jasny

Uczestnik
 • Zawartość

  161
 • Dołączył

 • Ostatnio

O jasny

 • Ranga
  Sympatyk
 1. @Sanwing https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosniki-elac-fs-67-CID99-IDeSFhr.html#e2fc9cb807 @1Ender tak jeszcze moja opinia, bo też jestem na etapie poszukiwania sprzętu, nie tak zaawansowanym etapie jak ty, ale szukam czegoś lepszego. Po pierwszych odsłuchach w salonie wiem, że nie ma sensu przesiadać się z kolumn za 1000 zł, na takie za 2000 zł, ani z amplitunera stereo na wzmacniacz w podobnej cenie. To nigdy nie będzie skok, tylko co najwyżej kroczek na przód.
 2. No przecież wiesz, że nic nie zastąpi odsłuchu. Masz je na miejscu, pojedź, posłuchaj. Nawet jeśli się nie zdecydujesz, to będziesz bogatszy o kolejne doświadczenie, którego nie zastąpi czytanie artykułów czy recenzji. Gdyby to było 100 km, to może warto zasięgnąć wpierw opinii na forum, ale w tym przypadku w twojej sytuacji właśnie bym ich słuchał zamiast siedzieć przed laptopem.
 3. @1Ender nie słuchałem, ale nie trzeba słuchać, aby wiedzieć że to zacne urządzenie. Kolumny w twoim przypadku idą do wymiany więc nie ma problemu niedopasowania. A w razie czego i tak już masz klienta.
 4. @1Ender a ten Baltlab ile kosztuje? Kup go. To będzie krok w przód, a jak ci się nie spodoba, to @Miles odkupi.
 5. @Mateo89 chodzi o dwa urządzenia: wzmacniacz + ODTWARZACZ sieciowy. Coś jak odtwarzacz CD, tyle że napędu zwykle nie posiada, za to oferuje funkcje sieciowe typu Spotify, radio internetowe, strumieniowanie z serwerów dyskowych itp., czasem ma też gniazdo USB, do którego podepniesz pendrive lub dysk zewnętrzny. Nie będziesz miał dwóch wzmacniaczy tylko wzmacniacz i odtwarzacz w dwóch obudowach, czyli coś co Onkyo TX-8270 zawiera w jednej. Będzie drożej, ale to jedyna droga, żeby mieć lepszy dźwięk. Amplitunery stereo to zacne urządzenia, ale tylko do pewnego poziomu. Mam wrażenie, że ty celujesz w poziom wyższy. USB typ A to takie płaskie do którego wpinasz np. pendirve, zaś typ B jest kwadratowe i służy do podpięcia komputera. Sporo wzmacniaczy ma już dziś DAC na pokładzie więc nie jest to konieczność, pod warunkiem wyboru odpowiedniego urządzenia.
 6. @Sanwing raczej chodzi o USB typ A do wpięcia pamięci masowej.
 7. Ja nie przykładałbym do tego zbyt wielkiej wagi. Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale raczej w stereo nie jest tak, że mam miejsce odsłuchowe wyznaczone co do cm ze sztywną głową, aby czasem nam nie opadła poniżej głośnika wysokotonowego. Wydaje się, że producent zespołu głośnikowego nie wybrał przetwornika i jego miejsca w kolumnie wyłącznie ze względu na estetykę. Mam na myśli oczywiście podłogówki, w których miejsce wysokotonowca zostało określone w pewnym sensie na etapie projektowania. Aczkolwiek eksperymenty mogą być ciekawe. Była już dyskusja na ten temat: https://forum.audio.com.pl/topic/46437-jak-mierzyć-odległość-kolumn-od-ścian-i-innych-płaszczyzn/#comment-182302
 8. Nie jest źle, ale Soundbar to lepsze głośniki do telewizora i jak słuchanie muzyki na telewizorze to beznadziejny pomysł, tak po doposażeniu w soundbar jest trochę lepiej, acz wciąż beznadziejnie. TV praktycznie zawsze cyfrowo, bo z reguły nie mają od dawna wyjść analogowych poza gniazdem słuchawkowym, które nie oferuje jakości - po prostu gra. Z komputerem sytuacja podobna zazwyczaj. Konsolą czy dekoderem się nie przejmuj, bo dźwięk idzie do telewizora i stamtąd dopiero zostanie skierowany do tego czy innego sprzętu audio. Wydaje mi się, że warto byłoby dysponować kwotą rzędu 1500 zł, aby mieć jakiś komfort poszukiwań używanego wzmacniacza i kolumn, choć nie jest to jakaś sztywna granica. Można szukać klasycznego wzmacniacza za jakieś 500 zł i za drugie tyle kolumn podstawkowych. Do tego podstawowe kable i połączenie przez gniazda słuchawkowe na początek. Podstawki pod kolumny mogą być kwestią przyszłości, podobnie jak DAC.
 9. Patrząc na zawartość jaką do tej pory @ghost14 wniósł na forum myślę, że jest to albo prowokacja albo nieumiejętność czytania tudzież rozumienia czytanego tekstu.
 10. Nie wiem, czy słabym ogniwem nie był amplituner. Może nie, może po prostu szukasz jeszcze swojego brzmienia, ale szkoda, że nie podpiąłeś dla porównania tych samych kolumn do czegoś mocniejszego.
 11. A co chcesz uzyskać? Dlaczego 8 głośników, a nie dwa, czyli stereo lub 20?
 12. To dość specyficzny budżet. Za dużo dla amplitunerów, za mało na dobry dźwięk, jeśli nie zdecydujesz się na sprzęt używany. Czego oczekujesz od strumieniowca? Rozumiem, że muzykę masz na płytach CD i to będzie główne źródło, a odtwarzacz sieciowy? Może wystarczy coś niedrogiego w cenie 1000 zł. Wtedy mógłbyś nawet zaszaleć z nowym wzmacniaczem i do tego używane CD i używane kolumny. Tych ostatnich należy się najmniej bać, bo będziesz celował w "meble" zadbane, które dopiero co kosztowały minimum cały twój budżet. Budowa zestawu za 7k zł na bazie 8150 lub R-N602 to słaby pomysł wg mnie. To po prostu już spora kwota, aby tak ograniczać się z dźwiękiem. 8270 jest nieznacznie tylko lepszy w sferze dźwiękowej, a niewspółmiernie droższy. Ograniczą cię za to do kolumn raczej budżetowych i co za tym idzie budżetowego dźwięku. Ich plusem bezsprzecznie jest wygoda. @Angel dobrze radzi. Napisz jak zapatrujesz się na sprzęt używany?
 13. Racja, nie napisałem tego wprost, choć odradziłem amplituner KD, jeśli nie będzie budowy prawdziwego zestawu KD z kompletem kolumn, a jedynie zestaw stereo. Tu oczywiście bazą nie może być amplituner 5.1, bo to nie będzie wtedy ani kino, ani stereo. A co do Onkyo TX- 8150 to też sprostuję, bo określenie jakiego użyłem może być lekkim nadużyciem. Otóż lepiej chyba było by napisać, że w budżetach w okolicach 5k zł jest to świetny sprzęt, fajnie wyposażony, dobrze napędzi większość kolumn niewiele droższych od niego samego (choć oczywiście i tańszych) jednak jest to już w zasadzie granica jego możliwości. @Gandzej napisz jakie zestawy stereo słuchałeś. Tylko muzyka, czy również sprawdzałeś jak zabrzmi film?
 14. Odsłuchów nic nie zastąpi i zawsze warto. Jeśli będziesz słuchał kina poproś nie tylko o film ze ścieżką 5.1, ale również stereo, bo takich zapewne będzie sporo, a efekty nie będą już tak odczuwalne. Posłuchaj również muzyki na jednym i drugim zestawie.