Skocz do zawartości

g88

Uczestnik
 • Zawartość

  114
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Żory

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dlatego ja muzyki słucham z CD lub Ripów, które trzymam na dysku, na Tidalu przesłuchuje wstępnie to, co chiałbym kupić później na CD. Sporo albumów ma po kilkanaście wydań, które brzmią inaczej. Dla przykładu Black Sabbath Vol.4, która na Tidalu brzmi średnio w porównaniu z remasterem z 1994 roku, który kupiłem na CD
 2. Dekodowaniem MQA zajmie się DAC, więc w ustawieniach Volumio musisz wybrać czy ma MQA ma być włączone czy pomijane. Za wersje Voumio płaci się raz na rok, poniżej masz spis dodatkowych funkcjonalności: https://volumio.com/en/get-started/ A tak nawiasem mówiąc, to szybko dojdziesz do tego, że MQA wcale dupy nie urywa, ma często podbite skraje pasma i przez to dźwięk wydaje się na początku baedziej atraakcyjny. Sam mam Daca z MQA i drugi raz bym za tą funkcję nie zapłacił.
 3. Trochę dołu by się przydało do tych Oper Będzie trzeba w takim razie posłuchać obu.
 4. Może źle się wyraziłem Atoll IN 100 jest wystarczająco narwany. Więc nowy wzmacniacz może być tym samym poziomie lub może być nawet nie co spokojniejszy. Czytam opisy Atolla IN 200 i tak z samych opisów, to chyba jest grzeczniejszy od IN 100 i pewnie też cieplejszy. Roksan K3 chyba najbardziej zgrywa się z moim opisem, pytanie czy do jest granie półkę wyżej od IN 100, którego posiadam ? Mam do podłączenia CD, Dac i Przedwzmacniacz gramofonowy, więc już jednego wejścia mi zabraknie. Z tego co widzę, to Hegel H 120 ma ten problem.... Wbudowanego DACa, BT też nie potrzebuje, a nie chce za to dodatkowo płacić, więc czysta Integra z przynajmniej trzema wejściami mi wystarczy. Teraz mam to podłączone tak: Wzmacniacz (RCA) - DAC (USB) - Malina Wzmacniacz (RCA) - CD Wzmacniacz (RCA) - Przedwzmacniacz gramofonowy Dac - (optyk) - TV Dac - (Coax) - CD jako transport Dac (RCA) - wzmacniacz W dac mam jeszcze dwa wyjścia XLR zbalansowane
 5. Nie sprawdzaj za kanapą, tylko ją przesuń do tyłu, usiądź i sprawdź
 6. Caspiana M2 poważnie rozważam, ale ta cena i jego wygląd mnie skutecznie odstraszają To jakie są różnice dźwięku między Roksanem K3 a Atollem IN 200 Signature ? Naima też biorę pod uwagę.
 7. I to mogło potęgować działanie niskich tonów, z tym że przeważnie w takich miejscach są one słabo kontrolowane. Sprawdziłem u mnie i dużo większy bas mam jakieś 30-40 cm głębiej, niż przy ustawieniu kolumn w trójkącie. Spróbuj kanapę trochę do tyłu przesunąć. Sprawdź też ten kalkulator, u mnie wszystko pokrywało, jak wpisałem swoje wymiary i rozmieszczenie kolumn: https://www.mega-acoustic.pl/poradnik-akustyczny/kalkulator-akustyczny/
 8. Może nie, ale na pewno go nie brakuje Z tego co wyczytałem, często jest zestawiany właśnie z dość chłodnymi kolumnami, żeby ocieplić dźwięk. Ale na żywo nie słuchałem.
 9. Chyba jestem za świeży na system dzielony Nie wiem czy M6si nie będzie za ciepły do tych kolumn.
 10. Cześć, szukam wzmacniacza do kolumn Opera Seconda. Aktualnie grają z Atollem In 100 i nie mam większych problemów, ale zdaje sobie sprawę, że może być lepiej Chciałbym poprawić kontrole basu, zwiększyć trochę scenę na głębokość, bo teraz jest na linii kolumn. Góra pasma też może być trochę ostrzejsza, bo teraz jest za grzecznie. Co do średnicy to mi odpowiada, podobają mi się też nieco wysunięte do przodu wokale. Trochę więcej detalu, analityczności też jest mile widziane. Wzmacniacz musi potrafić grać na niskich poziomach głośności - mój IN 100 to potrafi Budżet do 10 tys, mogą być sprzęty używane. Źródło to Malina + DAC SMSL SU-9, gramofon i czasami CD Marantz CD 67 SE (tutaj planuje dokupić w przyszłości coś lepszego) Muzyka to głównie Hard Rock, Metal, czasem Reggae. Pokój ma 32m2. Moje Propozycje: Atoll IN 200 Hegel H120 Roksan K3 Roksan Caspian Unison Research Unico Due Rotel RA-1572 Mk II Wolałbym tranzystor, bo oglądam też filmy, gram na Xbox, więc szkoda chyba lamp męczyć.
 11. Ale w poprzednim domu miałeś inne kolumny i teraz inne ? No właśnie trochę to mnie to dziwi, bo w tym rogu pomieszczenia to bas powinien nawet dudnić - przynajmniej tak było u mnie. Ja poszedłem grubo Panele pochłaniające na boczne ściany + ściana naprzeciwko głośników, za głośnikami dyfuzory, na podłodze gruby dywan. Tylko tak jak wspomniałem, u mnie był problem z odbiorem głośności, przez zbyt dużo wysokich tonów (ogromny pogłos), które sprawiały, że nie mogłem mocniej odkręcić wzmacniacza. Może pogadaj z Bartkiem, to coś więcej Ci doradzi:
 12. To trochę dziwne, bo ja mam podobny układ, ale u mnie właśnie z prawej kolumny było za dużo basu - przez to że stała w rogu za blisko ściany. Czy nie masz basu na tych samych poziomach głośności, co w starym lokum. Miałem podobny problem z akustyką, ale okazało się bas był, tylko przez odbijające się od wszystkiego wysokie tony (które były głośniejsze od reszty pasma) nie mogłem porządnie rozkręcić głośności. Po adaptacji musiałem zatkać jeden otwór w bass reflex, bo basu było wręcz za dużo.
 13. Mój preamp tylko MM obsługuje.
 14. 80% płyt mam w stanie NM, reszta VG+ i może 2-3 szt VG więc chyba dadzą radę Tylko pytanie czy VM750SH zagra lepiej od mojego Ortofona Bronze - oczywiście pod tymi względami, które opisałem. Moje kolumny nie grają ostro, ale dla mnie w sam raz jeśli chodzi o płyty CD czy streaming. Przez gramofon jest trochę jak pod grubym kocem. Niby scena jest, bas też ok ale góra pasma zbyt zaokrąglona i rozmyta.
 15. Cześć, Szukam wkładki do Gramofonu Tehchnics SL-1300 , aktualnie mam Orfofon Bronze, ale gra on dla mnie zbyt grzecznie i trochę ciemno. Brakuje trochę jasności na górze, przejrzystości, trochę więcej analityczności. Budżet 2000-2500 zł Reszta Toru to Preamp Fezz Audio Gaia, Atoll IN 100, Kolumny Opera Seconda. Muzyka do głównie Rock, Metal. Mam trochę dobrych wydań, głównie Japońskich. Co myślicie o VM750SH ? Czytałem, że AT grają właśnie jaśniej i bardziej technicznie.
×
×
 • Utwórz nowe...