Skocz do zawartości

kacper.kaps

Uczestnik
 • Zawartość

  182
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie rozumiem, czemu 'typowo polskie'. Wiesz Piotr, skoro u mnie się z Diamondami NuPrime świetnie sprawdza, to czemu mam nie polecić? Napisałem tak, bo nie spotkałem się z tym, żeby jakikolwiek salon polecał tutaj ten zestaw, a autorowi tematu nie zaszkodzi na pewno chociaż odsłuchać. Każda opinia chyba się na forum liczy, a nie tylko tych, którzy czerpią z tego profit.
 2. Moja propozycja: NuPrime STA-9 + DAC-9. To moja obecna elektronika i będę bardzo mocno jej bronił, choć nikt z salonów Ci tego zestawu nie zaproponuje Grają u mnie z Diamondami 28 i jest pięknie, ale zgrywaliśmy je także z kolumnami YB Audio Zonda Beryllium i było naprawdę fantastycznie. Kumpel ma pre i końcówkę Parasounda i jak usłyszał NuPrime to zrobił wielkie oczy, że takie maleństwa mogą zagrać w ten sposób. Do wyrwania za mniej niż 7000 na pewno jak pogadasz, a i z czasem możesz rozbudować to o drugą końcówkę STA-9. Ja na pewno to za jakiś czas zrobię, ale chyba w pierwszej koleności wymiana kolumn, pewnie na coś ze stajni YB Audio. Robiłem bezpośrednie porównanie z Vincentem SV-237MK, który wypadł imo gorzej.
 3. Miałem ten zestaw ponad rok temu, i do tego kable Audioquesta z TopHifi za 30pln za metr bodajże. To wystarczy. No i niepotrzebny Ci kabel z 4 żyłami. Podłączasz jedną żyłę do +, drugą do - i jest ok.
 4. Z moją dziewczyną niedawno temu chcieliśmy sobie taki inside nasz wydziarać, a konkretnie 'kanapkę z żółtym serem' (długa historia), ale nie starczyło jej odwagi
 5. W razie czego, NuPrime całkiem sprawnie odpowiadają na pytania i może nawet dodadzą coś od siebie jeśli chodzi o technikalia. support@nuprimeaudio.com
 6. Generalnie to ja mam trochę inny zestaw i to samo w sobie ma prawo grać inaczej. Metaliczności nie zaznałem jeśli chodzi o górę. Nie wiem, jak zagrałaby Twoja końcówka razem z DAC od NuPrime, ale u mnie jest ok. Nie czuję nadmiaru detali, tym bardziej w rocku/metalu. Może to zasługa Diamondów, które same w sobie stoją po tej ciemniejszej stronie grania. Co do budowy końcówki, to oprócz braku triggera i małych gniazd od kabli głośnikowych, nie mam absolutnie zastrzeżeń. Co masz na myśli mówiąc, że brakuje w STA AMG regulowanego wejścia?
 7. Czekam na wrażenia. U mnie każdy dzień pokazuje mi, że podjąłem dobrą decyzję. Aż mam ochotę już wziąć drugą końcówkę na testy.
 8. @slaw0001 Z ciekawości, jak ostatecznie wypada w Twoim odczuciu NuPrime, podbiję temat.
 9. Generalnie nie użyłbym słowa 'odmulać'. Wzbogaciłem jego brzmienie na każdym paśmie i uważam, że to był bardzo dobry wybór. Aż się dziwię, że te dzielone zestawy są tak niedoceniane. Imo zagrało to o wiele lepiej od tak chwalonego Vicka 237.
 10. Nie do końca. Zestaw NuPrime dostałem z kablem Silver Sonic Air Matrix XLR i to połączenie zagrało tak jak powinno. Potem dostałem jeszcze drugi Wireworld Silver Eclipse 5 RCA z informacją, że może zagrać troszkę ciemniej niż ten XLR i to się potwierdzilo w ślepym teście. Moja dziewczyna nie wiedziała, który kabel gra aktualnie.
 11. Chodzi o porównanie kabli. RCA (przymulony) vs XLR (nieprzymulony)
 12. Zostały XLRy. W weekend robiłem testy z dziewczyną i przełączałem pomiędzy Silver Sonic Air Matrix XLR, a Wireworld Silver Eclipse 5 RCA. Musiałem przy tym wyrównywać poziomy, bo XLR jest o kilka dB głośniejszy. Test polegał na puszczeniu muzyki na jednym kablu, pauza, przełączenie switcha XLR/RCA, wyrównanie głośności, play. Przerwa pomiędzy pauzą a play wynosiła mniej wiecej 4-5 sekund. Mój słuch już nie jest taki jak kiedyś, dlatego wszystkie nadzieje położyłem w słuch dziewczyny, która w ślepym teście wskazała XLRy na te, które grają 'mniej zamulonym i czystszym' dźwiękiem. Zapytałem, czy na serio słyszy różnicę, powiedziała, że tak. To mi wystarczyło do podjęcia decyzji. RCA dziś zwróciłem do salonu, XLRy ze mną zostały. Obecnie ołtarzyk wygląda w ten sposób. Audiolab na razie jest drogą podstawką do końcówki
×
×
 • Utwórz nowe...