Skocz do zawartości

nico

Uczestnik
  • Zawartość

    24
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez nico

  1. Źle wyczytałeś, kolumny łatwiej uszkodzić wzmacniaczem 2x słabszym niż 2x mocniejszym. W ogóle nie patrz na moc wzmacniacza przy decyzjach. 200-50 zł to mało, na Twoim miejscu doskrobałbym jeszcze 50 i z 300 udał się na polowanie, szukaj jak najnowszego sprzętu marek takich jak NAD, Denon, Harman Kardon, Pioneer, Kenwood.
  2. nico

    budżetowe stereo

    Szukać w archiwum, było wiele razy, na szybko: nad, harman kardon, może jakiś rotel. Sprawne są też Denony.
  3. A gdzie są te głośniki 5.1, na liście nie widzę też najważniejszego - amplitunera.
  4. 1. Magnat 2. Użyć opcji szukaj pod kątem postów o kolumnach podłogowych za 1000 zł.
  5. Oczywiście, że można, taki kabel powinieneś dostać w komplecie z amplitunerem.
  6. Spalony głośnik nie śmierdzi, a spalił się jeden z kilku w satelicie, dlatego pewnie ciszej gra.
  7. Amplitunery są bardzo dobre, stawiałbym na Yamahę, kolumn nie znam.
  8. Problem zestawów do 2000zł był poruszany nie raz, poszukaj.
  9. Jeśli ktoś doradza Ci Marantza to nie jest już źle Te amplitunery może nie mają topowego wyposażenia, ale za to grają bardzo przyzwoicie, więc jeżeli będziesz słuchał także muzyki to jest to bardzo dobra propozycja. Zastanowił bym się tylko nad kolumnami, czy planujesz w ogóle głośnik centralny czy tylko tak jak wymieniłeś parę przednich i tylnych?
  10. Zestawy z kolumnami Jamo, bez względu na amplituner, a już na pewno dvd, zagrają najlepiej.
  11. Wprawdzie obrazek mi się nie wyświetla, ale zwykłe video in jest okrągłe, taki czincz jakim podłączasz stereo.
  12. Taki wzmacniacz, który wg Ciebie dobrze brzmi. Używany za 400zł to np. NAD 304, Denon PMA-735.
  13. Jako, że tuner odchodzi do lamusa (ten w wydaniu hi-fi) masz znakomitą okazję, żeby sprawić sobie naprawdę fajne radio. Po allegro za grosze latają starsze tunery marantza - znakomity sprzęt.
  14. Za 250zł to może być trochę ciężko, ale w okolicach 300zł już możesz zacząć polować na znacznie lepsze od tych tonsili głosniki, np. tannoy m1, yamaha piano craft, kefy...
  15. Czy to możliwe, żeby dźwięk był lepszy wieczorem niż w ciągu dnia. Ostatnio przypadkowo słuchałem o różnych porach i zauważyłem, że późnym wieczorem, a nie słucham przecież wtedy głośno, lepsza jest przestrzenność i analityczność. A może mi się wydaje?
  16. Czy jeśli wzmacniacz ma 2 wyjścia głośnikowe to lepiej jest podłączyć przy bi-wiringu pod oba czy pod jedno? Ma to w ogóle jakieś znaczenie?
  17. @mejson, dzięki bardzo! Też brałem pod uwagę jakiegoś Denona, te starsze są podobno solidne i niemal niezniszczalne. W ogóle wydaje mi się, że kiedyś to sprzęt był jakoś bardziej dopracowany mechanicznie, precyzyjniej złożony, aż przyjemnie używać.
  18. Mam stary wzmacniacz Unitra WS503, który bardzo lubię, kolumny Altus 110 i chciałbym jakieś źródło. Myślałem, że będzie 2w1 i sobie jakiś film obejrze też przy okazji, ale muzyka dla mnie jednak najwazniejsza.
  19. Mogę niby kupić DVD w markecie, ale to ma być tylko do słuchania muzyki, czy starsze używane odtwarzacze CD mają lepszy dźwięk niż nowe, ale najtańsze DVD?
  20. Do ozdoby (i czasem grania) dobry byłby Nakamichi Dragon, w ogóle ta firma miała jakąś nadzwyczajną umiejętność wyciągania z kiepskiego formatu CC przyzwoitego dźwięku.
  21. Tak się zastanawiam, gdyż w dvd mam zarówno coax jak i 5.1. Jak to lepiej podłączyć do amplitunera, a może nie ma żadnych różnic? W DVD są dekodery AC-3, które potrzebuję, więc przy 5.1 bym z dekoderów w amplitunerze nie korzystał.
  22. Wariant D ma tylko jedną pułapkę, w/g podanej strony doprowadzasz sygnały z wyjść głośnikowych L+C+R+... czyli wszystkich, czego się oczywiście nie da zrobić. Sub ma 2 wejścia hi-level i podajesz na nie wyjścia L+R amplitunera. Dodatkowo, jeśli chcesz mieć Dolby Digital/DTS to w konfiguracji należy przekierować sygnał LFE na kolumny przednie.
  23. To jest zewnętrzny dekoder z własnymi końcówkami, ale tylko na kanały efektowe (i centralny), więc musisz to spiąć z posiadaną integrą. Kiedyś popularne były takie wynalazki aby w łatwy sposób rozbudować system stereo do kina domowego. Wykorzystaj wejścia pow-in (na samą końcówkę) w swoim wzmacniaczu, potem tylko zabawa z ustaleniem poziomów. No i to niestety tylko ProLogic, więc do obecnych amplitunerów AC-3/DTS mu niestety daleko...
  24. Kiedyś aby komputer wydawał jakiekolwiek normalne dźwięki trzeba było kupić kartę, teraz większość produkowanych płyt głównych ma karty na sobie i już gotowe wyjścia. Problem tylko w tym, że tak mi się wydaje, że to gra fatalnie. Pomyślałem czy by nie można wstawić do takiego komputera jakiejś oddzielnej, lepszej karty? Co wtedy, grają 2?
×
×
  • Utwórz nowe...