Skocz do zawartości

Picy

Uczestnik
 • Zawartość

  37
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czy w Tidal Connect też masz że jak zaczyna się utwór jest krótki dźwięk, później cisza <1s i dopiero utwór gra dalej?
 2. Cambridge włączył już obsługę Tidal Connect. Nie dekoduje MQA. Cambridge twierdzi że wymaga to zmiany sprzętowe, nie samo oprogramowanie.
 3. No a dzisiaj pojawił się aktualizacja (wczesna testowa) dla Cambridge CXN V2 do Tidal Connect. Chciało by się powiedzieć wreszcie
 4. Do usunięcia, nie ten post.
 5. To ciekawe, ja takiego problemu nie mam. Jak włącze muzykę i nawet gdzieś pojadę, wracam do domu włączam Tidal i pokazuje co leci aktualnie. Ostatnio była promocja na Tidal 4 zł na 3 miesiące dla nowych, a działało tez dla aktualnych. Ja przedłużyłem Tidal HiFi family i poszło, jak się okazało to i wielokrotność się udawało. Wiec teraz mam Tidal HiFi Famyli (6 userów) do końca 2016 roku za coś koło 60 zł.
 6. A mi chodziło o porównanie CXN do Node. Ja CXN mam podłączony po kablu do sieci wiec tego problemu nie mam. Natomiast u mnie co jakiś czas (raz na miesiąc, może rzadziej) muszę CXN zresetować (mam ustawione cały czas czuwa). Przestaje mi widzieć urządzenie jako Chromecast.
 7. 1. CXN to samo 2. CXN to samo 3. Pilot w zestawie który obsługuje wzmacniacz i CXN (ale to dobra opcja nie wiedziałem że jest) 4. CXN to samo 5. CXN to samo - nie mam z nią problemu 6. Nie wiem jak to wygląda na Node ale fakt że wole natywna aplikacje Tidal niż przez StreamMagic 7. Tu nie wiem, nie słyszałem Noda 8. No i tu jest (chyba) przewaga. CXN mimo zapowiedzi nie wprowadził MQA - może coś się zmieni jak wprowadzą Tidal Connect ale wątpie. 9. CXN to samo W sumie dalej nie wiem dlaczego zjada inne. Może jak bym poużywał aplikacji zmienił bym zdanie.
 8. No tak, ale na nie zmienisz wtedy pilotem źródła sygnału (chyba że o czymś nie wiem) a nie mam tylko CXN podłączonego pod wzmacniacz. Dokładnie jak to zmienisz to volume kręci na obu urządzeniach.
 9. Ależ w CXN możesz wyłączyć całkowicie działanie pilota w menu, ale po to kupowałem urządzenie z pilotem aby działało radio. Nie mam ochoty wyciągać telefonu za każdym razem jak chce włączyć radio. Ja nie znalazłem czegoś takiego a to by załatwiło temat.
 10. Zupełnie bez złośliwości pytam, czym wciąga nosem? Zastanawiałem sie nad Nodem ale... nie ma pilota, a na tym mi zależało (łatwość obsługi radia internetowego). W aplikacji mogę przełączać wejścia, wybór stacji radiowej i serwisy. Co ma więcej Node? Po XLR nie sprawdzałem, różnica jest znacząca?
 11. CXN V2 też można sterować głośnością. Ja nie korzystam, niestety mając wzmacniacz CXA jednym pilotem sterujesz oba urządzenia. Więc jak ściszasz to streamer i wzmacniacz ściszają. Można wyłączyć sterowanie CXN z pilota ale wtedy przyciski od radia nie działają . Strasznie mnie to irytuje, bo można na CXN ustawić max głośność i dzięki temu we wzmacniaczu precyzyjniej ustawia się głośność. Może jest na to sposób, ja niestety nie znam.
 12. Miałem takowy test. Jak sprzęt na testach był u mnie, wpadł kolega do mnie. Grał Chromecast i jak przełączyłem na CXN było - "ale różnica". Stwierdził przy okazji że za to tyle by za tą różnice nie zapłacił ale to inna kwestia ;). Nie jest to jakieś takie moje wymysły, nie kupił bym sprzętu jak by była minimalna różnica. Co do jednego jestem pewny, stosunek ceny do jakości bez dwóch zdań wygrywa Chromecast (ja płaciłem za niego 100 zł.) porównując tylko jakość dźwięku. Test robiłem tylko na cyfrowym wyjściu. Jak kupiłem kombinowałem dopiero po analogu. No i porównanie robiłem na standardzie Chromecast, wole słuchać z aplikacji Tidal niż z tej od Cambridge. Czekam teraz na aktualizację CXN do Tidal Connect.
 13. Może nie zrozumiale to napisałem. Wzmacniacz CXA81 a Chromecast zmieniany na CXN V2. Odtwarzam głównie z TIDAL.
 14. Nie umiem opisywać tego co słyszę , generalnie wrażenie jakby ktoś zdjął prześcieradło z głośników. Szczegółowość instrumentów też in plus.
×
×
 • Utwórz nowe...