Skocz do zawartości

Stolarz

Uczestnik
 • Zawartość

  480
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Stolarz

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Katowice

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Drgania czego? Te głośniki nie są od generowania drgań czy niskich tonów. To są głośniki stricte efektowe. Nic Ci tam nie będzie drgało. O ile pamiętam to nie ma to aż takiego znaczenia czy będą to głośniki z tej samej serii, tego samego producenta. Byleby faktycznie nie były diametralnie odmiennie brzmiące.
 2. @seba3002 ma Taga Harmony v606 5+1. A przynajmniej tak to ja rozumiem.
 3. Musisz się zastanowić co chcesz w życiu robić. Słuchać muzyki i czasem oglądać filmy i też czy te filmy chcesz oglądać "jak w kinie" czyli z efektami surround etc. Stereo to nie kino. Kino zazwyczaj to nie stereo (chociaż mam inne zdanie i to da się pogodzić)
 4. Takie pytanie w sumie mam. Czytałeś instrukcję obsługi?
 5. Kino domowe bez subwoofera to jak piwo bezalkoholowe. Musi być sub. Z budżetowych to Magnat 302a.
 6. No nie da się. Nie kupisz za 2,5k sensownego zestawu 5.1 a o zestawie z głośnikami Dolby Atmos to już w ogóle nie ma opcji w tej kwocie.
 7. Co do suba i amplitunera to zobacz co mówi instrukcja SVS. Masz go źle ustawionego. Połączenie amplitunera (AVR) / procesora (PRO) Jest to najczęstsza forma połączenia. AVR / PRO wykona cyfrowe zarządzanie basami i wyśle do subwoofera wstępnie przefiltrowany sygnał mono. • Używając wysokiej jakości ekranowanego kabla RCA, podłącz wyjście subwoofera AVR/ PRO do wejścia Line Level R / LFE na wzmacniaczu subwoofera. • Ustaw filtr dolnoprzepustowy na LFE. • Ustaw kontrolę fazy na 0 stopni. • Ustaw wzmocnienie na godzinę od 10 do 12. • Włącz włącznik zasilania. • Uruchom procedurę automatycznej konfiguracji AVR / PRO Za niskie tony w kinie domowym odpowiada subwoofer a nie kolumny frontowe. Gdzie u Ciebie ten sub stoi? Nie ma go na schemacie. Czy ja dobrze widzę i masz surround back praktycznie w tej samej linii co surround left/right?
 8. Stolarz

  Wymiana kolumn

  Trzeba jeszcze tylko wyhamować w odpowiednim momencie z tym wydawaniem kasy :>>>>
 9. Stolarz

  Wymiana kolumn

  To akurat potrafi nieźle zrobić bajzel w głowie. Ja miałem podobnie ale u mnie była przesiadka ze słuchania z kolumn w domu na wątpliwą przyjemność posłuchania/potestowania grajbelki z subwooferem u kumpla na domówce. Moje uszy krwawiły
 10. Ten sam film za dnia i w nocy może być ciszej/głośniej. Ale żeby wykluczyć wpływ odgłosów zewnętrznych itp. to byś musiał pozamykać okna itp. No chyba, że wieczorem masz ciszej to wałek
 11. Szczerze? Spróbuj najpierw z samym amplitunerem. Wzmak możesz dokupić po ewentualnym stwierdzeniu, że brakuje mocy.
 12. Przecież w instrukcji jest jasno napisane. W Denonie np. można tylko pliki audio odtwarzać. Video już nie.
 13. Ja też raczej z tych co lubią mieć coś chociaż zbliżonego do perfekcji ale cienka jest linia pomiędzy perfekcją a kupowaniem kabli zasilających za 5000
 14. Nie chcę Ci nic mówić ale jak tak dalej pójdzie to zamiast cieszyć się słuchaniem muzyki, oglądaniem filmów spędzisz x czasu na szukanie złotego środka a potem pewnie i tak będziesz się doszukiwał niedoskonałości. I tak w kółko Nie daj się zwariować.
 15. Stolarz

  Subwofer

  Kto tak kurde genialnie projektuje pomieszczenia To ja mam propozycję skoro nie przyjmujesz do wiadomości konstruktywnej krytyki. Postaw subwoofer w kominku.
×
×
 • Utwórz nowe...