Skocz do zawartości

silentaudio

Uczestnik
 • Zawartość

  28
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez silentaudio

 1. Czyli dystrybutor sam sobie odpowiedział na to zagadnienie, więc niech dalej nie zwala to na płytę sacd. Słuchałem 2 wersji (EU i JP) i żadnych przerw nie miałem. Magnat natomiast co się orientuję to specjalizuje się w car audio i w głośniczkach. Reszta produkcji to daleko to idący marketing... Pozdrawiam i życzę nieprzerwanego odsłuchu.
 2. Słuchając płyty sacd od początku do końca nie ma takiej możliwości aby odtwarzacz robił przerwy między utworami. Przerwy występują wtedy jak przełączamy z jednego tracka na drugi. Dobre playery sacd, szczególnie stereofoniczne robią to praktycznie bez pauzy. Jedynie odtwarzacze wieloformatowe sacd/dvd-a mogą robić między ścieżkami podczas przełączania większe przerwy. W audiofilskich odtwarzaczach stereo cd/sacd można zmieniać podczas słuchania tryb sacd na cd lub odwrotnie. Jednak każda zmieniana wartwa na płycie potrzebuje trochę czasu (kilka-kilkanaście sekund) aby poprostu "zaskoczyć". Odtwarzanie wówczas odbywa się zawsze od początku płyty lub danego tracku. Posiadam "trochę" płyt sacd i niezauważyłem braku ciągłości podczas odtwarzania tego formatu. Wina tego musi leżeć po stronie odtwarzacza.
 3. Nie ma takiej opcji. Audio Klan jest jedynym dystrybutorem sprzętu marki Yamaha jeśli chodzi o sprzęt A/V. Każdy reklamowany produkt jest kierowany przez dany sklep do głównego serwisu w Markach.
 4. Ja uważam że przewody głośnikowe najwięcej wnoszą różnic w systemie. Później interkonekty i sieciówki. Jednak żadnych kabli nie należy lekceważyć.
 5. A mnie w tym tygodniu "wzięło" na unplugged'y. Poszły więc na pierwszy strzał: ERIC CLAPTON - Unplugged (WPCR-13119) NIRVANA - MTV Un.. In New York (UICY-91435) ALANIS MORISSETTE - Mtv Unp... (WPCR-13123) BRYAN ADAMS - Unp... (UICY-91061) ... a że nie wypada tak znakomitych koncertów słuchać na regularnych wydawnictwach, dostępnych w każdym sklepie, więc w obrót "poszły" krążki shm-cd.
 6. Niekoniecznie, materiał żródłowy może również być inny. Różnica jest przede wszystkim na tłoczeniu płyty. Japończycy to robią najdokładniej ale nie zawsze ten dźwięk jest dla wszystkich najlepszy. Porównanie wydania sacd Pink Floyd w wersji np. europejskiej do japońskiej w temacie samej poligrafii, to wydanie europejskie wypada bardziej korzystniej. Okładka wykonana jest z papieru o innej gramaturze i jest bardziej świecąca. Natomiast płyta sacd, lepiej gra w wersji japońskiej. Natomiast wersja amerykańska tego wydania jest bardzo zbliżona do wariantu na Europę.
 7. Ja również wolę wersję papierową. Ta elektroniczna mnie nie bawi. Kiedyś, parę lat temu jak te e-audio wchodziło na top, to 2 czy 3 numery otworzyłem ale stwierdziłem że niestety to nie jest to! Wolę jednak gazetkę, poczuć zapach papieru i w każdym momencie mogę sięgnąć po dany numer i nie trzeba odpalać laptopa. To tak samo jak z muzyką, wolę płytę (dotknąć, poczuć, przeglądnąć okładkę) niz pliki typu flac. Dodam że jak wówczas otwierałem na kompie te gazetki, to zaczęły mi się mulić drukarki, więc wywaliłem całą aplikację i pozostałem przy tradycyjnej formie czytania.
 8. Niemiecka marka dla typowego niemca. Podobnie jak Saba, Normende, itp. Nie wiem czy jeszcze istnieje. Produkowali większość użytkowej elektroniki, ale nic ambitnego.
 9. Zdarzają się okazje na aukcjach internetowych że możesz ten model lub podobny kupić o wiele taniej. Niższe modele można już wyrwać za 2 lub 3 stówki. Trzeba poprostu szukać i nieśpieszyć się.
 10. Zgadza się, tylko że PM 7200 to jest ostatni model jaki wypuścił Marantz z przełączalną klasą A i jest najdroższy z serii Range. Można się rozejrzej nad tańszymi modelami np. PM 80 lub PM 78. Dobre opinie ma wzmacniacz o indeksie PM 68 ale on niestety nie ma klasy A. >>> ZIOMAL Ale czy klasa A jest ci niezbędna? Różnica klas AB i A nie jest zbyt odczuwalna. Może jednak PM 68.
 11. A-25 to stary model, lata '70. Nie wiem czy on ma klasę A. Ja kiedyś miałem model PM8000 (koniec lat '90), on miał klasę A. Tylko nie wiem czy cena będzie ci odpowiadać, bo one "chodzą" ponad 1 kilozłotych. Ale wydaje mi się że były jeszcze niższe modele i trochę starsze które były wyposażone w funkcję przełączania klas wzmocnienia.
 12. To poszukaj coś z oferty Marantza. Kiedyś wypuszczali modele z przełączalną klasą A wzmocnienia. Dawało to cieplejszy dźwięk, moc spadała w stosunku do wzmocnienia AB i wzmak bardziej się grzał, ale był ten klimat.
 13. W ostatnim czasie słuchałem sobie kilka płytek sacd, lubię ten format. Na pierwszy strzał poszedł taki rarytasik: SARAH BRIGHTMAN - Eden (724355779526, przepiękna płyta. Płyta jako hybryda praktycznie nie do zdobycia. Drugi temacik to KRAFTWERK - Minimum-Maximum, płyta tematycznie coś innego niż poprzednia. Słuchałem i porównywałem 2 wersje tego wydawnictwa w formacie sacd. Wersja GSA (niemiecka)(3118282), rozszerzona o jeden utwór w porównaiu do wersji International (3349962). Obydwie wersje różnią się siedmioma szczegółami. Utwory choć te same wykonywane są w innych miejscach (państwach). Odmiana niemiecka ma więcej utworów wykonywnanych w pierwotnej, niemieckiej wersji. Jakość dźwięku z tych wydawnictw poprostu powala.
 14. Zmień ustawienia sprzętu. Jeśli masz kolumny blisko amplitunera, to spóbuj je rozstawić. Być może głośniki nie mają ekranowania magnetycznego i sprzęgają.
 15. Podobnie jak z klejem uniwersalnym, który klei wszystko ale nic dobrze. Jeśli chodzi o mnie, to wybrałbym jednak odtwarzacz sacd. Może nie Accu, to za wysoka półka jak dla mnie ale coś tańszego, też dobrego. Posiadam bardzo dużą kolekcję płyt tego formatu i ciężko byłoby mi się rozstać z tym zbiorem. Wiadomo, nie każda płyta sacd jest dobrze zrealizowana ale na ogół zawsze grają lepiej niż cd. Szczególnie z tych audiofilskich wytwórni: TopMusic, Linn, Mofi.... Jeżeli sacd jest hybrydą, to priorytetem jest wartswa sacd. Wartwa cd gra gorzej niż z normalnego krążka cd. W związku z tym należałoby rozważyć, czego oczekujemy od sprzętu i jakie mamy priorytety. Jak dobrze pamiętam w Audio przed kilkoma miesiącami były opisywane modele Accuphase. Można przestudiować i ewentualnie przypomnieć sobie temat.
 16. W temacie porównania tych dwóch modeli Accuphase nic nie poradzę. Nie miałem możliwości słuchania. Jeśli mogę pomóc, to proponuję klocek z odczytem sacd. Dźwięk napewno będzie lepszy, da się zauważyć większą różnicę w jakości. Nie będzie tak agresywny jak przy cd. Większa analityczność, subtelność. Accuphase podobnie jak Luxman - marka japońska. Japończycy najbardziej na świecie propagują format sacd. Myślę że znają się na tym najlepiej. Największy wybór płyt sacd jest w Japonii. Jeśli chodzi o napęd, to te starsze zawsze były lepsze. Najnowsze mogą być oparte na mechanizmach dvd.
 17. Prawdopodobnie masz jakieś zakłócenia elektromagnetyczne EMI, bądź radiowe RFI. -spróbuj podłączyć szprzęt pod inny obwód elektr. (bezpiecznik) -rozłącz wszystkie urządzenia elektr. i następnie kolejno załączaj i sprawdzaj czy coś się zmienia -świetlówki kompaktowe mogą siać zakłócenia do sieci -komputery i tanie dvd posiadające kiepskie zasilacze impulsowe, również -zmienić biegunowość wtyczek -kolumny mogą być za blisko szprzętu, głośniki nie ekranowane mogą wnosić zakłócenia -przestaw sprzęt na półkach, być może coś sprzęga -sprawdź kable połączeniowe, być może któryś zwiera z ekranem
 18. Mitia >>> Może zamiast kupować nowe słuchawki, lepiej naprawić stare. Często właśnie przy samych słuchawkach przewód ulega przerwaniu. Dzieje się to to dladego, że przy głośniczku wytwarza się silne pole elektramagnetyczne które powoduje twardnienie izolacji, a co za tym idzie załamanie żyły i przerwa w obwodzie. Często tak się dzieje przy słuchawkach z małym jackiem. Rozkręć słuchawki (jak firmowe nie powinno być problemu), odlutuj starą zerwaną końcówkę i przygotuj nową. Przed lutowaniem (oprócz odizolowania przewodu) musisz ekran i linkę miedzianą opalić ogniem, ponieważ pokryta jest lakierem izolującym i nie "siądzie" ci lut. Pozdrawiam
 19. Nie zastanawiaj, bierz Sennheisery HD202. Na pewno są lepsze. Teraz są w promocji, przedtem cena była prawie 150 PLN. Koss to też dobra firma ale w tej konfiguracji jednak Sennheiser.
 20. Dobrej jakości wtyki produkuje angielski Profigold. Np. model PGA8114CI można stosować do przewodów 4 mm2. Sa dość tanie. Wtyki są plastykowe, przez co bardzo bezpieczne. Przy zwarciu obudów nie spowodują spalenia końcówek mocy. Kolejność konfekcjonowania przewodów głośnikowych można podzielić na 4 sposoby: - goły, odizolowana końcówka przewodu (mało estetycznie, co jakiś czas trzeba przycinać druty) - szpilki - banany - widełki Te dwa ostatnie są najbardziej "ambitne". Zaciski widełkowe wymagają dużo miejsca wokół gniazda. W większości szprzętu popularnego raczej się nie stosuje, co najwyżej od strony kolumn jeśli zaciski są dość odległe od siebie. Najlepszym rozwiązanem jest banan. Tylko wcześniej należy powyciągać zaślepki (czerwone i czarne, na ogół) z zacisków wzmaka lub głośników. Dobrym rozwiązaniem może być konfiguracja: szpilki o strony wzmacniacza - banany od kolumn. Pozdrawiam
 21. Ten dystrybutor (sprzedawca) jaki podałem ci wcześniej oferuje swój asortyment również na allegro. Zapytaj go poprzez serwis, powinien ci odpowiedzieć i doradzić. To przecież leży w jego interesie. http://www.allegro.pl/search.php?us_id=210...chawki&fb=1 Dodam, że w tym zakresie cenowym słuchawki grają podobnie, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na estetykę wykonania, komfort noszenia i solidność przewodu wraz z jackiem. Pozdrawiam
 22. Postaraj się o zakup wzmacniacza Technicsa z serii 700 lub wyższej. Pięćsetek i mniejszych nie kupuj, mają za małą moc i wydajność prądową. Przy głośniejszym słuchaniu spalisz głośniki. Taki wzmak wprowadza cholerne zniekształcenia przy głośniejszym słuchaniu. Kilkanaście lat temu miałem altusy 140 i do tego dzielony wzmak serii 800. Grałem naprawdę głośno przez kilka lat, słychać było na całym osiedlu i nie spaliłem żadnego głośnika. Żadna membrana nie była roztrzepana i żadna cewka nadpalona. Dla porównania miałem kiedyś do tych kolumn podpięty wzmacniacz Diory 420 (ten od szuflady), przy niewielkiej głośnosci kolumny juz się zatykały. Podstawa to mocno wydajny wzmak i trochę rozsądku. Przy dobrze nagranych płytach z wysokim poziomem wysterowania gałka nie powinna przekraczać połowy regulacji. Wtedy nic nie przepalisz, brak jakichkolwiek zniekształceń i jest naprawdę głośno. Poszukaj na aukcjach, za zadeklarowaną przez ciebie sumę da się coś wyrwać.
 23. Jeśli chodzi o słuchawki zamknięte, to rozważ jeszcze takie propozycje: Audio Technica ATH-T22 (dobra japońska marka) Sennheiser HD 202 AKG K512 Zobacz też ofertę słuchawek półzamkniętych. W tej cenie też jest bardzo duży wybór i mogą grać o wiele lepiej niż zamknięte w tym pułapie cenowym. Muzykę tak czy tak słychać na zewnątrz, obojętnie jakie typu będziesz miał słuchawki.
 24. Sprawdź sobie jeszcze na tej stronie: http://sklep.rms.pl/index.php?k66,sluchawki-do-domu-hi-fi Jest tam kilka pozycji w wytypowanej przez ciebie kwocie. W tej cenie wszystkie grają podobnie, najważniejsze ze będą trwałe i nie przestaną "grać" już po kilku godzinach. Przewody w tych słuchawkach są solidne i masz gwarancje niezawodności przez kilka lat. O samych słuchawkach nie będę wspominał, bo przy normalnej eksploatacji są nie do uszkodzenia.
×
×
 • Utwórz nowe...