Skocz do zawartości

Marek Jankowski

Uczestnik
 • Zawartość

  255
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Marek Jankowski

 • Ranga
  Sympatyk
 • Urodziny 03.05.1971

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Śląsk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tak wygląda połączenie sieciowe w moim Roksan Kandy K3. Mimo że powymieniałem bezpieczniki na Padis i AMR to raczej nie udało mi się "złapać" różnicy w brzmieniu. Czego nie mogę powiedzieć o kablach zasilających, wtykach. Zasilanie mam oparte o zasilające Furutech'a (większość wyższych modeli) i wtyki serii 28/38 R i G. W tej materii naprawdę słychać różnicę, bez dwóch zdań. A zaczynałem od Viborgów i 314ag. Wracając do bezpieczników. Nie chcę obalać teorii wyższości lepszej jakości bezpieczników ale moim zdaniem, to połączenie przewodów opartych na mosiężnych konektorach, ich łączeniu z włącznikiem sieciowym gdzie prąd płynie dodatkowo przez styki włącznika (po kilku latach tworzy się w nim pewnego rodzaju maź, zabrudzenie itp) neguje moim zdaniem wpływ bezpieczników na brzmienie.
 2. Jak już nabędziesz, to najlepszą izolację zapewnią Ci pianki Comply https://www.complyfoam.com/ Chociaż na siłowni przyspieszy się ich zużycie. Coś za coś.
 3. Miałem kiedyś Dali 450. Były bardzo muzykalne, membrany na bazie celulozy. Jedyny minus wszystkich konstrukcji Dali (tych tanich) to brak neutralności. Skoro taki charakter brzmienia Tobie odpowiada to Dali Oberon 7 będą na pewno skokiem jakościowym w przód w porównaniu z wcześniejszym modelem. U mnie 450 napędzał Densen B100. Osobiście nie lubię wzmacniaczy z tymi wszystkimi bajerami w rodzaju loudness, treble itd. Szukałbym do nich energetycznego wzmacniacza o mocy podobnej do proponowanej przez Ciebie Yamahy. Pieniądze, które poszły w "bajery" Yamahy (a tych w środku nie brakuje) przeznaczyłbym na wzmacniacz. Kiedy czytam w jednej z recenzji o Oberonach "Potężnie brzmiący, nisko schodzący i nieco zmiękczony w charakterze bas, ale o przyzwoitej kontroli. Nieco wygładzone w charakterze zarówno średnie, jak i wysokie tony, kipiące jednak bogatą paletą barw" to już na sto procent wiem, że ten bas by mi się nie podobał ze słabym wzmacniaczem. Może coś z Rotela, Musical Fidelity, ideałem byłby Roksan K3.
 4. Chyba ostatnio zaczynam podzielać Twój tok myślenia. A PR Kimbera to bym porównał do VdHul Magnum, którego używałem z 15 lat. Takie wszystko za kotarą. Ale niektórzy lubią trochę złagodzić brzmienie (ostrzejsze) bo się sprzedał. Wydaje mi się, że dobry kabel przeniesie wszystko co się mu poda, bez dodawania (albo raczej odejmowania) ze swej strony.
 5. Bez wysunięcia kolumn do przodu nie ma szans na oderwanie się dźwięku czy scenie. Podobnie jak TV stojący między kolumnami czy stolik kawowy przed odsłuchem. Zdaję sobie sprawę, że często pokój służy też do innych celów (gościnnych) i wtedy najlepsze ustroje na nic się zdają. Miałeś 4PR Kimbera to spróbuj 4VS
 6. Proponuję Koledze prześledzić wątki dotyczące kabli, kolumn w podobnej cenie i wzmacniaczy, poczytać recenzje (tak wiem, że czasami są opłacane). Kabli jest jak szarych myszy. Ciężko jednoznacznie stwierdzić a męczące staje się ciągłe doradzanie. Skoro brzmienie Ci odpowiada to po prostu słuchaj a jeśli wierzysz, że okablowanie poprawi dotychczasowy dźwięk to po prostu wypożycz i przekonaj się sam. Ja proponuję Ci zasilający w cenie 1000zł z wtykami i głośnikowy za drugie tyle i wtedy wyciągniesz ze sprzętu wszystko z czego jesteś zadowolony. Ale zaraz będzie, że za drogo, że nie słychać itd. itp.
 7. Mam płytę od Tellurium, zakupiłem wraz z głośnikowymi Q Black II. Sprzęt mam cały czas włączony. Po "zapuszczeniu", dźwięk jest faktycznie bardziej czystszy, przejrzysty i rozdzielczy. Jednak po dłuższym byciu w "stand by" mam wrażenie, że czar prysnął. Generalnie polecam zapuścić przed odsłuchem.
 8. Miałem te Clarity Cap CSA 0,47uF jako sprzęgające w słuchawkowym. Nie są złe ale trochę "sycząco" było. Pozbyłem się tego wstawiając Jupiter Beeswax Paper https://www.hificollective.co.uk/components/jupiter_ht.html Bardzo neutralne choć drogie.
 9. Pięknie Mariusz. Teraz jeszcze dopracowanie całości. Gratuluję. Ja jakoś nie mogę się przemóc dlatego poprzestałem na SOHA III.
 10. Z Vialaba mam recabling na EPC-3 silver Sennheiser HD600 i AKG Q701. Posrebrzane, wypadają b. dobrze w porównaniu z fabrycznymi, więcej szczegółów, w połączeniu z dobrze dobranym wzmacniaczem (np.lampowym) nie brakuje ani basu ani wysokie nie są natarczywe. Jeśli chodzi o wszelkiej maści wtyki pozostaję wierny Furtechowi Te wtyki to jednak brąz. Na pewnym pułapie sprzętowym te różnice między brązem, fosforobr. a miedzią słychać.
 11. Pojawiły się nowe absorbery od Viablue: https://www.dienadel.de/viablue-ufo-absorber-schwarz-4er-set/a-353638647
 12. Pozwolę sobie się nie zgodzić i to nie dlatego , że znam właściciela od 27 lat , to jest komis ,a więc niczego nie MUSI SPRZEDAĆ W takim razie przepraszam i zwracam honor.
 13. He he, komuś ten chłam jednak musi wcisnąć.
 14. Bierz Monitor Audio MR4. Ładnie się prezentują, zrobią wrażenie na znajomych. Zabawa w audio, cały ten proces doboru elementów to żmudna ale pasjonująca droga. Jeśli po prostu chcesz słuchać muzyki bierz jak wyżej.
×
×
 • Utwórz nowe...