Skocz do zawartości

KrólKiczu

Uczestnik
  • Zawartość

    6 373
  • Dołączył

  • Ostatnio

O KrólKiczu

  • Urodziny 21.10.1977

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Lublin

Ostatnio na profilu byli

37 098 wyświetleń profilu
  1. Nie. Nie ma DSP. Niestety nie miałem też możliwości rzucenia okiem na pomiary. Pozdrawiam 🙂
  2. Odpowiadając na pytanie czy pieniądze grają: pewnie tak, i jeśli ktoś je ma a audio jest dla niego tak ważne, to wydanie ich z głową da zapewne zadowalający rezultat. Co do słuchanego zestawu. Niestety, nie słuchałem na nim żadnego jazzowego utworu. Nie byłem też na odsłuchach w tym samym czasie co Arek i nie słuchałem nawet rzeczonej Mali. Nasza trójka słuchała 6 utworów, z czego 5 były to utwory rockowe a jeden elektroniczny. Nie będę się wypowiadał na temat brzmienia gitary ani talerzy bo nie mam bladego pojęcia jak nagrywa je Tool, jak Fink a jak Porcupine Tree. Wg mnie, grały one klarownie ale bez zbytniej ostrości, która np drażni mnie w PMC. Wokale, też wg mnie były oddane realnie, a bas grał potężnie i był dobrze kontrolowany. Co do jego wzbudzania się. Obawiam się, że są takie utwory, zwłaszcza te nowsze, gdzie ten bas jest po prostu "przewalony" i nawet na dobrych systemach można odnieść wrażenie, że się wzbudza. Zdaje się, że i tutaj coś takiego wychwyciłem - było to na utworze Finka - Warm Shadow (wersja studyjna). Bardzo podobał mi się natomiast Tool z utworem 7empest. Bas nie schodzi tutaj co prawda zbyt nisko ale jest pięknie ukazana stopa, co daje tej muzyce potęgę brzmienia. Jeśli chodzi o wielkość źródeł pozornych. Rzeczywiście, tutaj zgadzam się z Arkiem. Są one bardzo duże. Czy nienaturalnie? Nie wiem. Słyszałem system z mniejszymi kolumnami a grający większymi bryłami a jego właściciel był nimi zachwycony. Pozdrawiam
  3. No ja pewnie też inaczej bym sobie urządził pokój odsłuchowy ale wszystko jest kwestią gustu 🙂. A co do samej aranżacji. To nie jest tak, że jej brak czy też aranżacja "zastana" powodują, że nie da się słuchać muzyki. Oczywiście, fajnie by było mieć dedykowany pokój ale słuchałem utworów odsłuchiwanych w Łodzi u siebie i ... nie załamałem się 😛.
  4. Jacek. Ale my nie byliśmy u Szymona tylko u Rafała. Bardzo miły człowiek, jak już wspomniał Piotrek. Na kable i podkładki nie zwróciłem uwagi. Gdzieś tam w rozmowie po wizycie, ktoś znalazł markę i model kabli. Nie są tanie ale jak na tak drogi system raczej kosztowały niewielki procent całości. Dla mnie o wiele ciekawsza była sama aranżacja akustyczna. Nie wiem na ile to ona robiła robotę a na ile sam sprzęt (Gospodarz twierdził, że w jego przypadku akustyka to 60% sukcesu) ale efekt końcowy był bardzo dobry. Przede wszystkim rzuca się w uszy bardzo dobra holografia i separacja instrumentów. Cała scena dźwiękowa bardzo fajnie poukładana. Dźwięk z dużymi źródłami pozornymi. System gra klarownie ale nie ostro czy jasno. Bardzo dobry bas. Oczywiście w nagraniach przebasowionych da się odczuć jego nadmiar ale w dobrych realizacjach gra z odpowiednim ciężarem bez wzbudzania się. Podsumowując. Na pewno jeszcze odwiedzę Pana Rafała bo dzisiejszy odsłuch można potraktować jedynie jako ciekawostkę a nie pełnoprawny odsłuch. Pozdrawiam 🙂
  5. Bardzo ładnie 🙂. Jak wrócę do domu postaram się napisać coś więcej.
  6. Pewnie tak. Ja akurat kable słyszę średnio ale nawet jeśli ich zmiana coś daje, nie wydaje mi się, żeby z "jasnych" kolumn dało się "zrobić" takie o cieplejszym "odcieniu". Już sama Rega brio jest dość ciepłym wzmakiem i skoro on nie daje pożądanych rezultatów to ratunku na pewno nie szukałabym ratunku w kablach. A same emity i oberony to "misie" a pomiędzy nimi a bronzami można znaleźć wiele pośrednich propozycji, które zagrają ani niezbyt jasno ani niezbyt ciemno.
  7. Jacek, zaczepka równie sensowna jak ta dotycząca "bylejakości" ATC, "bo ja tak uważam". A wracając do tematu pylonów. Miałem okazję słuchać modelu zirkon 20 na AVS. Tak, wiem, zaraz odezwą się głosy, że akustyka nieodpowiednia, że tor, począwszy od gniazdka a skończywszy na wzmacniaczu był zły, ale przyjmijmy, że jednak producent zadbał o te aspekty w nie mniejszym stopniu niż 90 % audiofili. I co? No i mi się podobało. Co prawda nie znałem wtedy ich ceny i nie wiem czy jest adekwatna do ich jakości i brzmienia ale nie do końca rozumiem dlaczego wylewa się tutaj na nie wiadro pomyj. Może rzeczywiście grały dość "technicznie". Może ich wygląd nie każdemu się będzie podobać. Ale to co dla jednych jest wadą, dla innych będzie zaletą. Generalnie ceny sprzętów audio są dość "umowne", więc mówienie, że cos nie jest warte swej ceny nie jest chyba w przypadku tego hobby dość poważne 😉.
  8. W sumie chyba lepiej mieć tanie ATC i cieszyć się z nich muzyką niż kupować drogiego moona i udowadniać całemu światu, że akurat w tym modelu producent nie wpakował bebechów z 10 razy tańszego Denona 🫢
  9. Hmmm. Ale to chyba normalne. Mnie też nikt nie przekona, że można kupić coś lepszego od ATC SCM7 w ich cenie 😉.
  10. Bo zdaje się, że pojęcie "duńskie brzmienie" w języku audiofila nie istnieje. Natomiast z tego co mi wiadomo "brytyjskie brzmienie" to takie, które kładzie nacisk głównie na średnicę. Są jednak, tak jak zauważył kolega @Wito76 wyjątki jak monitor audio, czy wśród wzmacniaczy, cambridge. Zresztą PMC (przynajmniej te mi znane) też raczej stawiają nacisk na co innego niż eksponowana średnica.
  11. @MariuszZ mam pytanie. Czy wiesz może co trzeba odznaczyć w ustawieniach REWa, żeby ten oprócz kolumn widział też zakres odtwarzany przez suba?
×
×
  • Utwórz nowe...