Pumpurek

Branża
 • Zawartość

  65
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Pumpurek

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec
 • Urodziny 28.08.1990
 1. Tak, to lokal, jakiś hotel, nie instalacja domowa. Gdzie szukać numeru do niego?
 2. Witam, potrzebuję pomocy w złożeniu systemu multiroom do dwóch pomieszczeń. W pierwszym pomieszczeniu jest do podpięcia 8 głośników, projektor, mikrofon oraz ekran. W drugim pomieszczeniu jest do podpięcia 4 głośniki oraz mikrofon. Wymagane będzie podłączenie np. laptopa przez HDMI do projektora tak aby obraz był na projektorze a dźwięk w jednej lub drugiej sali, lub w dwóch jednocześnie. Całość ma być sterowana np. z Tabletu. Ma być osobna regulacja głośności, osobne mikrofonu, po jednym do pomieszczenia. Ma to służyć do konferencji, nie do filmów czy muzyki. Jakie urządzenia będą wymagane aby to złożyć? Chciałbym również się dowiedzieć w jakim budżecie jesteśmy w stanie to zrobić.
 3. Wartości masz raczej odwrotnie, duże kolmny ustaw na 40 a małe na 80. W KEF PSW2010 nie ma wejścia oznaczonego jako mono, więc bezpieczniej jest kupić przewód typu Y. Na subwooferze częstotliwość odcięcia im niższa tym krótszy bas, im wyższa tym basu jest więcej ale wchodzi na wyższe rejestry i jest bardziej dudniący.
 4. Są korektory z włącznikiem "korekcja" ON/OFF a przy tym wyświetlacz działa nawet na wyłączonej korekcji.
 5. Zgadza się, wolę nie pisać o brzmieniu ponieważ ja mam na to indywidualny pogląd. Moim zdaniem nie ma sensu mówić jak coś brzmi. Dla mnie sens ma porównanie, kolumny mogą mieć dużo basu w porównaniu do takiego i takiego modelu a te same mogą mieć mniej basu niż inne konkretne. Np. Kolumny Mission M73 mają dużo basu w porównaniu do Eltax Liberty 5+, ale Mission M73 ma zdecydowanie mniej basu niż Mission M33. Więc opis cech, JAK DLA MNIE to powinno być porównanie względem innego konkretnego modelu, tak aby to miało sens. A modeli jest tak dużo że wszystkiego nikt nie jest w stanie opisać, dlatego tak ważny jest odsłuch, najlepiej w warunkach domowych.
 6. To tak jak radzi s4home, pożycz od nich na odsłuch coś z wyprzedaży, tak aby zdecydować się po odsłuchu.
 7. Może zainteresuje Cię używany model amplitunera z półki wyżej? W Twoim budżecie mieści się np Onkyo TX-NR636 lub Denon AVR-2312.
 8. używane też można zwracać przy zakupie przez internet od firm, płaci się tylko za wysyłkę zwrotną. U mnie, na miejscu również wymieniamy sprzęt na inny, tak aby dobrać system, nierzadko się zdarza że zamieniamy sprzęty po kilku miesiącach na inny, jak klient wypatrzy u nas coś co go zainteresuje lub jak zwiększy się budżet.
 9. Myślenice, nie Mysłowice. To Małopolska oczywiście zapraszam na odsłuch!
 10. Do 12m2 możesz spróbować Q-Acoustic 2020i z Cambridge Audio A5, ew. NAD 3020, także świetny wzmacniacz. Co do DAC to musical fidelity vdac jest naprawdę interesujący, oraz ma wszystkie wejścia jakie potrzebujesz. Jeżeli będziesz zainteresowany to napisz do mnie, zrobię Ci dobrą cenę na taki zestaw.
 11. RORO ma rację, odsunięcie od ściany bocznej nawet o minimum 50cm byłoby wskazane, 1 metr to już ideał, więc gdyby była możliwość zamienić szafkę z kolumną, byłoby w porządku. Sprzęty wybrałeś dobre, teraz zdecyduj się na odsłuch w domowych warunkach i wtedy zastanawiaj się co jest ok, a co chciałbyś zmienić.
 12. Eltaxy Liberty 5+ najtańsze z wysyłką są na Allegro za 640zł, w tym budżecie będzie ciężko o coś sensownego. Może jakieś podstawkowe kolumny? Dobrzeby było dozbierać jeszcze i kupić już coś lepszego, a ominąć cały ten chłam. Może za 800zł już coś się złożyć, bo 300zł na kolumny podłogowe to szału nie narobią.
 13. Zobacz na budżet, za 600zł co mu zaoferowaliście? Zestaw za prawie drugie tyle? Budżet jest jaki jest, posłuchać chwile, dozbierać do lepszego i wtedy zmieniać. Tu za 600zł ma zestaw zadbany i całkowicie sprawny, chętnie go później przyjmę na zamianę za coś lepszego. Prismy dupy nie urywają, ale ten budżet też nie.
 14. witam, z nowym sprzętem w tej kwocie możesz nie kupić sprzętu lepszego, napewno kupisz inaczej brzmiący przez co może lepiej dopasować się brzmieniem do kolumn. Napisz do S4home, on może pożyczyć amplitunery do odsłuchu. Może też się okazać, że więcej zyskasz wymieniając kolumny, pomyśl też o tym.
 15. Zgadzam się, jeżeli przetwornik nie jest uszkodzony mechanicznie to wyślij go do jakiegoś magika od naprawy głośników, poradzi sobie z tym, na pewno lepsza opcja niż wstawianie tam czegoś co spasuje. Co do zakupu reszty do kina, to mogę zaoferować kolumny Eltax Liberty Bipolar oraz kolumnę centralną Eltax Monitor centre lub Eltax Liberty centre. Subwoofer raczej z innej firmy. Jeżeli pomieszczenie odsłuchowe ma 27m2 to warto zainwestować w KEF PSW2010, jeżeli mniejsze (pisał Pan że mieszkanie 27m2 podzielone na pół) to subwoofer Infinity PS-8 zdecydowanie wystarczy.