Skocz do zawartości

Maciek_S

Uczestnik
 • Zawartość

  39
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Maciek_S

 1. No i problem ustawienia kolumn rozwiązałem. Dorobiłem do nich dodatkowe podstawy, na których mogę je swobodnie przesuwać, nie niszcząc paneli. Normalnie stoją sobie grzecznie w kącie, a do odsłuchu ustawiam, jak na zdjęciu. Zaskoczony byłem, jak bardzo dźwięk zmienił się na plus, gdy ustawiłem je poprawnie.
 2. Dzięki za info. Mam podobne do Twoich odczucia podczas słuchania (dźwięk gęsty, masywny). Dywan już się u mnie pojawił, ale nie potrafię ocenić jego wpływu. Zresztą poza dywanem już nic w pokoju nie zmienię dla poprawy akustyki, gdyż estetyka ma dla mnie również znaczenie. Generalnie po dłuższym czasie moja ocena poprawiła się, ale nie na tyle, aby zostać przy tych kolumnach bez sprawdzenia innych. Są już spakowane i czekają na wysyłkę.
 3. Musiałbym chyba na plecach je przydźwigać. 2 x 22 kg 😁
 4. Mieszkam niedaleko Swarzędza, z podjechaniem nie ma problemu. Dzięki za propozycję, bardzo chętnie! Jak wyjadą ode mnie F501 to się odezwę na priv.
 5. Zastanawiam się, czy nie przyjechać do Was aby posłuchać i dokonać wstępnej selekcji. Choć nie uśmiecha mi się zbytnio jechać taki kawał z Poznania, a i tak nie zabiorę chyba niczego ze sobą ze względu na niezbyt duże auto. Jednak wiedząc jak brzmi F501 u mnie i u Was może będzie to jakiś punkt odniesienia. Co sądzisz?
 6. Po dłuższym odsłuchu uściślę może kwestię wysokich tonów. Masz rację – te tony są, ale zrobię bardziej obrazowe porównanie: to tak, jakby uderzyć w kamerton i po jakiejś chwili stłumić jego dźwięk, zamiast dać mu się wybrzmieć. Wysoki dźwięk jest, ale pozostaje jakiś niedosyt. Słychać to np. w harfie Vollenweidera.
 7. W przyszłym tygodniu będę zwracał kolumny do MM i gdy to zakończę, skontaktuję się z Wami (z Top Hi-Fi w Poznaniu w ogóle się nie odezwali, pomimo że pisałem dwukrotnie). Będę chciał skorzystać z możliwości wypożyczenia głośników. Dobra wiadomość jest taka, że mój budżet wzrósł do 8 tys. zł (za parę oczywiście).
 8. Floydzi – widzę, że słuchamy tego samego Planuję zakup dywanu – przypuszczam, że dużo powierzchnia paneli wpływa negatywnie na akustykę.
 9. Masz na myśli pochylenie do przodu/tyłu w stosunku do słuchającego?
 10. Co prawda amplituner jest dodatkowo ubezpieczony od tego typu spraw, ale postawię go na szafce, a telewizor powieszę wyżej na ścianie. Kalibrację robiłem, ale w rezultacie wyłączyłem YPAO. Fakt, dźwięk staje się bardziej przestrzenny, ale zarazem jakiś taki ciężki. Coś jak w kinie domowym. Pisałem do Top HiFi – jestem z okolic Poznania. Ale jeśli nie zareaguję, to z tego co widzę, od Was można wypożyczyć. Może to będzie najlepsza opcja, bo posłucham u siebie.
 11. Jak skończy mi się home office to będę siedział ponownie bardziej centralnie [emoji846]
 12. Od góry mam 5 cm luzu. Po bokach i z tyłu dużo więcej oraz spory otwór w tylnej ściance. Nad trójkątem popracuję, ale balans przesunięty na prawo ratuje chyba sytuację? ——— Jednak czeka mnie przestawianie. W instrukcji amplitunera wyczytałem, że od góry musi być min. 30 cm wolnego miejsca. Po bokach i z tylu - po 20 cm.
 13. No wiem, ale póki co nie zmienię. Tego nie widać, ale tam jest wokół niego dużo przestrzeni + spore otwory z tyłu. Ta maskownica mebla z przodu sprawia wrażenie, że jest wciśnięty w szczelinę.
 14. A o jakich modelach Monitor Audio Silver i Dali Opticon myślisz? Bo z tego, co widzę, to najniższe modele są w okolicach mojego budżetu. Póki co czekam na kontakt z salonu – wysłałem zgłoszenie.
 15. Z tego, co widzę, wystarczyłoby mi na jedną sztukę, góra półtorej Ale dzięki za sugestię!
 16. Na Spotify znalazłem kilka playlist zestawionych pod kątem testowania głośników. Znamienne dla nich jest to, że w większości składają się ze spokojnych, delikatnych utworów, co potwierdza tezę, że z satysfakcjonującą jakością odsłuchu rocka może być problem. Brzmienie tych utworów na RN-803 D + F501 bardzo mi odpowiada, choć wolałbym, aby góra była jaśniejsza (nauczyłem się nowego określenia ). A więc będę szukał w tym kierunku. Byleby tylko nie okazało się, że inne kolumny będą miały lepszą dla mnie górę, ale cała reszta okaże się słabsza od F501. No i F501 mają bardzo fajnie wzornictwo oraz są naprawdę pięknie wykonane.
 17. A co to jest kąt ustalony przez producenta?
 18. Skąd, nie używam poziomicy. Po prostu reguluję kolce, aby kolumna stabilnie stała. Ale jeśli już ktoś chce, to niech użyje porządnej, długiej poziomicy. Brelok to sobie można... no wiadomo :D
 19. Rzeczywiście masz rację. Ale od dołu też są imbusy i gdy kolumna stała do góry nogami przy montażu, zasugerowałem się nimi. Dzięki! Tak na marginesie to instrukcja jest licha. I do tego brak polskiej wersji, co jest chyba niezgodne z obowiązującym prawem.
 20. A czy nie miałeś problemu z poziomowaniem kolumn? U mnie pojawiła się drobna niedoróbka producenta. Po postawieniu kolumn jest możliwość precyzyjnego ich wypoziomowania dzięki śrubom imbusowym, do których dostęp jest od spodu. W komplecie jest klucz imbusowy. Tyle, że w moim przypadku jest on za mały do użytych śrub. Podobną sytuację miałem kiedyś z meblami (hokerami) – producent prawdopodobnie zmienił śruby na większe, a o dołączeniu większego klucza zapomniał
 21. Wczoraj ukazała się nowa płyta Archive „Version” – nabyłem i dzisiaj jej posłuchałem. Na moim sprzęcie zabrzmiała pięknie! To będzie jedna z moich płyt do testowania sprzętu. Polecam wszystkim, a jeśli komuś się ta muzyka spodoba (a nie zna zespołu), to powinien sięgnąć po starsze płyty, gdyż ta zawiera sporo nowych aranżacji starszych kawałków.
×
×
 • Utwórz nowe...