Skocz do zawartości

jasny

Uczestnik
 • Zawartość

  188
 • Dołączył

 • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A czymże jest podlinkowane w pierwszym poście urządzenie? Pewnie, że można lepiej, drożej, ale wnioskuję że autorowi nie zależy na tym, chce on tylko uzyskać dźwięk z telewizora we wzmacniaczu.
 2. Nie będziesz miał nawet namiastki. Myślę, że trzeba przekroczyć 10 tysięcy (nowy wzmacniacz + kolumny), aby poczuć część tego, o czym piszesz.
 3. jasny

  Onkyo TX nr656

  100 km to raczej niewiele. Przejazd zapewne będzie mniej kosztowny niż kupno nowego sprzętu i sprzedaż 40% taniej, bo okazało się, że nie grało dobrze. Uparłeś się na Bi-Amp itp., a już @jacek75 wyjaśnił ci, że jest to ostatnia rzecz, którą powinieneś brać pod uwagę w tego typu sprzęcie. Generalnie moja rada jest taka, że jeśli zamierzasz budować kino domowe, czy tam zestaw 5.1 to zrób to od razu. Szukaj zestawu kolumn 5.0, ewentualnie subwoofer dokupisz później. W przeciwnym wypadku pomyśl o wymianie tego amplitunera na sprzęt stereo.
 4. Podejdź do tematu poważnie, bo tylko to zagwarantuje ci satysfakcjonujące odpowiedzi. https://forum.audio.com.pl/topic/46150-pierwsze-posty-na-forum/ Co do HDMI to w technice stereo jest to wybryk stosowany dziś w urządzeniach, które możemy zapewne policzyć na palcach. Raczej zapomnij o temacie.
 5. Kolego, to jest forum STEREO. Twój problem bardziej pasuje tu: https://forum.audio.com.pl/forum/5-pc-audio-iphone-ipod/
 6. jasny

  Onkyo TX nr656

  Budujesz tzw. kino domowe czy stereo? Tego nie napisałeś, a po wyborze sprzętu nie można jednoznacznie stwierdzić co to ma być. Kolumny to czasem nie 677? Skorzystaj z tego, będzie szybciej i prościej: https://forum.audio.com.pl/topic/46150-pierwsze-posty-na-forum/
 7. Nie sądzę, żeby cokolwiek znikło. https://forum.audio.com.pl/topic/43829-jaki-wzmacniacz-z-ciepłym-dźwiękiem/ https://forum.audio.com.pl/topic/43902-jakie-kolumny-podłogowe-do-50-mkw/ https://forum.audio.com.pl/topic/44865-opinie-o-kolumnach-stx-f-360n/
 8. A nie myślałeś, żeby przy pomocy specjalisty zrobić jeszcze jeden, schodzący niżej?
 9. Że podłogówki mogą stać w pokoju 15 m2. Kupując, projektując, budując mieszkanie / dom i potem meblując zawsze bierze się pod uwagę miejsce na pralkę i lodówkę i oczywiście telewizor. A na system audio nie. I potem mamy wątku typu salon 80 m2 i szukam kolumn do wciśnięcia w rogi za firankę i wzmacniacza slim, bo żona zamówiła szafkę za 10 tysięcy zł, ale "pełny" wzmacniacz się nie zmieści. Audio wymaga kompromisów, ale znowu nie takich wielkich. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie jak ważna jest muzyka, dźwięk w naszym życiu. Może nie tak ważna, że choćby przesuniemy dla niej sofę? A może warto przemeblować całe pomieszczenie. Nie chcę źle ocenić autowa wątku ani kolegi, który dopisał się tu z podobnym problemem, ale jeśli celuje w dobry dźwięk to musi mu stworzyć warunki i tyle, albo pogodzić się z dźwiękiem kiepskim / średnim, może soundbarem, może systemem typu mini wieża i po temacie. Oczywiście koledzy z branży podawali dedykowane rozwiązania takich problemów, ale one nigdy nie są tanie.
 10. Nie o to chodziło raczej. (a może...) Możesz kupić amplituner sieciowy, który odtworzy muzykę z pendrive lud dysku, również dysku sieciowego. Komputer podczas odtwarzania jest zbędny, wszystko obsługujesz jednym pilotem lub smartfonem ALBO komputer będzie źródłem, będzie włączony podczas odtwarzania i za jego pomocą uruchomisz muzykę, tyle że zamiast w głośniczkach komputerowych usłyszysz je w głośnikach zestawu stereo. To drugie rozwiązanie jest w mojej ocenie bardzo słabe pod względem wygody, ergonomii czy jak zwał...
 11. Nowy sprzęt to tak na oko od 4 tys. zł, może nieco niżej. Za 2 tys. nie kupisz nic sensownego, na czym można słuchać muzyki. Najpierw więc podejmij decyzję, czy zależy ci na jakości czy na sprzęcie nowym przy mocno ograniczonym budżecie, bo te rzeczy się wykluczają.
×
×
 • Utwórz nowe...