Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
n3m3s1s

Tannoy M1

Recommended Posts

Kopułka wysokotonowa w lewej kolumnie jest wgnieciona. Ciekawe, że pisze o jakimś tam obiciu. O tym nie wspominając. Da się wyciągnąć tę kopułkę, ale czy bez szkody dla membrany, dla jakości dźwięku trudno powiedzieć. W dodatku mył je czymś, hmmm. Mam nadzieję, że nie przez zanurzenie icon_wink.gif. Dałbym sobie spokój z tymi kolumnami. Chyba, że ryzyk-fizyk za te 100zł.

A jak wygląda sytuacja cenowa takiej wymiany? Bo coraz ciężej dostać te kolumienki za przyzwoite pieniądze, więc może te warto odrestaurować. Fakt, że zdjęcia wyglądają tragicznie. Znalazłem aukcję archiwalną gdzie były wystawione za 250 zł, w której właściciel opisuje wadę w postaci wgniecionej kopułki. Może nie było chętnych i teraz postanowił tą informację zataić icon_smile.gif

Przy tak uświnionych kolumnach i uszkodzonym narożniku informacja właściciela, że "nie były katowane..." brzmi jak żart!
Więc do tych kolumn podchodziłbym dość ostrożnie - najlepiej, jakbyś mógł odebrać je osobiście i sprawdzić.

Koszt naprawy to jakieś 50zł, w najgorszym wypadku może 100zł.

Pozdrawiam

Ja osobiście odpuściłbym sobie te kolumny, wyglądają paskudnie!!! A wgnieciona kopółka oraz obicie obudowy, według mnie raczej świadczą o krótkim locie kolumny z półki na podłogę. Kto wie co uszkodziło się w środku...? Nie były katowane...? Śmiechu warte.... A jeśli chodzi o mycie kolumn, na samą myśl mam gęsią skórkę icon_question.gif

Co do samego modelu Tannoy M1, to bardzo przyjemne monitorki, grają szczegółowo i ciepło oraz mają przyjemny basik, tak że szkoda ich do komputera.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować