Skocz do zawartości

marco126

Uczestnik
 • Zawartość

  61
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Krapkowice
 1. A co byś połączył z NADem? W budżecie fridayowym do 3000zł?
 2. Też mam tego Nada, i zastanawiam się nad kolumnami do niego za max3000zl.
 3. No i wreszcie się poukładało. Oehlbach wyczyścił brzmienie. Magic zostaje, Tannoy zostaje. Jeszcze raz jestem zaskoczony wpływem kabla na brzmienie. W zasadzie to informacja dla chłopaków S4Home, wielkie dzięki. Mam nadzieję że nie zmienię zdania za dwa dni
 4. V-Dac używany? Podobno w przyrodzie występuje:) Będę szukał.
 5. No widzisz jakoś tak wychodzi że ciągle coś mi przeszkadza. Jest poprawa ale mogło by być lepiej. Kiedyś myślałem że jak system gra jasno to słychać dobrze wysokie tony a tu jakby odwrotnie. W natłoku informacji górnych rejestrów gubią się detale i jest jakby mniej talerzy i takich tam. Może moje ucho takie specyficzne nie wiem. Przez lapsa z wyjścia słuchawkowego mimo ograniczeń takiego połączenia jest dźwięk najprzyjemniejszy. Te Musical Fidelity V-90 to nie to samo brzmienie co starsze modele? Może jakiś sieciowy ma cięższe brzmienie?
 6. Chętnie wymienię się kablem głośnikowym Qed silver aniversary xt na coś ciemniejszego. 2x 2,5m i zwory 2x15cm.
 7. Mam kolejne spostrzeżenia dotyczące mojego systemu. Mimo zmiany kabli głośnikowych gra nadal jasno. Najjaśniejszy dźwięk mam z tunera N-ki. W zasadzie bez znaczenia czy bezpośrednio czy przez dac. Najlepiej brzmi jak jako źródło podłączę laptopa (ASUS k52J) jackiem do wzmacniacza. Dźwięk jest dużo bardziej dociążony, basowy, góra robi się bardziej klarowna, mimo że to zintegrowana karta dźwiękowa.To samo źródło przez dac już jest jasne z nieczytelną górą. Powiedzcie co można by zrobić żeby na pozostałych źródłach uzyskać podobne brzmienie. Czy same kable mogą tyle wnieść? Zastanawiam się również nad innymi używanymi kolumnami tak do 2tyś. Choć w niektórych konfiguracjach (wspomniany laptop) te Tannoye grają wyśmienicie. Co o tym myślicie?
 8. Zakładam temat w imieniu znajomego. Ma Kolumny jak w temacie i szuka zastępstwa dla obecnego wzmacniacza Yamaha AS-700. Testował w domu różne wzmacniacze. Między innymi Yamahę AS-701 i AS-501. Wyszło na to że ta 501 najlepiej brzmi. Wzbudziło to obawy kolegi, że z tą 701 było coś nie tak. Czy te trzy wzmacniacze mają różne brzmienia? Jaki wzmacniacz mógł by poprawić brzmienie w całym zakresie, przy tych Magnatach?
 9. Te Qedy założyłem jeszcze za czasów Harmana. Była poprawa. Później już za Nada robiłem podmianę na tą miedź, ale nie ruszałem tych zwór. A tu taki zonk! To nawet nie jest kwestia zmiany brzmienia, tylko poprawnego grania. Obecnie góra jest wyraźna, ostra i głośniejsza. Wcześniej to był jeden jazgot.
 10. DVD Samsung HD 950-Cambridge Dac Magic100-Melodika MDR2-NAD C356BEE-Qed silver aniversary xt-Tannoy Mercury 7.4. Uszy:) Ale problem chyba rozwiązany. Winny brzmienia był przewód Qed, który wykorzystałem również jako zworę między zaciskami w kolumnach.Długie na ok 150mm. Po założeniu fabrycznych blaszek zniknęły nieczystości. Jeszcze sprawdzam, ale na 99% to było to. Dodatkowo główne kable założyłem z miedzi, takie zwykłe marketowe, ale to już miało mniejszy wpływ. Jeżeli ostatecznie okaże się że te przez zworki nie oryginalne, to będę w ciężkim szoku.
 11. Czy to że jako napęd mam DVD a nie CD może owocowac tą nieszczęsna górą ? Oczywiście połączony przez Daca.
 12. Pytałem o zasilacz do magica. 300zl chcą.
 13. O prądzie też myślałem. Po 24 sprzet łagodnieje. Albo omam mam?
×
×
 • Utwórz nowe...