grzegorz39

Uczestnik
 • Zawartość

  111
 • Dołączył

 • Ostatnio

O grzegorz39

 • Ranga
  Sympatyk
 • Urodziny 02.11.1973

Ostatnio na profilu byli

767 wyświetleń profilu
 1. W 100% popieram tę wypowiedź....Mam nadzieję, że to tylko sezon urlopowy....
 2. Właśnie widzę, że coś ci koledzy chyba stąd uciekli....Ale dzięki za podpowiedź. Pewnie coś wybiorę...
 3. Szczerze mówiąc,o rotelu myślałem... Amplituner mam podpięty do cd. denon, gramofon yamaha, , komputer stacjonarny i tv.
 4. Oj, coś się tu cicho i smutno zrobiło....Strajkujecie, czy co? Czy może wszyscy na wakacjach?
 5. Oooo ..Faktycznie. Wchodziłem w opcję; moje tematy i nic nie było... Dzięki. Jakby się jeszcze udało odpowiedzieć na moje zapytanie...
 6. Witam wszystkich forumowiczów. Chwilę mnie nie było i niestety sprzęt audio musiał odejść na plan dalszy. Teraz podreperowałem trochę sprawy finansowe i znowu przyszła nieodparta chęć skompletowania ciekawego zestawu audio. Zanim zadam pytanie zawarte w tytule, chciałbym wszystkim wam podziękować za zaangażowanie i podpowiedzi we wcześniejszych dyskusjach, które niestety gdzieś znikły..Doczytałem,że ważność wypowiedzi utrzymuje się przez określony czas...( moja niedokładna znajomość regulaminu) . Chciałem szczególnie bardzo podziękować forumowiczowi; Angel, który namówił mnie na zakup dali 850. Przyszły właśnie dziś i jakąś chwilę temu była próba podłączenia. Ktoś tam kiedyś napisał, że kolumny wyglądają, jak z rodziny Adamsów. Nic takiego!! Udało mi się kupić kolumny w bardzo ładnym stanie. Po rozpakowaniu, pokazały się ładne, smukłe kolumienki z super dopasowanymi głośnikami. Myślę, że nawet w dzisiejszych czasach kolumny, zwróciły by nie jedno oko. Ale do rzeczy; Kolumny mam podpięte do amplitunera; SABA 9250. To oczko w głowie mojej małżonki i potrzebuję paru wieczorów i drinków zanim ją przekonam do czegoś innego. Niestety po podkręceniu głośności, obserwuję jakby przesterowanie i zniekształcenie dźwięku. Jest tam taki potencjometr; level, od -12db, do +8 db. , który steruje niskimi tonami. Przy nim są najgorsze przesterowania ( nie wiem, czy to odpowiednie słowo) Czy mogę nim uszkodzić kolumny?! Przy większej głośności, podświetlanie na skali amplitunera, przygasa i rozjaśnia się na zmianę. Czym to jest spowodowane? No i wreszcie pytanie zawarte w tytule; Jaki wzmacniacz wybrać, by osiągnąć pełne możliwości tych kolumienek? Wiem, trzeba określić kilka wariantów; Budżet; powiedzmy ok. 1500 zł. Sprzęt używany-ok. ( Fajnie jakby miał pilot, ale niekoniecznie). Dźwięk ciepły, niskie, naprawdę niskie, a wysokie mile ''syczące''...
 7. O kolumny nie pytam dla siebie. Ja mam upatrzone jak mi polecano dali 850 i już przy tym zostanę-czekam tylko na trochę lepszy budżet. Chciałem tylko być trochę mądrzejszy.
 8. Witam wszystkich forumowiczów. Przeczytałem kilka postów odnośnie kolumn podłogowych STX F-360n, ale minęło już trochę czasu od ostatniego, a może ktoś jeszcze podzieli się swoimi spostrzeżeniami. Niektórzy piszą,że to porażka i garażowy wyrób, ale są i wypowiedzi, że nie ma tragedii. Chciałbym, żeby to w miarę fajnie zagrało. Kolumny będą służyć przede wszystkim do słuchania muzyki i pewnie będą podpięte przez wzmacniacz do tv. Cena stosunkowo przystępna, wygląd jak najbardziej ok. no i są nowe...Dzięki za podpowiedzi.
 9. Dzięki-poluję dalej...
 10. Ale mi dałeś zagadkę...Nigdzie takich kolumn nie ma Pojawiły się; http://allegro.pl/kolumny-dali-850-rotel-r...6137652427.html Na jaką cenę je wylicytować?
 11. Wszystko poczytałem. Ciężko mi narysować i wkleić w forum rysunek-znajomość komp. średnia, ale pracuje nad tym A znalazłem jeszcze takie; http://allegro.pl/swietne-kolumny-stereo-d...6093986655.html Czy różnią się od tych 850
 12. Bardzo dzięki. Poczekam na fotki dali. Fajnie jakby były czarne.Jeszcze raz dzięki!!
 13. Bardzo dzięki. Poczekam na propozycje. Nie ma pośpiechu. Może uda się dozbierać jeszcze trochę grosza...
 14. Dźwięk był ,jakby to powiedzieć...płaski, bez nasycenia...Na wzmacniaczu pisało; natural sound, i taki pewnie był;a to trochę nie dla mnie..
 15. Poproszę zatem o propozycje...Acha, te jbl miałem z yamahą ax 900-pewnie to była zła kombinacja....?