jasny

Uczestnik
 • Zawartość

  186
 • Dołączył

 • Ostatnio

O jasny

 • Ranga
  Sympatyk
 1. Chyba nie doczekamy się odpowiedzi, bo ostatnie posty @Redakcja AUDIO są zupełnie oderwane od tematu dyskusji, jaka toczy się tu kilka dni i raczej nie ma co liczyć, że Administracja w jakikolwiek sposób jeszcze odniesie się do sprawy.
 2. Myślę, że wybrałem dobre miejsce na pewne nurtujące mnie pytanie. Od pewnego czasu zauważyłem, że forum zmieniło się, niekoniecznie na lepsze. Trochę czasu zajęło mi zorientowanie się, że brakuje kilku zacnych użytkowników, w tym "właściciela" 10000 postów, których nie sposób przecenić ze względu na wkład merytoryczny i ogólnie pojęty rozwój tego miejsca. Kontaktowałem się z @Angel'em, ale dostałem delikatnie mówiąc wymijającą odpowiedź i jako szeregowy użytkownik nie naciskam. Jednak niepokoi mnie, że forum w mojej ocenie zmierza w złym kierunku, Dział stereo przejęła "branża", (do której osobiście nic nie mam o ile będzie panować "równowaga" i doświadczeni użytkownicy będą ją "kontrolować") coraz więcej jest beznadziejnych wątków, które wyglądają jak prowokacje, albo są po prostu... głupie (bardzo nie chciałem użyć tego słowa, ale nie znalazłem innego), nijak nie przystające do powagi i klasy tego forum. Czy to są zmiany kontrolowane przez Administrację (Redakcję) czy po prostu jakoś tak się porobiło? Kiedy zaglądnąłem tu pierwszy raz uznałem forum za bardzo sztywne i bufonowate. Po czasie zrozumiałem jednak, że to perełka w polskim internecie w branży audio. Czy ta perełka nie jest w stanie obronić się w dzisiejszych czasach? Ps. mam nadzieję, że użytkownicy którzy nagle zamilkli, są na urlopach i niebawem wszystko wróci do normy. A jeśli nie?
 3. A czymże jest podlinkowane w pierwszym poście urządzenie? Pewnie, że można lepiej, drożej, ale wnioskuję że autorowi nie zależy na tym, chce on tylko uzyskać dźwięk z telewizora we wzmacniaczu.
 4. Weź najładniejsze.
 5. Nie będziesz miał nawet namiastki. Myślę, że trzeba przekroczyć 10 tysięcy (nowy wzmacniacz + kolumny), aby poczuć część tego, o czym piszesz.
 6. Zapewne inaczej.
 7. 100 km to raczej niewiele. Przejazd zapewne będzie mniej kosztowny niż kupno nowego sprzętu i sprzedaż 40% taniej, bo okazało się, że nie grało dobrze. Uparłeś się na Bi-Amp itp., a już @jacek75 wyjaśnił ci, że jest to ostatnia rzecz, którą powinieneś brać pod uwagę w tego typu sprzęcie. Generalnie moja rada jest taka, że jeśli zamierzasz budować kino domowe, czy tam zestaw 5.1 to zrób to od razu. Szukaj zestawu kolumn 5.0, ewentualnie subwoofer dokupisz później. W przeciwnym wypadku pomyśl o wymianie tego amplitunera na sprzęt stereo.
 8. Podejdź do tematu poważnie, bo tylko to zagwarantuje ci satysfakcjonujące odpowiedzi. https://forum.audio.com.pl/topic/46150-pierwsze-posty-na-forum/ Co do HDMI to w technice stereo jest to wybryk stosowany dziś w urządzeniach, które możemy zapewne policzyć na palcach. Raczej zapomnij o temacie.
 9. Kolego, to jest forum STEREO. Twój problem bardziej pasuje tu: https://forum.audio.com.pl/forum/5-pc-audio-iphone-ipod/
 10. Nie ma innej możliwości.
 11. Budujesz tzw. kino domowe czy stereo? Tego nie napisałeś, a po wyborze sprzętu nie można jednoznacznie stwierdzić co to ma być. Kolumny to czasem nie 677? Skorzystaj z tego, będzie szybciej i prościej: https://forum.audio.com.pl/topic/46150-pierwsze-posty-na-forum/
 12. Nie sądzę, żeby cokolwiek znikło. https://forum.audio.com.pl/topic/43829-jaki-wzmacniacz-z-ciepłym-dźwiękiem/ https://forum.audio.com.pl/topic/43902-jakie-kolumny-podłogowe-do-50-mkw/ https://forum.audio.com.pl/topic/44865-opinie-o-kolumnach-stx-f-360n/
 13. A to jakaś zabawa jest?
 14. A nie myślałeś, żeby przy pomocy specjalisty zrobić jeszcze jeden, schodzący niżej?
 15. Że podłogówki mogą stać w pokoju 15 m2. Kupując, projektując, budując mieszkanie / dom i potem meblując zawsze bierze się pod uwagę miejsce na pralkę i lodówkę i oczywiście telewizor. A na system audio nie. I potem mamy wątku typu salon 80 m2 i szukam kolumn do wciśnięcia w rogi za firankę i wzmacniacza slim, bo żona zamówiła szafkę za 10 tysięcy zł, ale "pełny" wzmacniacz się nie zmieści. Audio wymaga kompromisów, ale znowu nie takich wielkich. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie jak ważna jest muzyka, dźwięk w naszym życiu. Może nie tak ważna, że choćby przesuniemy dla niej sofę? A może warto przemeblować całe pomieszczenie. Nie chcę źle ocenić autowa wątku ani kolegi, który dopisał się tu z podobnym problemem, ale jeśli celuje w dobry dźwięk to musi mu stworzyć warunki i tyle, albo pogodzić się z dźwiękiem kiepskim / średnim, może soundbarem, może systemem typu mini wieża i po temacie. Oczywiście koledzy z branży podawali dedykowane rozwiązania takich problemów, ale one nigdy nie są tanie.