Skocz do zawartości

Metka

Uczestnik
 • Zawartość

  55
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Metka

 1. Chmmm... Czy tu się lansuje wysokie modele ? No raczej... Dlaczego ? Bo dobre ! ( dobre niechaj każdy odmieni w/g siebie; super, najlepsze, itp. jak komu pasuje ). Piszą fanatycy marki, mają te wysokie modele. Dzięki Wam Koledzy, że to robicie ! O serii 607 pisałem ja, dawno temu, konkretnie o 607 DR. Takowy posiadam. Nie pisałem za wiele, fakt. Na początku myślałem, że to wywalone pieniądze. Nie zachwycił mnie kompletnie. dopiero po jakimś czasie pokazał co potrafi. Zarazem w studiu - salonie, z różnymi zestawami kolumn. I nowych i starych (lata 90 te), jak i w domu u mnie czy że tak powiem na wypożyczeniu. Zdeklasował kilka wzmacniaczy obecnie produkowanych, czy też kilka lat temu. A i owszem, też okazał się ''słabszy''. Przy jednym porównaniu zagrał słabiej. No i co ? Być może nie zgrał się z kolumnami na tamtą chwilę. Mnie, to też nauczyło że godzinne porównanie na niewiele się zdaje. Potrzeba więcej czasu. Kupiłem 607 DR z polecenia Kolegi Czubsi. To w jaki sposób przedstawił historię Sansui, a i swoje potyczki z tymi wzmakami przekonało mnie do zakupu. Dzięki Paweł ! Fakt, kilka osób tu piszących i czytających wie, że chciałem go sprzedać. Raz, że chciałem 907 , pomijając np. 707 DR, który był do kupienia od pewnego Kolegi. A za drugim razem z powodów...chmmm osobistych... Jak, to w życiu; raz na wozie, raz... Wiem, że gdybym miał możliwości to kupiłbym 707 DR i 907 DR. Wyobrażacie sobie taką wieżę ? 607. 707, 907... A co? Nie wolno ? Mailowe, forumowe starcia z przeciwnikami marki bywają przykre. Ja doznałem jeszcze, że tak powiem na żywca. A, że w większości nie widzieli i nie słyszeli... No cóż... Na zdrowie. Pozdrawiam.
 2. Jeśli ktoś zainteresowany, szuka Alphy; 607 DR do wzięcia. Info na prv. Zapraszam.
 3. Puzon - to akurat jeden ''wielki '' suwak... Audiowicie. Racja wielka nic nie pomoże korekcja, ale jak kolega lubi takie sprzęty niech używa.
 4. Witam. Słuchając muzyki w trakcie wyboru kolumn w pewnym salonie, wpadły mi w ucho takie oto takty: Hadouk Trio - Now. W/g mnie bardzo dobrze zrealizowana płyta. Trochę jazzu, trochę folku. Obnażyła niedostatki niektórych kolumn. Polecam.
 5. Tak, taniej. Tylko jak dokładnie sprawdzać okazuje się że w ''komisie'' w Częstochowie ceny najwyższe z możliwych, prawie wszystkiego...
 6. Witam, Panowie: chapeau bas !! To w jaki sposób opisaliście Atolla, czy to DAC-a czy wzmaka, to jak w tytule !! (znaczy się w pierwszym zdaniu...) Aż chce się iść kupić i mieć !! To właśnie jest forum: rzetelnie, merytorycznie, na temat... Zainteresowaliście mnie firmą, którą omijałem z daleka...No nie wiem czemu? Żeby nie męczyć... Dzięki !! Ech...Gdyby nie ten permanentny brak kasy... Pozdrawiam. Marcin.
 7. W niedzielę 23 kwietnia kwietnia o godz.20 w Studiu im. R. Bobrowskiej ze swoim zespołem wystąpi Marian Pawlik , legendarny krakowski basista, współtwórca grupy Dżamble i jej oryginalnego brzmienia. Marian Pawlik to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci jazzu w Krakowie: współtwórca słynnej jazz-rockowej grupy Dżamble, dla której skomponował wiele przebojów. Członek zespołów Janusza Muniaka, Przemka Gwoździowskiego, Andrzeja Marchewki, Playing Family. Współpracował także z Marylą Rodowicz, Skaldami i wieloma formacjami z kręgu muzyki jazzowej, rockowej i popularnej. Jeden z ostatnich autorytetów krakowskiego jazzu, który zaczynał karierę w latach 60. XX wieku grając w legendarnym klubie Helikon pośród elit polskiego jazzu Marian Pawlik jest również lutnikiem o międzynarodowej renomie, u którego kontrabasy zamawiają światowe instytucje muzyczne. Zespół wystąpi w składzie: Marian Pawlik – bas, Bartosz Noszka – saksofon, Kuba Płużek – fortepian, Michał Heller – perkusja. Na cykl „Twarze krakowskiego jazzu” zapraszają Fundacja My Polish Heart, Cracovia Music Agency i Radio Kraków.
 8. Wystawa fotografii Henryka Malesy ku pamięci wybitnego jazzmana Janusza Muniaka. Fotografie upamiętniają Muniaka w życiu artystycznym jak i prywatnym. Wystawa będzie miała miejsce w Jazz Club u Muniaka Kraków, ul. Floriańska 3, 19 kwietnia godz. 19:00. O 21:30 oczywiście koncert i jam session.
 9. Dzięki Panowie wielkie bardzo !! To dzięki Wam Sansui u mnie stoi ! Tak, tak. Powoli zdaję sobie sprawę, iż 607 DR to początek, pierwsza sztuka, miałem okazje widzieć ''złote'' modele, więc sami wiecie...;) Witku; w moim zamku komnat wiele...;) Nad będzie miał swoje miejsce ! dziś podłączę po xlr tylko rozwiercę bardziej otworki...orajt ? M.
 10. Witajcie. Zachęcony przez jednego z kolegów, do dania sygnału w wątku... Trąbię: od tygodnia na półce gości zacny SANSUI 607 DR Daję znać po tygodniu; (ach ta skromność) gdyż '' DR '' jakoś tak niemrawo wystartował... Staruszek Nad 3020 skutecznie pokazywał plecy, co wprawiało mnie w zakłopotanie i zdenerwowanie: jakże to tak ??? A miało być: tak pięknie... Przeprowadzka z dużego miasta na wieś sprawiła, myślę obrazę majestatu pana ''DR''. Z każdym dniem było lepiej, aż do wczoraj gdzie zagrał najpiękniej. Myślę, że jeszcze mnie zaskoczy pozytywnie...;) Tym bardziej, iż trzeba mu towarzystwa nowych kolumn.
 11. Witam. Kolejny raz mam przyjemność zaprosić fanów jazzu na koncert: MARIAN PAWLIK QUARTET >OLD BASS LINE< Marian Pawlik Quartet w składzie: Bartek Noszka - saksofon Kuba Płużek - pianino Marian Pawlik - kontrabas Michał Heller - perkusja Koncert dziś i w sobotę o 21,30 Jazz Club u Muniaka FLORIAŃSKA 3, Kraków Zapraszam.
 12. Koncertowo...W Krakowie: W najbliższą sobotę - 4.02.2017 zapraszam bardzo serdecznie do Harris Piano Jazz Bar na koncert poświęcony pamięci Janusza Muniaka. Zagrają: Marcin Ślusarczyk - saksofon altowy Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy Bartek Noszka - saksofon tenorowy Jakub Płużek - piano Marian Pawlik - kontrabas Michał Heller - perkusja Harris Piano Jazz Bar, godz. 21.30
 13. Nie trzeba, nie jestem kontrabasistą... Tylko ciekawość moja miała być zaspokojona, więc nie warto dopytywać. Jednak podziękuję, że chciałeś tę moją ciekawość zaspokoić. No tak, gdybyś był, wiedziałbyś ile...kosztuje. Ja wiedzialem że dużo, ale ...Oj sporo
 14. Nie pamietam, postaram się poszukać, może w historii neta krąży... Raczej nie mogę Ci podać ceny, nawet przybliżonej, każdy instr, niepowtarzalny wszak, to nie taśma. Zapytam u żródła, i na priva napiszę, ok??
 15. Wybitnym lutnikiem !! Oj, czeka się na instrument czeka. Kontrabaśiści orkiestr z całego świata, grzecznie w kolejce czekają ! Kilka miesięcy temu, bodaj na ebay Us, odbyła się ''bitwa'' o instrument od drugiego już właściciela, a który zbudował Pan Marian.
 16. Ciekawy koncert w Tarnowie: Marian Pawlik Quartet. MARIAN PAWLIK to wybitna postać polskiej sceny muzycznej, nie tylko tej jazzowej, jest bowiem znany szerszej publiczności jako współzałożyciel i kompozytor przebojów grupy Dżamble. Na co dzień nie tylko gra na kontrabasie, ale jest również wybitnym lutnikiem, na którego instrumentach grają muzycy na całym świecie. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami, m. in.: Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Seifertem, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Jerzym Bartzem, Andrzejem Zauchą, Ryszardem Styła, Aga Zaryan, Marylą Rodowicz, zespołem Manaam. OLD BASS LINE to nawiązanie do twórczości wybitnych kontrabasistów jazzowych, dlatego w repertuarze grupy znajdziemy kompozycje Paula Chambersa, Rona Cartera, Scotta LaFaro, Oscara Pettiforda oraz utwory własne. Muzyk zaprosił do współpracy młodszych, ale już uznanych artystów – pianistę Kubę Płużka, perkusistę Michała Hellera i saksofonistę Bartka Noszkę. Koncert odbędzie się 2 lutego w Tarnowie Restauracja Bombay Music, ul. Krakowska 11a godzina 20,00 Polecam i zapraszam.
 17. A jak nazwać nieuczciwego sprzedawcę?? Który wystawia sprzęt...Nie swój...Bo go nie ma...Już nie ma...Jeszcze nie ma... Już ze dwa razy pisałem na forum, o kolumnach rzadkich, które mam, a które sprzedający wystawia na trzech różnych portalach w trzech różnych cenach, lecz te same zdjęcia... Widzę że to moje kolumny bo jest skaza na obudowie; Jako że korespondowałem ze sprzedającym i niejako się znalismy zapytałem z innego maila...Odpisał że juz tych kolumn nie ma...(), Po czym zaś je wystawia, i tak z wieloma klockami... Ale szkoda się denerwować.
 18. A mnie się wydaje, że miało się tu pisać o ciekawostkach. Czyli o czymś naprawdę ciekawym = rzadkim. A tu patologia. Widać wielu we znaki się dała. Ja obserwuje wiele aukji, i ciągle te same ogloszenia, od paru miesięcy. Są też sprzedawcy wystawiajacy non stop te same klocki, choć już ich nie mają, bo dawno sprzedali. Ba, wystawiają sprzęt, a zdjęcia bezczelnie ściągnięte z innych portali aukcyjnych. Taka patologia.
 19. Prośba: Panowie, nie wymiękajcie proszę; piszcie i dyskutujcie. Jest wielu którzy to doceniają. Są tacy którzy się nie udzielają- nie piszą, ale doceniają ! Po Waszych wpisach; rozmowach na priva, przetasowałem swoje pomysły na audio, i wydaje mi się że już wiem czego chcę. Dlatego piszcie proszę; wymiana doświadczeń pomiedzy Wami jest naprawdę cenna. ''Gimbaza'' słuchająca ''muzyki z palca'', nagle odkrywająca stereo zawsze się znajdzie... Są tu tacy, którzy głupio zaczęli na forum, ale się poprawili i wiele nauczyli ! Dlatego piszcie, proszę. Pozdro.
 20. Kolejny raz zapraszam fanów jazzu z Krakowa i okolic na ciekawy koncert: MARIAN PAWLIK QUARTET "OLD BASS LINE'' Marian Pawlik Quartet w składzie: Marian Pawlik - bass Kuba Płużek - piano Bartek Noszka - saxophone Michał Heller - drums 12 styczeń – 14 styczeń JAZZ CLUB U Muniaka FLORIAŃSKA 3 godz. 21.30 Polecam.
 21. Zbyt późno się dowiedziałem, więc nie dojadę, ale może ktoś zdąży, kto blisko...''Harrisa"... Harris Piano Jazz Bar Rynek Główny 28 g.21.30 Serdecznie zapraszamy na noworoczne jam session z Bartkiem Przytułą! Skład prowadzący jam: Bartek Przytuła - vocal Jasiek Kusek - piano Damian Skóra - guitar Maciej Kudła - drums WSTĘP WOLNY Harris Piano Jazz Bar Rynek Główny 28 g.21.30
 22. Dla miłośników jazzu; Mateusz Smoczyński powraca ze swoim kwintetem! Jest to formacja, z którą dokładnie 10 lat temu nagrał swój debiutancki album. Po kilku latach dzielenia czasu między kontynentami - pobyt Mateusza w Stanach Zjednoczonych i współpraca m.in. z Turtle Island Quartet, nadszedł czas, aby zebrać swoje dotychczasowe doświadczenia i ponownie wydać autorski projekt. Na 3 płycie kwintetu znajdują się kompozycje lidera, oraz jego brata - Jana Smoczyńskiego. Album zawiera wiele nawiązań do polskiej muzyki ludowej, amerykańskiego folku oraz muzyki klasycznej. Mateusz wykonuje swoje partie na skrzypcach oraz na instrumencie bardzo wyjątkowym i w Polsce praktycznie nieznanym - skrzypcach barytonowych. W skład zespołu wchodzą najwybitniejsi polscy muzycy jazzowi - Konrad Zemler na gitarze, Jan Smoczyński na fortepianie, Wojciech Pulcyn na kontrabasie oraz Michał Miśkiewicz na perkusji. Płyta została zarejestrowana w grudniu 2016 roku, kilka miesięcy po wygranej Mateusza Smoczyńskiego w Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Premiera albumu przewidziana jest na 28 kwietnia i odbędzie się podczas festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu. Ja nie moge się doczekać...
 23. Zapraszam na koncert ciekawej formacji jazzowej: DZIEDZIC. Po wielu latach współpracy z wybitnymi artystami takimi jak: Nigel kennedy,Richardo Galliano,Jarosław Smietana,Tomasz Szukalski,Janusz Muniak,Wojciech Karolak.Henryk Miśkiewicz ,Sławek Jaskułke, Józef Skrzek SBB jak i ostatnio GOORAL Krzysztof Dziedzic powołuje do zycia swoją grupę, pod nazwą _ DZIEDZIC _ Nagrywa swój autorski a zarazem debiutancki album i rusza w trase koncertową. Album TEMPO zawiera muzykę improwizowaną, sam tytuł jest również głównym motywem przewodnim i rozważaniem artysty nad wyrażaniem go w grze na perkusji. Członkami grupy DZIEDZIC są światowej klasy, polscy muzycy Robert Kubiszyn, Piotr Wyleżoł mr.Krime oraz gość specjalny Apostolis Anthimos - to nazwiska nie wymagajace rekomendacji a dajace gwarancje najwyższej jakości. Koncert odbędzie się w Bielsku-Białej w jazz clubie METRUM o 20:00 Zapraszam serdecznie. P.S. Początkiem przyszłego roku pojawi się album pt. TEMPO Będzie to debiutancki album Krzysztofa Dziedzica jako lidera własnego zespołu Premiera albumu planowana podczas Zadymki Jazzowej 2017. ...ja nie mogę się doczekać...
×
×
 • Utwórz nowe...