Skocz do zawartości

jaknb

Uczestnik
  • Zawartość

    49
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez jaknb

  1. W sumie to podłączam się pod pytanie. Jaka wełna mineralna dostępna na polskim rynku jest najlepsza do absorberów szerokopasmowych? Czy ta sama nada się równie dobrze do budowy grubych "chunky" bass trapów? @Marek333 wydaje mi się jednak, że panel 10cm nic a nic nie pomoże z sub basem czy w ogóle poniżej 100 Hz. Nie ma się co łudzić.
  2. Zainspirowałem się @Top Hi-Fi & Video Design a kiedy będą te nowe Isoacoustics Gaia Neo?
  3. Ech, to tego się obawiałem. Z tak dużą ingerencją w pomieszczenie na razie się wstrzymam do najbliższego remontu. Wtedy postaram się podziałać. Z ciekawości jednak spróbowałbym z dwoma CBT i zmierzyć na ile jest popraw. Mega Acoustic mi wypożyczy za kaucją? (pytam tu, bo mają urlop)
  4. @Bartek Chojnacki robię sobie stanowisko DJskie w pomieszczeniu 3.97m (długość) x 2.28m (szerokość) x 3.17m (wysokość). Problemem jest wysokość pomieszczenia i mój wzrost. Mam uszy i monitorki studyjne na wysokości ok. 1.55m, więc niemal idealnie na środku modu sufit-podłoga 54Hz. Skutkuje to dołkiem na tej częstotliwości, co nie jest optymalne dla muzyki klubowej. Co począć? Typowe szerokopasmowe bass trapy raczej nic nie dadzą, ale przypomniało mi się, że przecież jest strojony CBT! Co prawda na 50Hz, ale to blisko 54Hz. Warto przetestować dwa takie? Pomieszczenie jest małe, więc może zysk będzie duży. Wtedy lepiej ustawić je "na stojąco" czy położyć płasko na ziemi w rogach podłoga-ściana boczna?
  5. I to mi się podoba. O to chodzi. Ciekawe jakbyś dał po jednym takim kablu na plusa i po jednym na minusa. Będzie konstrukcja symetrycznie asymetryczna. Potem je skręcić ze sobą, do termokurczki, do oplotu i można sprzedawać za 3000 PLN.
  6. Zamawiając z Apollona trzeba się na pewno uzbroić w cierpliwość. Moje zamówienie złożyłem i opłaciłem 26. maja. Nadal go nie otrzymałem, a na stronie ma status "Processing". Kontaktowałem się oczywiście przez czat na stronie z obsługą sklepu i niby do końca tygodnia mają wysłać. Zobaczymy
  7. @Bartek Chojnacki, ten film będzie jakoś dostępny publicznie?
  8. Mnie ciekawią takie kwestie: 1. Odsuwanie ustrojów (czy to absorberów na pierwszych odbiciach, czy to bass trapów w rogach) od ścian w celu poprawy pochłaniania przez nie nich niskich częstotliwości. Ta rada non stop przewija się w materiałach wideo na Youtubie, a wydaje mi się, że to nie zawsze tak po prostu działa. 2. Mówi się, by pułapki basowe umieszczać w punktach wzbudzania modów. Choć kalkulatory potrafią wskazać takie punkty dla modelowego prostopadłościannego pomieszczenia, to jednak w rzeczywistości często wypadają w innych punktach. Jak je najprościej namierzyć? Puścić różowy szum i chodzić po pomieszczeniu z mikrofonem na wysięgniku, odczytując jaka jest odpowiedź częstotliwościowa? Potrafię zrobić pomiar pojedynczego punktu odsłuchowego w REW, ale nie wiem jak “zmapować” pomieszczenie i w miarę łatwo znaleźć punkty wzbudzania modów. Jest na to jakiś prosty patent? 3. Na ile pomaga lub przeszkadza dołożenie dedykowanego subwoofera? Gdzie go umieścić? Lepiej dwa?
  9. Ma ktoś doświadczenie z podkładkami pod głośniki z Sylomeru? Wie ktoś gdzie to dostać w Polsce? Rozwiązanie wydaje się być bardzo tanie, więc nie zaszkodzi dać szansę. Tutaj facet w Niemczech docina i sprzedaje. Niestety wysyłka do Polski droga. Kiedyś było dostępne na polskim Amazonie, ale obecnie brak.
  10. Te pułapki wydaje się niestety, że nadal nie działają. 40 dB to szum w domu, więc tutaj jedyna różnica jaką widzimy to błąd pomiarowy. Polecam zrobić pomiary jeszcze raz i głośniej (>80 dB), a potem pokazać wykresy samego SPL dla porównania
  11. @Bartek Chojnacki oglądam nowy filmik od Warp Academy dot. obsługi REW: On tam mówi, że robiąc pomiary niskich częstotliwości, to daje się w pomiarze output na oba głośniki [L+R]. Czy to jest poprawne podejście? Czy może lepiej zrobić osobno pomiar [L] i osobno [R], a może w ogóle wszystkie trzy opcje [L], [R], [L+R]?
  12. A to ja mam inne podejście. Specjalnie kupiłem WiiMa, który ma trigger out, żeby wzmacniacz mi się sam włączał (okazało się jednak, że CXA80 nie ma trigger in...). Od mojego ostatniego postu jednak policzyłem sobie wszystko i na razie rezygnuję z tego pasywnego PRE jako limitera. To faktycznie może negatywnie wpłynąć na jakość dźwięku przez zmianę impedancji. Ustawię na Apollonie najniższy gain 12db i to powinno wystarczyć, żeby ograniczyć maksymalną głośność. Jeśli nie, to zmienię w WiiMie poziom Line Out na RCA z 2 Vrms na 1 Vrms i to już na pewno pomoże. BTW @ponczol @maskun @radziulek85, widzieliście, że Purifi robi też drivery głośników? Tutaj więcej info, a także pierwsze produkty z nimi https://radiantacoustics.com/pages/deep-dive. Wygląda znów jak coś przełomowego w branży. Patrzcie to zawieszenie woofera: Swoje kosztują te Radianty, ale pewnie idealnie się zgrywają z Eigentaktami
  13. EDIT: Znalazłem jeszcze takiego malucha jako preamp z regulacją głośności. Dodatkowo zamienia RCA z WiiMa na XLR w Apollonie: https://www.amazon.pl/Nobsound-Balanced-Pre-Amplifier-Controller-Speakers/dp/B07DJ9LMPH Nie wiem tylko czy wart polecenia, ale wydaje się fajny.
  14. Czuję, że będzie dobrze. Moja jedyna obawa aktualnie, to że kiedyś WiiM mi puści za mocny sygnał na Apollona i nie dość, że rozwalę kolumny, to jeszcze co gorsza ogłuchnę. Oczywiście, wiem że w apce WiiMa można ustawić globalny limit głośności, ale to soft i temu nie ufam. Jest też czarny scenariusz w mojej głowie, że jakiś szkodnik może mi się włamać do sieci wifi, zdjąć limiter i też puścić coś na pełną p*zdę. Usieciowienie sprzętu to duża wygoda, ale też niestety więcej niebezpieczeństw. Chcę spać spokojnie i chyba dołożę między WiiMem a Apollonem taki pasywny preamp z potencjometrem Alpsa https://www.audiophonics.fr/en/preamplifiers-volume-controllers/passive-rca-preamplifier-analog-volume-control-alps-rk27-p-14295.html. Ustawię na nim bezpieczną maksymalną głośność i schowam w szafie, bo brzydki. Co myślicie?
  15. Dobra, chłopaki, przekonaliście. Zamówiłem właśnie Apollona Purifi Eigentakt 1ET6525SA ST. Zastąpi u mnie Cambridge'a CXA80 w torze: WiiM Ultra -> Cambridge CXA80 -> Elac Carina FS247.4 Jak przyjdzie, dam znać jak to chodzi
  16. Widzę, że zostałem wywołany do tablicy. Napiszę na razie zdawkowo, żeby zaspokoić Waszą ciekawość. Planuję w przyszłości dłuższy post z konkretnymi pytaniami do Bartka i do Was, ale to się jeszcze musi wykrystalizować. pomieszczenie: 395 cm x 228 cm (wysokość 317 cm) przeznaczenie: tzw. bedroom dj głośniki: IK Multimedia iLoud MTM MKII (mam jeszcze Focal Alpha 80 Evo, ale za duże są na ten pokój, a iLoudy dodatkowo mają kalibrację) aktualna adaptacja: 2x FiberSTANDARD 120×60 + 3x AcouSTAND
  17. @Bartek Chojnacki na ile istotne dla bass trapów piankowych z Mega Acoustic (https://www.mega-acoustic.pl/sklep/pulapka-basowa-pb-premium) jest by były przyklejone do ściany? Chciałbym kupić 6 takich i wstawić testowo w dwa rogi pomieszczenia. Nie chcę jednak póki co kleić ich do ściany, a po prostu ustawić jedne na drugich. Czy to mija się z celem?
  18. To było jakieś 16m2. Góra szczegółowa. To jest już takie bardziej techniczne granie. Może nie takie, że słyszysz rzeczy, których wcześniej nie słyszałeś, ale na pewno zaczynasz zwracać uwagę na detale. Są po prostu serwowane jak na tacy.
  19. Dla mnie te Fyne miały dziwny bas. Taki nijaki i nudny. Focali nie jestem fanem i to jest budżetowa konstrukcja. Nie wiem czy odczujesz coś na plus po Diamondach. AP Classic 5 nie mają takiego wykopu fajnego jak 8ki.
  20. Na Twoim miejscu odpuściłbym Fyne Audio 501, Focal Chora i Audio Physic Classic 5. Te ostatnie zamień na Classic 8 - to już jest kompletne granie. Niestety bardzo podrożały od początku roku. Dałbym też jeszcze na spokojnie szansę Elacom Carina 247.4
  21. a tryb Direct?
  22. Mam CXA80 i nie mam takich cyrków z głośnością.
×
×
  • Utwórz nowe...