Skocz do zawartości

Grzesiek202

Uczestnik
 • Zawartość

  1 054
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  okolice Kielc

Ostatnio na profilu byli

4 430 wyświetleń profilu
 1. Uważam, że stalowe żarna mogą być lepsze, moim zdaniem nie produkują tyle najdrobniejszej frakcji - takiego niepotrzebnego pyłu. Ale to zależy też ogólnie od konstrukcji urządzenia. Lubię czarną kawę w każdej postaci. Nigdy nie pogardzę espresso z porządnego ekspresu, ale najbardziej lubię duży kubek mocnego naparu, który za chwilę mogę uzupełnić o kolejną porcję. W Skandynawii zobaczyłem, że kawa z ekspresu przelewowego nie musi być rozwodnioną lurą. Ostatnio skusiłem się na taką maszynkę. Budowa prosta jak w przypadku cepa, ale widać że jakość to coś więcej niż powszechna chińszczyzna.
 2. Dzięki @elektron6. Myślę, że sobie kupię te lampki. Pytanie, czy usłyszę różnicę 😊.
 3. Na przykład takie? https://sklep.lampyelektronowe.pl/?655,5963-jan-philips-nos-usa
 4. Może ktoś podpowie na co wymienić fabrycznie wstawiane rosyjskie Electro-Harmonix? Wzmacniacz gra bardzo dynamicznie, szybko. Bas też jest okej. Czy można poprawić wokale w kategorii: więcej życia i wyrazistości? Wiem, że można lepiej, nie wiem czy lampami.
 5. Ja również polecam sprawdzić B&W ale z półki numer 6, nie wyższej.
 6. @sonique Nie znam tej płyty. Nie widzę jej rownież w streamingu. Czy da się tego gdzieś posłuchać bez materialnego nośnika? No chyba że to material w stylu "Wooden music"- to nie dla mnie.
 7. @AudioTube masz rację. Są 705 S3 w tej wersji. Nie wiedziałem, bo i nie szukałem. Cena nie dla mnie 🙃.
 8. Masz chyba na myśli kolumny? Ale wersja "signature" jest starsza od S3.
 9. Frajda w tym, że po przymierzeniu innych rzeczy, dochodzisz do wniosku, że w tym czarnym t-shircie, czujesz się najlepiej. A jeśli można go mieć z lepszego materiału, nie blaknącego po paru praniach, pasującego na ciebie jak ulał, to zastanawiasz się czy nie warto wydać więcej.
 10. Jeszcze ich nie nabyłem, natomiast kupuję tę prezentację muzyki - to wiem na pewno. Nic czego słuchałem, nie gra tak surowo i zarazem bezkompromisowo. I dlatego rozumiem tych, którzy ich nie lubią. Dam sobie czas. Posłucham u siebie, posłucham też może jeszcze czegoś innego. A może za przykładem @MMarek iść od razu wyżej? Ale ta drabina - im wyżej tym ma coraz mniejszy dystans między szczeblami.
 11. Mam MA 1000. Czy to znaczy, że są jakieś informacje na temat następcy tego modelu, czy to raczej wyraz nadziei :)?
 12. 😁 Zatoczyłem koło. Ja jednak kupuję ten dźwięk, a w przeciągu kilku miesięcy słuchałem paru konstrukcji. Nie wiem, czy to tylko 705 S3, czy cała trzecia seria, ale to dobry kierunek. Są cieplejsze, z bardziej nasyconą średnicą. A detaliczność (nie nachalność) góry, to dla mnie coś niesamowitego. To jednak ciągle B&W. I tych też słuchałem. W mojej opinii bardzo fajne kolumny i w przez swoją analityczność, jakiś sposób podobne do B&W.
 13. Jutro posłucham , mam taką nadzieję, fajniejszych niż moje kolumn. Podrzućcie coś na porównanie wokali 🙂. I ewentualnie coś z irytyjącym górnym zakresem pasma.
 14. To ja go poszukam, ale w sieci. Znów zacząłem ostatnio kupować płyty, ale najpierw priorytety :).
×
×
 • Utwórz nowe...