Skocz do zawartości

Onkyo 518, i glosniki, nieststy M - audio


ziko02

Recommended Posts

Czesc wszystkim.

Zamowilem kino domowe onkyo 518 z zestawem głosnikow M-audio, i nieststy dopiero po zlozeniu zamowienia zaczalem szukac wiadomosci na temat tych glosnikow. I tu zaczyna sie problem, poniewaz na 20 opinii znalazlem 3 nazwijmy to przychylne. Glosniki jakie zostaly przeze mnie zamowione to 9920 i jedyne co moge teraz zrobic to wymienic je na 9950. Pokoj w ktorym bedzie stalo kino ma 15 mkw. i zaznaczam ze to jest moje 1 kino domowe. Wczesniej mialem jedynie 4 kanalowy wzmacniacz kenwooda i jakies tam kolumienki 90tki i to mi gralo przez dobre 3 lata. Pytanie brzmi: Czy bede zadowolony z tego zestawu kolumn? Muzyki nie slucham szczegolnie glosno choc niekiedy sie zdarzy. Zaznaczam ze teraz nie mam wyboru zamiany kolumn na inne niz M-audio, stad 2gie pytanie: Zostac przy modelu 9920 czy dolozyc te 200zl i wziac 9950? Z gory dziekuje za odpowiedź. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście sprzęt nie należy do najlepszych. Choćby KODA byłaby lepszym rozwiązaniem, ale masz co masz. W słowach otuchy powiem ci, że jeśli nie miałeś wogóle styczności z lepszym sprzętem audio (przez dłuższy czas, nie mówię o jakiś krótkich zapoznaniach) to niczego nie będzie ci brakowało. Sam używam zestawu ONKYO 605+405+ M-Audio Trend 800 i w samym kinie z dobrym subem jest naprawdę dobrze, bez zniekształceń, głośno i wyraźne, wszystko czego trzeba do kina, co do stereo to jest lepiej niż mikro wieże (do 700, może 1000zł), ale pewnie znalazłoby się coś lepszego. Krótko mówiąc nie martw się, że jest to średni zakupa, a raczej ciesz, że nie kupiłeś Voice-Krafta, Prisma czy innego zupełnie "chińsko-dizajnerskiego" wyrobu.

Nie wiem czy opłaci ci się dopłacać do tego lepszego zestawu. Niby procentowo to jest spora różnica, jednak porównując obudowy może się okazać, że cała kwota poszła na ten "lepiej" wyglądający lakier. Pewnie nikt nie odpowie ci jednoznacznie, ja myślę, że to 200zł przeznacz lepiej na lepsze okablowanie, a nie inne głośniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie to ogólne słowo, ja miałem na myśli kable głośnikowe. Myślę, że dla frontów i centrala dobry będzie kabel Alphard Da Vinci 2x4mmAlphard Da Vinci 2x4mm, a dla surroundów możesz kupić już tańszy np. Alphard Da Vinci 2x0,7mm.
Dalej jest kwestia łączenia elektroniki, ale najpierw napisz jakie masz DVD (czy masz???), jaka karta dźwiękowa w kompie oraz na czym będziesz wyświetlał i oczywiście ile na to przeznaczysz, bo same głośnikowe to będzie ok.100-200zł icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziko02
Weź parę płyt z muzyką jakiej słuchasz i do tego najlepiej jakiegoś ciut bardziej osłuchanego znajomego i pójdź do salonu posłuchać obu modeli kolumn. W tej chwili masz jeszcze szansę na wybór, więc skorzystaj z niej.
A kablami możesz się zająć chwilę później, bo to nie ucieknie...

Poza tym zrób odsłuch w stereo (na frontowych kolumnach) oraz weź DVD i zobacz, jak to się sprawuje w kinie domowym.
Może się przeciez okazać, że te 200zł zrobiło dużą różnicę w jakości dźwięku...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MM tylko HAMA, Vivanco i czasami z lepszych Oehlbach. Takie Alphardy to już jest półka właśnie Oehlbachy czy Monster Audio. Myślę, że jak nie masz możliwości zakupu tego co podałem to HAMA spokojnie ci styknie (sam mam na wysokie-średnie taki 2x2,5mm i gra). Myślę, że ważna jest tak naprawdę budowa do takich kolumn, które z mocy dają dźwięk to front i center przynajmniej 2x2,5, a nawet 2x4mm, tył spokojnie da radę na 2x1,5mm. Zwróć uwagę na materiał, nie wiem czy sprzedawca będzie ci mógł pokazać, jakieś pudełka, ale powinien być, albo srebrny, albo z miedzi beztlenowej (myślę, że od OFC 5 w górę jest OK).

Co do karty to polecałbym ci ją zmienić w najbliższym czasie np. na Audiotraka 7.1 (ok. 300zł) świetna relacja jakość/cena, a z wielokanałowych to jest jedna z lepszych (w cenach dość przystępnych, bo pewnie znalazłoby się coś za 1000 czy 2000 co byłoby lepsze).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...