Skocz do zawartości

Marek Jankowski

Uczestnik
 • Zawartość

  202
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1

O Marek Jankowski

 • Ranga
  Sympatyk
 • Urodziny 03.05.1971

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Śląsk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Marek Jankowski

  Pierwszy zestaw stereo do salonu - co kupić i czy warto?

  Stary ranking w załączniku. W jakimś stopniu można bazować i porównać z opiniami w Sieci. Ranking_sprzętu.pdf
 2. Marek Jankowski

  Testy, czy można im ufać?

  Może błąd w składaniu numeru?
 3. Marek Jankowski

  Absorber / Dyfuzor / Hybrydy / Piramidki etc...

  http://wpszoniak.pl/project-type/akustyka/
 4. Marek Jankowski

  Stereo nowe vs stare

  Audiolab 80000S
 5. Marek Jankowski

  Testy, czy można im ufać?

  Może by stworzyć tabelę: słyszący, niesłyszący. Każdy by się zadeklarował. Bo ja już się pogubiłem. Póki co, jednak jestem z tych słyszących. Choć bezpieczników nie słyszę. Dobrze Cię widzieć Wojtku bo myślałem, że gdzieś wybyłeś.
 6. Marek Jankowski

  Wzmacniacz 2x15w

  Przypomniały mi się młodzieńcze lata. Zero Internetu, Youtube'ów. Tylko książki i Młody Elektronik. Starsi mówili mi wtedy, że większość układów za pierwszym razem nie działa. Może na początek sprawdź poprawność lutów, przyłóż się do nich bo cyna aż kipi.
 7. Marek Jankowski

  Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?

  Przykład wzm. słuchawkowego SOHA III. Czy usunięcie sprzęgających C1L, C1R wpłynie korzystnie na dźwięk? I czy jest bezpieczne? Można tam wstawiać naprawdę kosztujące majątek jak np. Jupiter HT Beeswax Cryo https://www.blackdotaudio.eu/jupiter-ht-beeswax-cryo-kondensator-047uf-600vdc-p-4244.html Pytam, bo przerobiłem cały worek i jeśli ich brak (tych sprzęgających) wpływa najlepiej na dźwięk to szkoda mojej kasy. Im wyższa wartość tym spotęgowanie niskich tonów (ale i cena wyższa). 01_klon_soha2_2.6.2_schemat.pdf
 8. Marek Jankowski

  Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?

  Oj tam. No to alkoholem izopropylowym Nie tworzy smug
 9. Marek Jankowski

  Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?

  Do wyboru, do koloru https://www.dienadel.de/abschluss-stecker/ Mam problem, żeby usłyszeć wpływ bezpieczników (powymieniałem we wszystkim co mi gra) więc z zaślepkami dam sobie spokój. A może chodzi o ochronę samych styków (pozłacanej powierzchni)? Wiecie przecież, że po kilku latach nieużywane wyglądają paskudnie. Ale wystarczy wtedy jakiś środek w rodzaju Kontakt.
 10. Marek Jankowski

  Dużo, głośno i tanio

  To dobre jest.
 11. Marek Jankowski

  Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?

  Bezpiecznik pełni rolę zabezpieczenia wszystkiego co za nim więc nie ośmielę się go usunąć. Miałem sytuację, kiedy po zakupie listwy Furutecha na nowo wszystko podłączałem. Zrobiłem trochę na odwrót temu jak powinno się włączać sprzęt czyli wzmacniacz włączyłem na końcu i było po bezpiecznikach. Dobrze, że nie było Verictum bo bym był stratny. I nie bierzcie tego jako kpiny. Zastanawia mnie jednak, że montowany jest włącznik który ma jak sądzę bardzo niekorzystny wpływ na przepływ prądu. Ktoś, kto rozbierał wie, jak wyglądają styki po kilku latach. A czasami coś w rodzaju mazi się tworzy. Bezpiecznik złocony a wyłącznik za złoty piątka. TheNaturath, jest weekend więc na spokojnie potestuję. Dodam, że wiele zawdzięczam Koledze Wojtkowi P, który naprowadził mnie na właściwe tory ale w kwestii zaślepek... Hmm. Trudno mi uwierzyć. Odmienne zdania mamy też w przypadku stosowania lepszych (drogich) kondensatorów w zwrotnicach. No ale dyskusja i polemika musi trwać.
 12. Marek Jankowski

  Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?

  Jako nowicjusz w świecie kabli zasilających przerobiłem je łącznie z wpływem (pozytywnym) wtyków rodowanych i gold. Początkowo byłem sceptykiem w tej kwestii. Potem kupiłem bezpieczniki AMR, Furutech (powymieniałem we wszystkich klocka) ale niestety ich wpływu na brzmienie nie dostrzegłem. Może kierunkowość ma znaczenie, choć nie sądzę. Myślę, że zatyczki sobie daruję.
 13. Marek Jankowski

  Antyszumowe zaślepki mr Cardasa :)

  Co to "GG"?
 14. Za stary jestem, żeby wpatrywać się w ilość gwiazdek jak gekon w muchę i na ich podstawie wysuwać wnioski.
 15. Skoro Kolega DEMOLKa usłyszał pozytywne zmiany zasilającego to chyba jednak coś w tym jest. Może nie opisał tego w tak lukratywny sposób jak robią to recenzenci z pism audio, ale chyba dobrze to wyraził. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu byłem jak On, w podobnej sytuacji pukając się w czoło kiedy słyszałem o wpływie zasilających. Zaczynałem od Supry Lorad, potem 314ag Furutecha na Viborgach, teraz Alpha 3 F-tech na iEgo 8075 rodowane. Na więcej mnie nie stać i uważam, że w którymś momencie trzeba powiedzieć stop.
×