Skocz do zawartości

paradigm reference serwo 15v2


kicek23

Recommended Posts

Witam, mam taki problem, wczoraj sobie leze na lozku subwoofer ustawiony na auto czyli zeby sam sie wlaczal i sam wylaczal a tu nagle slychac takie dziwnie prykanie i po chwili cisza, wiem ze takie ciche buczenie jest normalne bo nawet producent tak napisal w instrukcji ale to raczej nie jest normalne, czy wie ktos moze co to moze byc?subwoofer kupilem 3 dni temu i oby to nie byla jakas usterka bo TROCHE mnie on kosztowal, prosze o pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze wydaje taki dzwiek to zauwazylem ale mi nie o to chodzi tylko poprostu taki dziwny dzwiek i wczoraj pierwszy raz sie to zdarzylo, a sluchaj u ciebie tez tak cichutko slychac przydzwiek tzn buczenie jak sie ucho do niego przystawi ? Edytowano przez muzyczny_gość
proszę używać funcji "odpowiedz"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest normalne bo u mnie w instrukcji jest nawet tak napisane a sluchaj moze sie znasz troche na sprzecie to moze mi doradzisz, bo posiadam kolumny paradigm monitor 9v5 i amplituner denon avr 1709 i w polpak poland mi powiedzieli ze na tym ampli te kolumny nie zagraja swoja pelna moca, zgadzasz sie z tym ? jak tak to jaki bys ampli polecal

ps a ogolnie to jestes zadowolony z servo ? Edytowano przez muzyczny_gość
proszę używać funcji "odpowiedz"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wielkim "znafcom" nie jestem, ale powtórzę znaną ogólnie prawdę że większość amplitunerów nie wysteruje tak kolumn jak wzmacniacz dwukanałowy, dlatego ja do odsłuchu stereo używam właśnie takowego wzmaka który dodatkowo robi za końcówkę mocy w Kinie Domowym gdzie zasila fronty i to według mnie jest najlepsze rozwiązanie.
Co się tyczy Servo to odpowiednio skalibrowany jest bardzo uniwersalny, świetnie spisuje się w kinie i co ważne niczego nie psuje w muzyce, tak więc jestem z niego zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 years later...

Witam. 

Miałem ciężką przeprawę z tym sprzętem. Zaczynając walkę z popękanym/sparciałym górnym zawieszeniem, przez wpieniające buczenie słyszalne nawet z 8 metrów, a na uszkodzonym systemie sygnału zwrotnego (servo) kończąc.

Problem buczenia rozwiązała wymiana kondensatorów elekrolitycznych na nowe. Prawdę mówiąc profilaktycznie wymieniłem wszystkie (33 szt.) z pominięciem dwóch największych (bodajże 2200uf 200v) w sekcji zasilania, ponieważ one zazwyczaj nie zawodzą.

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. To stary kotlet ale warto go odgrzać. Przekopałem wszystkie fora (również zagraniczne) w poszukiwaniu rozwiązań moich problemów dotyczących konkretnie tego modelu i ciężko było znaleźć coś, co naprowadziłoby na właściwą drogę. 

Pomimo trudu i zrezygnowania w kilku kwestiach powoli udało mi się postawić tego suba na "nogi". Uważam go za bezkonkurencyjnego w tym zakresie cenowym, bo bas z tego "potwora" rekompensuje wszystko. 

Mam nadzieję, że komuś pomogę, bo pewnie sam będę nie raz potrzebował pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...