Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
igorro

Sluchawki czy glosniki?

Witam! Mam dylemat co lepiej wybrać do gier porządne głośniki czy porządne słuchawki? Ma to być jak najlepszy wybór do gier.

Wybierz słuchawki. Nie będziesz przeszkadzał domownikom. Ja bym się wstydził na głośnikach, bo takie zabawy trącą infantylizmem.

Jeśli tylko do gier to słuchawki TEAC HP-11/HP-10 (10 to starszy model). Są to słuchawki 5.1, które naprawdę dają świetną przestrzeń, a nie są przestrzenne tylko z nazwy (sam ich używam). Mają wibracje co dodaje efektywności wybuchom itp., a przy tym idealnie umiejscowią przeciwnika w terenie (gram w nich np. w CoDa, Splintera czy CSa). Szczerze polecam jestem pewien, że głosniki 5.1 do 500zł nie maja szans dać ci takiego umiejscowienia wszystkiego w przestrzeni, dlatego moim zdaniem do gier są bezkonkurencyjne.

Tym razem nie zgodzę się z tobą Pacio icon_smile.gif Moim zdaniem słuchawki 5.1 to przereklamowany towar. Ważą sporo przez co są niewygodne, poza tym wibracje o których piszesz denerwują mnie po kilku minutach gry. W dodatku w wielu modelach nie da się ich wyłączyć icon_sad.gif Uważam, że słuchawki rzeczywiście będą lepszym wyborem. Jeśli lubisz grę w sieci to proponuję Creativy z serii Fatal1ty. Mikrofon jest dobrej jakości a słuchawki mają niezłego "kopa" przez co wystrzały i wybuchy brzmią nieziemsko icon_biggrin.gif

Słuchawki 5.1 przereklamowane??? Ile czasu używałeś takich i jaki model??? Jeśli piszesz o Medusie czy iBoxie to się zgodzę, ale TEAC to nie byle co. Firma, która robi hi-fi, wibracje można wyciszyć jak ci się nie podobają (wystarczy obejrzeć zdjęcia, mas pilota na kablu <regulacja front, vibr, rear, cen>). CREATIVE Fatal1ty to jest dopiero przereklamowany produkt, przecież do gier trzeba dźwięku dookólnego, a jak z stereo możesz uzyskać dokładną lokalizację źródeł przód tył??? Moje zdanie.

Ja jestem zdania że jak mały pokój bądź dzielony z kimś to wtedy słuchawki. Jak duży pokój w którym jesteś sam to głośniki 5.1 icon_smile.gif

Jak masz przeszkadzać domownikom to na pewno lepiej słuchawki icon_smile.gif. Warto też wziąć pod uwagę fakt, iż mając przykładowo 500zł na audio - na pewno w tej cenie lepsze będą słuchawki niż glośniki. Odnośnie słuchawek 5.1 to wielkich doświadczeń z nimi nie mam, ale raz miałem pożyczone od kolegi lognetmedia aero 5.1 i uważam do dziś, że to dramat. W internecie mają bardzo pozytywne opine (w tym sporo od Cs'owców - sam gram w csa), jednak ja bym ich pozytywnie nie ocenił. Pacio94, dobre słuchawki (stereo) poradzą sobie znakomicie ze sceną i lokalizacją wroga w csie icon_smile.gif, oczywiście jeśli mamy dobrą kartę dźwiękową.

Dobre, ale tylko w kategoriach względnych słuchawkek stereo, bo dobre 5.1 to zupełnie inna liga. Wiadomo dobre głosniki też dadzą ci super przestrzeń, ale i tak kino będzie lepsze icon_wink.gif Wiem co mówię o słuchawkach 5.1, sam byłem do nich średnio nastawiony od razu jak je dostałem, bo wtedy nie grałem w CSa czy CODa, ale teraz doceniam je w 100%. Dodam jeszcze (kiedyś już to pisałem), że dopiero jak podpiąłem je pod Denona i puściłem film z BR to musiałem zbierać szczękę z podłogi, niespodziewałem się, ze one tyle potrafią, także z dobrym źródłem TEAC moim zdaniem mogą stawać w szranki z tym zestawem przestrzennym Beyeredynamica za coś koło 5000zł icon_wink.gif

; OO, taa kolejny sprzęt który może konkurować ze sprzętem 10x droższym. Tylko Beyerdynamic z dobrym źródłem te teace zmiażdży. Tak myślę, nie wiem jak jest, bo nie słuchałem teaców. Ale gdyby było jak mówisz, to wszyscy by kupowali teace a nie Beyerdynamic, Audio Technice czy inny sprzet wysokiej klasy. Aurvany też uchodzą za niemal audiofilski sprzęt, a nie do końca tak jest..

Nie mówię, że TEACe są tak dobre jak BD, daleko im do tej jakości wykonania i w odsłuchach stereo także nie mają szans, ale w filmach i grach (w tych pierwszych szczególnie) są wyśmienite. Ciężko jest przekonać do czegoś na forum, skoro ktoś jest zniechęcony, ale to naprawdę bardzo udany model, do konkretnych celów, a nie do wszystkiego.

Wiadomo, że CAL nie są na wskroś audiofilskie, ale są dobrą alternatywą dla znacznie droższej konkurencji, idealnie taka sama sytuacja jak z TEACami icon_wink.gif

jeżelii do gier to zdecydowanie słuchawki, dzieki nim świetnie odnajdziesz się, oraz swoich przeciwników...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0