Skocz do zawartości

barchetta1

Uczestnik
  • Zawartość

    76
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez barchetta1

  1. Cześć ja mam pytanie, teraz wypuszczam sygnał z Wiim Pro+ po coax do Arcama SA20, który ma taki sam dac, jak Wiim Ultra. Czy ultra sprawdzi się lepiej jako transport niż pro+ i czy przy mojej konfiguracji warto robić upgrade do wiim ultra?
  2. No właśnie, ale co wtedy, koniec zabawy? Pozostanie mi tylko słuchanie muzyki?;) Ok. Zrobię jeszcze jeden test, mam ładowarkę od laptopa DELL na USB-C. Sprawdzę czy jest jakaś różnica w porównaniu do oryginalnego zasilacza. Już ją podłączałem na początku i wydaje mi się, że słyszałem różnicę, ale wolę to sprawdzić ponownie- to odnośnie badania mojego systemu na zmianę zasilania. Mam też ładowarkę Huawei, ją też w sumie mogę przestestować. Czy takie komputerowe ładowarki mogą coś zmienić?
  3. Możliwe, że zasilanie Wiima nie wpływa u mnie negatywnie na wzmacniacz, jak to sprawdzić? Nie słyszę nic podejrzanego, nic złego nie zauważam. Z tego, co widzę w sieci, to ten zasilacz nie jest już dostępny Kojarzysz gdzie można go kupić?
  4. Czyli rozumiem, że lepszy zasilacz nie poprawi brzmienia samego Wiima, ale może zlikwidować negatywny wpływ stockowego zasilacza np. na zasilanie wzmacniacza, co objawi się tym, że ten lepiej zagra? Stąd brałyby się pozytywne opinie o Ifi Ipower, który wg producenta ma niski poziom szumów? U mnie tor jest krótki: Wiim->Rega Elex-R->kolumny. Pytanie czy w takiej konfiguracji zmiana zasilania mogłaby być odczuwalna? Mam na myśli to, że Rega to dosyć prosty sprzęt w porównaniu np. do takiego Arcama SA20 czy A25. Znalazłem dziś 2 ciekawe listwy z włącznikiem z firmy Orno (w tym jedna z gniazdkami włączanymi/wyłączanymi pilotem), ale nie pomyślałem o tym, dzięki. To może być przydatne do wielu innych zastosowań.
  5. Faktycznie mógłbym dołożyć do Wiima zasilacz, powiedzmy do 500zł, ale skoro nie ma to dać żadnego rezultatu to nie widzę sensu. Nie lubię niepotrzebnie wydawać pieniędzy (dlatego kupiłem Wiima, a nie np. Eversolo, który ma milion ficzerów, których nie potrzebuję). Pana z YT nie znam, po prostu sprawia dobre wrażenie. Po przeanalizowaniu filmu razem z komentarzami mogę wysnuć teorię spiskową, że jest to reklama zasilacza Ifi;) W sumie jedyny plus zasilacza liniowego jaki teraz widzę to włączanie/wyłączanie zasilania żeby Wiim nie ciągnął przez cały czas prądu (i tak muszę podejść do wzmacniacza żeby go włączyć), bo listwa z włącznikiem średnio wizualnie mi pasuje. Widzę, że znasz dobrze temat i rozwiałeś moje wszystkie wątpliwości, dzięki!:)
  6. Czy to oznacza, że inny zasilacz, np. liniowy nic mi nie poprawi jeśli korzystam ze wbudowanego DAC-a w Wiim i wysyłam analogowy sygnał do wzmacniacza? Sam bym nie wpadł na taki pomysł, ale obejrzałem na YouTube video na ten temat, które wydaje się być naprawdę rzetelne i przekonywujące. Co ciekawe mowa tu min. o polskim zasilaczu PD Creative, który kosztuje prawie tyle co Wiim, ale może warto, a są też alternatywy. Wiim Pro plus + zasilacz to wciąż o połowę mniej niż kolejna sensowna opcja typu Eversolo czy CXN v2. Pytanie tylko czy warto inwestować? Mhm, a może zmiana nie jest słyszalna bo Topping podaje tylko 1A?
  7. Kwestia zasilania do wiim pro/pro+ pojawia się pobocznie przy innych wątkach dotyczących tego streamera, ale nie ma dedykowanego tematu. Ze względu na popularność Wiima i możliwość poprawienia jego brzmienia zasilaczem pozwoliłem sobie założyć osobny wątek na którym wiele osób może skorzystać. Możliwości jest sporo - impulsowe Ifi, liniowe Tomanek, Nostromo, PD Creative, Muzg. Niektórzy producenci mają też po kilka pasujących opcji cenowych. Jakie macie doświadczenia? Co wybrać?
  8. Ja teraz testuję D25 z Elex-R i faktycznie gra to gęsto, potężnie, z mocnym, sprężystym basem. Do niezbyt głośnego słuchania rocka w bloku - super, momentami gra wybitnie. Żywo, soczyście, likwiduje suchość nagrań, złą produkcję. Ani ciemno, ani jasno, idealnie, wręcz magicznie. Ale przy innych gatunkach oraz przy większych głośnościach bas zaczyna dominować.
  9. Kupię Roksan K3/Audiolab 8300A, tylko polska dystrybucja z pełnym kompletem, kartonem i dowodem zakupu. Super oferty na nowe też ok:)
  10. W poście wcześniej @Piotr Sonido dobrze to ujął - to raczej kwestia wyboru nowy/używany. Ja miałem głównie na myśli to, że biorąc pod uwagę obecne ceny sprzętu audio to nowy PM6007 jest wg mnie w tej chwili bardzo atrakcyjnie wyceniony.
  11. Ja ostatecznie miałem obydwa, biorąc pod uwagę cenę nowego PM6007 to to bym się nie zastanawiał i brał ten.
  12. Dokładnie, 8000M -grały technicznie super, ale trochę brakowało serca. Przynajmniej do mojej muzyki.
  13. Zgadza się, i choć obiektywnie 8000M grało lepiej od 6000A to brakowało mi tam tego czegoś w brzmieniu... Chyba po prostu lubię 6000A i na tą chwilę jest dla mnie wystarczający. Kable głośnikowe zdecydowanie wpływają na brzmienie zestawu. Każdy kabelek był fajny i może się świetnie wpasować w inny system. U mnie póki co najlepiej wpasowała się Melodika Brown Sugar - podczas gdy inne kable podbijały bas, tutaj ilość zmieniła się na jakość (mniejszy objętościowo, za to bardziej konturowy), pojawiło się sporo wyższej średnicy, góra też bardzo fajna, a to wszystko wciąż przy jednocześnie lekkim ociepleniu dźwięku. Można powiedzieć, że brzmienie się bardzo wyrównało. W skrócie D25 zaczęły grać równiej, jak D28. Dodatkowo - słychać dużą różnicę w filtrach w DAC-u Audiolaba, zwłaszcza pomiędzy SLOW i FAST.
  14. No i posłuchałem Brown Sugar BSC38 Porównując do Purple Rain, Chord Clearway czy QED XT40 grało jakbym podłączył wzmacniacz o klasę wyżej (a przynajmniej tak sobie to wyobrażam). Audiolab 6000A zagrał dla mnie z Brown Sugar lepiej niż monobloki 8000M z Chordem (niestety nie sprawdziłem jak by grały monobloki z Brown Sugar bo już ich nie mam). Brown Sugar to tą chwilę mój ulubiony kabelek (Słuchałem też Cardas 101 i też mi sie podobał, ale niestety nie miałem okazji ich porównać bezpośrednio) i możliwe, że na nim zakończą się moje poszukiwania w dziedzinie audio. Biorąc pod uwagę jaką zmianę wniósł do mojego systemu uważam, że ten kabelek nie dostaje tu należnej mu uwagi.
  15. Tak sobie myślę, że skoro podoba mi się charakter Purple Rain (pojawiło się wypełnienie, dociążenie) to może po postu powinienem posłuchać Brown Sugar? @rms.pl wypożyczacie? W sumie w grę wchodzi też najpierw odsłuch na miejscu w Białymstoku, choć docelowo najlepiej byłoby posłuchać u siebie.
  16. Dzięki, chciałbym jeszcze podpytać jak oceniasz połączenie Diamondów 25 z Magnatem MA-900? Piotr
  17. Dzięki, masz na myśli jakieś konkretne, sprawdzone modele? Piotrek
  18. Witam, z ciekawości spiąłem Audiolaba z Pylonami kablami Melodika Purple Rain (2x2,5mm2), ktore zostały mi po poprzedniej konfiguracji. Byłem bardzo zaskoczony różnicą w stosunku do Chorda Clearway. Podoba mi się bardziej delikatna góra i ogólne wypełnienie, pojawiło sie także więcej basu (to trochę na + a trochę na -, w zależności od nagrania). Czy polecicie mi kabelek, który połączy te 2 światy? Tzn. ociepli brzmienie, doda średnicę bez utraty detali i bez zamulania, będzie mieć dobra kontrolę basu, ale jeśli to możliwe to bez zwiększenia jego ilości? Jest to wykonalne w cenie odpowiadającej reszcie sprzętu? Skoro podoba mi się melodika to może brown sugar?
  19. @lpomisDzięki, myślałem o nim jako o następcy Audiolaba do moich Pylonów bo jest fajna promocja w q21 ale to chyba jednak nie to:)
  20. Cześć, a jak ten Quad wypada w porównaniu do Audiolaba 6000?
  21. Dziś zauważyłem, że mój Audiolab odtwarza utwory bez przerw, sprawdziłem na stronie Play-Fi i rzeczywiście była aktualizacja i Audiolab 6000A Play i Omnia obsługuje gapless playback !!!:). Ze strony PlayFi wynika jednak, że 6000N jeszcze nie i aktualizacja będzie do końca roku.
  22. Jeśli ktoś podobnie kombinował z Audiolabem to zapraszam do wymiany doświadczeń:)
  23. Witam, a poniżej kilka słów ode mnie o Audiolab 6000A Play: 1. Źródło. Wydaje mi się, że to streamer został tak zaimplementowany w wersji Play, że gra mocnym basem. Jeśli komuś -tak jak mi- podoba się brzmienie wzmacniacza 6000A to może warto pomyśleć jednak o zakupie 6000A i 6000N PLAY osobno - można wtedy konfigurować brzmienie zestawu poprzez różne sposoby podłączenia. 2. Filtry. Na Qacoustic QA3050 jakoś nie słyszałem różnicy, ale na PD25 (może to też kwestia kabelka Chord Clearway X) naprawdę słychać różnicę w filtrach. Na tą chwilę jestem pomiędzy filtrami PHASE i FAST - fast wydaje się być najbardziej precyzyjny, dawać najwięcej góry i najlepiej kontrolować bas, najlepiej sprawdza się w metalu, a na PHASE jest jakby mniej góry i dołu chyba też, albo jest bardziej okrągły. Ten filtr jest bardziej relaksujący. (a przynajmniej tak to wygląda na moje ucho w wersji Play z PD25. 3. PRE-PWR vs INTEGRA Z ciekawości połączyłem wyjście z wejściem kabelkiem Chord, którego używam do podłączenia monobloków i wzmacniacz gra inaczej. Na pewno pojawiło się więcej góry, basu jest jakby mniej, albo jest właśnie bardziej kontrolowany. W takim ustawieniu wzmacniacz gra dla mnie bardziej przejrzyście, szczegółowo. Tutaj znowu - w zależności od posiadanych kolumn może być to odebrane jako poprawę dub degradację brzmienia. Mamy więc kilka możliwości kreowania brzmienia poprzez kombinację filtra oraz trybu pracy (Integra lub Pre-PWR) + teoretycznie nieskończoną możliwość kreowania brzmienia wzmacniacza kabelkiem RCA łączącym przedwzmacniacz z końcówką mocy.
  24. a testowałeś może STA-9 jak końcówkę mocy podłączoną do Audiolaba?
×
×
  • Utwórz nowe...