Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Jakimi przewodami podłączyć subwoofer do wyjścia

Recommended Posts

Gość
Jakimi przewodami podłączyć subwoofer do wyjścia \"pre-amp\" we wzmacniaczu stereofonicznym? Chcę pogłębić i zwiększyć bas w systemie składającym się ze wzmacniacza stereo NAD C320 i monitorów USHER S520. Czy do podłączenia subwoofera powinienem wybrać kable stosowane do podłączenia CD, czy typowe kable subwooferowe? NAD ma normalnie wyjście \"pre-amp\" połączone zworkami z wejsciem na końcówki mocy, więc muszę \"wrócić\" sygnałem ze subwoofera na końcówki NAD-a. Jestem w zasadzie zdecydowany na sub-a B&W serii 600. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Zapytanie przesłane przez A.Cz

Cytat

Jakimi przewodami podłączyć subwoofer do wyjścia \"pre-amp\" we wzmacniaczu stereofonicznym? Chcę pogłębić i zwiększyć bas w systemie składającym się ze wzmacniacza stereo NAD C320 i monitorów USHER S520. Czy do podłączenia subwoofera powinienem wybrać kable stosowane do podłączenia CD, czy typowe kable subwooferowe? NAD ma normalnie wyjście \"pre-amp\" połączone zworkami z wejsciem na końcówki mocy, więc muszę \"wrócić\" sygnałem ze subwoofera na końcówki NAD-a. Jestem w zasadzie zdecydowany na sub-a B&W serii 600. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Ja podłączyłem zwykłymi kablami od CD, ale sprzęt mam z dolnego segmentu. icon_sad.gif
Mając porządny wzmacniacz i subwoofer, chyba skorzystałbym z kabli subwooferowych - np takich:
(www.audioklan.com.pl/www-produkty.php?cmod=005.004.002.003.)

Nie zaszkodzi to niczemu, poza portfelem icon_wink.gif

Chyba kable głośnikowe - i to też w ostateczności, robiąc taką akcję z sygnałem RCA zabijesz cały dźwięk dobrego wzmacniacza i kolumn jakie masz. Ale ja się nie znam...

Cytat

Chyba kable głośnikowe - i to też w ostateczności, robiąc taką akcję z sygnałem RCA zabijesz cały dźwięk dobrego wzmacniacza i kolumn jakie masz. Ale ja się nie znam...

Chyba jednak się nie znasz, pisząc w tym przypadku o kablach głośnikowych.

Cytat

Uzasadnij, kable głośnikowe to bardzo dobry pomysł, zakładając, że sub posiada wejścia/wyjścia tego typu.

Oczywiście - każdy subwoofer ma takie wejścia, ale kah pisał o wykorzystaniu wejść pre-amp.

Nie każdy. Wiem, że pre-out było w pierwszym temacie, jednak padła propozycja, zresztą bardzo dobra, alternatywnego rozwiązania.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować