Skocz do zawartości

Problem z dzwiękiem.


rembix

Recommended Posts

Witam. Mam problem z dźwiękiem z amplitunera Sony str-dg720, a mianowicie. Z kolumn wydobywa się irytujący pisk, generalnie spędza mi to sen z powiek. Wymieniłem kable teraz mam 2,5 mm2 fronty i central i 1,5mm2 na efektowych, kupiłem filtr tłumiący zakłócenia generowane w sieci elektrycznej i cały czas bez efektu. Sprawdzałem już pozostałe źródła zasilania w mieszkaniu i wszędzie jest ta sama historia. Co najciekawsze gdy zawiozłem ampli na serwis gwarancyjny to po podłączeniu na miejscu nic niepokojącego z kolumn się nie wydobywało. Dodam też ze nie jest to raczej kwestia głośników ponieważ nawet gdy te są odłączone to pisk pojawia się w słuchawkach.

Macie może jakieś rady?

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Skoro te piski występują tylko u Ciebie w domu to jedyną rzeczą jaka przychodzi mi do głowy są zakłócenia radiowe. Być może gdzieś w pobliżu ktoś ma jakieś urządzenie generujące takie pole a któryś z obwodów Twojego wzmacniacze wyłapuje te fale i generuje z nich ten pisk. Dawno temu miałem podobne problemy z moim magnetofonem z którego nagle zaczęły się wydobywać ciche ale wkurzające niezidentyfikowane bliżej dźwięki w postaci szumów , trzasków i pisków. Długo nie wiedziałem co jest grane aż kiedyś usłyszałem urywane fragmenty rozmowy i dopiero zaskoczyłem o co chodzi. Okazało się , że kumpel mieszkający piętro wyżej bawi się w krótkofalowca i ma nadajnik własnej roboty. A skoro własnej roboty to przy okazji źle zestrojony i siejący zakłócenia, w promieniu ok 10 - 15m jak się potem okazało. Może w twoim sąsiedztwie też jest taki amator zabaw z radiem?? Popytaj sąsiadów a jak masz taką możliwość to podejdź do któregoś z nich ze wzmacniaczem i słuchawkami i sprawdź czy też są takie piski.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz jakieś zakłócenia elektromagnetyczne EMI, bądź radiowe RFI.
-spróbuj podłączyć szprzęt pod inny obwód elektr. (bezpiecznik)
-rozłącz wszystkie urządzenia elektr. i następnie kolejno załączaj i sprawdzaj czy coś się zmienia
-świetlówki kompaktowe mogą siać zakłócenia do sieci
-komputery i tanie dvd posiadające kiepskie zasilacze impulsowe, również
-zmienić biegunowość wtyczek
-kolumny mogą być za blisko szprzętu, głośniki nie ekranowane mogą wnosić zakłócenia
-przestaw sprzęt na półkach, być może coś sprzęga
-sprawdź kable połączeniowe, być może któryś zwiera z ekranem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...