Skocz do zawartości

Yamaha RXV 461 + nagrywarka DVD Sony RDR HX750 - prośba o pomoc w doborze zestawu


Wiking

Recommended Posts

Witam Wszystkich!

Po przeglądzie niezliczonych stron internetowych i przeczytaniu setek opinii WRESZCIE znalazłem Wasze forum.
Ponieważ jestem laikiem jeżeli chodzi o sprzęt AV, a mam zamiar w końcu zamienić swoją starą (ok. 12 lat) wieżę Philipsa bo padł chyba laser w CD postanowiłem zasięgnąć opinii fachowców. Nie jestem maniakiem dlatego nie chcę sprzętu z górnej półki za spora kasę, ale chciałbym aby był on na czasie, miał możliwości rozbudowania go i mieścił się w kwocie 3000,00 PLN. Na takim zestawie chciałbym posłuchać muzyki (60%), obejrzeć film DVD (40%), nagrać coś z TV na HD i na płytę DVD - czyli wszystkiego po troszku.
Po około 2 tygodniach mętliku w głowie wybrałem coś takiego:

amplituner Yamaha RXV 461B + nagrywarka DVD Sony RDR HX750B + ? jakieś
kolumny.

W grę wchodzi jeszcze amplituner Pionier VSX-516

Teraz odnośnie głośników: nie mam pojęcia jakie wybrać (za ok. 800,00 PLN) czy tylko dwie, czy 5.1 czy 5.0. (pomieszczenie ok. 25m²) - nie mam zamiaru robić koncertów, po prostu posłuchać dobrego dźwięku. (Im więcej głośników tym więcej kabelków, ale lepsza jakość).

Następne pytanie: czy HDMI są mi niezbędne? Dodam, że nie posiadam jeszcze TV LCD icon_lol.gif i jakie okablowanie będę musiał dokupić?

Z góry Wam dziękuję za poświęcony czas i czekam na odpowiedzi icon_biggrin.gif .

Podaję linki do w/w składników zestawu:

SONY RDR HX650B

Amplituner YAMAHA RXV 461 B

Amplituner PIONEER VSX 516 K

Pozdrawiam

Wiking
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrywarki - podajesz model 750 po czym dajesz link do 650? Ze swej strony powiem: im większy HDD tym lepiej, sam mam nagrane już kilkadziesiąt pozycji, których nie mam czasu obejrzeć icon_smile.gif
Amplitunery mają strasznie zawyżoną moc w parametrach: Pioneer - większa niż pobór z sieci, istne perpetuum mobile; Yamaha przezornie nie podaje poboru, ale z pewnością jest tak samo. Uwzględnij to przy doborze kolumn - nie za mocne. Z doświadczenia wiem, że w kinie oba amplitunery powinny się sprawdzić, w muzyce - żaden z nich. Ale takie życie, żeby słuchać stereo na amplitunerze wielokanałowym, trzeba sięgnąć na znacznie wyższą półkę. Dlatego, jeżeli rozważasz wariant dwóch kolumn, wtedy zmień amplituner na wzmacniacz stereo, zagra o wiele lepiej. Natomiast do tych modeli tylko 5.1 - bez suba także w kinie mogą cienko piszczeć. HDMI w amplitunerze absolutnie nie jest konieczne. Jeżeli masz zamiar "przesiąść się" na plazmę lub LCD, warto, by było w DVD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie Pablo1964 w pewnym sensie odpowiedział na temat, z tym że jeśli mowa o amplituner, to bardziej skłaniał bym się ku Yamasze RXV-461 lub Harman Kardon AVR-132. Z kolumnami to nieco trudniejsza sprawa, gdyż musisz wybierać między lepszymi w 2.0, a gorszym zestawem 5.0 lub jeszcze gorszym 5.1 w podobnej cenie. Warto takiego zestawu posłuchać w sklepie przed zakupem. Jeśli nawet, jak teraz kupisz głośniki stereo, to pozostałe możesz dokupić później.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W zasadzie Pablo1964 w pewnym sensie odpowiedział na temat, z tym że jeśli mowa o amplituner, to bardziej skłaniał bym się ku Yamasze RXV-461 lub Harman Kardon AVR-132. Z kolumnami to nieco trudniejsza sprawa, gdyż musisz wybierać między lepszymi w 2.0, a gorszym zestawem 5.0 lub jeszcze gorszym 5.1 w podobnej cenie. Warto takiego zestawu posłuchać w sklepie przed zakupem. Jeśli nawet, jak teraz kupisz głośniki stereo, to pozostałe możesz dokupić później.



Własnie taka Yamaszke chcę zakupić (461 Black) - ma HDMI, USB... i jest "przyszłościowa", że tak powiem - za 1140,00,- a nagrywarka za 1190,00,-, to zostaje mi ok. 800,00,- na fronty. Później dokupie głośniki do zestawu 5.0 lub 5.1. icon_biggrin.gif
Tylko teraz jakie fronty? Rubicon RP26F czy może NS45.

I jeszcze pytanko; czy zestaw ten ma możliwość odbioru przyszłych formatów dźwięku (Blu-ray i HD-DVD)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery Yamahy są świetne w kinie ale w stereo, niestety, znacznie gorsze. Posłuchaj, może ta 461 zagra Ci ładnie ale moim zdaniem do stereo to 661 jako absolutne minimum. Amplitunery Harmana według mnie brzmią lepiej ale 132 też raczej nadaje się tylko do kina. Zasada jest prosta - brzmienie amplitunera KD w stereo można porównać do brzmienia 3-krotnie tańszego wzmacniacza stereofonicznego.Dodatkowe końcówki mocy, wbudowany tuner, funkcje dodatkowe - to wszystko kosztuje. Nie ma się co łudzić, że budżetowy amplituner wielokanałowy zabrzmi pięknie w stereo. Jednak, jeżeli "przesiadasz się" z miniwieży, powinno być ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Cytat

Gratuluję udanego zakupu. Z pewnością dostarczy więcej wrażeń w stereo niż budżetowe amplitunery KD.



Po kilku tygodniach użytkowania jestem mile zaskoczony tym sprzęcikiem. Brakuje mi jednam troszke basu. Czy warto dokupić dedekowany do tego zestawu sub Yamaha YST SW015 Piano ? jego koszt to 600 PLN. Pytanko : Czy warto?

I jeszcze jedno pytanie, a właściwie prośba: czy ktos z kolegów lub koleżanek majacych yamaszke Pianocraft E810 ma do niej polska instrukcje obsługi? Kupiłem zestaw w Niemczech bez instrukcji PL, a znalezienienie takowej w necie graniczy z cudem. Chodzi mi o skany lub foto instrukcji. Wiem, że to kłopocik, ale może ktoś sie poswięci. Bardzo prosze o kontakt na pw w tej sprawie. Z góry bardzo dziekuje.

Pozdrawiam.

Wiking
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...