Skocz do zawartości

Palmos

Uczestnik
  • Zawartość

    1 026
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Palmos

  1. A co jest na lewo od "3"? Jakaś ścianka? Jeśli na dłuższym boku no to raczej powinno być "2" a nie "1"
  2. Piotr Czemu proponujesz dwa wzmacniacze razem? Może chodziło Ci o wiim pro?
  3. A napiszesz co to? Ok. Już widzę https://www.ebay.com/itm/233995215940
  4. Palmos

    Magnat mr780

    Generalnie pisałem już że najwieksza różnica była na wysokich tonach. Było ich więcej i lepsze - zrobiły sie takie aksamitne można powiedzieć. Bas praktycznie raczej się nie zmienił (a przynajmniej nie jego ilość) ale właśnie tak chciałem. No i poprawiła się scena. Tak. Mullardy (jakąś ruska produkcja z ebay) troszkę było lepiej niż oryginalne ale nie tak jak Siemensy. I teraz mam Philipsy które są na podobnym poziomie co Siemensy (na pewno nie gorsze). Miałem jeszcze jakieś chyba GE ale tam basu było (dla mnie) za dużo. Nie. One są w dobrym stanie.
  5. Palmos

    Magnat mr780

    Trwałe ok, ale co do reszty wypowiedzi to jestem tego samego zdania co kolega @Maciej H. Też miałem tam Siemensy i różnica była bardzo zauważalna. I tak, warto trochę potracić czasu i poszukać dobrych lamp. Ale to moje zdanie...
  6. Palmos

    Magnat mr780

    Tu masz rację. Spotkalem się tu na tym forum z opiniami że za barwę brzmienia najbardziej odpowiada przedwzmacniacz. I to nie tylko chodzi o lampy ale i hybrydy a także systemy dzielone. Zgadzam się ale nie o tym była dyskusja tylko o porównaniu funkcjonalności. Równie dobrze ktoś może napisać: Nie ma regulacji tonów- to po co lampa.
  7. Palmos

    Magnat mr780

    Nic dziwnego jak wprowadzasz w błąd Dwa razy bez +. Wg mnie to wada, a i zawsze można wyłączyć. Że czegoś nie ma to zaleta? No raczej nie. I dzieci. Dla mojego 8 letniego syna to strzał w 10. Sam jest w stanie ogarnąć bt i grać sobie z YouTube z telefonu a nie wołać mnie żebym ustawial streamer. Dla dzieci jakość dźwięku nie jest tak istorna jak funkcjonalność. I szczerzę jak ktoś małe dzieci to raczej lampowiec jest bardziej niebezpieczny niż tranzystor czy hybryda. Także widzisz że "lepsze" nie dla każdego jest takie samo.
  8. Palmos

    Magnat mr780

    Oprócz radia z tego co widzę to też nie ma dac, wejść cyfrowych (w tym usb), bt, korekcji tonów.
  9. Palmos

    Magnat mr780

    Tak, wiemy. Piszesz już to co drugi post Naprawdę nie wiesz? Przecież miałeś
  10. Palmos

    Magnat mr780

    Lepsze rozwiazanie to pojęcie względne. Dobre lampy do Magnata można wyrwać za kilkaset zl, a Twoja roma ile kosztuje? Jeśli chodzi o koszty to tu więc nie koniecznie lepsze. Jeśli chodzi funkcjonalność no to magnat jest nawet lepszy.
  11. Palmos

    Magnat mr780

    No ja mam zupełnie inne doświadczenia. Zwłaszcza jeśli chodzi o porównanie oryginalnych JJ z Siemens czy Philips. Tu różnica jest wyraźna. Tak dla zobrazowania: Na JJ pokrętło od wysokich było na godz. 2 żeby było dobrze, a na tych późniejszych na 12.00. Pomijając już sam fakt różnic w jakości tych wysokich tonów. A słuchu to ja już niestety nie mam jakiegoś zajebistego.
  12. Palmos

    Magnat mr780

    Zmieniłem kilkukrotnie lampy (choć nie na RFT) i jakiejś istotnej różnicy w wzmocnieniu to nie zauważyłem.
  13. Wzacnuacz: Magnat Kolumny: Monitor audio Stramer: Wiim Gramofon: Pioneer x2, unitra Preamp: Lehmannaudio, Fosi
  14. Kolega @tomek72 pięknie przedstawił kawał fajnych informacji, które nie jednemu z nas się przydadzą. Natomiast nie wykluczałbym tutaj jakiejś wady igły/wkładki. Zwróćmy uwagę że ta zielona wkladka AT to jest szlif eliptyczny, który nie jest tak wrażliwy na niedokladną kalibrację jak np. microline. Wydaje mi się że zła kalibracja bardziej powoduje niedostatek wysokich tonów - takie granie z pod koca. Przynajmniej takie mam doświadczenia.
  15. Uwazam, że generalnie to trudno jest stwierdzić że co gra ileś razy lepiej. Lepiej, dużo lepiej no to tak ale np. 10 razy lepiej no to jak? Jak to ocenić? 10 razy głośniej - to ok, to się da nawet zmierzyć. Ale zgadzam się z Tobą. W niskiej półce cenowej różnice miedzy sprzętami o różnych cenach są wyraźniejsze niż adekwatnie w wysokiej półce. Jakość nie idzie wzrost proporcjonalnie do ceny. Tu chyba bardziej pasuje rodzaj krzywej logarytmicznej.
  16. Albo miasto, żeby zmienić atmosferę i wpływ działania fal sejsmicznych 😁
  17. Z mojego doświadczenia to mogę powiedzieć że na podbicia (dudnienia) na basie najlepiej zadziałało: zmiana miejsca odsłuchowego i korekcja cyfrowa.
  18. To raczej nie pomoże na dudnienie basu - a na pewno nie - mała. Więc użyj korekcji cyfrowej. Ona bardzo dobrze pomoże na podbicie basu. Masz w wiim korekcję akustyki dzięki której "złapiesz" które pasmo jest najbardziej podbite. Wygenerujesz filtry, a w peq "wytniesz" tylko te czestotliwosci które wkurzają.
  19. Super. Tak myślałem że radio z neta wygra. Ja jednak dodatkowo chciałbym Cię zachęcić też do streamingu (np. Tidal, Spotify), a tu już można popłynąć... W razie jakiś pytań odnośnie stramingu lub np. być może znalezionego jeszcze u Ciebie nieużywanego 25 letniego gramofonu 😉 to już wiesz gdzie możesz pytać. pozdrawiam.
  20. Dzięki Grzegorz. Wczoraj tym trochę się bawiłem, bardzo łatwo się tam wkłada te dodatkowe rezystory. Szczerze to bardzo ciekawy pomysł - można samemu ustawić impedancję jaką tylko się chce (wstawiając własne rezystory , które są za grosze), można też kupić ich zestaw z fabryki razem z nowym pre.
  21. Zdaję się że tak i raczej nic nie trzeba lutować
  22. Cześć Nie wiem jak inni ale ja akurat mam wrażenie że to radio pomimo nadawania w wysokiej jakości to jednak trochę koryguje sygnał (podbija bas). Jestem ciekaw wyników Twoich porównań radia analogowego i internetowego i co finalnie wybierzesz (czy to będzie w 100% internet tak jak jest to u mnie).
  23. Na razie to nie wchodzi w grę ponieważ jeszcze nie wiem czy go nie oddam. Zapytałem o te regulację bo być może ktoś już takie rzeczy robił. Chociaż bardzo dobrze (przynajmniej u mnie) sprawdza się założenie tych zworek z pkt 3 (wewnątrz preampa).
  24. No nie bo to chyba się włącza jak się dolutuje te dodatkowe rezystory. Na razie grałem na 100ohm (wkladka denon dl103l) ale czytałem gdzieś że niektórzy dawali trochę większą impedancję niż 100 i grało lepiej. 1000 już może być za dużo ale jeszcze nie sprawdzałem.
  25. Może wyraziłem się nie zbyt precyzyjnie. To co napisałeś to sprawa jasna. Natomiast pytałem o wartości między 100 a 1000 Ohm (np. 400 lub 600) No właśnie chodzi o to. Czy tu ktoś coś kombinował i jak? Bo wydaje mi się że jedyny sposób na osiągnięcie wartości pośrednich impedancji to wlutowanie dodatkowych rezystorów.
×
×
  • Utwórz nowe...