Skocz do zawartości

Miniwieża a komputerowe Creativy


fabianek

Recommended Posts

Witam,

Rozglądam się za lepszym sprzętem do odtwarzania muzyki. Obecnie korzystam po prostu z PC + głośników Creative Inspire 2.1 2400 (taki kilkuletni model). Od komputera chciałbym się jednak uniezależnić głównie z powodu szumu, który generuje, a także wielu innych niedogodności, o których nie ma sensu pisać.

Rozglądając się pobieżnie po sprzęcie audio, zauważyłem, że skompletowanie systemu: CD + wzmacniacz + kolumny do 1500zł jest dość problematyczne. Dodam do tego, że planowałem raczej zamknąć swój budżet w 1000zł, więc problem staje się jeszcze większy. Zaczynam poważnie zastanawiać się, czy jedynym wyjściem nie będzie miniwieża.

Czy przesiadanie się ze wspomnianego creativa (chyba nie są to najgorsze głosniki?) na miniwieżę ma duży sens? Czy różnica będzie słyszalna?
A może jednak istnieje jakaś możliwość skompletowania dobrego systemu do ~1000-1200zł?


Pokój, który chce "wyposażyć" to ok 3,5m x 5m, a ja preferuję muzykę rockową (jeśli ma to jakieś znaczenie).

Pozdrawiam, z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do porównania CREATIVE vs mikro-wieża na pewno ta druga zagra czyściej i przyjemniej (o ile wybierzesz coś dobrego), ale na pewno różnica nie będzie tak diametralna jak przy prawdziwej wieży hi-fi icon_wink.gif

Pacio
Kolega pytał się o miniwieże, nie o mikrowieżę. icon_eek.gif
Poza tym dla Twojej (i nie tylko) wiadomości - to są jeszcze wieże w formacie midi icon_razz.gif
Poza tym co to znaczy "prawdziwa wieża hi-fi" skoro w tym kontekście liczy się tylko szerokość sprzętu!? icon_rolleyes.gif

No ale cóż - po raz kolejny jest to sugestia, byś skupił się na uważnym czytaniu postów i dokładniejszych odpowiedziach. Czyli postawił na jakość, a nie na ilość. Co zresztą już wiele razy wypominali Ci w różnych wątkach bardziej doświadczeni uzytkownicy niniejszego Forum!!!

Fabianek
Spkojnie można trafić niezły (chociaż budżetowy) odwarzacz CD za 200-300zł, do tego wzmacniacz za 400-500zł i zostaje kolejne 400-500 (w porywach do 800-900zł) na kolumny. Kolumny podłogowe (lub duże monitory), a CD i wzmak w formacie normalnej (nie mini czy innego m.) wieży. Oczywiście wśród używek. icon_razz.gif
Przy okazji - potrzebujesz sam wzmak, czy również tuner (bądź amplituner)?
No i jeżeli chcesz dalszej pomocy, to napisz skąd jesteś, bo przy sprzęcie używanym najlepszy jest odbiór osobisty i sprawdzenie sprzętu przy okazji odsłuchu!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mikro/mini zdaję sobie sprawę, że to inny typ sprzętu, ale tak naprawdę czy jest coś sensownego w wieżach typu mini (ja przez to pojęcie rozumiem wieże większe od Yamy PC czy Denona DM37, ale jeszcze nie tak duże <szerokie> jak normalne segmentowe)??? W tym porównaniu było od razu naprostowanie kolegi na produkty typu PC.

Midi jest oczywiście, ale dzisiaj to już lekko zapomniana kategoria, ja sobie osobiście przypominam tylko o TEACu icon_wink.gif

Posty czytam wyraźnie i z całym szacunkiem zastanawiam się jak coś piszę icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dzięki za dotychczasowe odpowiedzi! icon_smile.gif

Póki co nie szukam tunera, choć w przyszłości nie wykluczam takiej możliwości (rozumiem, że ewentualne późniejsze dołączenie tunera nie będzie żadnym problemem?). Jestem oczywiście otwarty na używki, ale wybranie czegoś z takiego sprzętu to dla mnie dość duży kłopot, bo w zasadzie nie mam zbyt dużego pojęcia o konkretnych markach, czy modelach, a bazowanie na wygooglowanych opiniach z internetu jest jakimś sposobem, choć nie w pełni skutecznym.

Jestem z Warszawy i skoro o odsłuchu mowa, w jaki sposób to załatwić? Na co zwrócić uwagę przy testowaniu? W końcu, gdy ktoś sprzedaje same kolumny czy wzmaczniacz, ciężko ocenić jak działą sprzęt.

Będę wdzięczny za dalszą pomoc,
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...