Skocz do zawartości

TV LED 32cale


lothian

Recommended Posts

Witam
Chciałbym w najbliższym czasie zmienić swój stary telewizor. Raczej zdecyduję się na technologię LED i wielkość matrycy 32". Chciałbym się tyko dowiedzieć od specjalistów jakie telewizory brać pod uwagę. Firm do wyboru niewiele, bo z tego co wiem to Sharp, Sony, Philips, Toshiba, Samsung, LG, Panasonic? Jednym z tańszych i lepszych jest Sony 32EX7xx, wiele pozytywnych komentarzy słyszałem o Sharpach. Samsungi jak zwykle na topie ale słyszałem też o tym, że podświetlanie krawędziowe LED (stosowane w Samsungach) nie daje rewelacyjnych efektów przy oglądaniu telewizora i ma przede wszystkim wymiar wizualny (bardzo mała głębokość telewizorów). Podobno najlepsze jest podświetlenie pełnego ekranu z tyłu. Ma ktoś jakieś doświadczenia w zakresie telewizorów LED i mógłby polecić jakiś telewizor?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam ponownie. Trochę rozeznałem rynek, poczytałem sobie różne fora i wyszło, że Sony 40EX720 (ew. 700 i 710) i Philips 40PFL7605. Przede wszystkim dobre opinie co do małej awaryjności i dobrej jakością wykonania. Z powodu awaryjności opisywanej przez różnych użytkowników odpadły wcześniej Sharp i Samsung. Na pierwszy rzut oka w sklepie Philips wydaje się ciut lepszy jeżeli chodzi o obraz. Czy ktoś miał do czynienia z wytypowanymi przeze mnie telewizorami? Chodzi o codzienne użytkowania (jakieś spostrzeżenia i uwagi) i jakość obrazu. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_eek.gif Tak troszkę w temacie: co do decyzji zakupu marki, która wycofuje się z produkcji LCD icon_eek.gif :

http://www.kinodomowe.idg.pl/news/369397/P....Chinczycy.html

- nie wiem co będzie z serwisem i częściami w niedalekiej przyszłości...? Sam myślałem o kolejnym PHILIPS-ie, jak mój obecny padnie... Ale w takich okolicznościach to już chyba nie zdąże icon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić produkty marki Toshiba. Miałem okazję porównać w jednym sklepie telewizory LED Philipsa, Samsunga, Sony, Sharpa i właśnie Toshiby. Mimo wielu innowacyjnych technologii producentów, jak na przykład quattron Sharpa, nie mają one wielkiego wpływu na jakość obrazu.. A to, co zwróciło moją uwagę to jakość czerni u Toshiby. Była ona zdecydowanie głębsza i miała więcej odcieni niż u konkurencji. Barwa i nasycenie również jest bardzo dobra. Dodam jeszcze, że wszystkie porównywane przeze mnie telewizory miały podświetlanie Edge Led.
Mój wybór padł właśnie na Toshibę - model 40SL733 - 40 cali, ale w ofercie także mają wersję 32. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym porównywaniem w sklepach to ja bym się nie rozpędzał... podstawą do uzyskania dobrego obrazu z takiego panelu LCD jest jego kalibracja! W markecie jeden będzie lepiej ustawiony, drugi gorzej, bo to też zależy na ile producent dobrze stroi go fabrycznie. Wybór jest ciężki, a takie posty jak ten pewnie tylko utrudniają icon_mrgreen.gif ale tak to bywa. Pocieszające jest to, że tak naprawdę to co byśmy nie kupili to i tak pewnie będziemy zadowoleni icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dedek
LITOŚCI !!!
Czy Ty walczysz z interpunkcją? icon_eek.gif
Przeczytaj swoją ostatnią wypowiedź - jest mało zrozumiała i aż się prosi o uzupełnienie przecinkami. Nie pisz jednym ciągiem - po zakończeniu jednej myśli zacznij od nowego zdania. Pomyśl o tych, którzy czytają to Forum - bo w trakcie pierwszego czytania trudno się rozeznać icon_cry.gif , przy kolejnych próbach jest już trochę lepiej ...
Funkcja EDYTUJ służy m.in. do tego, by poprawić swoje błędy w napisanym poście - i warto z niej korzystać.
To tyle odnośnie uwag administracyjnych - i dotyczą nie tylko Ciebie icon_rolleyes.gif

A wracając do meritum: nie zgodzę się z Twoją opinią, że osoby które wydały kilknaście czy więcej tysięcy złotych na sprzęt audio do kina domowego bazują na prymitywnych czy starych telewizorach!
Zobacz, co prezentują sobą górne modele Panasonica (choćby serii GT i VT czy P...Z1) czy najwyższe modele Samsunga czy SONY. Ostatnio topowe modele oferują funkcje 3D, ale ich rozbudowane sekcje obróbki obrazu oraz dobre wyposażenie bardzo dobrze nadają się do oglądania w zwykłym trybie ... Poza tym wygodnie jest włożyć do czytnika w TV kartę pamięci i obejrzeć zdjęcia na dużym ekranie zamiast podłączać kablami laptop czy aparat.

Kolejna sprawa: można w Polsce w salonach audio kupić np. telewizory Loewe czy Pioneer, które nie są sprzedawane w popularnych sieciach jak Euro, MMarkt, Saturn i podobne. I nie myślę tu o największych modelach o przekątnych rzędu 100", ale o modelach 52-65 cali. I te lepsze modele oferują już niezłą jak na telewizory jakość dźwięku (powtarzam - jak na telewizory, bo mimo wszystko trudno to porównać ze sprzętem audio nawet z niezbyt wysokiej półki).
A w warunkach domowych użytkownicy zazwyczaj wybierają stonowane ustawienia, a nie mocno podkręcony kontrast czy nasycenie koloru i ostrość.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory Toshiby LCD mają moi rodzice (sam im go proponowałem), bo robią dobry sprzęt i też brałem pod uwagę zakup ich modelu, ale moim zdaniem z technologią LED są trochę w tyle a większość oferowanego sprzętu LED Toshiby ma odświeżanie tylko 50Hz. Cały czas mam mętlik co do wyboru. Niby już zdecydowałem się na Sony EX720, bo ma wbudowany nadajnik 3D, ale będzie problem z powieszeniem na ścianie bo Sony ma gniazda z tyłu prostopadłe, a poza tym kąty patrzenia nie są najlepsze. Ostatnio moją uwagę przykuł Philips 40PFL5605h, bo jest to tani telewizor z pełnym podświetleniem matrycy LED (nie Edge LED) i ma filtry antyrefleksyjne. Tylko ta sytuacja z Philipsem mnie trochę wstrzymuje, z tego co wyczytałem, to marka nie zniknie, tylko że za produkcję telewizorów będzie odpowiedzialny ktoś inny. Choć może będzie tak jak z Lenovo i notebookami IBM, że zmiana nastąpiła po kilku miesiącach i dopiero najnowsze modele będą miały nowe oznaczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...