Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 i problem z podłączeniem


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Otóż problem z tematu wygląda tak: kupiłem od dobrego kumpla zestaw kina domowego 5.1, konkretnie Sony DAV-S800 i mam kłopot z podłączeniem tego cacka do komputera. Po krótce jak to wszystko wygląda: zestaw 5 głośników + subwoofer podłączam pod odtwarzacz DVD, który oczywiście służy również jako wzmacniacz. Dalej tenże wzmacniacz wpinam pod kartę dźwiękową komputera i tutaj jest mój problem, bo dźwiękówka, przez to, że podłączam set pod wejście stereo, nie rozpoznaje 5.1. A konkretnie wygląda to tak, że podczas słuchania muzyki działają wszystkie głośniki, natomiast podczas próby dźwięku 3D działają tylko dwa kanały, czyli to nieszczęsne stereo. W ogólnym rozrachunku nie dostałem tego, na czym zależało mi najbardziej, czyli świetnych efektów 3D audio w grach.

Macie jakiś sposób, żeby temu zaradzić?

Pozdrawiam,
M.P. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy amplituner DAV-S800 ma wejście cyfowe?

W informacjach na jego temat jest napisane o wyjściu cyfrowym (np. na mocniejszy wzmacniacz czy amplituner KD), a nie ma danych o wejściu (czyli o tym, co Ciebie interesuje). Z kolei w innym miejscu jest informacja, że ma wejście i wyjście cyfrowe- ale niestety tylko optyczne...

Masz do niego instrukcję? Albo zobacz na jego tylną ściankę. Jeżeli jest gniazdo cinch opisane jako DIGITAL IN, to znaczy że ten amplitumer z DVD powinien móc zdekodować i wzmocnić na 5 kolumn i sub dźwięk wielokanałowy.A jeżeli jest wejście optyczne, to masz problem...
Jeżeli zaś ma tylko wejście stereo (lewy i prawy kanał), to znowu masz problem ... icon_sad.gif

Zazwyczaj w prostszych amplitunerach KD są gniazda koaksjalne (pojedyńczy cinch), a nie optyczne (podobnie jest w podstawowych modelach odtwarzaczy DVD).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...