Skocz do zawartości

Robert eN

Uczestnik
  • Zawartość

    69
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    śląsk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. ok, zgadza się to jest jak najbardziej bezpieczne, tylko pamiętaj że znacznie dalej to nie jest zapas mocy tylko powyżej mocy znamionowej. pełni świadom parametrów swojego sprzętu, u mnie głośno to zaczyna się od 14 mniej więcej. zauważ, że wiim ma ustawialny poziom napięcia wyjściowego: 2V, 1, 0.8, 0.5, 0.2. więc nie regulowałbym głośności na wiim, tylko ustawił fixed volume output i przetestował jak będzie lepiej - na 2V czy na 1V.
  2. uważaj, to nie zapas mocy, to duże wzmocnienie bo i zapewne wysoka czułość (wg papierów pre daje 9dB a końcówka mocy 30dB, hmmm), trudno powiedzieć przy jakim odkręceniu potencjometru będzie już przester.
  3. zainteresowałbym się takim zestawem elac: raz bo to półka wyżej niż te elaki co wyżej, naprawdę ładne mebelki, jest sub (no jako taki ale jest), cena przyzwoita. https://www.olx.pl/d/oferta/elac-zestaw-glosnikow-5-1-elac-fs-127-bs-123-cc-121-sub-111-2-CID99-ID12g0kj.html
  4. sam sobie musisz to wypracować, chodząc po salonach i słuchając sprzętu. a i tak w twoim pomieszczeniu zagra inaczej. i nikt nie zna twojego gustu. ale odważne, zmieniam wszystko... może będzie łatwiej na przyszłość gdy wejdziesz w system dzielony, przedwzmacniacz, końcówka mocy. a za rok znowu będziesz kombinował co zmienić ja, mając równy rok nowiutkie vele 407, mam też glupie myśli - jak by zagrały 408... a naprawdę zadowolony jestem z tego co mam
  5. a tu jak sobie pracuje Elac w Kiel. a wkrótce setna rocznica rozpoczęcia działalności (niestety ku chwale Rzeszy i armii)
  6. temat umarł bo sam musisz podjąć decyzję. jak wspomniałeś na innym wzmacniaczu było inne granie. na konkurencyjnym forum jest dużo wpisów w klubie elac. od dawna przewija się hasło "elaki lubią prąd". więc może wzmacniacz ? wydajny prądowo będąc rok temu w THF zastanawiałem się nad końcówką mocy (mam vela). dwie do wyboru tego samego producenta. na pytanie jaką ma przewagę ta droższa (oprócz mocy) dostałem odpowiedź - lepiej przy cichym graniu. nie wiem ile w tym marketingu, ile prawdy.
  7. pora wątkowi zmienić tytuł ? "mistrzowie, którzy wypowiadają się w każdym wątku..." - nawet jest specjalistą od lamp
  8. ciekawe kolumny, dobrze wiedzieć że taki sprzęt jest...
  9. ten 4g wygląda od wewnątrz pięknie, plus 9 punktów, no cóż że naleśnik... ale czy ktoś/coś stworzył tak imponującego w tak niskiej cenie?
  10. kot, kot raczej nie podchodzi... swego czasu lekko zmasakrował maskownice od kolumn
  11. offtop, ale podobna stylistyka i bardziej przyjazne dla portfela: canton new reference 9 - piękne i ponoć nieźle grają - chciałbym je przynajmniej posłuchać w domu
  12. uzupełnienie - strona cyrusa nie zapomina o starszych produktach. można poczytać tutaj: https://cyrusaudio.com/support/legacy-products/ a sam smartpower to sprzęt już ok 20letni a to ogłoszenie to hmmm, dla konesera. bo av8 w tym zestawie to dla kogo?
  13. wydawało mi się (z lektury instrukcji) że rotel poprawnie ht zaimplementował. a interesowałem się tym pre ze względu że też łączę kino z stereo. stanęło na tym że jakiś czas używałem pre2dac cyrusa. ma programowalne wejścia, raczej nie była to typowa przelotka. brak xlr, ale w systemie używam rca. w końcu odseparowałem tory switchem rca. wiswinda dostępne na np. amazon. są też switche xlr. mam to przed dwukanałową końcówką. na wejściu procesor av, pre2dac i pre schiit saga+
  14. trochę duża kobyła ale w podobnej klasie cenowej jest też pre rotel rc-1590. xlry i opcja ht. pojawiają się używki w dobrej cenie.
  15. nie zgodzę się. bo grają jednak kolumny. to jest element który przetwarza elektrykę w ciśnienie powietrza. a kolumny napędza końcówka mocy. być może najbardziej poprawną wersją, która skupia te sprawy jest kolumna aktywna. kluczowe w dobrym odbiorze jest dopasowanie tych elementów. bo na średnim poziomie cenowym źródła i przedwzmacniacze grają raczej poprawnie. bo przedwzmacniacz to ma w sumie tłumić sygnał ze źródła. jasne, wiele jest z rozbudowaną elektroniką, jakieś korekcje wysokich i niskich, loudnes, balans... cyfrowe sterowanie, dopasowanie poziomów na wejściach... ale są też takie, nawet bez zasilania - pasywne: selektor wejść i tłumik, zwykle potencjometr, czasem coś bardziej skomplikowanego typu drabinka rezystorowa.
×
×
  • Utwórz nowe...