tego typu (nie wspominając o Blu-Ray). W sytuacji kiedy celujesz już w używane urządzenia, to lepiej poszukaj sobie starszego odtwarzacza SACD z Denona i wyjdzie Ci to na pewno z korzyścią dla jakości dźwięku. Poszukaj sobie Denona DCD-1500AE i sprawa załatwiona Z dobrych odtwarzaczy DVD były 2800-ki, ale nie pamiętam czy czytały SADC. Z Blu-Ray raczej bym unikał 1713-ki. Pozostałe w porządku, ale nadal daleko im do klasycznych odtwarzaczy SACD. W przypadku Blu-Ray większość z nich miała blokadę regionu, więc płyty na USA nie działały, i nie pamiętam czy się dorobił Denon odtwarzania MKV jeżeli korzystasz z plików (ale z tego co piszesz to raczej do SACD szukasz, więc nie będzie to miało dla Ciebie znaczenia). Łączenia po HDMI rzeczywiście lepiej unikać, bo mogą z nowymi standardami HDCP może być konflikt i może przerywać obraz lub w ogóle nie wyświetlić obrazu (oczywiście w skrajnych przypadkach).
-
W przypadku takiego budżetu możesz jeszcze poszukać Focal Electra 1027, ewentualnie T+A Criterion i to będą kolumny nie tylko z fajnym basem, ale też z szybkością, przestrzenią, rozdzielczością.
-
Serwis odradzający reset to trochę dziwna sprawa... Bo jest to jak najbardziej praktyka stosowana przez większośc serwisów i nie ma w tym nic nadzwyczajnego o ile nie chcesz robić tego samemu Z tym factory reset w zależności od marki może to być reset robiony także przez użytkownika i jest przywróceniem do ustawień fabrycznych, ale może być też robiony jak Piotrek pisał przez serwis kiedy to trzeba na nowo całe oprogramowanie układowe wgrywać i wtedy też bym odradził robienie tego samemu, ale przez serwis... Czemu nie. No ale najważniejsze, że się udało zamienić na coś innego i teraz jest ok Miłego słuchania zatem!
-
Ja bym się zastanowił, czy w ogóle tutaj nie popełniamy trochę błędu proponując Ci rozwiązania 2.0. Bo jeżeli jesteś przyzwyczajony do zestawienia 2.1 jakie masz obecnie i do dołu generowanego przez suba, to może się okazać, że bez niego przy niższych poziomach głośności każde z tych zestawień będzie dla Ciebie niewystarczające. Może być tak, że jednak trzeba będzie poszukać w rozwiązaniach 2.1. Bowersy to nie są jakieś demony basu, więc nie dziwię się, że tutaj możesz mieć takie odczucia, z kolei Polk, czy Dynaudio na pewno basu dadzą więcej, przy czym przy Dynkach warto zadbać o sensowny wzmacniacz, bo są to trudniejsze do napędzenia paczki niż Klipsch czy Polk.
-
Nie wiem jak z Wiim w kontekście komend do sterowania i nie znam tego systemu Aqara (bardziej RTI, Crestron, AMX, Loxone, Fibaro, Control4 czy Ampio), aczkolwiek domyślam się, że co do zasady za bardzo się nie różni. Na około mógłbyś to zrobić, bo Wiim ma pilot do sterowania, więc te podstawowe rzeczy, które są dostępne z jego poziomu mógłbyś sobie odczytać za pomocą urządzenia do sczytywania komend IR, które w większości są zapisane w systemie hexadecymalnym. Pytanie tylko czy masz możliwość ich wpisania, bo to już nie jest aż tak oczywistą funkcją każdego smart home, albo czy jest już może napisany jakiś "driver" pod Wiim AMP (chociaż nie sądzę), bo teraz w większości w ten sposób się to odbywa. Ewentualnie możesz spróbować z Denon Home AMP, bo często Denon udostępnia komendy do sterowania po IP do swoich urządzeń.
-
Jeżeli byś postawił na GOLD 100 to mamy je w outlecie za 6 000 zł/ parę W przypadku kiedy byłby to akceptowalny pułap cenowy to jest to znacznie bardziej wyrafinowana konstrukcja niż Silver 100. https://s4home.pl/outlet/monitor-audio-gold-100-5g-czarny-lakier-outlet.html Jako tańsza alternatywa oczywiście Silver 100 też jest warta uwagi, bo to trochę taka podłogówka zamknięta w mniejszej obudowie. Basu im nie zabraknie na pewno a średnicę i górę będzie charakteryzował detal będący fajnym kompanem do tej podstawy zabudowanej przez niskie tony. Jeszcze jako opcję można sprawdzić sobie Audiovector-y, które będą miały bardziej rytmiczny i szybki bas, albo zaproponowane przez Piotrka KEF R3, które potrafią też fajnie zbudować stereofonię i przestrzeń (podobnie jak Gold-y) także z bliskich odległości.
-
W tym przedziale cenowym to wolałbym pójść w powyższe propozycje, czyli M2 lub Quantum 673, ponieważ brzmieniowo dostaniesz więcej, ale to wszystko zależy też od tego co rozumiesz pod pojęciem "fajne granie" Czy szukasz jakiejś konkretnej charakterystyki, w jakim pomieszczeniu mają pracować te kolumny, a także w jakim zestawieniu, ponieważ charakterystyka wzmacniacza będzie się także przekładała na efekt finalny całego zestawu.
-
W przypadku Dali to już bardziej bym szedł w Concepty, ewentualnie tak jak wspominałeś Zensor 7, widziałem też na OLX Audiovector C3 i to też jest ciekawa kolumna.
-
Obecnie jeszcze możesz szukać Fyne Audio F502, Monitor Audio Bronze 500 także mogą być dobrym wyborem, chociaż są to propozycje trochę w ciemno, bo nie wiem w jakim pomieszczeniu mają pracować kolumny a to jest dość istotna kwestia w kontekście tego, żeby nie przesadzić
-
Skoro podobały się jedne i drugie, ale były odsłuchiwane w różnych warunkach, to najlepiej by było je zabrać do domu i posłuchać w swoich warunkach, ponieważ może to zmienić postrzeganie zarówno jednych jak i drugich.
-
Jeżeli brzmienie Naima Ci pasuje to rzeczywiście Rega Elicit może Ci się spodobać, możesz jeszcze spojrzeć w kierunku Moon 250i v2, aczkolwiek musisz się liczyć z nieco bardziej otwartą górą. Vincent SV228 może być połączeniem obu, natomiast jeżeli stawiasz na mocniejszą i solidniejszą podstawę basową to 237 MKII ma nieco więcej w tym kontekście do zaoferowania (taki bardziej rozbójniczy styl grania :))
-
Według mnie tutaj kolumny w tej powierzchni będą najsłabszym ogniwem, aczkolwiek tak czy inaczej będzie z tym Atoll lepiej niż na samej 773, tak więc progres gwarantowany. W przyszłości jak będzie zmiana systemu to będzie to też fajna baza dla lepszych frontów.
-
Jeżeli Atoll się podobał to nie ma się co obawiać To także dobre wzmacniacze. Pytanie tyko jakiego brzmienia oczekujesz od tego zestawienia, ewentualnie jakiej muzyki słuchasz?