Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
tom7

czy nalepiej połączyć gramofon z preampem

Witam szanownych forumowiczów.

Mam następujący zestaw Gramofon Pro-Ject 5 i przedwzmacniacz Pro-ject Phono box SEII jak na razie połączone są ze sobą kabelkiem z zestawu Pro-jecta. Kebelek nie jest cudem wiem, ale nie miałem nic innego pod ręką i stad moje pytanie co najlepiej wybrać do takiego połączenia: czy szukać kable typowo do gramofonu z uziemieniem, czy po prostu kupić dobry interkonekt a na uziemienie wykorzystać dodatkowy kabelek ? Może ktoś z Was przerabiał już ten temat i może podzielić się jakimiś spostrzeżeniami

Witaj!

Też jestem posiadaczem Pro-Ject`a ale niestety niższego modelu i mam kabelki na stałe. Myślę jednak ,że w twoim przypadku można a chyba nawet należałoby pokusić się o lepszy kabel połączeniowy a uzienienie poprowadzić zwykłym kabelkiem ale też nie jakiś zwykłym ordynarnym drutem. Wiem, że są do kupienia kabelki uziemiające zakończone małymi widełkami w celu łatwieszego montażu. Można też takie widełki kupić i zamontować samemu.
Jeśli chodzi o kabel połączeniowy to wybór producenta zależy od Ciebie jeśli masz już jakieś doświadczenie w tej materii. Jeśli nie to może któryś z kolegów coś doradzi bo ja niestety w sprawie doboru kabla do gramofonu nie mam żadnego doświadczenia z przyczyn podanych wcześniej.

Dzięki pomyśle o tym kabelku z Pro-jecta MIT jest raczej poza moim zakresem finansowym cena praktycznie taka jak za gramofon

Pozdrawiam

Tomek
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika nie ma potrzeby cytowania...

"Jak masz okazję przetestuj MIT AVT2 lub tańszy model model MIT AVT1. Ja stosuję ten pierwszy."

Witam mam szanse kupic MIT AVT II lub MIT Terminator 3 który bedzie lepszy ?

Pozdrawiam

Tomek

Wszystko zależy od ceny, ale brałbym raczej Terminatora. Najlepiej jednak gdybyś mógł posłuchać na obu kablach.

niestety nie mam możliwości odsłuchu a Terminator jest nawet tańszy

Cóż tutaj nikt na 100% procent Ci nie poradzi. Jak już wielokrotnie wspominałem w różnych miejscach tego forum kabel zagra na ile pozwoli mu system. MIT-y charakteryzują się tym, że wnoszą troszkę mięsa do dźwięku. Niestety albo stety icon_smile.gif bez odsłuchów zawsze w jakimś stopniu ryzykujesz.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0