Skocz do zawartości

zestaw kina domowego


hawli

Recommended Posts

Witam:)
Ogólnie rzecz biorąc nie jestem melomanem i do tej pory zadowalał mnie tani zestaw 5.1. Przymierzam się jednak do kupna czegoś lepszego.
Co powiecie o tej ofercie.? Zależy mi żebym mógł podłączyć komputer i mieć przestrzenny dźwięk. Bede słuchał w pokoju 12m2. Może polecicie coś podobnego, zaznaczam że nie mam dużego budżetu i nie potrzebuje wypasionego zestawu, dla mnie i tak będzie to super..
z góry dzięki
hawli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc napisz, jaki masz budżet...

Poza tym kolumny MAudio Trend w zestawie z Twojego linku nie należą do rewelacji. A w dodatku na powierzchni 12m^2 lepszym wyjściem moga być mniejsze kolumny, tak by bas nie był zniekształcony (dudnił, był rozlazły i powolny). Jeżeli chcesz mieć zestaw 5.1 to i tak niskie tony będą wzmacniane przez subwoofer.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te 1500zł chcesz nowy sprzęt??? Jeśli tak to wybór jest bardzo mały, masz w sumie tylko najniższe modele (zestawy) kolumn firmy KODA lub TAGA i do tego podstawowe (często już wycofane) modele amplitunerów japońskich producentów (Denon, Yamaha, Onkyo).
KODA F-51 v.2/TAGA TAV-406
ONKYO TX-SR307/Yamaha RX-V363
Jak widzisz doliczając cenę kabli poniżej 2000zł nie da się zejść, jeśli nie możesz tyle uzbierać to pozostają ci chyba zestawy komputerowe np. Geniusa (najwyższy model 5.1 ma wejście wielokanałowe i chyba 3x stereo).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie może być używany.
Spodobał mi sie amplituner KENWOOD KRF-V6060D, ale nie znam sie i nie wiem czy jest dobry. Ile mniej wiecej może być wart używany w b dobrym stanie? Jakie kolumny do niego, jeśli w ogole opłaca się go kupić?

Co do komputerowych zestawow to mam wlasnie geniusa 5.1 i chce zmienic;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecił Harman Kardona, mam Kenwooda 6030 i H/K 135, Harman gra sporo lepiej (cena używki podobna). Obecnie na allegro masz dostępnego Harmana AVR130 (słabiej wyposażony od 135 min. trochę gorsze zasilanie, brak złącz COMPONENT i brak 7/8 kanału) i AVR4000 (starszy, ale dzięki temu mocniejszy, a posiada wszystkie niezbędne dekodery).

Kolumny to już kwestia szczęścia na ogół nie ma za bardzo wyboru, ale czasem może trafić się jakaś okazja. Na dzień dzisiejszy:
ELTAX Discovery
ELTAX Movie Maxx
Quadral Quintas 500
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu akurat ciągle ten Kenwood???

Popatrz na używane zestawy na Allegro - choćby taki Pioneer VSX-516 (już z gniazdem USB), odtwarzacz DV-300 i komplet 5 kolumn TAGA 505 za 1200zł (Kup Teraz = 1300zł) Do tego kiedyś dokupisz subwoofer i komplecik gotowy.
http://www.allegro.pl/item835450277_pionee...505_gratis.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ciągle Kenwood, bo mam 6030 i porównując z kilkoma innymi wypadał zawsze dobrze.

To komis RTV prowadzisz?
Pisałeś że masz amplitunery KD Thomson, ONKYO, teraz Kenwood i Harman (a mogłem coś przeoczyć. icon_mrgreen.gif ), a do tego jeszcze Denonek w stopce ...

Cytat

Raczej port USB nie robi nam lepszej jakości icon_wink.gif

Niewątpliwie prawdziwe spostrzeżenie (co cieszy, bo błędy w wypowiedziach zdarzały Ci się trochę za często icon_sad.gif - i dlatego ładnych kilkanaście razy upominany przez różne osoby na Forum mające niewątpliwie "trochę" większe doświadczenie od Ciebie), tylko mało odkrywcze... icon_lol.gif

Jakbys się trochę uważniej przypatrzył mojej poprzedniej wypowiedzi w tym wątku to może byś zauważył, że informacja o porcie USB w tym Pionku może pomóc osobie która nie chce wydać za dużo i nie ma szcególnie wysokich (patrząc na posiadany budżet - bez obrazy w stosunku do Kolegi) wymagań odnośnie sprzętu. Ma być możłiwość podpięcia amplitunera pod komputer - więc dodatkowo gniazdo USB do podpięcia np. pendrive z muzyką zapewne się hawli przyda ... icon_cool.gif

hawli
Propozycje Pacio są ciekawe - powyższy wpis ma tylko wyjaśnić pewne wątpliwości dotyczące poprzedniego wpisu.
Poza tym traktuj nasze linki do aukcji na Allegro jako przykładowe - bo Ty sam musisz wybrać.
Poza tym przed świętami pojawią się zapewne zestawy kina domowego z 5 kolumnami za około 1500zł. Natomiast przykładowy Pioneer r za 1200/1300zł wyjdzie razem z subem za 1500zł.

Pozdrawiam
PS.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...